Autor Wątek: Fantasy Komiks  (Przeczytany 171745 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline m010ch

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 27, 2010, 02:58:53 pm »
Come on. Listy rządzą. Ostatnio czytałem sobie stare TM-Semiki i listy czasem były najlepszą częścią zeszytu.

Wiadomo. Ja do teraz pamiętam jak jeden z czytelników zakończył list stwierdzeniem Make Mine Marvel! (obcym dla mnie zupełnie - tym bardziej, że znajomość angielskiego w tamtych czasach nie była zbyt powszechna) i jak Marvel Arek (czy jakie tam pseudo Arek W. przybrał w tym zeszycie ;)) ucieszył się z tego powodu, a ja nie kumałem zbytnio OCB ;)

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 27, 2010, 11:22:32 pm »
440i4
Nie 1000, a 1001 machnalem sie  :p
Tu masz link do tej ksiazki. Tak swoja droga, ksiazka jest naprawde ciekawa, polecam
 http://merlin.pl/1001-ksiazek-ktore-musisz-przeczytac_Elipsa/browse/product/1,608785.html
A czemuz to nie umieszczac komiksow w takich zestawieniach. Mysle, ze komiks mozna traktowac jako swoista ksiazke.  
pozdro


Komiks może być wydany w formie książki, ale wrzucenie do rankingu książek komiksu, to dla mnie tak jak by w "1001 filmach które musisz zobaczyć" było 1000 filmów i 1 sztuka teatralna. I tu i tam są wyraźne podobieństwa, ale różnice są na tyle poważne by były to osobne dziedziny sztuki.
Poza tym jak mam rozumieć umieszczenie na 1000 książek jednego komiksu? "Strażnicy" to jedyny komiks który warto przeczytać? To najlepszy komiks w historii? Pozostałe dokonania komiksowe są całe lata świetlne za "Strażnikami" skoro na 1001 miejsc żaden inny się nie zmieścił?
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 28, 2010, 12:33:28 am »
Komiks może być wydany w formie książki, ale wrzucenie do rankingu książek komiksu, to dla mnie tak jak by w "1001 filmach które musisz zobaczyć" było 1000 filmów i 1 sztuka teatralna.

Albo w "1001 lasek, ktore musisz zaliczyc" bylo 1000 kobiet i 1 facet.  :roll:

Hmm, ale odbieglismy od Fantasy Komiks. Choc cala ta dyskusja to niezle fantasy...

Jesli chodzi jedank o ten pierwszy numer, to te trzy historie sa dosc podobne w sumie, ale jedna rzecz jest dosc uderzajaca - lasy opalu, jak na mainstream wydawnay w Polsce jest cholernie kontrowersyjny.... az ciekaw jestem, czy Egmont sie na tym nie sparzy.

Albo moze Polska zrobila sie troche bardziej otwarta na prowokacje artystyczne...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 28, 2010, 06:56:20 am »
Jesli chodzi jedank o ten pierwszy numer, to te trzy historie sa dosc podobne w sumie, ale jedna rzecz jest dosc uderzajaca - lasy opalu, jak na mainstream wydawnay w Polsce jest cholernie kontrowersyjny.... az ciekaw jestem, czy Egmont sie na tym nie sparzy.

Albo moze Polska zrobila sie troche bardziej otwarta na prowokacje artystyczne...

"Kaznodzieja" który był daleko bardziej kontrowersyjny jakoś nie wywołał szczególnego zamętu.
Zresztą czy "Lasy..." nie krytykują religii jako takiej, a nie katolicyzm? O ile cokolwiek krytykują, bo może  to jest doszukiwanie się drugiego dna w czysto rozrywkowej opowieści, gdzie wątek religijny ma stanowić ciekawe tło dla akcji i nic więcej.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 28, 2010, 09:39:54 am »
 Nie, no pewnie ze byly bardziej antyreligijne komiksy (Borgia na ten przyklad). Ale to byly komiksy dla doroslych z napisam "komiks dla doroslych". Nikt nie kupowal tego dzieciakom w kiosku pod blokiem.

A teraz przypomnijcie sobie jaka byla awantura, jak w szkole ktos zaczal rozdawac "Alviny Norge" w jakims konkursie...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline graves

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 28, 2010, 11:27:14 am »
Nie, no pewnie ze byly bardziej antyreligijne komiksy (Borgia na ten przyklad). Ale to byly komiksy dla doroslych z napisam "komiks dla doroslych". Nikt nie kupowal tego dzieciakom w kiosku pod blokiem.
"Lasy" można potraktować również jako wiarę w "bożków", które nijak się mają do wiary w jednego Boga. Mamy tutaj wiarę i kapłanów "Swiatła", co można przenieść na wiarę "w słońce" itd.

BTW - to w BSG (Battlestar Galactica) mieliśmy "dobrych" ludzi wierzących w politeizm (bogów greckich) i "złe" maszyny wierzących w jednego Boga. W najnowszym serialu, który dzieje się przed BSG - Caprica, też mamy sektę jednego Boga, która jest mocno kontrowersyjna, bo jej odłam składa się z terrorystów wysadzających w imię boga pociągi i miejsca publiczne (reszta obywateli wierzy w wielu bogów).
Także przy tym "Lasy" to pikuś. Już "Monachomachia" jest bardziej kontrowersyjna. :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline strz1

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 28, 2010, 11:34:27 am »
To juz w tym kraju nie mozna krytykowac religii? Zyjemy w jakims kraju 3 swiata, gdzie bez poklonu w strone swiatyni czeka chlosta? Nie przesadzajmy. Z 2 strony moze dlatego tyle osob 'denerwuje sie' Agora. Chociaz to film historyczny. Tak samo Borgia. To nie komiks antychrzescijanski, tylko historyczny.

Offline adro

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 28, 2010, 12:03:55 pm »
No i w FK jest tez troche golizny :p :D
Zreszta maly skandalik wokol Fantasy Komiks raczej nie zaszkodzilby samemu magazynowi, a moglby nawet pomoc i rozpropagowac caly projekt
W mysl przyslowia "Niech mowia o nas zle, byleby mowili" :p :lol:
pozdro 
   
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 28, 2010, 12:32:34 pm »
Tylko pamietajcie, ze Egmont to tak w ogole wydawnictwo dziecieco-mlodziezowe i skandal obyczajowy w ramach promocji jest im akurat potrzebny jak dziura w moscie.

Wystraczy poczytac komentarze Kolodziejczaka na temat mozliwosci wydawania komiksow erotycznych Manary.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline holcman

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 28, 2010, 08:14:53 pm »
Przeczytane. Bardzo fajne czytadło. Scenariusze lekko przewidywalne ("Legenda" bije pod tym względem na głowę pozostałem komiksy z pierwszego numeru), ale nie odbiera to przyjemności z bezrefleksyjnej lektury. Z niecierpliwością wyczekuję drugiego numeru.

Offline Red_AV

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 29, 2010, 06:56:15 pm »
Sięgając po pierwszy numer Fantasy Komiks nie oczekiwałem niczego innego jak niezobowiązującej lektury i zostałem mile zaskoczony.
Czyta się to nad wyraz przyjemnie a rysunki są, moim zdaniem, świetne.
Losy bohaterów nie tylko zajęły mi kilka godzin ale sprawiły, że z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy.
Numer 2 kupuję obowiązkowo.

Offline adro

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 29, 2010, 10:24:34 pm »
Dzisiaj jechalem tramwajem i widzialem grupke malolatow, czytajacych Fantasy Komiks :p :D :lol:
Ich radosc i smiechy sugerowaly, ze lektura przypadla im do gustu, to dobry znak :lol: :p :D
Moze czekaja nas lepsze komiksowo czasy, jesli chodzi o ilosc czytelnikow historii obrazkowych w naszym pieknym kraju
pozdro 
 
 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline karolkonw

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 31, 2010, 01:32:02 pm »
Przeczytane. Bardzo fajne czytadło. Scenariusze lekko przewidywalne ("Legenda" bije pod tym względem na głowę pozostałem komiksy z pierwszego numeru), ale nie odbiera to przyjemności z bezrefleksyjnej lektury. Z niecierpliwością wyczekuję drugiego numeru.

no wlasnie ale w kategoria bezrefleksyjnych czytadeł to nie jest to poziom Troli a scenariuszy  tych trzech albumów∑ to taki zlepek wszystkiego co już było chyba najgorzej wypadają Lasy czyli Pellisa wonnnaaabeee

ale czekam na wiecej bo fajne do kibelka

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 31, 2010, 02:59:16 pm »
Ja tam nie wiem. Dla mnie to jest poziom komiksowych Star Warsów, czyli żałuję, że w ogóle po to sięgnąłem. Te 15 zł wolę wydać na dobry film albo jakąś tańszą książkę, czy cokolwiek innego, co w jakikolwiek sposób zostanie mi w głowie. Albo na 3 paczki Śmiejżelków. Nie dla mnie po prostu, ja nie target tego cuda, choć fantasy zawsze lubiłem. Ale dla kogoś, kto ma lat "naście", jak najbardziej polecam. Sam pamiętam, jak mając trzynaście lat zaczytywałem się przygodami Kane'a, pióra Karla Wagnera, i innymi takimi pierdołkami. Wtedy taki FK byłby pewnie dla mnie czymś świetnym.

Niezależnie od tego wszystkiego, ważne, aby FK utrzymał się na rynku i aby sprzedawał się jak najlepiej. Może wychowa się na nim nowe komiksowe pokolenie, tak jak kiedyś wychowało się na TM-Semicach i dzięki temu rynek stanie się większy, lepszy, ciekawszy.

Podsumowując: dobra inicjatywa dla dzieciaków, w dobrej cenie, oby tak dalej. Tylko więcej reklamy, żeby ci, co mają to kupować, dowiedzieli się, że coś takiego istnieje.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 31, 2010, 05:12:38 pm »


Podsumowując: dobra inicjatywa dla dzieciaków, w dobrej cenie, oby tak dalej. Tylko więcej reklamy, żeby ci, co mają to kupować, dowiedzieli się, że coś takiego istnieje.

Na razie widziałem dwie reklamy w czasopismach fantastycznych, "Nowa Fantastyka" i "Science Fiction Fantasy & Horror". Ciekaw jestem czy reklamują FK też w czasopismach dla dzieciaków.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."