trawa

Autor Wątek: Fantasy Komiks  (Przeczytany 165956 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kingquest

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 22, 2010, 10:23:59 pm »
Hej, czy przeciętny polak, pijak, ćpun, złodziej, czy jakiś degenerat, nie może być jednocześnie czytelnikiem Fantasy Komiks?  :shock:

Co z tego, że może, skoro tego nie zrobi. Bo przeciętny polak, pijak czy złodziej nie jest fanem komiksu ani miłośnikiem fantasy.
Nikogo nie pozbawiam prawa do zakupu Fantasy Komiks, nie próbuję też odkrywać czegoś szczególnego, jedynie dzielę się swoimi przemyśleniami.
Pozdrawiam,

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 22, 2010, 11:40:28 pm »
Nie mam obecnie kontaktu z przeciętną młodzieżą, ale mam kontakt z taką młodzieżą, która kupuję książki fantasy i całkiem sporo jej jest. Jeśli uda się do nich dotrzeć, zagarnąć do tego dzieciaki, fanów świata Troy i innych czytelników komiksów, to jestem spokojny o los "FK". Naturalnie  mieszkam w dużym mieście, a poza nimi sytuacja może nie być już tak dobra by zapewnić sprzedaż na odpowiednim poziomie.

Wracając do zawartości pierwszego tomu to tak bym ją uszeregował.
Rysunki i kolory:
Lasy ...< Rozbitkowie... < Legenda
Historia:
Lasy... < Legenda... < Rozbitkowie
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline adro

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 24, 2010, 10:28:48 pm »
Kurcze ten magazyn to naprawde bdb rzecz  :p :D
Alez jestem ciekaw jak przyjmie sie FK na rynku komiksowym w Polsce
Naprawdę kibicuje tej inicjatywie z calego serca  :p :D. Mam nadzieje, ze magzyn komiksowy zacznie ewoluowac i beda tam sie ukazywac nie tylko komiksy fantasy. Jak FK przyjeloby sie na polskim rynku tak jak zeszytowki SW, to pewnie egmont ruszylby z innymi czasopisami o innych tematykach niz fantasy.
Dla mnie najlepsza w tym magazynie jest legenda, potem ulokowalbym rozbitkow, a na koncu umiescilbym lasy. Ale mnie wszystkie komiksy z FK naprawde przypadly do gustu :p :D
Wazna kwestia, zeby fk nie upadl, jest odpowiednia lokacja tego magazynu w kioskach. Najlepiej byloby, gdyby Fantasy komiks lezal gdzies blisko zeszytowek star wars, ale ja zwrocilem uwage, ze FK lezy zupelnie gdzie indziej, a moim zdaniem to nie jest zbyt dobry prognostyk dla przetrwania tego czasopisma. Poza tym przydalaby sie jakas szersza reklama calego projektu, zeby rozpropagowac Fk wsrod bardzo mlodych ludzi. Przydaloby sie tez wiecej publicystyki w kolejnych tomach Fantasy komiks
Kupujac FK czulem sie jakbym nabywal jakiegos mega marvela lub jakies wydanie specjalne z tm semica  :D :p :lol:
Super inicjatywa
160 stron 2 dychy 3 calkiem fajne komiksy, czegoz chciec wiecej, moze  wiecej lasek, odjazdowych bryk i morza alkoholu  :D :p :lol: 
pozdro
      
    
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2010, 10:35:01 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline krytyk

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 25, 2010, 08:43:00 am »
Całkiem fajne czytadło. Stosunek zawartość do ceny okey. Jak dla mnie zdecydowanie najfajniejsze "Lasy Opalu", potem ciekawa i poważniejsza "Legenda", "Rozbitkowie..." da sie przeczytać, choć bohatereowie wydaja sie kalką z "Lanfeusta...".

Offline jolan13

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 25, 2010, 10:32:07 am »
A mi Lasy Opalu jakoś najmniej przypadły do gustu (nie licząc goblinów) - scenariusz i poprowadzenie postaci pozostawia trochę do życzenia plus rysunki, mimo że dopracowane to jakoś mi nie podchodzą. Nie wykluczam oczywiście, że stosunek do tego komiksu zmieni mi się z drugim numerem ;-) Ogólnie tak jak pisali poprzednicy, zawartość i jakość wykonania w stosunku do ceny jak najbardziej ok, przyjemnie spędziłem czas na lekturze tego magazynu.

Offline krytyk

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 25, 2010, 05:07:45 pm »
Ciekawe czy te raczej pozytywne opinie przełoża sie na sprzedaż? Przykro by było gdyby ta inicjatywa szybko padła :(

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 25, 2010, 10:45:24 pm »
Chciałbym by ta antologia miała więcej komiksów, stron, publicystyki, zwiększyła częstotliwość na dwutygodnik, przy tym zaakceptowałbym wyższą cenę. Obawiam się tylko, że realizacja moich pragnień była by zabójcza dla FK.

W tej formie, przy tej cenie, z tą częstotliwością, wydaję mi się mieć największe szanse na pozyskanie czytelników. Jeśli z tą inicjatywą nie wyjdzie, to naprawdę nie mam pojęcia jak można by przyciągnąć poprzez kioski nowych nabywców komiksów.
Bo w skuteczność zeszytówek z promieniami z dupy poważnie wątpię, no chyba, że to by były naprawdę przednie plecy konia.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline misio141

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 25, 2010, 11:46:59 pm »
osobiście też chciałbym więcej publicystyki, ale mam niesamowitą radochę że w ogóle wydali ten magazyn:) i mogę przeboleć małą ilość tekstów, byle żeby dalej się ukazywał:)
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 26, 2010, 09:08:14 am »
Publicystyka z Egmontu to jakies zarty. Ja tylko czekam, az te strony zaczna sie wypelniac reklamami KSK.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline strz1

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 26, 2010, 10:35:27 am »
Co 2 tygodnie? Wyzsza cena? Jakies zarty? Tak to na pewno przyciagnie 'szarych' odbiorcow, tych srednio zainteresowanych i oczywiscie w zaden sposob nie bedzie kolejnym argumentem, ze komiks jest dla niewielkiej grupki zapalencow, nie zapomnijmy, ze zamoznych. Cena/jakosc jest w porzadu - jedyne,co jest rzeczywiste in minus to okladka bo zdaje sie byla zapowiadana tekturowa, a przy tej na polce sie juz tego nie postawi (pomijajac, ze niektore czasopisma kobiece maja grubsze). Dla mnie mogloby byc to wydawane raz na 2 miesiace i uwazam, ze to bylo by odpowiedne. A odnosnie reklamy, czy dystrybucji w kioskach.. tu przyznam, ze nie wiem. W kiosku zadnym tego nie widzialem. A reklama, coz to jzu w gestii Egmontu by reklamy FK pojawily sie nie tylko w ich wydaniach i na ich stronie internetowej.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 26, 2010, 07:17:42 pm »
Publicystyka z Egmontu to jakies zarty. Ja tylko czekam, az te strony zaczna sie wypelniac reklamami KSK.


No tak, powinienem napisać "publicystyka", chodziło mi krótkie teksty prezentujące autorów, komiksy, uniwersa i inne takie. Ale gdyby zamiast nich pojawiały się reklamy przedsięwzięć niezwiązanych z Egmontem, to bym ich nie żałował, bo to by oznaczało, że antologia dobrze sobie radzi.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline adro

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 27, 2010, 10:28:44 am »
Tak z ciekawosci zastanawiam sie, czy w FK beda listy od czytelnikow? :p :lol: :D
Gdyby egmont myslal nad tym, to prosze zeby nie bylo tam listow takich jak w zeszytach dobrego komiksu :p :D
Tamte listy musialy byc chyba splodzone przez niezbyt rozgarniete indywidua  :lol: :p
Chociaz w sumie strony kulbowe dk mialy swoj urok i bylo troche smiechu  :lol: :p
Jesli chodzi o publicystyke, to mam na mysli jej wieksza ilosc, ale i ciekawszy poziom. Nie wszystko da sie znalezc w necie, jednak wciaz mozna czyms zaskoczyc czytelnikow, tylko trzeba sie postarac.
Pewnie gdzies w czerwcu dowiemy sie, jak radzi sobie fantasy komiks na rynku. Jak powiedzialem przydalaby sie jakas szersza reklama w mediach, chociaz wiem ze to kosztuje. No albo jakis maly skandalik i programik w uwadze. W 1 numerze Fk sa cycki, moze cos z tym zrobic... :p :D
nie no w kioskach jest FK, ale bardzo słabo widoczne  :sad:
440i4
A ty wciaz nie kochasz facetow w rajtuzach, trzeba Cie zabrac na lobotomie(luzne nawiazanie do lotu) :p :D
Straznicy jedyny komiks wsrod 1000 najwazniejszych ksiazek wszech czasow, a tu taka pogarda dla superhirolow, nieladnie :p :D :lol:          
pozdro                
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2010, 10:32:35 am wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 27, 2010, 11:31:19 am »
:
440i4
A ty wciaz nie kochasz facetow w rajtuzach, trzeba Cie zabrac na lobotomie(luzne nawiazanie do lotu) :p :D
Straznicy jedyny komiks wsrod 1000 najwazniejszych ksiazek wszech czasow, a tu taka pogarda dla superhirolow, nieladnie :p :D :lol:          
pozdro                

Ależ wręcz przeciwnie, nie mam nic przeciwko komiksom historycznym, takim jak Robin Hood, czy o innych facetach w rajtuzach.
Ale umieszczenie "Strażników" wśród 1000 książek wszech czasów ( właściwie jaką listę masz na myśli, możesz podlinkować? ) jako jedynego komiksu świadczy o sporej ignorancji autorów rankingu, lepiej by się nie wygłupiali i w ogóle pominęli komiksy.

A z magazynem kioskowym publikującym zeszytówki z promieniami z dupy były już podejmowane kilkakrotnie próby, a poza TM-Semic jakaś większa grupa czytelników komiksów się nie pojawiła.
Zresztą fantasy to literatura, film, komiksy i gry ( komputerowe, planszowe, karciane ), a superhero to właściwie tylko komiksy i film. Jeśli chcemy przyciągnąć nowych czytelników, to lepiej przez prężnie działający w Polsce gatunek, niż niszowy w naszych warunkach.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Dembol_

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 27, 2010, 11:33:34 am »
Come on. Listy rządzą. Ostatnio czytałem sobie stare TM-Semiki i listy czasem były najlepszą częścią zeszytu.

Offline adro

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 27, 2010, 01:45:36 pm »
440i4
Nie 1000, a 1001 machnalem sie  :p
Tu masz link do tej ksiazki. Tak swoja droga, ksiazka jest naprawde ciekawa, polecam
 http://merlin.pl/1001-ksiazek-ktore-musisz-przeczytac_Elipsa/browse/product/1,608785.html
A czemuz to nie umieszczac komiksow w takich zestawieniach. Mysle, ze komiks mozna traktowac jako swoista ksiazke.  
pozdro
PS Listy rzadza, a wiec chcemy stron klubowych w fk!!!  :p :D :lol:
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2010, 01:48:51 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

 

anything