trawa

Autor Wątek: Fantasy Komiks  (Przeczytany 171389 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 19, 2010, 10:06:01 am »
Ja kupiłem w Empiku, ale dopiero po moim dopytywaniu zorientowali się, że mają to na zapleczu i muszą wyłożyć.
Co do Świata Troy mam podobne odczucie - też mnie zachęciło.
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 19, 2010, 11:21:25 pm »
Po przeczytaniu pierwszego tomu "Fantasy Komiks" utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że ta antologia to świetny pomysł. Za nie wygórowaną cenę całkiem sporo lekkiej, łatwej i kolorowej fantasy, która może trafić zarówno do dzieciaków, fanów fantasy i takich starych komiksowych pierników jak ja ( trochę staro się poczułem wypełniając ankietę na stronie magazynu, gdy okazało się, iż na cztery kategorie wiekowe znajduję się w tej ostatniej ).
Nie wiem czy w przyszłości będą publikowane serie spoza Soleil, ale wybór komiksów Arlestona był słuszny, nie dostajemy jakiś popłuczyn po świecie Troy, ale zupełnie porządne opowieści do jakich przyzwyczaił nas ten scenarzysta, choć "Lasy..." na razie troszkę słabsze.
"Legenda" Swolfsa tak trochę w klimatach retrospekcji z pierwszych tomów "Księcia Nocy", co bardzo mi odpowiada, choć w przypadku tego autora, dużo bardziej przekonują mnie jego rysunki i kolory jego żony niż scenariusze.
I tylko te humorystyczne jedno(kilku-)planszówki, nie wiedzieć czemu nazywane stripami, nie bardzo mi się spodobały, w szczególności "Brzdące...".
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 19, 2010, 11:30:00 pm »
Zaczalem czytac rozbitkow - fajne. Glupie, ale fajne.

Mysle, ze drugi numer tez kupie.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline skil

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 20, 2010, 01:40:33 am »
Jestem po lekturze. "Legenda" Swolfsa to zdecydowanie najlepszy komiks w zbiorze; klasyczna opowieść fantasy, brutalna, nieco tajemnicza historia z fajnymi rysunkami i jeszcze lepszym kolorem.
Z drugiej strony tytuły Arlestona; jego kinderfantasy z supermocami à la Kapitan Planeta zupełnie mnie nie przekonuje. Przez "Rozbitków..." przebrnąłem z zaciśniętymi zębami, "Lasy..." ciut lepsze, choć wciąż bardzo przeciętne. Mam nadzieję, że w kolejnych wydaniach FK będzie mniej właśnie Arlestona (jego historie ze świata Troy też zupełnie mi nie podeszły). Niewątpliwie gdybym miał naście lat, byłbym zachwycony i pod tym względem to bardzo dobry ruch Egmontu - jest w miarę różnorodnie i wydaje się, że każdy powinien w tych komiksach znaleźć coś dla siebie.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline misio141

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 20, 2010, 06:25:17 am »
ja jestem bardzo zadowolony z zawartości magazynu. Najlepsze wg mnie jest właśnie pierwsza historia, a Lasy wydają mi się najsłabsze. Napewno zakupie następne numery :)
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline graves

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 20, 2010, 11:38:47 am »
Mam nadzieję, że w kolejnych wydaniach FK będzie mniej właśnie Arlestona (jego historie ze świata Troy też zupełnie mi nie podeszły).
No w następnym numerze proporcje te same + zamiast Legendy (której drugi tom będzie w 3 numerze - 28 maja) - Samuraj. Całkiem niezły komiks. W tym roku wyszedł 5 tom tej serii. Z tego cowidać - Egmont będzie wrzucał 2 komiksy lżejsze "Arlestonowskie" + jeden poważniejszy nieco.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 20, 2010, 01:42:45 pm »
Na wraku bylo, ze w kazdym numerze bedzie nieobecny inny komiks, wiec w trzecim (i czwartym) bedzie tylko 1 Arleston.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline freshmaker

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 20, 2010, 06:32:07 pm »
zacny ten magazyn ale niektóre kadry zbyt małe jak dla mnie. nawet w okularach muszę się nizeźle spinać a w świecie troy jak zwykle w kadrach mnogość szczególików i smaczków.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 22, 2010, 09:48:28 am »
Zakupiłem, nacmokałem się, wniebowzięty... Chciałbym mieć wieeelką kolekcję sładającą się z kolejnych tomów... :D

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 22, 2010, 12:46:24 pm »
Dobre na odmozdzenie po calym dniu wykladow ze statystyki. :)

Co do tresci - nie potrafie za dobrze skomentowac.

Co do rysunkow - Swolfs rzadzi.

Wydanie na profesjonalnym poziomie - brakowalo mi takiego magazynu od upadku Swiata Komiksu. Mam nadzieje, ze to efekt dojrzewania rynku a nie kolejna nietrafiona komiksowa inwestycja. Czekam na kolejny numer - zobaczymy co wart ten Samuraj. ;)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline kingquest

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 22, 2010, 06:05:49 pm »
Bardzo podoba mi się pomysł na ten magazyn. Także z jakości wydania jestem bardzo zadowolony.
Mam tylko nadzieję, że Egmont dokładnie przemyślał ten krok i nie przesadził z nakładem.


Z pewnością jedną z głównych grup docelowych tego magazynu jest młodzież w wieku 15-18.
Cóż jako świeży absolwent tego przedziału, mam spore wątpliwości co do tego, czy w tej grupie znajdzie się wielu chętnych na Fantasy Komiks. Wśród wielu różnorodnych znajomych, nie potrafię wskazać zainteresowanych. Dla większości 20zł to dwie paczki fajek, 3 weekendowe browary lub połówka czy bliet do kina lub na koncert. Nie mówię tu o patologiach, a o normalnych licealistach z lepszych szkół w mieście. Takie są fakty, że nawet na wychodzącą raz na kilka lat płytę ulubionego muzyka, większość nie jest w stanie wyłożyć 40zł. Mam wrażenie, że ciężko przekonać ludzi do komiksu- jako sposobu na rozrywkę. Szczególnie wśród dzieci, które wyrosły na komputerach i telewizji, seriale i gry komputerowe, są po stokroć bardziej interesujące. I przez to ciężko jest zdobywać nowych czytelników komiksu, ale to temat na dłuższą rozmowę.
Życzę jak najlepiej nowej inicjatywie.
Widzę, że w Radomiu, Fantasy Komiks można dostać w wielu miejscach. Szukam nabywców: studenci odpadaja bo u nas studentów prawie nie ma], licealiści...jak już wspominałem wielu ich nie będzie. Dzieci...tu pomogłaby reklama telewizyjna.
Ktoś "z zewnątrz" może przypadkiem zainteresować się tylko w Empiku i Kolporterach. Bo w kioskach, taki towar jest kompletnie niezauważalny.
Obym się mylił,
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2010, 06:30:39 pm wysłana przez kingquest »

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 22, 2010, 06:22:42 pm »
czemu studenci odpadaja?
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline kingquest

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 22, 2010, 06:28:41 pm »
To jest dalsza część wiadomości, która powyżej została ucięta...


Widzę, że w Radomiu, Fantasy Komiks można dostać w wielu miejscach. Szukam nabywców: studenci odpadaja ,bo u nas studentów prawie nie ma,  licealiści, jak już wspomniałem wielu ich nie będzie.  Dzieci, tu pomocna byłaby reklama telewizyjna.
Ktoś "z zewnątrz" może przypadkiem zainteresować się tylko w Empiku i Kolporterach. Bo w kioskach, taki towar jest kompletnie niezauważalny.
Obym się mylił



ramirez82

  • Gość
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 22, 2010, 09:45:34 pm »
Hej, czy przeciętny polak, pijak, ćpun, złodziej, czy jakiś degenerat, nie może być jednocześnie czytelnikiem Fantasy Komiks?  :shock:

Offline Jarek Obważanek

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 22, 2010, 09:57:57 pm »
To jest zagadnienie z cyklu "polska młodzież nie wchłania kultury". I nie jest to jakieś szczególne odkrycie.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa