Autor Wątek: Rolnictwo ekologiczne a komiks  (Przeczytany 11470 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pszren

Rolnictwo ekologiczne a komiks
« dnia: Marzec 07, 2010, 09:10:27 am »
Postępująca degradacja środowiska wymaga podjęcia środków zaradczych. Licząca siedem miliardów ludzkość żywiona jest przy pomocy coraz bardziej nasyconej środkami chemicznymi żywności, a człowiek oddala się od świata czystej natury. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw tym problemom, publikując komiks Kanaliada. Zapraszamy do zainteresowania się problematyką rolnictwa ekologicznego, a także tematyką starożytnego Egiptu oraz hodowli kotów i skarabeuszy. Nie wiadomo czy i gdzie można kupić ten komiks, dlatego chociaż trochę chciałbym opowiedzieć, o czym to jest - uwaga na spoiler.

W omawianym komiksie wielokrotnie poruszona zostaje problematyka władzy. (spoiler) Kiedy kot w roli faraona mówi, że nie liczy się przyszłość, tylko władza, z jednej strony ukazuje wpływ stanowiska na psychikę zajmującej je jednostki, z drugiej zaś strony wskazuje na arogancję władzy, jako na przyczynę przyszłych nieszczęść.

Tytuł: Kanaliada
Scenariusz: Pszren
Rysunki: Otusiunio
Wydawca: piotrszreniawskiTM
ISBN 978-83-60948-56-9
Data wydania: luty 2010
Liczba stron: 64
Format: A5
Oprawa: miękka
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: ?

Kontrowersyjny komiks "Kanaliada" Pszrena i Otusiunia, opowiadający historię zagłady i ocalenia pewnego miasta, promowany zostaje w równie kontrowersyjny sposób. Na kilku forach komiksowych pojawiają się wpisy, mówiące o komiksie ambitnym i wybitnym, oddającym hołd nurtom ekologicznym we współczesnej filozofii i polityce. Autorzy rozsyłają egzemplarze komiksu pozornie przypadkowo wybranym osobom, wydając komiks w bardzo niskim (według deklaracji wydawcy) nakładzie, i jednocześnie usiłując tworzyć atmosferę "unikania rozgłosu" czy też prosząc, żeby nikomu niepewnemu politycznie nie mówić o tym komiksie. Podsumowując: ukazał się komiks undergroundowy, w którym przeczytać można wiele wulgaryzmów i zobaczyć sporo rysunków, świetnie oddających nastrój tworzony przez tok wydarzeń.

Offline ljc

Odp: Rolnictwo ekologiczne a komiks
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 07, 2010, 09:11:48 pm »
a mozna to cudo kupić?
tamtam!

Offline pszren

Odp: Rolnictwo ekologiczne a komiks
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 08, 2010, 05:14:05 am »
ljc, jesteś niesamowity!

serio myślałem o Tobie, i to, co jest pisane powyżej kursywą, chciałem Ci posłać na priva, ale uznałem że nie wypada. nie żartuję tu sobie, tak na serio było!

zaraz to nadrobię.

Offline repek

Odp: Rolnictwo ekologiczne a komiks
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 08, 2010, 10:40:00 am »

A gdzie przykładowe plansze? :D

Pozdrówka

Offline otusiunio

Odp: Rolnictwo ekologiczne a komiks
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 08, 2010, 12:26:52 pm »
Przykładowy pasek Kanaliady  TUTAJ :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2010, 10:04:06 am wysłana przez otusiunio »

Offline pszren

Odp: Rolnictwo ekologiczne a komiks
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 08, 2010, 12:29:05 pm »
już się bałem, że mnie zjedziesz za to rolnictwo, a tu tak ekologicznie!

(a tutaj wcięła mi się na czerwono taka wiadomość):
Uwaga - podczas pisania wysłano nową odpowiedź, może chcesz przejrzeć swoją wiadomość?
(ale zapodaję tak jak pisałem wcześniej):
czyli tak: ja czekam, aż Otusiunio na swoim blogu zaprezentuje przykładowe plansze - sam nie chcę się wcinać. myślę, że kreska Otusiunia całkowicie pasuje do tematyki i w ogóle. chociaż fajnie by było, jakby w przyszłości Otusiunio miał możliwość coś dużo bardziej artystycznego ilustrować, bo talent ma!




Offline ljc

Odp: Rolnictwo ekologiczne a komiks
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 08, 2010, 12:55:54 pm »
nie wiem, co powiedzieć... chcę to mieć:)
tamtam!

Offline JAPONfan

Odp: Rolnictwo ekologiczne a komiks
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 08, 2010, 07:04:00 pm »
nie jestes jedyny

Offline pszren

Odp: Rolnictwo ekologiczne a komiks
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 08, 2010, 09:03:00 pm »
a widzieliście jaki temat na paski skurczybyki wymyśliły?
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,31931.0.html

oczywiście shitor i skarabeusz to bohaterowie albumiku "Kanaliada", czyli to taka nieudolna forma promocji. jasne że takie narzucenie tematu nie ma na celu ograniczenia inwencji, jak ktoś zupełnie inaczej podejdzie do shitora i skarabeusza, że to jacyś bokserzy albo jeszcze coś, to też super. ważne, żeby w ogóle jakieś paski się pojawiły.

ljc, JAPONfan - super sprawa! mam nadzieję że się nie rozczarujecie. np. zszywki mi się w wielu egzemplarzach krzywo powbijały (nie przewidziałem że to aż taki gruby albumik wyjdzie, zwykle robiłem dwa razy chudsze), w ogóle dobrze że się zszywacz nie zepsuł i że jakoś to jednak zszywał!

Otusiunio, może zrobilibyśmy wywiad, tutaj, na żywo, nawet wystarczy kilka pytań, ja Tobie zadaję pytanie, Ty odpowiadasz, i tak kilka razy.

Offline otusiunio

Odp: Rolnictwo ekologiczne a komiks
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 09, 2010, 09:49:25 am »
może a morze tszeba to rozważyć:) ...tymczasem za chwilę podam... :arrow:


Drugi przykładowy pasek KANALIADY :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2010, 08:07:58 am wysłana przez otusiunio »

Offline otusiunio

Odp: Rolnictwo ekologiczne a komiks
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 10, 2010, 08:11:52 am »
trzeci odcinek tygodnia z Kanaliadą:)

a wszystkie odcinki tu

pzdr aj lowju :evil:

Offline pszren

Odp: Rolnictwo ekologiczne a komiks
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 10, 2010, 12:39:26 pm »
wiecie co, w sumie super wyszło z tą Kanaliadą. nikt nas (przynajmniej na razie) nie objechał, spokojniutko albumik się rozchodzi (7 sztuk rozesłanych, czyli jeszcze 8 czeka na chętnych).

jakby jakieś opinie się pojawiły, to super, w każdym razie myślę że warto patrzeć na ten albumik jako tylko na jeden z punkcików naszych komiksowych działań. warto zauważyć Otusiunia, i warto żeby Otusiunio się tu i ówdzie pokazywał (np. Przygody Leszka to super okazja, Otusiunio - moim zdaniem warto uderzyć do Dominika!) a ja w międzyczasie piszę następny scenar :)

Offline ljc

Odp: Rolnictwo ekologiczne a komiks
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 10, 2010, 06:26:11 pm »
wielkie dzięki za komiks!
tamtam!

Offline pszren

Odp: Rolnictwo ekologiczne a komiks
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 10, 2010, 08:57:45 pm »
poczta nie zawiodła! chociaż pani z sąsiedniego okienka tak stukała pieczątką, że nie mogłem się porozumieć z "moją" panią, ale poczekaliśmy na moment między stuknięciami, i poszło!

i wielkie dzięki za zainteresowanie!

Offline otusiunio

Odp: Rolnictwo ekologiczne a komiks
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 11, 2010, 08:47:15 am »
dzięki vor miły flirt z KANALIADĄ paseknr8
a także cały zestaw wraz z wpuszczeniem w bloga

to jest tydzień z kanaliadou UUU! Truttu!  :lol:

« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2010, 08:53:27 am wysłana przez otusiunio »