trawa

Autor Wątek: Komiksowa Warszawa  (Przeczytany 97430 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Julek_

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 23, 2010, 12:46:56 am »
Ech, jakby mówił do ściany  :sad:

Łukaszu, ja nie krytykują, nie czepiam się, nie narzekam, a Ty od kopa przyklejasz mi łatkę, doczepiasz mi gębę forumowego trolla i pieniacza tylko dlatego, że chciałbym się dowiedzieć czym ta cała Komiksowa Stolica ma być. Bardzo przepraszam, więcej nie będę, wracam do kąta.

Przepraszam, że spytałem.

Jak sądzę potencjalni konwentowicze chcieliby wiedzieć co i zacz, niekoniecznie jakich gości zakontraktowaliście i jakie będą premiery, ale czy planować krótszy (1 dzień) czy dłuższy (2 dni) urlop, czy nastawiać się bardziej na bfk-genre czy mfk-genre. Jak rozumiem, jako organizatorowi trudno jest Ci to zrozumieć i lepiej obruszyć się na forum.

I jeszcze

Czekam na festiwal krakowski.

Tego argumentu bo Tobie się nie spodziewałem.

Offline Mefisto76

Odp: WSK 2010
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 23, 2010, 05:14:08 am »
Chciałbym również zaznaczyć, że np. potwierdzona lista gości na MFK(iG) pojawia się zazwyczaj miesiąc przed imprezą.

Nie chciałbym wbijać kija w mrowisko, ale mam gazetkę "eMeFKa news", jaką rok temu otrzymałem na WSK,
w której jest potwierdzone, że do Łodzi przyjedzie Dufaux, Delaby i Mythic, a żaden z nich się tam po prostu nie pojawił...
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Jarek Obważanek

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 23, 2010, 09:25:16 am »
Mefisto, sam widzisz, że naprawdę potwierdzona lista pojawiła się prawie przed samym MFK. Bo deklaracje ze stycznia-lutego nie zawsze przekładają się na sytuację, jaka jest we wrześniu. Pamiętam jacy byli wszyscy spięci, gdy przyjazd potwierdzili Moebius i Manara. Mam wrażenie, że uwierzyli w ich przyjazd dopiero, gdy obaj byli na miejscu. ;)

Bąbielku, wyluzuj trochę, bo zaczynasz stawiać za dużo przecinków. :D
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline yurek1

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 23, 2010, 10:28:01 am »
trzymam kciuki za warszawską imprezę, jakkolwiek by się nie zwała.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline tranway

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 23, 2010, 12:46:10 pm »
Ja też pozwolę sobie na "dwanaście groszy", choć "kogo....".

Domyślam się, że pracy nad Komiksową Warszawą (jak nad każdą dziewicą) jest mnóstwo i w pełni rozumiem, że nie ma czasu na - bądź co bądź - drobnostki pokroju strony internetowej PSK. Ale nasza komiksowa sieć jest na tyle spora, że chociaż minimalne informacje jest gdzie umieścić. I nie mam tu na myśli niusów pokroju "goście, godzinowy plan, co gdzie i kiedy" tylko wiadomość pokroju "impreza trwa dwa dni, koncepcja jest następująca". Jest Motyw, Wrak i kilka innych miejsc gdzie można by puścić takie krótkie info i ja osobiście byłbym o wiele spokojniejszy, ponieważ (teraz przechodzę do meritum wypowiedzi, więc uwaga ;) ) mam taką pracę, która nie pozwala mi "ni stąd ni zowąd" wyjechać na 2/3 dni, bo nie mogę nawet zwyczajnie wziąć urlopu, tylko muszę kombinować ze sporym wyprzedzeniem, żeby mój grafik umożliwiał mi wyjazd. Dlatego też nie czekam na wiadomości, bo nie chcę byście powtarzali "błędy i niedopatrzenia" poprzedników, tylko żeby móc zwyczajnie zaplanować wyjazd.

To mówiłem Ja(nusz) z Bydgoszczy i Łukaszu na ten moment nie spodziewaj się żadnego konkretnego festiwalu w moim mieście, choć w ostatnich dwóch latach nawet odbyła się pewna "impreza", więc kto wie....

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 23, 2010, 01:29:05 pm »
tylko wiadomość pokroju "impreza trwa dwa dni, koncepcja jest następująca".

przecież ta informacja jest i na WRAKu i na polterze i na gildii ;>
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2010, 01:39:16 pm wysłana przez Ystad »
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Death

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 23, 2010, 03:33:57 pm »
przecież ta informacja jest i na WRAKu i na polterze i na gildii ;>

A może tranway wchodzi tylko na motyw a tam zero info o festiwalu tylko jakieś wąsiaste paski;-)


Rzućcie niebawem też jakieś info o pobliskich schroniskach młodzieżowych i hostelach żeby się człowiek mógł zorietować gdzie w stolicy można sobie wtenczas przenocować.

Offline Red_AV

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 23, 2010, 07:46:47 pm »
Domyślam się, że pracy nad Komiksową Warszawą (jak nad każdą dziewicą) jest mnóstwo i w pełni rozumiem, że nie ma czasu na - bądź co bądź - drobnostki pokroju strony internetowej PSK. Ale nasza komiksowa sieć jest na tyle spora, że chociaż minimalne informacje jest gdzie umieścić. I nie mam tu na myśli niusów pokroju "goście, godzinowy plan, co gdzie i kiedy" tylko wiadomość pokroju "impreza trwa dwa dni, koncepcja jest następująca"
Na WSK wybierałem się co roku, od początku jej powstania. W 2010 nie doczekamy się jubileuszowej edycji numer 10. Pojawiła się na szczęście alternatywa w postaci Komiksowej Warszawy. Szkoda że nie udało się ludziom tak zgrać aby WSK przetrwało a przy udziale PSK zyskało świeżości i rozmachu. Jak Tranway już powiedział, praca nad zorganizowaniem takiego przedsięwzięcia nie jest łatwa i nastręcza problemów z których istnienia pewnie nie zdajemy sobie nawet sprawy. Osobiście trzymam kciuki za powodzenie tej inicjatywy i mam nadzieję że dojdzie do skutku a także pociągnie dalej tradycję warszawskich spotkań z komiksem.

Odnośnie całej awantury na forum. Dobrze byłoby zerwać z niechlubnym ogłaszaniem planu imprezy zaraz przed, ale jak już zostało powiedziane - niektórych rzeczy nie da się przewidzieć i trzeba poczekać na potwierdzenie gości itp. Niemniej ze strony organizatorów można oczekiwać czegoś więcej niż daty i miejsca. Choć kilku zdań o formie owych spotkań, może więcej szczegółów odnośnie pozostałych miejsc gdzie KW się odbędzie (jakieś pokazy filmów? panele z wydawcami? ile będzie pozostałych miejscówek i gdzie?) pomoże to zaplanować dzień w Warszawie.

Podzielcie się tym co Wy, Organizatorzy, już wiecie i tym co chcielibyście na KW zrobić. Ogólny zarys, tak aby wiedzieć czego się spodziewać. Na dokładne szczegóły przyjdzie jeszcze czas - Ci co mają być i tak będą a godzina w lewo czy prawo nie ma znaczenia.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2010, 08:00:58 pm wysłana przez Red_AV »

mxztplx

  • Gość
Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 23, 2010, 08:42:11 pm »
ja nie przejmowałbym się brakiem programu. Ostateczny program imprez i tak znany był zazwyczaj po ich zakończeniu.

Offline Tencz

Odp: WSK 2010
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 23, 2010, 09:14:45 pm »
Czy jakiś wydawca ma w tej chwili podane konkretne daty wydania zapowiedzianych tytułów na trzy miesiące w przód? Nawet Egmont nie ma. A jest to PROFESJONALNA FIRMA, a nie grupa hobbystów w Stowarzyszeniu, która chce zrobić coś od zera.

Hanami ma. Najpóźniejsze na lipiec (chociaż nie mówimy, że to już wszystkie zapowiedzi - jak zwykle publikujemy tylko te, których już mamy zatwierdzone okładki).

Offline tranway

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 23, 2010, 11:25:28 pm »
przecież ta informacja jest i na WRAKu i na polterze i na gildii ;>
Mea Culpa.... źle się wypowiedziałem/rozpisałem.
Napisałem o braku informacji w kontekście "późnego informowania", więc rozchodziło mi się o to, że można było już wcześniej te "małe niusy" puścić w świat. I tyle....

Offline TeOdozjusz

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 24, 2010, 09:28:15 am »
Szanowni Panstwo!
Sprawy maja sie nastepujaco.. Jako ze KW bedzie naszym dziewiczym rejsem, chcemy glownie uniknac pozniejszych oskarzen, ze "to mialo byc, a nie bylo", "po co oni sie za to brali, skoro spier.." itp.. My jako Stowarzyszenie postaramy sie aby nasza impreza godnie reprezentowala Stolice na komiksowej scenie festiwalowej. Ale jak wiemy, nie popelnia bledow jedynie ten, ktory nic nie robi.. My sie odwazylismy cos zrobic. I w zalozeniu wcale nie chcelismy "wygryzc" WSK!!!

Cisza w eterze jest takze spowodowana m.in. zwykla konkurencja. O co chodzi? O to, ze plany wspolpracy byly. A ze sie nie udalo, to nie jest to temat na forum. Wazne jest, ze niektorzy nie podjeli rekawicy i nie poparli naszego projektu, bo inne cele okazaly sie dla nich wazne. My chcemy zrobic impreze jak najlepsza! Jak wyjdzie za pierwszym razem? Czas pokaze.. Najprosciej byloby powiedziec, ze chcemy zrobic niespodzianke komiksowej braci, ale bedzie to mizeryjna wymowka.. Wiec prosilbym, zebyscie dali nam w TYM roku, odrobine zaufania i pola do popisu i poczekali w skupieniu co nastapi.. Wszystkie wazne informacje i oswiadczenie na biezaco beda obwieszczane, jesli uznamy to za konieczne. PSK liczy, ze podola odpowiedzialnosci za warszawski festiwal.. Jak bedzie, czas pokaze, a WY nas ocenicie..

Jedyne co mi pozostaje, to ponowic apel Lukasza, ze wciaz jestesmy zainteresowani wszelaka pomoca, odnosnie organizacji i pomocy przy Festiwalu.
Why so serious?

Offline skil

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 24, 2010, 10:39:41 am »
I to jest w końcu normalna odpowiedź. Dzięki :)
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Red_AV

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 24, 2010, 08:36:58 pm »
I to jest w końcu normalna odpowiedź. Dzięki :)

Przyłączam się. O to mi właśnie chodziło. Jeszcze bez konkretów ale już wiadomo jakie jest podejście Organizatorów i jak widzą KW a całość nabiera kształtu. Czekam na kolejne informacje  ;-)

Offline Mefisto76

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 24, 2010, 09:29:53 pm »
 Sam widzisz, TeO - Ty to masz dar przekonywania :)
 Jakbyś został rzecznikiem Legii, to by nawet kibice Wisły przyjeżdżali na Łazienkowską dopingować stołeczną drużynę ;-)
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!