trawa

Autor Wątek: Komiksowa Warszawa  (Przeczytany 96311 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kokosz

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #285 dnia: Kwiecień 16, 2018, 07:16:00 am »
sarkazm co drugie zdanie, jest nie potrzebny.

Ja tam nie chcę się na nikogo kreować, jestem zwykłym użytkownikiem forum i sądzę, że mam prawo do odrobiny sarkazmu. Nie odmawiam żadnemu użytkownikowi prawa do wyrażania swojej opinii o publikacjach, o działaniach wydawców itp. Ale jak widzę w postach powtarzające się teksty co wydawcy powinni (zwłaszcza nie w postaci rady czy opinii, ale pouczenia lub połajanki, jak tutaj u jeanvanhamme'a), to sarkazm włącza się automatycznie.

Jeśli ton mojej wypowiedzi gdziekolwiek cię uraził, to oczywiście masz pełne prawo mi to wytknąć, natomiast bardzo bym prosił o nie tworzenie kategorii "Wy" i nie stosowanie odpowiedzialności zbiorowej. Niech każdy na tym forum odpowiada za to, co sam napisze.

A troche wracajac do tematu, jedziecie na festiwal to nikt was nie zmusza do zakupu. Kupcie sobie pozniej, taniej skoro ceny sa za wysokie.

I tu pełna zgoda. Niech każdy kupuje tam, gdzie mu pasuje.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2018, 07:38:44 am wysłana przez Kokosz »

Offline rzem

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #286 dnia: Kwiecień 16, 2018, 08:31:37 am »
Wydaje mi się, że cały problem z odbiorem ludzi stojących za wydawnictwami bierze się z nieprzystających oczekiwań. Wydaje się nam, zwykłym czytelnikom, że to jacyś superbiznesmeni z klasą, znający nie dość, że branżę, to i jeszcze cały publiczny savoir-vivre itd. Potem następuje zetknięcie i czar pryska, bo okazuje się, że to zwykli ludzie, tacy jak ci po drugiej stronie. Temu zdarzy się czegoś nie wiedzieć, tamten ma słabszy dzień, inny jest zły, że musiał tu przyjechać, bo on tak naprawdę to przecież jest ekspertem od otwartych plików a nie od relacji z klientami. I tak dalej.
Jedni mają lepsze umiejętności interpersonalne, inni słabsze. Jeden na 40-te z rzędu pytanie czy jest zniżka odpowie uprzejmie, innemu potoczy się w końcu krew.


Ja unikam festiwali/targów już od kilku lat, choć w Wawie mam rzut beretem. Pewnych rzeczy lepiej nie wiedzieć czy nie widzieć, żeby nie zepsuć sobie postrzegania osób czy wydawnictwa.


Jeanvanhamme fajnie napisał, z pieprzem.


Offline Murazor

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #287 dnia: Kwiecień 16, 2018, 11:20:47 am »
@KokosKokosz :oops:
Jako Wy odnioslem sie do Ciebie i turucorpa, bo obaj wypowiedzieliscie sie przede mna w podobnym tonie. Masz racje moglem sprecyzowac dokladnie.
@rzem
Rozumiem slabsze dni, rozumiem gorsze umiejetnosci interpersonalne, ale jezeli wiesz, ze sobie z tym nie radzisz to wydaje mi sie, ze lepiej w ogole nic nie mowic, niz zrazic do siebie klientow.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2018, 12:52:38 pm wysłana przez Murazor »

Offline rzem

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #288 dnia: Kwiecień 16, 2018, 11:24:55 am »
@rzem
Rozumiem slabsze dni, rozumiem gorsze umiejetnosci interpersonalne, ale jezeli wiesz, ze sobie z tym nie radzisz to wydaje mi sie, ze lepiej w ogole nic nie mowic, niz zrazic do siebie klientow.
Całkowicie się z tym zgadzam.
Albo ponieść koszt kogoś, kto to potrafi. Niestety czasami to tkwi u samych podstaw danej firmy. Przykład z ostatniego czasu to Lady Draga i jej ocena czytelników komiksów jako półmózgów, którzy czytają komiksy, bo książki za trudne.

Offline turucorp

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #289 dnia: Kwiecień 16, 2018, 11:54:35 am »
@Kokos
Jako Wy odnioslem sie do Ciebie i turucorpa, bo obaj wypowiedzieliscie sie przede mna w podobnym tonie.

Jakim znowu tonie? Jak ktoś się tu wbija i jęczy, że mu się festiwal nie podoba, a wychodzi na to, że mu się strefa festiwalowa z targową pomyliły, to co mam mu napisać? Grzecznie wskazuję paluchem co i jak, bo gdybym zasugerował zakup/zmianę okularów, to zaraz by było, że go obrażam :/
BTW Nie rozumiem dlaczego wyzywasz @Kokosza od "Kokosów"? To trochę nieuprzejme :(

Offline Murazor

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #290 dnia: Kwiecień 16, 2018, 12:55:53 pm »
Dla mnie ton byl podobny. Troche sarkazmu, troche zniecierpliwienia itp ;)

Offline turucorp

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #291 dnia: Kwiecień 16, 2018, 01:54:19 pm »
Dla mnie ton byl podobny. Troche sarkazmu, troche zniecierpliwienia itp ;)
W kontekście wypowiedzi @jeanvanhamme raczej ciężko się wypowiadać bez sarkazmu (no chyba, że ma on sześć lat i właśnie skończył przedszkole?). Od rozmów z wydawcami, tłumaczami, autorami etc. są spotkania w salach na wyższym poziomie stadionu, na dole jest strefa handlowa, to wiedza elementarna, do nabycia której wystarczy umiejętność czytania na poziomie podstawowym. Jeśli czytelnicy komiksów nie chcą być traktowani jak wspomniane przez @rzema "półmózgi" to trzeba zacząć zwracać uwagę na tak skrajne przypadki zagubienia :/

Offline starcek

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #292 dnia: Kwiecień 16, 2018, 03:01:15 pm »
W zeszłym roku  brak było zakazu rozmów z wydawcami w strefie handlowej. Nie mogli skupić się na sprzedaży, mieli mniejsze obroty, nie dali większych zniżek i pewnie dlatego tyle teraz narzekań na ceny na stoiskach.

- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline hopsasa

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #293 dnia: Kwiecień 19, 2018, 04:39:48 pm »
Wybieram się na targi w sobotę, czy ktoś doradzi jak z parkowaniem? Na stadionie parkowanie odpłatne po 25 pln (takie info na stronie stadionu przy imprezach masowych)? ale chyba kilkaset metrów od stadionu jest możliwość bezpłatnego parkowania w sobotę?

Offline perek82

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #294 dnia: Kwiecień 19, 2018, 05:51:47 pm »
W W-wie w weekendy parkujesz za darmo (jeszcze).
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline starcek

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #295 dnia: Kwiecień 19, 2018, 08:17:02 pm »
Znalezienie wolnego miejsca do parkowania na Saskiej Kępie blisko stadionu może być wyzwaniem. Ja bym próbował parkować na Międzynarodowej, ale wtedy jest z buta tak z 10 minut na stadion. Ale to i tak może być lepsze od krążenia po jednokierunkowych ulicach w pobliżu stadionu.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline hopsasa

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #296 dnia: Kwiecień 19, 2018, 09:35:25 pm »
Oki, dzięki 10 minut jak nie pada to bliziutko. 😀 chyba ze bym kupił coś ciężkiego, to gorzej 😀

Offline keram

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #297 dnia: Kwiecień 24, 2018, 05:28:17 pm »
Przed chwilą zajrzałem na KW na fejsbuku  i widzę, że ostatni wpis pochodzi z 23 marca.
Trochę słabo.

Offline Itachi

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #298 dnia: Kwiecień 24, 2018, 08:29:15 pm »
Zgadzam się, to jest dramat. Podejście najgorsze z możliwych.

Offline starcek

Odp: Komiksowa Warszawa
« Odpowiedź #299 dnia: Kwiecień 24, 2018, 09:06:20 pm »
Oki, dzięki 10 minut jak nie pada to bliziutko. 😀 chyba ze bym kupił coś ciężkiego, to gorzej 😀
No jeszcze tuż przy moście Świętokrzyskim (od strony Wisły) jest dziki parking - ale nie wiem, czy tam Straż Miejska nie goni. W ten weekend stało tam sporo samochodów. A i wzdłuż Wału Miedzeszyńskiego - na wysokości Saskiej Kępy właśnie i dawnych basenów - jest dość długa zatoka parkingowa. Tyle że na pewno szybko się zapełnia.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

 

anything