Autor Wątek: polskiego czy zagranicznego?  (Przeczytany 18322 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: polskiego czy zagranicznego?
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 12, 2010, 11:27:24 pm »
(Tak trochę z dupy wzięty ten przykład.)

Z samego jej wnetrza.

 :shock:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Robert Zaręba

  • Gość
Odp: polskiego czy zagranicznego?
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 13, 2010, 09:42:34 am »
xionc, ten manifest to sobie pewnie dla jaj jakieś dzieciaki napisały zbulwersowane tym, co dzieje się we współczesnych mediach.
Manifest twórców komikowych przywołany przez JAPONfana jest nieco sensowniej napisany, ale to też tylko manifest. Nie jakaś teza czy teoria, z którą można by polemizować.
Chyba, że chcesz sobie trochę nerwów napsuć.

Natomiast to fajne wezwanie dla recenzentów. Zrecenzowanie komiksów grupy pod kątem tego manifestu. Bo skoro ktoś zadeklarował się, że jest krową, to sprawdzić, ile mleka daje.

A co do tematu, ja na przyklad nie jestem w stanie przeczytać żadnego komiksu superbohaterskiego (z wyjątkiem "Lobo" i innych padordii). Kilka razy próbowałem, ale nie mogę przedbrnąć przez pierwszych 10 stron.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: polskiego czy zagranicznego?
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 13, 2010, 09:54:53 am »
Straznikow tez nie dales rady?

W kazdym gatunku mozna cos znalezc ciekawego, choc przyznaje - superhero to tez nie moje klimaty.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Robert Zaręba

  • Gość
Odp: polskiego czy zagranicznego?
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 13, 2010, 10:09:57 am »
Cytuj
Straznikow tez nie dales rady?
Strażników jeszcze nie próbowałem.
Cytuj
W kazdym gatunku mozna cos znalezc ciekawego
No tak: wspomóż, pomóż, dopomóż wyjątku czuły, odeprzeć tłumne armie reguły :)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: polskiego czy zagranicznego?
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 13, 2010, 06:25:22 pm »
Strażników jeszcze nie próbowałem.No tak: wspomóż, pomóż, dopomóż wyjątku czuły, odeprzeć tłumne armie reguły :)

Mi nie chodzi o to, zeby za wszelka cene znalezc komiksy wybijajace sie na tle innych historii SH, tylko zeby nie skreslac potencjalnie fajnych komiksow tylko z uwagi na ich przynaleznosc gatunkowa.
 :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Robert Zaręba

  • Gość
Odp: polskiego czy zagranicznego?
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 14, 2010, 08:30:43 am »
xionc, ja niczego nie przekreślam, ale...
...od wielu lat kupuję dużo więcej wytworów kultury, niż jestem ich w stanie strawić, a podczas przedświątecznych porządków w mojej biblioteczce po raz pierwszy uświadomiłem sobie, że przy obecnym tempie czytania, czyli około 60 pozycji rocznie (literatury, którą czytam w ramach obowiązków zawodowych nie liczę, gdyż często nie jest tym, co chciałbym czytać) i życia, które mi jeszcze zostało (zakładając, że dociągnę do średniej krajowej) nieprzeczytanych książek starczy mi do końca życia. A przecież trudno zakładać, że w tym czasie już nic nie kupię (no i o całym regale nieobejrzanych filmów DVD już nawet nie wspomnę).
Dlatego oczywiście dam szansę “Strażnikom”. Jak ekranizacja komiksu będzie leciała na TVP lub Ale kino (kanałów, na których filmy są przerywane reklamami nie uznaję) to sobie włączę TV (co nieczęsto mi się zdarza) i rzucę okiem, a jak mnie wkręci, to obejrzę do końca i wtedy dopiero rozejrzę się za komiksem. Nie wcześniej.

Offline holcman

Odp: polskiego czy zagranicznego?
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 14, 2010, 10:36:17 am »
Dlatego oczywiście dam szansę “Strażnikom”. Jak ekranizacja komiksu będzie leciała na TVP lub Ale kino (kanałów, na których filmy są przerywane reklamami nie uznaję) to sobie włączę TV (co nieczęsto mi się zdarza) i rzucę okiem, a jak mnie wkręci, to obejrzę do końca i wtedy dopiero rozejrzę się za komiksem. Nie wcześniej.

Dawno większej bzdury nie czytałem.

Robert Zaręba

  • Gość
Odp: polskiego czy zagranicznego?
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 14, 2010, 10:55:40 am »
Mógłbyś rozwinąć tę yntelygentną uwagę?

J.K. Gordon III

  • Gość
Odp: polskiego czy zagranicznego?
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 14, 2010, 11:01:31 am »
Dlatego oczywiście dam szansę “Annie Kareninie”. Jak ekranizacja książki będzie leciała na TVP lub Ale kino (kanałów, na których filmy są przerywane reklamami nie uznaję) to sobie włączę TV (co nieczęsto mi się zdarza) i rzucę okiem, a jak mnie wkręci, to obejrzę do końca i wtedy dopiero rozejrzę się za książką. Nie wcześniej.

fixed

Robert Zaręba

  • Gość
Odp: polskiego czy zagranicznego?
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 14, 2010, 11:10:15 am »
I bardzo dobrze.
Rocznie na świecie ukazuje się 300.000 nowych tytułów. Zakladając, że 80% z tego to gówno, i tak masz 60.000 dobrych książek. Dodaj do tego wszystkie wartościowe pozycje z wcześniejszych lat, klasykę, inne media...
Ile z tego jesteś w stanie wchlonąć?
Musisz mieć jakieś kryteria wyboru.

Offline holcman

Odp: polskiego czy zagranicznego?
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 14, 2010, 11:40:21 am »
Musisz mieć jakieś kryteria wyboru.

Szkoda tylko, że takie idiotyczne.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: polskiego czy zagranicznego?
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 14, 2010, 11:42:18 am »
Selekcja komiksów przy ich nawale jest czymś słusznym.
Nie usprawiedliwia to jednak nieznajomości komiksowego kanonu.

Offline holcman

Odp: polskiego czy zagranicznego?
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 14, 2010, 11:50:55 am »
Nie usprawiedliwia to jednak nieznajomości komiksowego kanonu.

Szczególnie w przypadku człowieka, który komiksem się zajmuje (nie roztrząsajmy czy wydawanie w Polsce można określić zajęciem profesjonalnym), wygłasza o nich opinie (nie ma znaczenia, czy na blogu, forum, czy w prasie drukowanej).

To tak w ramach rozwinięcia "yntelygentnej uwagi".

Robert Zaręba

  • Gość
Odp: polskiego czy zagranicznego?
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 14, 2010, 11:59:20 am »
Cytuj
Szkoda tylko, że takie idiotyczne.
Idiotyczne, to są teksty reklamowe KG, jakie przychodzą na moją skrzynkę, choć prosiłem, aby mi ich nie przysyłać.
Cytuj
Nie usprawiedliwia to jednak nieznajomości komiksowego kanonu.
Czyli co, jeśli kilkanaście komiksów superbohaterskich, do których podchodziłem mi się nie spodobało i istnieje duża szansa, że kolejne też mi się nie spodobają, to i tak mam ładować w nie w ciemno kasę, chociaż istnieje możliwość wglądu w owe cudo?
Cytuj
Szczególnie w przypadku człowieka, który komiksem się zajmuje (nie roztrząsajmy czy wydawanie w Polsce można określić zajęciem profesjonalnym), wygłasza o nich opinie (nie ma znaczenia, czy na blogu, forum, czy w prasie drukowanej).
A kiedy to ja się wypowiadałem publicznie o komiksie superbohaterskim?

Offline holcman

Odp: polskiego czy zagranicznego?
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 14, 2010, 12:03:09 pm »
Idiotyczne, to są teksty reklamowe KG, jakie przychodzą na moją skrzynkę, choć prosiłem, aby mi ich nie przysyłać.

Ale riposta :-) Prośby o ich nie przysyłanie nie pamiętam. Była za to prośba o egzemplarze recenzenckie.

Czyli co, jeśli kilkanaście komiksów superbohaterskich, do których podchodziłem mi się nie spodobało i istnieje duża szansa, że kolejne też mi się nie spodobają, to i tak mam ładować w nie w ciemno kasę, chociaż istnieje możliwość wglądu w owe cudo?

Nazywasz obejrzenie nieudanej adaptacji jednego z najwybitniejszych komiksów w historii wglądem w niego?