Autor Wątek: polskiego czy zagranicznego?  (Przeczytany 18325 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: polskiego czy zagranicznego?
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 07, 2010, 10:55:21 pm »
W poszukiwaniu Piotrusia Pana sobie kup

Popieram
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: polskiego czy zagranicznego?
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 08, 2010, 06:45:34 am »
Pominąłem ten komiks, bo słyszałem parę nieprzychylnych opinii o nim, ale skoro polecacie, to go sprawdzę.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline skil

Odp: polskiego czy zagranicznego?
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 08, 2010, 09:58:26 am »
Też bardzo polecam ten tytuł. To moim zdaniem jeden z najlepszych - a przynajmniej mój ulubiony - spośród komiksów wydanych w ramach Plansz Eu.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Lord Kupa

Odp: polskiego czy zagranicznego?
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 08, 2010, 10:22:18 pm »
Z punku widzenia osoby, nieznającej się na komiksie, która po tę formę sięga sporadycznie, czyli z mojego punktu widzenia, komiks zagraniczny ma na starcie przewagę z paru powodów.
Powód nr. 1 - z analogi/ze stereotypu - bo zagranicą wszystko mają lepsze: drogi, filmy, muzykę, służbę zdrowia itd, więc komiksy pewnie też. Głupie to, ale tak to już jest.
Powód nr. 2 - z drugiego kontaktu - ekranizacje komiksów robią swoje. Przedstawiają nieobeznanym Moore’a, Millera itd., pokazują na co ich stać, tym samym zachęcają do kupna pierwowzoru i innych komiksów tychże twórców. W tym czasie Polacy są dalej nieznani i nie wiadomo czego się po nich spodziewać.
Powód nr. 3 - od czego zacząć/moje top - w tego typu tematach dominują pozycje zagraniczne, więc osoby zaczynające swoją przygodę raczej nie sięgną po coś, co jest Polskie.


Offline Jaszcząb

Odp: polskiego czy zagranicznego?
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 09, 2010, 10:16:45 am »
Graficznie to jest faktycznie efektowne, ale jakbym miał przeczytać cały album zrobiony w ten sposób,
to raczej bym się zmęczył. To ja już wolę niemainstreamowe komiksy, ale z liniową fabułą.

Offline Przemek

Odp: polskiego czy zagranicznego?
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 11, 2010, 09:36:35 am »
Jak dla mnie to wybór jest prosty, Europa. To jak z samochodami, poczekajcie jakie mamy samochody....polonez, warszawa, syrena... :D a jakie marki ma Europa? Chyba wiecie...
No dobra przesadziłem to było dawno temu :D Ale w takiej francji już wiele lat temu, powstawały świetne komiksy. Powstaja do dziś. U nas rozkreciło się to niestety później. Ale nie wypada nie zapoznać się z tak bogatą ofertą europejskich klasyków poprostu(świetnych graficznie i fabularnie!)
Kocham komiksy! Szczególnie zafoliwane, pachnące farbą drukrarską :D Pozostałe też....

Offline holcman

Odp: polskiego czy zagranicznego?
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 11, 2010, 11:07:37 am »
Jak dla mnie to wybór jest prosty, Europa.

Czyli również Polska. Dobry wybór!

Offline zychu

Odp: polskiego czy zagranicznego?
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 11, 2010, 12:28:57 pm »
 A ja zawsze polskim produkcjom daję fory i wymagam od nich ciut mniej niż od zachodnich. Wiem ,że to naiwne trochę ale jakoś tak mam.

Offline JAPONfan

Odp: polskiego czy zagranicznego?
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 11, 2010, 01:43:24 pm »
Jak dla mnie to wybór jest prosty, Europa. To jak z samochodami, poczekajcie jakie mamy samochody....polonez, warszawa, syrena... :D a jakie marki ma Europa? Chyba wiecie...

Beskid i Twingo ;p. Czyli "my juz tam byli my już to robyly".

Ale w sumie nie dziwię się tej dyskusji i pobocznym skoro nawet "polscy twórcy komiksowi" potrafią wyskoczyc w 2009 z tekstem "od teraz robimy dobry komiks bo realistyczny".

Robert Zaręba

  • Gość
Odp: polskiego czy zagranicznego?
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 12, 2010, 08:32:01 am »
Cytuj
Ale w sumie nie dziwię się tej dyskusji i pobocznym skoro nawet "polscy twórcy komiksowi" potrafią wyskoczyc w 2009 z tekstem "od teraz robimy dobry komiks bo realistyczny".

Takie zdania wyrwane z kontekstu można interpretować na wiele sposobób. Daj jakiegoś linka, dla jasności.

Offline JAPONfan

Odp: polskiego czy zagranicznego?
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 12, 2010, 03:40:57 pm »

Takie zdania wyrwane z kontekstu można interpretować na wiele sposobób. Daj jakiegoś linka, dla jasności.

http://kultura.wp.pl/title,Comixsage-nadchodzi-era-madrego-komiksu,wid,11761615,wiadomosc.html?ticaid=19a19

Robert Zaręba

  • Gość
Odp: polskiego czy zagranicznego?
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 12, 2010, 05:05:31 pm »
Ta wypowiedź, to taki bardziej manifest i choćby w trosce o swoje wrzody, nie należy jej traktować zbyt poważnie.
To jest tak, jak przychodzi do ciebie fachowiec układać płytki, patrzy na tynk i na dzień dobry mówi: panie, a kto to panu tak spierdlił.
A swoją drogą, to ich prace od strony graficznej prezentują się nieźle.

Offline JAPONfan

Odp: polskiego czy zagranicznego?
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 12, 2010, 09:51:10 pm »
Mi raczej chodzi o podejscie. Skoro ktos kto tworzy komiks potrafi sobie tak lekko uznac ze wczesniej nie powstawały mądre/dobre komiksy to czemu "zwykły odbieracz" ma tak nie myśleć?

Mądry zagraniczny  kontra niemądry polski.

Robert Zaręba

  • Gość
Odp: polskiego czy zagranicznego?
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 12, 2010, 10:47:03 pm »
Cytuj
Mi raczej chodzi o podejście. Skoro ktoś kto tworzy komiks potrafi sobie tak lekko uznać że wcześniej nie powstawały mądre/dobre komiksy
No właśnie na tym polega istota manifestu. Wszystko przed nami to syf i malaria, i od nas dopiero zacznie się prawdziwa sztuka. Na przykład coś takiego dla przeciwagi:
http://www.ithink.pl/artykuly/hyde-park/tworczosc/dodaizm-manifest
(Tak trochę z dupy wzięty ten przykład.)