Autor Wątek: Nowi Tyranidzi.  (Przeczytany 15125 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MarcinB

Odp: Nowi Tyranidzi.
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 16, 2010, 06:20:31 am »
Vladdi:
Ale chyba Broodlord kosztuje 14+46 czyli 60. To koszt 4 genków ponad. A bicie w pojazdy - chyba jedynie na landka realnie pomaga. Tzn jasne lepiej też zabija czołgi gwardyjskie z AV11 z tyłu, ale tych jest niewiele, no i zwykłe genki na 6 i tak wbijają im penkę albo glana.

Krzysiek Rzeżnik:
Cytuj
12 ran wklepać a z pozostałych robaków zrobimy extra armoury do rhinosów 
Wiem, że łatwo, ale z drugiej strony w 2 turze szarżuje wtedy 48 genków.

Breaker
Cytuj
nowe tyrki zamienily spam grubych i genkow na spam hive guardow i genkow
Na pewno będziemy jeszcze spamować tervigony. :)

Offline Yedli

Odp: Nowi Tyranidzi.
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 16, 2010, 11:45:07 am »
Ja patrzę w ten kodeks, i nie wiem gdzie wy widzicie możliwość wystawienia Tervigonów jako troopsów?  :roll:
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline Inkq

  • Moderatorzy
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Matematyk
Odp: Nowi Tyranidzi.
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 16, 2010, 11:51:11 am »
Ja patrzę w ten kodeks, i nie wiem gdzie wy widzicie możliwość wystawienia Tervigonów jako troopsów?  :roll:

Strona 91 ramka:The Scuttling Swarm.

Offline Yedli

Odp: Nowi Tyranidzi.
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 16, 2010, 11:54:39 am »
Chytrze ukryte, nie powiem, chytrze.  :badgrin:

To w zasadzie na Hive Commanderze może flankować - taki mały, drobny, pewnie się przekradł.  :lol:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2010, 11:57:44 am wysłana przez Yedli »
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline Breaker

Odp: Nowi Tyranidzi.
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 16, 2010, 11:59:50 am »
Breaker Na pewno będziemy jeszcze spamować tervigony. :)

no wlansie moj sympatyczny przeciwnik rzucal tak dobrze w ostatniej bitwie ze uznal ze wiecej niz 1 tervigon nie ma sensu bo jemu sie modele koncza szybciej. co ture wypluwal pieknie kolo 10ciu gauntow i zacial mu sie dopiero w 6tej.
his place is ready to recieve the gift of the eldar

Offline Gamon

Odp: Nowi Tyranidzi.
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 17, 2010, 06:22:38 pm »
Hejka
Cóż właśnie zagrałem nowymi tyrkami na turnieju na zasadach miiniWar i ... :)
oto moja rozpiska
Gaunts 10
Tervigon + catalist
10 geny
9 geny
9 geny
Warriors 6 + deathspiter + rending + Drop pod (death spiter)

alfa warrior lash whips + bone sword + regeneracja

3 tropki w podzie
3 hive guard
3 hive guard

wnioski
warriorzy sprawdzili mi sie za kazdym razem, z tym ze raz trafiłem na młotkowych którym bardzo szybko zimobilizowałem landka
pierwsza tura po strzale z HG :P, drugi raz przeciw starym tyrkom (tu było gorzej no ale jak sie nie umie dobic tyranta na ostatniej ranie ;/) z ich wytrzymałościa jest bardzo dobrze :) zwłasza jak maja na sobie fnp, owszem w tedy duzo strzelania leci w cos innego (gauny,geny) ale worriorzy samotni trzymaja flanke a o to w sumie mi chodziło, i jak spdna 18 strzełów z siła 5 na bs 4 ROBI róźnice :) a alfa warrior jest za swoje pkt ok :)

co do tropek to sa strasznie delikatne ale i tak z ciezszych rzeczy ludzie raczej strzelali mi po warriorach a z lżejszych po genach wiec nie ma problemu :) raczej dozywały konca gry, a przynajmniej czesc z nich

tervigon zacioł mi sie w pierwszej turze w kazdej bitwie ;/ co zrobic w sumie ma na to 45% szans wiec nie jest to jakieś nadzwyczajne

no ale rozpiskę przed MIni wars będzie trzeba jeszcze doszlifować :)

Offline Marios

Odp: Nowi Tyranidzi.
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 17, 2010, 06:45:18 pm »
Masz już Tervigona i Hive Guardów? Czy proxowałeś?
Mariusz "Marios" Krakowczyk
INKWIZYTOR W-wa

Kampania przeciw "Wujkowi dobrej radzie"
Typowa wypowiedź "WDR'a": "...wywal to i tamto bo się nie opłaca a wrzuć to i to bo tak się gra..." - szerzenie schematu...

Offline Vladdi

Odp: Nowi Tyranidzi.
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 17, 2010, 08:11:16 pm »
Cytuj
Warriors 6 + deathspiter + rending + Drop pod (death spiter)

alfa warrior lash whips + bone sword + regeneracja

Ile taka kombinaja w calosci kosztuje? Pod 400 pkt? Dla 18 strzałów z S5 i bs 4. A potem wio na piechote i salwa na twarz do wziecia?

Pody maja oczywiscie sens ogolnie - jakmasz dodatki do spadania. Ale to znow kosztuje. Inaczej jest ryzyko ze sklad zas 400 pkt bedzie sie obijal, zwlaszcza przy master of the fleetach i podobnych zasadach. Tropy ogolnie sa isotnie niezle, S10 Ap1 lanca bs 4. Musi bolec.Inv od ciezszych rzeczy, z FnP daja rade z pestkami - napewno bede probowal tez obok guardow zeby mnie orki nie upokarzaly jezdzac wokol mnie wagonami i projac z shoot za darmo:/

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Vladdi

Odp: Nowi Tyranidzi.
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 17, 2010, 08:26:15 pm »
Masz już Tervigona i Hive Guardów? Czy proxowałeś?

Ja juz mam 3 guardów, zrobilem ze starych screaming killerów (carasi), impalery z barbów. Sławek mial te carasie dakkowe na talonach robione - na podstawkach od plyt chyba. idealnie by sie nadali na przerobke na trega wiec pewnie duzo w nich roboty nie trzeba wlozyc. A co do guardów to imho nie ma z nimi problemu u nidów wszystko co maja nidzi na podstawkach 40mm z czymsz przypominajacym wyrzutnie harpunow w lapach i zabudowana pancerzem glowa moze robic za guarda.

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Gamon

Odp: Nowi Tyranidzi.
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 18, 2010, 12:37:37 am »
Ja juz mam 3 guardów, zrobilem ze starych screaming killerów (carasi), impalery z barbów. Sławek mial te carasie dakkowe na talonach robione - na podstawkach od plyt chyba. idealnie by sie nadali na przerobke na trega wiec pewnie duzo w nich roboty nie trzeba wlozyc. A co do guardów to imho nie ma z nimi problemu u nidów wszystko co maja nidzi na podstawkach 40mm z czymsz przypominajacym wyrzutnie harpunow w lapach i zabudowana pancerzem glowa moze robic za guarda.

vladdi
dokładnie tervigona robię z tego karka mojego :) a hive gardow z 3 edycyjnych tyrant gardow + deathspitery odpowiednio wymodelowane :D, mam problem z podami, ale coś się wymyśli :) mam tez problem z taka ilością fleshborer'owych gautow jak ktos miał by pożyczyć z 20 byłbym wdzięczny :)

Offline Gamon

Odp: Nowi Tyranidzi.
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 18, 2010, 12:40:27 am »
Ile taka kombinaja w calosci kosztuje? Pod 400 pkt? Dla 18 strzałów z S5 i bs 4. A potem wio na piechote i salwa na twarz do wziecia?

dokładnie ale zazwyczaj spada tam gdzie trzeba i trzyma flanke, owszem jest droga, moze z czasme wezme cos innego ale jak na razie polubiłem chłopaków :D