trawa

Autor Wątek: Program do nagrywania / tworzenia / obróbki filmów  (Przeczytany 4936 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

HaaYaargh

  • Gość
Program do nagrywania / tworzenia / obróbki filmów
« dnia: Styczeń 03, 2010, 08:54:55 pm »
Poszukuję jakiegoś programu do tworzenia / obróbki filmów, nie musi być po polsku, byleby był uniwersalny.

Nagrywam filmiki z xfire, tam trochę ważą ale gdy się je zenkoduje wychodzą mb w miarę w porządku, jednak w formacie mp4, którego nie czyta Windows Movie Maker, pierwszy program do którego skierowałem swoje kroki, jako że jest mam go na kompie. Trzeba byłoby pierwsze konwertować na jakiś wmv czy inny mpg, a ciężko znaleźć jakiś program który mi się nie kończy po 5 dniach.

Nie wiem czy Fraps te filmy nagrywa, ile ważą znaczy się, pamiętam swego czasu jak nagrywałem jeszcze pierwszego Gothica na bagnach, wtedy to 30 sekund ważyło jakieś 200 mb.

Nawet jeśli mam taki program, to konwersja pliku mp4 na wmv (ten który czyta WMM) wychodzi 1,9 - 16,5 mb. Niby mało ale to jest niecała minuta. Więc przy 5 minutowym filmiku wyszłoby 100 mb a i jeszcze dodanie jakiś animacji w programie itp, to 120 mb jak nic, a tego na neta nie wrzuce, a nawet jeśli, to komu się będzie to chciało to sciągać.

Tak więc, prosiłbym o radę dotyczącą wypróbowanego już przez was programu do nagrywania i obróbki, ew. jakiegoś konwertera, bo jest tego mnóstwo w sieci, a sprawdzać każdy po kolei? Najlepiej taki zestawik dla początkującego animatora amatora ;)

Offline piotrmucha

Odp: Program do nagrywania / tworzenia / obróbki filmów
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2011, 02:34:11 pm »
Jeśli chodzi o program do obróbki filmów to myślę że Sony Vegas będzie dla ciebie jak brat! Niestety, ale jest on płatny.
Głuchy słyszał jak ślepy widział jak szczerbaty wygryzł włosy łysemu...

Offline Girwan

Odp: Program do nagrywania / tworzenia / obróbki filmów
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 29, 2011, 08:07:22 pm »
spóbuj nagrywać Frapsem - dostajesz nieskompresowany materiał


wrzucisz to do Windows Movie Makera


dobre programy do obróbki filmów są niestety płatne., zależy jeszcze co i jak chcesz obrabiać, ale z darmowymi nie poszalejesz.







Offline piotrmucha

Odp: Program do nagrywania / tworzenia / obróbki filmów
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 04, 2011, 08:13:59 am »
Fraps - miałem kiedyś ambicję stworzenia  dziesięciominutowego filmu. Jednak po nagraniu 1 minuty plik waży 1,2 Gb. Polecam  Camtasia studio czy jakoś tak
Głuchy słyszał jak ślepy widział jak szczerbaty wygryzł włosy łysemu...

Offline Girwan

Odp: Program do nagrywania / tworzenia / obróbki filmów
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 04, 2011, 09:14:27 am »
bo Fraps nagrywa materiał nieskompresowany, potem kompresujesz wybranym przez siebie kodekiem i po kłopocie :)



 

anything