trawa

Autor Wątek: miasto a kobieta  (Przeczytany 1653 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline margeryta

miasto a kobieta
« dnia: Styczeń 01, 2010, 09:28:31 pm »
witam wszystkich:)
pilnie poszukuję jakichś ciekawych propozycji literatury ukazującej problem wpływu miasta na kobietę. Tego, w jaki sposób miasto, jego "życie", część w którym mieszka bohaterka, oraz pozostałe aspekty wpływają na decyzje, wybory kobiety, jej działania, kondycje psychiczną.
przyznam, że pomimo, iż sporo czytam mam spory problem ze skojarzeniem powieści, które są mi potrzebne, także byłabym wdzięczna tym, którzy nie mają podobnych problemów z pamięcią ;), za okazaną mi pomoc

Offline Niuniek

Odp: miasto a kobieta
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 01, 2010, 09:47:48 pm »
"Zbrodnia i kara" Dostojewskiego?
Zofia Siemionowna Marmieładowa (Sonia). Choć nie do końca rozumiem chyba co oznacza, że "miasto" wpływa na decyzje bohaterki. Bo tutaj to raczej po prostu różne aspekty życia popychają Sonię do takich wyborów.

Podobnie z resztą jak w "Granicy" Zofii Nałkowskiej. Tyle, że w przypadku Elżbiety i Justyny.

Offline Konował

Odp: miasto a kobieta
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2010, 10:53:36 pm »
Suppli, ale to manga. Część opisu:

Suppli jest komiksem skierowanym do dorosłych czytelników, w szczególności do osób w przedziale wiekowym 20-35 lat, aktywnych zawodowo. Porusza problemy życia i pracy we współczesnej Japonii. Dzięki Mari Okazaki czytelnicy mogą poznać jak wygląda robienie kariery "po japońsku"


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

 

anything