Autor Wątek: Top 20 - najlepsze komiksy dekady - komentarze  (Przeczytany 21099 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline badday

Top 20 - najlepsze komiksy dekady - komentarze
« dnia: Styczeń 01, 2010, 04:40:26 pm »
Jak chcesz się bawić w tak odległe czasowo podsumowania, to warto byś zebrał wszystkie komiksy, które w tym czasie wyszły w PL i przedstawił listę albo linki do zestawień. Ja nie pamiętam co wyszło dajmy na to w 2000 a co w 1998. Inna sprawa że 99 to chyba ciągle tm-semici były tylko.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2010, 10:30:49 am wysłana przez graves »

Offline graves

Top 20 - najlepsze komiksy dekady.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 01, 2010, 05:18:57 pm »
Ja nie pamiętam co wyszło dajmy na to w 2000 a co w 1998. Inna sprawa że 99 to chyba ciągle tm-semici były tylko.
E tam semici :roll: W 99 kupiłem 89 komiksów, z czego 20 to semici. To był już zmierzch dla Semic - natomiast w tym roku prężnie ruszył się Egmont i wyszły pierwsze kluby Świata Komiksu oraz dość dużo Star Warsów. Produkt, dużo mang (JPF i Waneko - jak np. Akira, Slump, Cześc michael itd) :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Death

Top 20 - najlepsze komiksy dekady.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2010, 06:16:53 pm »
Przecież zawsze można sprawdzić w necie kiedy co wyszło. Zresztą 10 lat temu był tak ogromny przełom, że raczej każdy wie jakie mniej więcej komisy wtedy wyszły. Koniec tm-semica, pierwsze pakiety KŚK ze Slainem, Dreddem, Thorgalem i Lukiem w 1999...na które nie możecie głosować (sam bym chętnie zagłosował na "Piętno Wygnańców" ale nie;) ). 2000: Armada, Przyjaciel Javin, Iznogud, Skarga Utraconych Ziem...Potem przyszedł 2001 i pierwszy Blacksad, kolejne tomy XIII, Władcy Chmielu, Maus, Mandragora wydała Mikropolis. A potem to już poszło.

Tutaj macie początki Klubu Świata Komiksu:

http://www.wak.net.pl/old/index.php?idn=okl_klub_swiata_komiksu&kat=okl

Dobra, później poszukam top list na gildii i dam linki:)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2010, 08:05:42 pm wysłana przez Death »

Offline mackey

Top 20 - najlepsze komiksy dekady.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 01, 2010, 07:24:24 pm »
...
Lista ta będzie inna od tego co kiedyś zaproponował Kingpin
...

Jakoś specjalnie mnie to nie uwiera, ale jednak lista była moim pomysłem - a Kingpin ją formalnie poprowadził i podsumował. Myśle, ze potwierdzi :)

To tak tylko na marginesie. Oczywiście ja też chętnie się pobawię i postaram sie przygotować listę. Chętnie odkopię swoją starą listę i zobaczę jak bardzo dojrzałem w komiksowym świecie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2010, 08:07:07 pm wysłana przez mackey »
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline Death

Top 20 - (komentarze) najlepsze komiksy dekady.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 01, 2010, 07:54:53 pm »
Dobra, widzę że bez takiego tematu ani rusz. Bardzo proszę o przeniesienie do tego tematu wszystkich postów poza samymi listami :)
W tym temacie można np. komentować swoje wybory lub po prostu komentować wybory innych.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2010, 08:42:05 pm wysłana przez Death »

Offline Death

Top 20 - najlepsze komiksy dekady.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 01, 2010, 07:56:36 pm »
Gratuluję świetnego pomysłu. Jakoś tak mi się tylko z Kingpinem jako wodzirejem topów tamta lista kojarzyła :)
Dawaj mackey listę, jestem ciekaw twoich wyborów.

Offline mackey

Top 20 - najlepsze komiksy dekady.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 01, 2010, 08:06:52 pm »
Do konca tygodnia.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline kas1

Odp: Top 20 - (komentarze) najlepsze komiksy dekady.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 01, 2010, 08:31:57 pm »
Taka drobna sugestia. Strażnicy, jako jeden z wyjątków od reguły, chyba powinni być traktowani jako całość.

Offline Death

Top 20 - najlepsze komiksy dekady.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 01, 2010, 08:38:29 pm »
Apeluję też o to aby przy wyborze kierować się wyłącznie i absolutnie swoim gustem a nie że wrzucam Mausa, Strażników, From Hell, Blankets czy tam Cromwella...bo wypada, bo klasyka.
Jeśli ktoś miał lepsze doznania podczas lektury innych komiksów to niech lepiej poda te tytuły a nie te lansowane.

Ja starałem się podać po jednym tytule każdego twórcy lub po jednym tytule z jakiegoś tam gatunku. I tak Cromwell i Rork przegrały z Arq bo lepiej mi się Arq czytało. Polowanie przegrało z-dla mnie ciekawszymi-Falangami. Poza tym Falangi tak nie nużyły. Blankets wygrało z Fun Home sam nie wiem dlaczego ;-) Trudne Pożegnanie wygrało z Tym Żółtym Draniem bo wolę Marva niż Hatrigana. Świat Edeny to najfajniejszy Moebius a Pora Mgieł była moim pierwszym Sandmanem i dzięki niej mam takiego fajnego avatara. Zemsta Hrabiego wygrała z Arachneą, Błękitną Zarazą i Gigantami w kategorii Rosiński:)

Aha, uważam że moja lista jest doskonała. Niczego bym już w niej nie zmienił.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2010, 08:45:22 pm wysłana przez Death »

Offline Miroll

Odp: Top 20 - (komentarze) najlepsze komiksy dekady.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 01, 2010, 08:57:50 pm »
Ja wiem czy razem? jeżeli oceniamy zamknięte całości to tak, a jeśli nie to raczej powinny być osobno.. Jak zatem robimy? Wtedy moja lista trochę się zmieni.

Offline Death

Odp: Top 20 - (komentarze) najlepsze komiksy dekady.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 01, 2010, 09:19:17 pm »
Wiem jak zrobimy. Niech każdy album bez wyjątku jest liczony osobno.
Czyli podawajcie numerki 1, 2 i 3...
Vendetta też 1 i 2.
Sandman Pora Mgieł to też dwa albumy a nie jeden. Tak samo Kaznodzieja Teksas i Gliniarze to dwa osobne albumy bo tak je w Polsce wydano.
Ja na koniec zrobię po prostu dwa podsumowania. W jednym znajdą się poszczególne albumy a w drugim serie.
Każdy głos na Strażniów, obojętnie czy będzie to 1, 2 czy 3 będzie na Strażników jako całość w tym drugim podsumowaniu. Z tym że jedna osoba nie będzie podliczana kilka razy - nic nie da umieszczenie na swojej liście wszystkich Strażników 1, 2 i 3, każdy może dać na serię jeden głos. Także Miroll lepiej zostaw tylko jeden tom Strażników bo na serię pójdzie i tak tylko jeden głos. Za to jak zostawisz to w pierwszym podsumowaniu każdy tom dostanie po 1 pkt. Wybór nalezy do Ciebie:) Ale w sumie lepiej trochę zróżnicować swoją listę, co nie? Ja też najchętniej podałbym tu z 7 tomów Sandmana:) Aha i podaj numer przy V jak Vendetta.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2010, 09:40:36 pm wysłana przez Death »

godai

  • Gość
Top 20 - najlepsze komiksy dekady.
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 01, 2010, 09:58:55 pm »
Dekada kończy się w roku 2010. Nie, żebym psuł zabawę, czy coś, ale wszyscy chyba o tym zapomnieli, że to za rok będzie czas na takie zestawienia.

Jeśli ktoś ma wątpliwości, nie sprawdzi, czy był kiedyś rok 0. Czy też erę liczymy od roku 1.

Offline Death

Top 20 - najlepsze komiksy dekady.
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 01, 2010, 10:06:29 pm »
Dekada kończy się w roku 2010. Nie, żebym psuł zabawę, czy coś, ale wszyscy chyba o tym zapomnieli, że to za rok będzie czas na takie zestawienia.

Jeśli ktoś ma wątpliwości, nie sprawdzi, czy był kiedyś rok 0. Czy też erę liczymy od roku 1.

Przecież ja jestem tym, który się z tego faktu najmocniej ze wszystkich śmieje.
Patrz komentarze w listopadowym wpisie na blogu KG: http://kg.blog.pl/komentarze/index.php?nid=14610732
I patrz co napisałem w pierwszym poście tego tematu. Wyśmiałem tych co tak robią i sam wyjaśniłem dlaczego wchłonięcie roku 2000 jest korzystne dla naszego komiksowego światka.

Offline Death

Odp: Top 20 - (komentarze) najlepsze komiksy dekady.
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 01, 2010, 10:41:38 pm »
Chyba mi się w końcu udało jakoś tak prosto i zrozumiale dla każdego, sformułować zasady głosowania. W pierwszym poście głównego tematu znajdziecie (poza oczywiście tymi zasadami) parę pomocniczych linków. Jest nawet link z facebooka:)

Offline skil

Odp: Top 20 - (komentarze) najlepsze komiksy dekady.
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 01, 2010, 10:50:03 pm »
Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że tak naprawdę pierwsza dekada tego wieku kończy się za rok ale niektórzy (szczególnie ci głupsi przedstawiciele mediów) nie mogą się doczekać podsumowań, dlatego za początek nowego wieku uznają rok 2000. Udajmy że my też jesteśmy tacy...hmm...'źle doinformowani' i wybierzmy dwudziestkę najlepszych komiksów 2000-2009.
Oczywiście, jak sam zaznaczyłeś, pierwsza dekada tego wieku kończy się za rok, ale dla oznaczenia poszczególnych dziesięcioleci (np. lata dwudzieste, lata czterdzieste) za pierwszy rok dekady przyjmuje się 00, 10, 20, 30 itd., dlatego okres "rozliczeniowy" 00-09 jest jak najbardziej prawidłowy i podsumowania "głupszych przedstawicieli mediów" również są ok, i nie mają nic wspólnego z początkiem nowego wieku.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

 

anything