trawa

Autor Wątek: Top 10 słynnych kapitanów popkultury (uwaga na spoilery)  (Przeczytany 3179 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Top 10 słynnych kapitanów popkultury (uwaga na spoilery)
« dnia: Grudzień 29, 2009, 04:56:43 pm »
Ponownie w imieniu Mirka Skrzydło zakładam temat powiązany z nowym jego zestawieniem: Top 10 słynnych kapitanów popkultury.

O Kapitanie! Mój Kapitanie! - pisał w przejmującym wierszu o tym samym tytule Walt Whitman, wyrażając w tym tekście swój smutek związany ze śmiercią, wielkiego amerykańskiego prezydenta Abrahama Lincolna. Bycie kapitanem nie jest wcale takie łatwe. Gdy życie innych zależy od twojej właściwej decyzji, wielu ludzi nie wytrzymuje takiej presji. Trzeba posiadać szereg cech (m.in.: charyzma, waleczność, odwaga, jasny kodeks moralny, itp.), by móc przewodzić, choćby garstką osób.

Poniżej pozwoliłem sobie zaprezentować najlepszą moim zdaniem dziesiątkę kapitanów. Tym razem nie ograniczyłem się jedynie do bohaterów komiksów, ale także postaci występujących w animacjach, serialach fabularnych oraz książkach. W zestawieniu tym znalazło się miejsce dla trzech postaci z naszego rodzimego podwórka.

Jak będziecie się mogli przekonać w dziesiątce tej znajduje się cały wachlarz typów osobowości: od totalnych nieudaczników (Kapitan Metropolis), po pełnokrwistych bohaterów (kapitan Kloss, czy Żbik), od niezwykle kulturalnych i prawych herosów (Marchewa), po chronicznie przeklinających łajdaków (kapitan Bomba) oraz kłamliwych piratów (Jack Sparrow). Miłej lektury!


Cały tekst znajduje się tutaj.

Zapraszam do dyskusji.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Jaszcząb

Odp: Top 10 słynnych kapitanów popkultury (uwaga na spoilery)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2009, 05:22:40 pm »
No nie wiem, nie wiem. Brakuje mi na tej liście jednego Kapitana

Offline bąbielek

Odp: Top 10 słynnych kapitanów popkultury (uwaga na spoilery)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2009, 05:51:20 pm »
Przede wszystkim brakuje Kapitana Nemo. Tak ważnego dla popkultury przecież. Który występował chociażby w "Lidze niezwykłych dżentelmenów", czyli w komiksie, którego wstyd nie znać.

Klick me up, klick me down.


Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ

Offline wilk

Odp: Top 10 słynnych kapitanów popkultury (uwaga na spoilery)
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 29, 2009, 06:19:13 pm »
Przede wszystkim brakuje Kapitana Nemo. Tak ważnego dla popkultury przecież. (...)
A już myślałem, że chodzi o niego:lol:

"To do niej wciąż płyniesz. Aż na życia skraj. Loooreeleeei!:lol: Ale to nie ten dział chyba.  ;-)

Offline JAPONfan

Odp: Top 10 słynnych kapitanów popkultury (uwaga na spoilery)
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 31, 2009, 12:34:46 am »
Jak na kapitanów popkultury to IMHO Bomba nieco na wyrost.

Bo jesli Kapitanowie to Kapitan Hak. Nie dosc ze postac książkowa (jak Kapitan Nemo) to jeszcze film o nim nakrecili.

A Kapitan Kirk? A Kapitan Picard?
A Kapitan Ahab? Jest bardziej chyba popularny niż Bomba bo ma nawet własny komiks na 4chanie/fukungu, podkoszulki, czy własny zespól muzyczny (jak Kapitan Nemo).

 

anything