trawa

Autor Wątek: Dragon Age: Origins  (Przeczytany 99685 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raven

Dragon Age: Origins
« dnia: Listopad 09, 2009, 07:09:22 pm »
Aż dziw, że nie toczy tu się jeszcze burzliwa dyskusja na temat tej gry. Czy jakiś hardcorowy fan Baldur's Gate grał już i czy może podzielić się refleksją i powiedzieć, czy warto kupić? Po zeszłorocznym rozczarowaniu Falloutem 3, wolę poznać opinię jakiegoś konserwatysty zanim się skuszę na tą grę.
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline Radan

Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 09, 2009, 08:05:31 pm »
Ja nie grałem, ale polecam. Fajne filmiki w necie były.

Offline Krova

Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2009, 08:54:35 pm »
Mi tam nie podeszła. Ale wielkim fanem smoczo-lochowych rpgów nie jestem.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 10, 2009, 05:48:12 am »
Mi tam nie podeszła. Ale wielkim fanem smoczo-lochowych rpgów nie jestem.

Czytaj: jeśli ilość dialogów przekracza magiczne "KILL`EM ALL!" to jest to zbyt trudny RPG dla krovy =* xD

Gram i polecam. Znakomita gra. Świetnie rozwiązany system questów (niektóre questy są opisane tylko w kodeksie, tj. notatkach jakie znajdujemy i nie pojawiają się w quest logu), bardzo dobry system walki (są całkiem spore wyzwania czasami), rozbudowany świat i linia fabularna, etc. Naprawdę warto. A finiszery to MIOOOODZIO! Zwłaszcza w tym bullet time :) Zresztą nie tylko finiszery, bo na przykład smok łapiący w paszczę członka drużyny, machający nim, po czym wyrzucający go w powietrze jest kozacki ;o

Spoiler: pokaż
I są questy w stylu Edwina i jego pasa zmieniającego płeć: na przykład można kupić grimuar dla jednej z osób z drużyny, co otwiera nam drogę do nowego questa.

Offline Inkq

  • Moderatorzy
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Matematyk
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 10, 2009, 10:53:06 am »

Gram i polecam. Znakomita gra. Świetnie rozwiązany system questów (niektóre questy są opisane tylko w kodeksie, tj. notatkach jakie znajdujemy i nie pojawiają się w quest logu), bardzo dobry system walki (są całkiem spore wyzwania czasami), rozbudowany świat i linia fabularna, etc. Naprawdę warto. A finiszery to MIOOOODZIO! Zwłaszcza w tym bullet time :) Zresztą nie tylko finiszery, bo na przykład smok łapiący w paszczę członka drużyny, machający nim, po czym wyrzucający go w powietrze jest kozacki ;o

Spoiler: pokaż
I są questy w stylu Edwina i jego pasa zmieniającego płeć: na przykład można kupić grimuar dla jednej z osób z drużyny, co otwiera nam drogę do nowego questa.


Generalnie jestem zmuszony całkowicie zgodzić się z Coenem.

Ta gra rządzi tak dobrze nie bawiłem się od KOTORA. Dla fanów Baldura: W oddali to prawie 2d  :badgrin:
Jest niesamowicie klimatyczny i ciekawy. 8)

Offline Nezumi

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 516
  • Total likes: 0
  • MAGIA I ZAGLADA... WYBIERZ DROGE PRZEZNACZENIA
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 10, 2009, 03:02:27 pm »
potwierdzam; ciekawy system rozwoju postaci (w końcu wojownicy nie mają dwóch ataków na krzyż, tylko kupę fajnych umiejętności), dobrze rozwiązana magia (mocna, ale nie kosmicznie wygięta, fanastyczny pomysł, że dwa czary razem mogą dać dodatkowy efekt), emocjonująca i bardzo trudna walka (niektóre bitwy na hardzie to koszmar, np. revenanty), mnóstwo dialogów, nieźli enpece (choć bez wodotrysków). Większe questy można wykonać na wiele sposobów, choices & consequences! świat i fabuła nie powalają - to chyba jedyne, do czego mógłbym się przyczepić. Jak już uwolnili się od dedeków, mogli stworzyć jakiś naprawdę OSOM setting, a nie po raz enty elfy, krasnoludy i smoki. Choć nie powiem, odpicowany jest bardzo, a niektóre jego elementy są intrygujące.

btw, może ktoś mi powie, co trzeba zrobić z karteczkami
Spoiler: pokaż
jakiegoś maga krwi znajdowanymi w ożamaże i u maguf?
fani anime to najbardziej inteligentna grupa społeczeństwa (jakby się oczywiście pozbyć około 70 procent tych głupszych fanów).

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 10, 2009, 03:05:42 pm »
Spoiler: pokaż
btw, może ktoś mi powie, co trzeba zrobić z karteczkami [spoiler]jakiegoś maga krwi znajdowanymi w ożamaże i u maguf?


Jak zbierzesz wszystkie odblokowujesz questa.
Spoiler: pokaż
Mówisz o 5 stronach czterech magów czy jakoś tak? Czy o pomnikach?
Akurat wczoraj ukończyłem Krąg w całości i mogę pomagać xD

Offline Dziex

Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 10, 2009, 03:11:54 pm »
Czy jakiś hardcorowy fan Baldur's Gate grał już
Krova, ale podobno mu nie podeszło i teraz nie wiem czy sobie tą gierkę załatwiać :neutral:

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 10, 2009, 03:18:35 pm »
Krova, ale podobno mu nie podeszło i teraz nie wiem czy sobie tą gierkę załatwiać :neutral:

A ja Wam powiem, że na styczeń/luty doczekamy się moda BG do Dragon Age. Bo ten system takie możliwości ma i pewnie ktoś się zainteresuje odświeżeniem.

Offline DARKMAN

Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 10, 2009, 04:34:49 pm »
Hmmm pogralem poki co ze dwie godzinki w DA:O i poki co IMHO nic szczegolnego. Zobaczymy co bedzie dalej. Nalezy zaznaczyc ze mam wersje na X'a ktora to jest gorsza niz PC (przynajmniej graficznie).

Offline Krova

Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 10, 2009, 05:29:20 pm »
Ej okej bo przez moją pazerność na Modern Warfare 2 dostałem bana na Live, DJ Hero mi się nudzi a Assassins Creed II wychodzi dopiero za 10 dni

 czy gra robi się fajniejsza, im dalej jesteśmy? Czy system walki robi się ciekawszy, bo na początku jest bez rewelacji? I co najważniejsze, czy graniu towarzyszy poczucie WIELKIEJ PRZYGODY? Dla przykładu takie poczucie miałem w Baldurze i Morrowindzie, ale wogóle nie miałem go w Wiedźminie. Wiecie o co mi chodzi, takie coś, że już długo przeszedłem i idę walczyć ze złymi orkami ku wyższym celom, a nie odbębniam questy żeby zobaczyć co tam dalej będzie.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 10, 2009, 06:03:54 pm »
czy gra robi się fajniejsza, im dalej jesteśmy? Czy system walki robi się ciekawszy, bo na początku jest bez rewelacji? I co najważniejsze, czy graniu towarzyszy poczucie WIELKIEJ PRZYGODY? Dla przykładu takie poczucie miałem w Baldurze i Morrowindzie, ale wogóle nie miałem go w Wiedźminie. Wiecie o co mi chodzi, takie coś, że już długo przeszedłem i idę walczyć ze złymi orkami ku wyższym celom, a nie odbębniam questy żeby zobaczyć co tam dalej będzie.

Okej... Ostrzegam, że spoilery spore są.
Spoiler: pokaż
Czy dotarłeś do momentu zaczątków wojny domowej i spisku o koronę? Zarówno tę ludzką, jak i krasnoludzką? Czy dotarłeś do motywu z podróżami po pustce? Czy dotarłeś do momentu decyzji: magowie czy templariusze i pokonałeś chociaż jednego demona? Smoka? Korzystałeś z łączonych zaklęć? Poniosłeś konsekwencje którejś z decyzji z wcześniejszego etapu gry? Czy odkryłeś spisek Orlais? Albo Kruków?


Czy w ogóle ukończyłeś prolog i obejrzałeś chociaż tę bitwę, że przygody dużej nie widzisz? xD

I gdzie Ty miałeś przygodę w TES? :O

Offline Krova

Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 10, 2009, 06:27:02 pm »
Przeczytałem spoilery i wygląda jednak nudno. INTRYGA SPISKI O WŁADZĘ I WYBORY Z KONSWKWENCJAMI - jak w nudnym Wiedźminie. I te pskudne avatary postaci xS Na szczęście jeszcze nie skończyłem dodatku tlod do gta4 : )
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 10, 2009, 06:31:29 pm »
Przeczytałem spoilery i wygląda jednak nudno. INTRYGA SPISKI O WŁADZĘ I WYBORY Z KONSWKWENCJAMI - jak w nudnym Wiedźminie. I te pskudne avatary postaci xS Na szczęście jeszcze nie skończyłem dodatku tlod do gta4 : )

No fakt - nie ma sieki jako terrorysta na lotnisku QQ GIEF MOAR TEARZ!

Offline Nezumi

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 516
  • Total likes: 0
  • MAGIA I ZAGLADA... WYBIERZ DROGE PRZEZNACZENIA
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 10, 2009, 06:37:57 pm »
czuję się z tym nieswojo, ale zgadzam się z Coenem.
fani anime to najbardziej inteligentna grupa społeczeństwa (jakby się oczywiście pozbyć około 70 procent tych głupszych fanów).

 

anything