Autor Wątek: Butelka Cannon 2009  (Przeczytany 15283 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline afruniu

Odp: Butelka Cannon 2009
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 03, 2009, 10:48:36 pm »
Ja przyznam ze tego potencjalu to jakos nie widze, przynajmniej jesli chodzi o armie na wuchcie kolesi w power armourach w podach i rhinosach. Co by nie mieli wciaz to tylko marinek tylko, powolny i latwo schodzący. Rozumiem szefa na wilku, paszcze czy fangow - to same "wez mnie" rzeczy. Ale horda GH? Nie czuje w tym sily:)

vladdi

tu akurat bym polemizował. kupa taniej dziczy przemawia do mnie bardziej (i póki co lepiej się spisuje), niż wilcza kawaleria. 8 GH+ WG to 5 różnych rodzai modeli w oddziale. kontrszarża i przerzuty jedynek, wulfen, tanie melty. generalnie opcja wilków typu "low cost", pomijając gry na KP, jest bardzo atrakcyjna. koszt 8 typa z kilkoma zabawkami + rhino 185 pkt. należy dodać koszt WG. 5+1 LF z 5 rakietami to 140 pkt. gość odbijający moce na 4+ 100 pkt. powiem szczerze, iż paszczura używam najmniej. living lightning lub morderous hurricane + chooser of the slain (szczególnie na jakieś hordki z sejvem 5+/6+).
póki co wilki dobrze się sprawdzają. być może jeszcze nie z każdą armią zagrałem, nie z każdym typem przeciwnika, więc czas weryfikacji możliwości armii jeszcze trwa.
jakby na to spojrzeć, to można doszukać się wiele podobieństw miedzy orkami a wilkami (w końcu to ten sam autor). obie armie jadą do przodu, mają oddział wsparcia ogniowego (lootasi i fangi), niezłe szefostwo, jeden uber oddział, moto nobzy i wilcza kawaleria.
a co do potencjału, to od potencjału armii ważniejszy jest potencjał gracza (nie dotyczy eldarów z 4 ed :badgrin: )
narka
"There must be some kind of way out of here..."

Offline Vladdi

Odp: Butelka Cannon 2009
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 04, 2009, 08:16:59 am »
Cytuj
/ 8 GH+ WG to 5 różnych rodzai modeli w oddziale. kontrszarża i przerzuty jedynek, wulfen, tanie melty./

W swej kategorii wagowej tzn kolesie z jednym woundem, savem 3+ i na piechote, to GH sa na czele Topu, ale wciaz to tylko oddzial na piechote ktory musi dojsc do wroga by zapunktowac.

Cytuj
jakby na to spojrzeć, to można doszukać się wiele podobieństw miedzy orkami a wilkami (w końcu to ten sam autor). obie armie jadą do przodu, mają oddział wsparcia ogniowego (lootasi i fangi), niezłe szefostwo, jeden uber oddział, moto nobzy i wilcza kawaleria.

Roznica taka ze orki maja transporty z ktorych moga szarzowac w cenie rhinosa, albo drozszy z pancerzem 14 za jakies 120-130 pkt. Zeby wilku moglby szarzowac z pojazdu musza kupic transport za 250pkt. Bez tego zostaje im podowanie lub jazda rhino. A to juz sie nieczesto sprawdza.

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline trej

Odp: Butelka Cannon 2009
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 04, 2009, 08:26:17 am »
(nie dotyczy eldarów z 4 ed :badgrin: )
narka

Afro Ty sie tak nie lansuj bo w tym czasie katowałeś 9 z sternikiem ;) :D :D

Offline afruniu

Odp: Butelka Cannon 2009
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 04, 2009, 08:55:18 am »
Afro Ty sie tak nie lansuj bo w tym czasie katowałeś 9 z sternikiem ;) :D :D
aj Ty, aj Ty  :p
no i cóż te moje bidulki mogły przeciw tym rajtuźnikom? 3 trójkąty plus wariacja herlawych między 20 a 30 :lol:
cudem udawało mi się czasami przegrać niewiele, jeszcze większym cudem kilka razy dosłownie zremisować, i już niewypowiedzianie rzadko wygrać, i to nieznacznie ;-)
narka
"There must be some kind of way out of here..."

Offline trej

Odp: Butelka Cannon 2009
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 04, 2009, 09:09:18 am »
Jak to się mówi - każde nożyce mają swój kamień a każdy kamień ma swój papier ;) :D

Offline Angron

Odp: Butelka Cannon 2009
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 08, 2009, 08:49:40 pm »
Moja: (tym razem się pochwalę, bo jest czym)

Lord Kejosu 150
terminatorka,combi-flamer, deamon-weapon

Laszer 155

Grejter 100

3 termosy 135
fist, reaper, 2x combiplasma

5 CSM 100
melta, champion

rhino 35

5 CSM 100
melta, champion

rhino 35

10 berków z fistem 250

9 demonów :D 117

Radek 220

2 oblity 150

2 oblity 150

Nie jestem pewien tych demonów, bo ich jeszcze nie testowałem, ale generalnie podobna rozpiska (ale na mniejsze punkty i bez lasza) sprawdziła mi się ostatnio na lokalu, a Lord w ogóle jest niszczycielem światów, więc coś w ten deseń chcę zabrac. ;) No i rozpa naprawdę daje dużo funu !
Was told that brother Lurg from my squad died last night from wounds sustained at the killing-grounds yesterday. Unfortuately no one noticed how he was wounded. Although Lurg probably did, it was hard for him to explain without his jaw."

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Butelka Cannon 2009
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 08, 2009, 09:36:39 pm »
Lord Kejosu 150
terminatorka,combi-flamer, deamon-weapon
nie lepiej slaaneshowy? nie podskoczą Ci noby czy inne ICki...

Offline Angron

Odp: Butelka Cannon 2009
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 08, 2009, 10:43:07 pm »
Pomyślę, potestuję, zobaczymy. ;) Ale pomysł dobry, danke szyn.
Was told that brother Lurg from my squad died last night from wounds sustained at the killing-grounds yesterday. Unfortuately no one noticed how he was wounded. Although Lurg probably did, it was hard for him to explain without his jaw."

Offline mika_angelus

Odp: Butelka Cannon 2009
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 09, 2009, 03:15:04 am »
Najlepszy jest jednak nurglowy lord. A wlasciwie nurglowa demonka, bo zawoundujesz wszystko bez wiekszych problemow, a przeciwko standardowemu T4 i nizej masz dodatkowo przerzut to wound.
No i +1T tez sie przydaje.
"One must do violence to the object of one's desire; when it surrenders, the pleasure is greater."

Marquis De Sade

Offline Cebul

Odp: Butelka Cannon 2009
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 09, 2009, 10:24:26 am »
No dobrze Mika, ale rzeczy z T większym od 5 mamy w tym systemie garstkę i ja bym personalnie na nie lorda nie posyłał, bo na ogół nie ma potrzeby takiej. Rozważmy takie rzeczy które się spotyka często, a są przetuptane: noby, młotkowi, te sprawy. Na nobów najlepsza jest slaaneshowa, bo ich od razu wyparowywujesz. Na młotkowych khornowa, bo jak dobrze siądzie, to cały oddział wybijesz. Może dlatego, że ostatnio zacząłem grać nurglowymi demonami, to dla mnie poison weapon na 4+ to żadna rewelacja ;)

A tak zupełnie z boku, to ja bardzo lubię Tzeentchową, niezależnie od tego co ludzie o niej mówią :P

A w ramach wyrównywania szans i fair play, mój pomysł na Butelkę:
2xGuo (Cloud of Flies)
3xPrince (MoN,Iron Hide,Cloud of Flies,Noxious Touch,Daemonic Gaze)
2x6 Fiends (Unholy Might)
5x5 Plaguebearers
5xScreamer of Tzeentch

Niebawem będę testował ten pomysł na Emerycie i Miszczu, możliwe, że się jeszcze coś pozmienia ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2009, 10:32:29 am wysłana przez Cebul »

Offline Iron Jaro

Odp: Butelka Cannon 2009
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 16, 2009, 05:12:55 pm »
Mi chodzi po glowie cos takiego:
Lord na wilku 2+/3+ t.Hammer saga misia.
Runek z paszczurem i 3k6 hitami
2x8 GH melta sztandar wilkolak + wolfguard z fistem i kombi melta (calosc w rhino z dozerami)
1x8 GH miotacz sztandar wilkolak + wolfguard z fistem i combiflamerem (calosc w rhino z dozerami)
1x5 GH miotacz + Wolfguard w termosie z cyklonem
5 skautow melta + Wolfguard z PW i melta bomba
5 jumpakowcow +fist + wilkolak
2x5long fangow z 4x mislami.
IRON HANDS - I nie obchodza mnie twoje problemy!!


Offline Wołek

Odp: Butelka Cannon 2009
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 16, 2009, 06:11:56 pm »
masz Jaro o 1 WG za mało żeby mieć heavy weapon  ;-)
Nie chodzi o siłę twoich ciosów.Chodzi o siłę przyjętego ciosu i zdolność do brnięcia dalej.
Ile możesz przyjąć na siebie i wciąż iść przed siebie.Tak zostaje się Zwycięzcą.-Rocky Balboa


Liczy się tylko sfora.

Offline ederus

Odp: Butelka Cannon 2009
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 16, 2009, 06:25:27 pm »
4 w składach GH i 1 w skautach daje łącznie 5. Focus Wołek ;-) Mnie bardziej ciekawi to, że masz WG w skautach, ale czy oni mogą wtedy aby na pewno się infiltrować, out-flankować i takie tam? Mi się wydaje, że jak chociaż 1 model w składzie infiltracji/scouta to cały oddział go traci.
106 miles to Chicago, we've got a full tank of gas half a pack of cigarettes, its dark and we're wearing sunglasses.

Hit it!

Offline Inkq

  • Moderatorzy
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Matematyk
Odp: Butelka Cannon 2009
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 16, 2009, 06:32:55 pm »
WG nie jest indepem, a staje się częścią oddziału przed bitwą wiec oddział przenosi na niego swoje special rulesy  8)

Offline Iron Jaro

Odp: Butelka Cannon 2009
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 16, 2009, 10:47:06 pm »
Co więcej zapis o utracie zyskiwaniu specjalnych zasad dotyczy tylko indepow dolanczanych do oddziału wiec wolfguard sie nie łapię :D
IRON HANDS - I nie obchodza mnie twoje problemy!!