Autor Wątek: Butelka Cannon 2009  (Przeczytany 14967 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vladdi

Butelka Cannon 2009
« dnia: Październik 29, 2009, 01:02:52 pm »
Moje na butelka-cannon 2009:

LatD

Great Unclean One siła, cloud 180 + Greater z LatD lub Bloothhister z siłą
Champ

6 x fiends

3 x 10 traitors laska/ikona
2 x 5 demonetek

2 x 5 traitors flamer/ikona + chimera
7 seekers lub hellhound

3 x leman russ laska

Meczy mnie ten thsister, zamiast niego mozna miec dwa inne wieksze, ale co thister co thister.

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline afruniu

Odp: Butelka Cannon 2009
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 29, 2009, 02:15:33 pm »
seekery i demonetki są miękkie niczem kaczuszki. i to w dodatku w takich ilościach. z tego co zaobserwowałem to mają szansę przeżyć turę po DSie w ilościach ca. 10-15 (jak im się nie uda schować).
poza tym, ma co strzelać, ma co w ryj dawać, i coś, co może przeżyć, aby zająć objectiv.
ja nad swoją nadal myślę. mam zamiar sporo dziczy wystawić.
narka
"There must be some kind of way out of here..."

Offline Czaj-nik

Odp: Butelka Cannon 2009
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 29, 2009, 02:23:08 pm »
Mnie jakieś zupełne głupoty kuszą:
Kaptejn z fistem, tarczą, 2+ i motorem

10 termosów z 2 cyklonami, 4 chainfistami
pinki w termosie z kartami, psikawką i różdżką

10 taktycznych z melta, combimelta, laska w razorze
10 skautów z combimelta

2 tajfuny z meltami

2 predatory z 2lc+ac
tanderfajer

Chociaż może jak uda mi sie zrobić moje ogryteratory to się z kakaosem wybiorę ;)
"Explanation: It's just that... you have all these squishy parts, master. And all that water! How the constant sloshing doesn't drive you mad, I have no idea..."

Offline Vladdi

Odp: Butelka Cannon 2009
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 29, 2009, 02:38:45 pm »
seekery i demonetki są miękkie niczem kaczuszki. i to w dodatku w takich ilościach. z tego co zaobserwowałem to mają szansę przeżyć turę po DSie w ilościach ca. 10-15 (jak im się nie uda schować).

I jakim DS rozmawiamy? Demonety wchodza, fleetuja i szarzuja. Nie ma przebacz w lostach...

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline afruniu

Odp: Butelka Cannon 2009
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 29, 2009, 02:56:49 pm »
Ikony powiadasz? heh...
nie brałem udziału w pracach nad tym projektem ;-)
faktycznie, to jeszcze ciekawiej wygląda. tak czy owak, ostatnimi czasy takie 6 findów czy 14 demonetek to moje włochate biorą na klatę i idą dalej. jakby tych demonetek tak z 10 szt, to już tak z większym wygarem jest.
natomiast szarżujący Thirster to już byłby dla nich zdecydowanie wyzwaniem
narka
"There must be some kind of way out of here..."

Offline Cebul

Odp: Butelka Cannon 2009
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 29, 2009, 04:05:27 pm »
Jeśli mogę coś doradzić, to 5 demonetek się nie przebija przez nic praktycznie - za mało ataków.
Jednak trafiają na 4+, ranią zwykle na 5+, przy takiej ilości lasek to wbijasz 3 rany, szału ni ma.

No i pytanie, które mi się nasunęło: Po co GUO siła? 99% jednostek i tak rani na 2+ z przerzutem, pozostałe 1% na 2+, a polować nim na pojazdy, to taki se rozkmin jest moim zdaniem ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2009, 04:50:41 pm wysłana przez Cebul »

Offline Vladdi

Odp: Butelka Cannon 2009
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 29, 2009, 05:35:06 pm »
Cytuj
Jeśli mogę coś doradzić, to 5 demonetek się nie przebija przez nic praktycznie - za mało ataków.
Jednak trafiają na 4+, ranią zwykle na 5+, przy takiej ilości lasek to wbijasz 3 rany, szału ni ma.

No szału ni ma, ale za 70 pkt to nie oczekujmy morderczej skutecznosci. Rozbicie na sklady daje wieksza pewnosc co do wyjscia przenajmniej jednego skladu wtedy gdy sie chce.
 
Cytuj
No i pytanie, które mi się nasunęło: Po co GUO siła? 99% jednostek i tak rani na 2+ z przerzutem, pozostałe 1% na 2+, a polować nim na pojazdy, to taki se rozkmin jest moim zdaniem ;)

Chciałem rerollowac woundy w tyrant council i inne rzeczy z T6, no i bic lepiej lrki, ale moze rzeczywiscie sie nie kalkuluje. Pomysle.

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline ederus

Odp: Butelka Cannon 2009
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 29, 2009, 05:39:17 pm »
Ale Ty amigo wiesz, żeby rerollować ranienie za poisony to wystarczy mieć siłę RÓWNĄ do T przeciwnika? ;-)
106 miles to Chicago, we've got a full tank of gas half a pack of cigarettes, its dark and we're wearing sunglasses.

Hit it!

Offline Vladdi

Odp: Butelka Cannon 2009
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 29, 2009, 06:03:05 pm »
Ale Ty amigo wiesz, żeby rerollować ranienie za poisony to wystarczy mieć siłę RÓWNĄ do T przeciwnika? ;-)

A nie wieksza? Czlowiek sie uczy cale zycie:P

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline ederus

Odp: Butelka Cannon 2009
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 29, 2009, 06:29:13 pm »
Wiem, że nie gram na turnieju, ale rozpiskę mogę wrzucić ;-) Ostatnio non-stop testuję wilki i na 1700 wymyśliłem coś takiego:

Wolf Lord 255 frost blade, tarcza, thunderwolf, runic armour, bajka o misiu
Rune Priest 100 paszcza, huragan

3 wolf guards 69 3 combi melty
Drop pod 35

8 GH 208 flamer, wulfen, wolf standard, fist + WG z fistem
Rhino 35
9 GH 223 flamer, wulfen, wolf standard, fist + WG z fistem
Rhino 35
10 GH 243 2x melta, wulfen, wolf standard, fist + WG z fistem

Redeemer 265 melta, extra armour
5 long fangs 115 4x misla
5 long fangs 115 4x misla
1698

Dzisiaj wygrało z BT ARRRdiana (12:8, ale zawsze) i jestem generalnie zadowolony z rozpiski :) Wolf Guardzi w podzie co prawda jeszcze nie mieli, żadnej epickiej akcji, ale wierzę, że w końcu zniszczą tego landka w 1 turze:P:P:P
106 miles to Chicago, we've got a full tank of gas half a pack of cigarettes, its dark and we're wearing sunglasses.

Hit it!

Offline afruniu

Odp: Butelka Cannon 2009
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 29, 2009, 07:01:49 pm »
myślę o czymś podobnym, ale niezupełnie. generalnie 69 + 35 ptk na akcję 0-1 to dużo. może wstaw wypakowanego Lone wolfa ;-)
narka
"There must be some kind of way out of here..."

Offline ederus

Odp: Butelka Cannon 2009
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 29, 2009, 07:11:20 pm »
Wypakowany lonewolf nie ma jak dojechać. Przecież wilki się nie mogą deepować w termosach :-?
106 miles to Chicago, we've got a full tank of gas half a pack of cigarettes, its dark and we're wearing sunglasses.

Hit it!

Offline Sznureczek

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • Total likes: 0
  • Release the dark side inside you...
    • http://www.monolit.szczecin.pl
Odp: Butelka Cannon 2009
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 29, 2009, 09:12:04 pm »
pewnie wpadne z takim ło nudnym skladzikiem, bo nic innego nie mam :/

Prince, lash, skrzydla
Prince, lash, skrzydla
6 berzerkerow z fistem w rhino z EA
6 berzerkerow z fistem w rhino z EA
6 plagusow z 2 meltami w rhino
6 plagusow z 2 plazmami w rhino
5 raptorow z 2 flamerami
2 oblitow
2 oblitow
2 oblitow

Offline afruniu

Odp: Butelka Cannon 2009
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 29, 2009, 09:42:26 pm »
Wypakowany lonewolf nie ma jak dojechać. Przecież wilki się nie mogą deepować w termosach :-?
za 85 pkt masz typa z 2+/3+, F'n'P, eternalem i młotkiem/fistem/chainfistem, 5 WS, re-rollem na trafiania T5 i walkery. idzie za rhinosami, run'uje i odstrasza. no chyba, że np grasz przeciw armii naporowej, to sami przyjdą ;-)
narka
"There must be some kind of way out of here..."

Offline ederus

Odp: Butelka Cannon 2009
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 29, 2009, 09:47:57 pm »
Myślałem swego czasu poważnie o takim gościu, ale przy tej rozpisce co mam to raczej przeciwnik będzie się cofać niż jechać do mnie :p Czyli Lone Wolf będzie miał daleko. Poza tym, nawet trampoliny nie można mu zrobić, bo nie może się do nikogo dołącząć :-?

Te melty w podzie są o tyle fajne, że mogą w 1 turze wyłączać dowolny pojazd w dowolnym miejscu na stole. Trudno będzie się schować landkiem/manticorą/falconem/wagonem przed tym. Byś Afro pokazał swoje Auuu! lepiej :p Moje nie ma znaczenia teraz i tak nie będę grać ;-)
106 miles to Chicago, we've got a full tank of gas half a pack of cigarettes, its dark and we're wearing sunglasses.

Hit it!

 

anything