trawa

Autor Wątek: Komiks literaturą?  (Przeczytany 15740 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bane

Odp: Komiks literaturą?
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 26, 2009, 06:23:30 pm »
Myślę, że Wilk trafił w sedno i podsumował dyskusję. Teraz niech troll zdechnie z głodu.

Realista

  • Gość
Odp: Komiks literaturą?
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 26, 2009, 06:43:28 pm »
Tak poza glowna dyskusja, do Bane - jesli wyprodukowales 160 takich zlotych mysli to nie ja tu troluje tylko Ty.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Komiks literaturą?
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 26, 2009, 06:44:34 pm »
To prowokacja, czy tak na serio? Pytam z czystej ciekawości.
a czego spodziewasz się po takim jak ten temacie?

Offline graves

Odp: Komiks literaturą?
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 26, 2009, 06:58:15 pm »
Tak poza glowna dyskusja, do Bane - jesli wyprodukowales 160 takich zlotych mysli to nie ja tu troluje tylko Ty.
A czego się spodziewasz po użytkowniku, który przyjął sobie jako nick "Bane". Komiksowy "Bane" zbyt lotny nie był  ;-)
To naturalnie żart.

A wracając do tematu, to nie jest to na tym forum jakaś nowość. Kilka razy już było to tutaj wałkowane. Czy komiks to to, czy śmo :)  Fajnie, że pojawił się ktoś z zupełnie przeciwstawnymi poglądami, bo dzięki temu jest o czym dyskutować. I temat jest  nawet dość ciekawy, jeśli tylko padną merytoryczne argumenty po obydwu stronach.
Jeśli chodzi o mnie to zgadzam z wypowiedzią Wilka w tej kwestii.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Realista

  • Gość
Odp: Komiks literaturą?
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 26, 2009, 07:04:17 pm »
Do Wilka, przypomnij mi bo nie pamietam, pytam jako igmorant i osoba ktora kompletnie sie nie zna, bardziej doswiadczonego kolege w tym temacie... kto ostatnio z komiksiarzy otrzymal jakas znaczaca nagrode w swiecie literatury (nie pytam o nagrody od nas dla nas jak Eisner czy podobne). Bo skoro komiksy sa takie wybitne to powinny byc ciagle nagradzane - prawda? Dostal ktos jakiegos Nobla ostatnio z literatury - komiksu? ...albo cos podobnego w ostatecznosci??? (tylko mi o Mausie nie mow...)

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Komiks literaturą?
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 26, 2009, 07:08:22 pm »
I temat jest  nawet dość ciekawy, jeśli tylko padną merytoryczne argumenty po obydwu stronach.
Takie jak:
"nikt nie dostał nigdy Nobla za komiks, więc komiks to gówno"?
o takie "merytoryczne" argumenty Ci chodzi?

Realista

  • Gość
Odp: Komiks literaturą?
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 26, 2009, 07:15:53 pm »
Nie wciskaj mi czegos czego nie powiedzialem to po pierwsze, po drugie zadalem pytanie, na ktore oczekuje konkretnej odpowiedzi, ktora udowodni ze sie myle; np. dostal ten i ten, taka to a taka nagrode... a nie pytanie, graves, ktore nic nie wnosi do dyskusji.

Offline Bane

Odp: Komiks literaturą?
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 26, 2009, 07:18:57 pm »
Takie jak:
"nikt nie dostał nigdy Nobla za komiks, więc komiks to gówno"?
o takie "merytoryczne" argumenty Ci chodzi?


Realista chyba nie widzi żadnej różnicy pomiędzy takimi zwrotami jak "doceniany/nagradzany" a "wartościowy". Według jego toku rozumowania, jeśli coś nie dostało znaczącej nagrody, nie może być dobre. Interesujący punkt widzenia.
Aha, jeśli pytasz o komiks, który dostał jakąś znaczącą nagrodę w świecie literatury, to odpowiadam: "Sandman" (World Fantasy Award). Ale to pewnie ten 1%, reszta to wciąż gówno dla gawiedzi, co nie?

A czego się spodziewasz po użytkowniku, który przyjął sobie jako nick "Bane". Komiksowy "Bane" zbyt lotny nie był  ;-)
To naturalnie żart.



Hehe, co do Bane'a, to nie grzeszył inteligencją w filmie, czego nie można powiedzieć o komiksowym pierwowzorze.

Offline wilk

Odp: Komiks literaturą?
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 26, 2009, 07:25:49 pm »
Do Wilka, przypomnij mi bo nie pamietam, pytam jako igmorant i osoba ktora kompletnie sie nie zna, bardziej doswiadczonego kolege w tym temacie... kto ostatnio z komiksiarzy otrzymal jakas znaczaca nagrode w swiecie literatury (nie pytam o nagrody od nas dla nas jak Eisner czy podobne). Bo skoro komiksy sa takie wybitne to powinny byc ciagle nagradzane - prawda? Dostal ktos jakiegos Nobla ostatnio z literatury - komiksu? ...albo cos podobnego w ostatecznosci??? (tylko mi o Mausie nie mow...)
A ty wciąż swoje?

A więc przypomnij mi Realisto. Kto ostatnio z malarzy otrzymał jakąś znaczącą nagrodę w świecie literatury? Bo skoro malarstwo jest takie wybitne to obrazy powinny być wciąż nagradzane. Aha i nie mówię oczywiście o nagrodach branżowych dla malarstwa.  :badgrin:

Nie dostrzegasz niedorzeczności takiego rozumowania?

godai

  • Gość
Odp: Komiks literaturą?
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 26, 2009, 07:40:00 pm »
Nie dostrzegasz niedorzeczności takiego rozumowania?

Nie ma to, jak pytanie retoryczne. Gdyby dostrzegał, to by nie pisał takich bredni.

Osobiście - komiks literaturą dla mnie nie jest. Szczerze mówiąc, nawet dobrze, że jest czymś innym, jakimś odmiennym medium. Gdybym miał czytać komiksową Grocholę albo inne rzeczy, albo, nie daj bóg, gdyby komiks był filmem, i musiałbym oglądać w nim Zakościelnego z Trzebiatowską, to bym chyba przestał być fanem komiksu.

Te, realista, a od kiedy to jest Nobel w dziedzinie komiksu? I nie ściskaj tak kurczowo tej zasadniczo jednostkowej opinii, że komiks to literatura, tylko poczytaj trochę, ze zrozumieniem, albo przynajmniej z analitycznym pojęciem tekstu, co sądzą inni.

A dla mnie i tak prowokacja. Narobiło się ostatnio jakichś Misi, Kokunów, Perunów, itp. dzieciarni reperującej sobie ego, nie zdziwiłbym się, gdyby Realista (sam nick mi się wydaje znajomy), też należał do grupy "IP mamy jedno, bo ten sam operator".

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Komiks literaturą?
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 26, 2009, 08:49:11 pm »
Całe kino to gówno, bo żaden film nie został nagrodzony Nagrodą Nobla.

Tyle są warte twoje prowokacje "Realisto".

Cytuj
"IP mamy jedno, bo ten sam operator"
bardziej mi się podobała opcja z "kolegą z akademika"

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Komiks literaturą?
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 26, 2009, 08:54:03 pm »
Ja się nawet nie chcę spierać, czy komiks to literatura. Dla mnie to trochę głupawy temat.
No właśnie, a mnie, bezwstydny manipulancie, uczyniłeś tym, który ten temat założył, tak?! :)
W każdym razie ja bym go nazwał "Komiks nie jest literaturą, tylko cholernym komiksem, do cholery!". Tyle.

Realista

  • Gość
Odp: Komiks literaturą?
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 26, 2009, 10:02:53 pm »
Zatem musze zmienic podejscie. Dzieki otwarciu oczu przez jakze celne uwagi kolegow, czytajac takie dziela jak Wartości rodzinne, Za garść posoki, Dziadka Leona czy Ibikusa musze paść na kolana bo obcuje z jakze wybitna literatura, doceniana przez garstke wybrancow, ktorzy poznali sie na tych wybitnych dzielach. Czuje, ze trzeba zaczac niesc kaganek oswiaty w ciemna mase narodu.  :badgrin: Wszak to literatura i sztuka. 2 w jednym, jak w reklamie. 2 razy wiecej w jednym tomie... a azyl arkham, straznicy czy from hell to juz wogole mnie zabija swoim bagazem intelektualanym... gratuluje podejscia do komiksu, ale takim fanatykiem to ja nie jestem zeby dorabiac ideologie do czegos co ma byc jedynie rozrywka.

godai

  • Gość
Odp: Komiks literaturą?
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 26, 2009, 10:31:15 pm »
Powinieneś poczuć niepokojąco silne podniecenie na myśl o sp****laniu na drzewo.

Niech ten bagaż intelektualny utwierdzi cię w twoich przekonaniach i w poczuciu wzorowo spełnionego obowiązku autoerotycznego możesz odejść, z pogardą pozostawiając to gówno, jakim jest komiks, takim prostakom, jak ja.

Offline Raf Fariszta

Odp: Komiks literaturą?
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 26, 2009, 10:39:54 pm »
Realisto, jak wpadłeś na trop tego forum, a zwłaszcza tego wątku? Serio pytam....
Nocy Matko Dnia