Autor Wątek: Komiks literaturą?  (Przeczytany 15689 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Komiks literaturą?
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 26, 2009, 11:15:18 am »
Alez mozemy dojsc. :)

Chcesz cechy literatury - prosze bardzo - opowiadanie historii przy pomocy pewnej formy opisu. Ale nie w tym rzecz, zeby sie miescic w definicjach, tylko zeby je przemodelowac wtedy, kiedy nie obejmuja juz pelni zjawiska.

Twoj protest bierze sie zapewne z checi przeciwstawienia komiksu tradycyjnie rozumianej literaturze, a ja nie widze sprzecznosci, tylko rozwoj i ewolucje.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline wilk

Komiks literaturą?
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 26, 2009, 12:30:07 pm »
opowiadanie historii przy pomocy pewnej formy opisu.

Naprawdę niewiele mi to mówi. Jakiej "formy opisu"?

Cytuj
Ale nie w tym rzecz, zeby sie miescic w definicjach, tylko zeby je przemodelowac wtedy, kiedy nie obejmuja juz pelni zjawiska.
No widzisz. I tu się różnimy.

Ty chcesz na siłę wepchnąć komiks w literaturę. W tym celu musisz, jak to sam określiłeś, przemodelować definicję literatury. To ja się pytam w tym miejscu - po co, jeśli i łatwiej celniej uznać komiks za odrębny gatunek z literaturą mający tyle wspólnego, że opowiada jakąś historię/fabułę. A to przecież żaden wyróżnik.

Cytuj
Twoj protest bierze sie zapewne z checi przeciwstawienia komiksu tradycyjnie rozumianej literaturze, a ja nie widze sprzecznosci, tylko rozwoj i ewolucje.
Nie, ja po prostu nie dostrzegam wielu wspólnych elementów komiksu i literatury.

Offline m010ch

Komiks literaturą?
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 26, 2009, 12:34:58 pm »
Moderator proszony o wydzielenie wątku: Czy komiks to literatura, bo się chyba mały OT zrobił.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Komiks literaturą?
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 26, 2009, 12:37:23 pm »
Ty chcesz na siłę wepchnąć komiks w literaturę. W tym celu musisz, jak to sam określiłeś, przemodelować definicję literatury. To ja się pytam w tym miejscu - po co, jeśli i łatwiej celniej uznać komiks za odrębny gatunek z literaturą mający tyle wspólnego, że opowiada jakąś historię/fabułę. A to przecież żaden wyróżnik.

Nie na sile, bo on juz tam jest. Ja tylko przyjmuje ten fakt do wiadomosci.

Definicja to tylko pewien sposob opisu swiata, jesli swiat sie zmiania, definicje tez musza, w przeciwnym razie przestana byc uzyteczne.

Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline wilk

Komiks literaturą?
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 26, 2009, 12:58:39 pm »
Nie na sile, bo on juz tam jest. Ja tylko przyjmuje ten fakt do wiadomosci.

Dobra xionc, dajmy spokój. :) Zważywszy na powyższy cytat naprawdę do niczego nie dojdziemy. Za bardzo różnimy się w pojmowaniu istoty rzeczy. :)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Komiks literaturą?
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 26, 2009, 01:08:59 pm »
Gdybysmy sie tu we wszystkim zgadzali, dyskusje nie bylyby ciekawe. :)

Ale rzeczywiscie temat mozna by wydzielic...

 :idea:

zrobione - b.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2009, 01:36:21 pm wysłana przez bąbielek »
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Realista

  • Gość
Odp: Komiks literaturą?
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 26, 2009, 02:13:46 pm »
Komiks nie jest literatura, jest to marna namiastka literatury, nie zapominajcie ze powstał dla niepiśmiennych mas i właściwie takim pozostał. W komiksach nagminnie kroluje prostota tekstow, albo ich brak, uproszczenie historii, nagminny schematyzm. Nie ma co sie pocieszac, ze czyta sie literature.

Realista

  • Gość
Odp: Komiks literaturą?
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 26, 2009, 02:16:36 pm »
Przy okazji witam wszystkich pismiennych.  :badgrin:

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Komiks literaturą?
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 26, 2009, 02:22:31 pm »
Witamy na forum, ale jest tu zasada, ze nie dublujemy postow. Uzywaj opcji edytuj.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline m010ch

Odp: Komiks literaturą?
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 26, 2009, 02:31:00 pm »
jest tu zasada, ze nie dublujemy postow

Zapomniałeś dodać - i nie trollujemy. Kolega zdążył już złamać obie zasady.

Realista

  • Gość
Odp: Komiks literaturą?
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 26, 2009, 02:36:30 pm »
A czy na tym forum jest rowniez zasada: nie mamy wlasnych pogladow, zgadzamy sie z kolegami i calujemy sie po d...? Wyrazilem swoje zdanie, masz jakis kontrargument czy podasz mi jakis 10-cio punktowy regulamin?  :lol:

godai

  • Gość
Odp: Komiks literaturą?
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 26, 2009, 02:44:25 pm »
Prowokacja, nie ruszajcie. Nawet nie Roy, bo on ma kuriozalne, ale własne poglądy.

Offline wilk

Odp: Komiks literaturą?
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 26, 2009, 02:52:51 pm »
Prowokacja, nie ruszajcie.
Dokładnie. Już chciałem odpisać ale doszedłem do tego samego wniosku.

Realista

  • Gość
Odp: Komiks literaturą?
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 26, 2009, 02:57:00 pm »
 :oops: no ladnie - trafilem na forum komiksowe czy paranoikow??? Co jedna to lepsza wypowiedz, brawo... i co ja teraz mam sadzic o ludziach czytajacych komiksy?  ;-) Nie mozecie sobie poradzic z kontrowersyjna dla Was wypowiedza na temat komiksu w inny sposob??? Naprawde brak Wam racjonalnych argumentow? Czy chcecie jednak polepszac sobie samopoczucie, ze komiks to ambitna literarura? Zaraz pewnie beda posty, ze zakladam podsluchy i lepiej sie do mnie nie odzywac. Jakas paranoja normalnie  :roll:

Offline bąbielek

Odp: Komiks literaturą?
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 26, 2009, 03:02:52 pm »
Najwidoczniej sobie właśnie poradzili. Wybacz, Realisto, ale jak piszesz "nie zapominajcie ze powstał dla niepiśmiennych mas i właściwie takim pozostał. W komiksach nagminnie kroluje prostota tekstow, albo ich brak, uproszczenie historii, nagminny schematyzm", to znaczy, że nie masz pojęcia. A jak nie masz pojęcia, to forumowicze Cię edukować nie będą. Tak mi się wydaje.

Powiedz coś ciekawego, to będziesz miał dyskusję. Bo na razie jesteś dla użytkowników kolejnym przyszedłem-znikąd-z-moimi-kontrowersyjnymi-poglądami typkiem. Nie dziw się ich reakcji.

Jako moder. Daruj sobie szturchanie "paranoikami". Pamiętajcie - nie zaczynajcie flejma tylko.

Klick me up, klick me down.

 

anything