Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1252443 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Batman
« Odpowiedź #4860 dnia: Wrzesień 07, 2018, 03:45:47 pm »
Czy ktoś może orientuje się o jakimkolwiek zamiarze wydania przez Egmont Batman Black & White? O ile pamiętam to była jedna z fajniejszych pozycji wydanych w naszym kraju swego czasu (tego czasu też) a od tamtego momentu wiem, że pisane były jakieś kontynuacje (całość 3 tomy?). W sam raz by się chyba nadało do DC Deluxe.

Offline -gościu-

Odp: Batman
« Odpowiedź #4861 dnia: Wrzesień 07, 2018, 06:05:19 pm »
Black & White są cztery czesci. Pierwszą wydał TM-Semic, drugą Egmont, pozostałe dwie nie były u nas wydane. Zgadzam sie, że cały cykl idealnie nadałby sie do DC Deluxe.


W ogole jestem ciekaw co dalej z tym cyklem. Było narzekanie, że za dużo Batmana, jak dla urozmaicenia wydali Catwoman i Wonder Woman, to sprzedawały sie dużo słabiej. Teraz w kolejce czeka jeszcze bardziej ryzykowna rzecz, Planetary. Mam nadzieje, że za tydzień dowiemy sie czegoś na ten temat.

Offline Maragast

Odp: Batman
« Odpowiedź #4862 dnia: Wrzesień 11, 2018, 11:15:41 pm »
Właśnie skończyłem trzeci tom Detective Comics i jestem pod ogromnym wrażeniem - nie przeczytałem jeszcze nic tak dobrego z Batmanem w Rebirth. Super lektura, a zakończenie sprawia, że z niecierpliwością czekam na tom czwarty.


Pytanie do tych co czytali: czy ten Run już się zakończył???

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4863 dnia: Wrzesień 12, 2018, 06:38:21 am »
Pytanie do tych co czytali: czy ten Run już się zakończył???
Tynion kończy na siódmym tomie (a będzie ich chyba w pierony  :smile: )
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2018, 06:43:30 am wysłana przez JanT »

Offline 79ers

Odp: Batman
« Odpowiedź #4864 dnia: Wrzesień 12, 2018, 08:16:35 pm »
15-go dzień Batmana, ciekawe czy jakieś okazje cenowe na historie z luft-myszą w PL?

Offline Damballa

Odp: Batman
« Odpowiedź #4865 dnia: Wrzesień 12, 2018, 09:21:21 pm »
Nie wiem jak u polskiego wydawcy. Wiem, że na stoisku Azylu/Multiversum będą dorzucali darmowe komiksy z Batmanem do zakupów.

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #4866 dnia: Wrzesień 14, 2018, 08:43:07 am »
Nie wiem jak u polskiego wydawcy. Wiem, że na stoisku Azylu/Multiversum będą dorzucali darmowe komiksy z Batmanem do zakupów.
U naszego podobnie, ale całkiem inaczej.  :cool: Bo:
Cytuj
25% rabatu na komiksy w naszym sklepie od 14 do 16 września 2018
a potem:
Cytuj
DZIEŃ BATMANA! SPECJALNA PROMOCJA!     

ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ BATMANA!

30% rabatu na komiksy z Batmanem od 15 do 21 września!
DZIEŃ BATMANA!
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Maragast

Odp: Batman
« Odpowiedź #4867 dnia: Wrzesień 17, 2018, 11:04:26 am »
Właśnie przeczytałem "Mroczny Rycerz Kontratakuje" i...
chyba jestem jakiś dziwny, bo...
PODOBAŁO MI SIĘ :shock:


Oczywiście nie twierdzę, że był idealny, bo komiks miał mnóstwo wad i bardzo dziwne, a miejscami wręcz tragiczne rysunki ale naprawdę czytało mi się to bardzo dobrze - historia naprawdę mnie wciągnęła, a wizja mrocznej przyszłości jako państwa policyjnego była bardzo intrygująca. Podobała mi się też narracja z perspektywy różnych postaci oraz wiadomości telewizyjne pokazujące sytuacje polityczną i nastroję społeczne bo dzięki temu bardziej wkręciłem się w wizję przyszłości.

Offline Marvelek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4868 dnia: Wrzesień 17, 2018, 12:28:41 pm »
Właśnie przeczytałem "Mroczny Rycerz Kontratakuje" i...
chyba jestem jakiś dziwny, bo...
PODOBAŁO MI SIĘ :shock:


Dlaczego dziwny? To, że komiks nie podoba się wielu osobom nie znaczy, że jeżeli ktoś ma odmienne zdanie jest na niczym nieznającym się idiotą. Mi ten komiks nie podpasował, ale nie nazwałbym tego totalnym gniotem. Ta historia jest słaba jak na możliwości Millera ale trzeba przyznać, że trochę się pobawił tym komiksem. Czasami zastanawiam się, choć to oczywiście moja prywatna teoria spiskowa, że Miller celowo stworzył komiks, który miał budzić aż tak bardzo skrajne oceny. I to mi się podoba w tym tytule: nikt chóralnie nie mówimy, że to arcydzieło i nikt chórem nie mówi, że to gniot.

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #4869 dnia: Wrzesień 18, 2018, 05:42:43 pm »
azzarello na mfkig mowił że on pisal większość scenariusza do master race, miller raczej nakreślił tylko z grubsza fabułę. panowie mieli niezły ubaw przy pisaniu tego komiksu, pierwsza część urosła do rangi świętości więc w tej części chcieli zrobić coś bardziej odjechanego.

czytałem ten komiks w momencie premiery hc-ka i mi się podobał, ale niewiele z niego pamiętam, więc wyszło dobre czytadło.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline donTomaszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4870 dnia: Wrzesień 21, 2018, 11:57:33 pm »
Batman Damned #1... robi wrazenie!
Strona graficzna miazdzy. Jak pisalem juz wczesniej - bardzo niestandardowy format, a do tego grzbiecik i zero reklam. Jeszcze nie czytalem, ale po wstepnym przekartkowaniu zapowiada sie bardzo dobrze. Goscinnie - John Constantine.

A tutaj link do zdjecia z Bruce'owym "wyposazeniem":
http://testmywork.net/komiksy/batman_damned.JPG
 
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Kielo

Odp: Batman
« Odpowiedź #4871 dnia: Wrzesień 22, 2018, 06:49:32 pm »
Jesli chodzi o "wyposazenie" Bruce'a to bedzie ono usuniete z przyszlych dodrukow. Takze pierwsze wydanie bedzie unikalne.

https://metro.co.uk/2018/09/22/batmans-penis-will-be-removed-from-all-future-printings-of-dc-comic-7969371/

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #4872 dnia: Wrzesień 24, 2018, 07:21:04 pm »
mozna jeszcze gdzies dostac pierwszy zeszyt?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline donTomaszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4873 dnia: Wrzesień 24, 2018, 08:02:55 pm »
Jestem prawie pewny, ze bedzie dodruk. Jednakze jezeli zalezy Ci na wersji nieocenzurowanej - tylko rynek wtorny za niemala kase.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #4874 dnia: Wrzesień 27, 2018, 10:48:29 am »
przykra wiadomośc - zmarł norm breyfogle
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons