trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1252151 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kijanek

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4350 dnia: Marzec 17, 2017, 08:06:26 am »
Matko jestem po lekturze Wagi - dawno mnie tak żaden komiks nie wymęczył, niby jest wszystko co powinno być, ale jest ciężko strawne to mocno.
Zamiast zabawy w detektywa mam mordobicie, zamiast wciągającej fabuły mamy historyjkę do której jak się dotrwa do ostatniej strony pada stwierdzenie - dobrze że już koniec. Naprawdę seria główna spada na łeb na szyję, gdy DC Batman idzie w górę. No i ten robot Batman, maskara :/

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4351 dnia: Marzec 17, 2017, 09:48:26 am »
To ja stanę w obronie tego tomu. Pierwsza rzecz jest taka że Snyder piszę Batmana, trochę inaczej niż wszyscy inni scenarzyści, jego historię są bardziej "creepy" (Trybunał Sów, Śmierć Rodziny, druga połowa Zero Year-Dark City, nawet Ostateczna rozgrywka) z domieszka superhero i to tym historią wg mnie w pewien sposób szkodzi i gryzie się ze sobą. Podobny zabieg jest i w tym tomie z Bloomem.
Nie rozumiem zarzutów związanych z Mechem-Batmanem i ze zmianą w postaci osoby Batmana (bo pewnie takie zaraz się pojawią). Chciałbym zwrócić uwagę, że Batman (tej jeden właściwy) też używa takiego sprzętu (zapomnieliście, że w Mieście sów tłucze się ze Szponami w podobnej), nie wspominając elsworldów czy historii z przed Flashpointu. Dla mnie Mech-Batman ma sensowne wytłumaczenie, chociażby dlatego, że zmieniono osobę w masce (a ona nie ma takiego przeszkolenia jak poprzedni Batman i musi to nadrabiać czymś innym). I chciałbym zwrócić uwagę, że nie jest to pierwszy raz kiedy coś takiego się dzieje. Wiadomo także od razu, że to jest tylko tymczasowe, aby pokazać kim tak naprawdę jest Batman i dlaczego jest ważny dla Gotham (co zresztą w tym tomie jest poruszone na początku). Początek tej historii jest wg mnie dobry, wiadomo dalej może wszystko się rozsypać, ale aż tak bardzo bym negatywnie go nie oceniał. Jedyne czego mi brakowało to konfrontacji tego Batman z jakimś starym wrogiem poprzedniego, co by ciekawe, bo jednak poza głównym Bloomem, który majaczy dopiero na horyzoncie, reszta to tylko zapchaj dziury, aby nowy Batman mógł obić im mordy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2017, 04:07:01 pm wysłana przez mkolek81 »

Kijanek

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4352 dnia: Marzec 17, 2017, 10:00:07 am »
To ja stanę w obronie tego tomu (tylko zaznaczam że jeszcze go nie skończyłem). Pierwsza rzecz jest taka że Snyder piszę Batmana, trochę inaczej niż wszyscy inni scenarzyści, jego historię są bardziej "creepy" (Trybunał Sów, Śmierć Rodziny, druga połowa Zero Year-Dark City, nawet Ostateczna rozgrywka) z domieszka superhero i to tym historią wg mnie w pewien sposób szkodzi i gryzie się ze sobą. Podobny zabieg jest i w tym tomie z Bloomem.
Nie rozumiem zarzutów związanych z Mechem-Batmanem i ze zmianą w postaci osoby Batmana (bo pewnie takie zaraz się pojawią). Chciałbym zwrócić uwagę, że Batman (tej jeden właściwy) też używa takiego sprzętu (zapomnieliście, że w Mieście sów tłucze się ze Szponami w podobnej), nie wspominając elsworldów czy historii z przed Flashpointu. Dla mnie Mech-Batman ma sensowne wytłumaczenie, chociażby dlatego, że zmieniono osobę w masce (a ona nie ma takiego przeszkolenia jak poprzedni Batman i musi to nadrabiać czymś innym). I chciałbym zwrócić uwagę, że nie jest to pierwszy raz kiedy coś takiego się dzieje. Wiadomo także od razu, że to jest tylko czasowe, aby pokazać kim tak naprawdę jest Batman i dlaczego jest ważny dla Gotham (co zresztą w tym tomie jest poruszone na początku). Początek tej historii jest wg mnie dobry, wiadomo dalej może wszystko się rozsypać, ale aż tak bardzo bym negatywnie go nie oceniał. Jedyne czego mi brakowało to konfrontacji tego Batman z jakimś starym wrogiem poprzedniego, co by ciekawe, bo jednak poza głównym Bloomem, który majaczy dopiero na horyzoncie, reszta to tylko zapchaj dziury, aby nowy Batman mógł obić im mordy.
Niby tak, ale czegoś brakuje, właściwie może pod Wagę pociągnąć parafrazę: "Możesz znać miasto i być genialnym detektywem, ale i tak Twoja rola sprowadza się do mordobicia"

Offline pitt

Odp: Batman
« Odpowiedź #4353 dnia: Marzec 17, 2017, 11:14:24 am »
Cytat: Kijanek
No i ten robot Batman, maskara :/
A mi się on podoba, choć na początku też chyba byłem sceptyczny. :)
Batman to człowiek i używa kombinezonu, który coraz bardziej przypomina zbroje Iron Mana. I w zależności od sytuacji czy zagrożenia używa wersji mniej lub bardziej zaawansowanej. Nie będę wnikał, który z Batmanów ma lepszą zbroje, ale Bruce ma takie ustrojstwo, które nazywa się Hellbat. Pod koniec serii Batman and Robin (N52) leci nim na Apokolips by "pogadać" z Darkseidem. :) Już w Rebirth Lois Lain używa jednej z takich zbroi, by pomóc Supermanowi. Albo ta zbroja w której Batman walczył z Predatorem. Miodzio. U mnie banan na twarzy. :)

Offline AvengerGT

Odp: Batman
« Odpowiedź #4354 dnia: Marzec 18, 2017, 10:07:13 am »
Batman to człowiek i używa kombinezonu, który coraz bardziej przypomina zbroje Iron Mana. I w zależności od sytuacji czy zagrożenia używa wersji mniej lub bardziej zaawansowanej.
O, albo ta zbroja z początku "Ostatecznej Rozgrywki". Toż to było bardziej przypakowane i wybajerzone od Iron Man'owego Hulkbustera  :smile:
Mnie tam "Waga Superciężka" na pewno nie wymęczyła i daleko mi do stwierdzenia, że seria seria leci ostro w dół. Co prawda spodziewałem się czegoś nieco lepszego, ale to co dostałem jest poprawne i liczę na satysfakcjonujący finał.


Btw. Przekartkowałem w końcu "Ikar" z Batman DC i zauważyłem całkiem ciekawe rysunki i kolorystykę - mam nadzieję, że fabularnie będzie co najmniej ok.

Offline Murazor

Odp: Batman
« Odpowiedź #4355 dnia: Marzec 20, 2017, 09:04:44 pm »
Batman: Waga Superciężka - bardzo przyjemnie się czytało. Starszy Gordon jako Batman - niektórzy mieli z tym problem, ale jest wyjaśnione dlaczego 'daje radę': implanty, operacja oczu. Co do mecha, podobny do Appleseeda i to dla mnie na plus, dobre wspomnienia :) Fajny motyw w scenie z kolorami :)
Graficznie, jak to Capullo - mnie się bardzo podoba, i kreska i te żywe kolory.

Jeżeli ktoś nie jest fanem Batmana a'la Snyder niech kupi ten tom i wyrwie sobie z niego zeszyt pisany na spółkę z Azzarello i rysowany przez Jocka. Warty pieniędzy za cały tom. Mistrzostwo świata, majstersztyk, itd. Krótka detektywistyczna historia, świetnie poprowadzona. A rysunki? Cudowne, aż mnie ciarki przechodziły.

Offline marian381

Odp: Batman
« Odpowiedź #4356 dnia: Kwiecień 07, 2017, 12:12:29 pm »
Wieczni Batman i Robin tom 1 - prezentacja komiksu

Zero dodatków, nie ma też podanej konkretnej daty, kiedy doczekamy się drugiego tomu z serii Wieczni Batman i Robin.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline kosmoski

Odp: Batman
« Odpowiedź #4357 dnia: Kwiecień 07, 2017, 08:48:40 pm »
Przeczytałem właśnie dwa ostatnie tomy ( 7 i 8 ) i Waga superciężka przy Ostatecznej Rozgrywce to naprawdę dobry komiks (tylko okładkę ma słabszą).  Ostateczna to momentami zbyt gigantyczny stek bzdur, który w takiej ilości ciężko przełknąć (wiem, że to superhero, ale nawet tu istnieją jakieś granice). Całość ratują Rysunki Capullo i talent Snydera do opowiadania (bo mimo szalonych rozwiązań fabularnych, czyta się nad wyraz płynnie).

Waga jest opowieścią lepiej dopracowaną, z ciekawszym głównym łotrem (oby nie skończyło się jak zazwyczaj u Snydera). I ma, jak wspomniał Murazor, rewelacyjną historię oderwaną od głównej opowieści, która wręcz poraża klimatem.

Jak dla mnie:
Batman Ostateczna rozgrywka – 5/10 (dzięki Capullo nigdy nie spadnie poniżej 5 :))
Batman - 8 - Waga superciężka – 7,5/10

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #4358 dnia: Kwiecień 10, 2017, 08:44:27 pm »
Ja mam odwrotnie Ostateczną rozgrywkę cenię bardziej niż Wagę superciężką. Na plus zapisuję wydaje się nowego intrygującego łotra oraz motyw z BW, natomiast Gordon traci wszystkie swoje atuty z przeszłości. No kuje mnie w oczy ta rola, gryzie się z kanonem i kompletnie nie pasuje do unowocześnionej wersji Batmana przyszłości. Wiek też wydaje mi się zaniżony, bo Gordon nie wygląda na 47? lat. Próba odmłodzenia Capullo wypadła nierealistycznie.

Biorę jednak poprawkę, ze kolejny tom może podnieść jakość fabuły jako całej.

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #4359 dnia: Kwiecień 11, 2017, 10:10:43 am »

6 tom Detective Comics przeczytany, odpowiada za nie duet Manapul/Buccellato, czyli ci sami panwie którzy są odpowiedzialni za pierwsze tom wydanego u nas Flasha z Nowego DC.
Jak czytałem to nawet nie zwróciłem uwagi, że to ci sami autorzy! Graficznie komiks wygląda znacznie lepiej niż Flash, dodatkowo zastosowane sposoby kadrowania czy też dwustronicowe rysunki są po prostu boskie. Jak dla mnie scenariusz też jest znacznie ciekawszy i bardziej mnie porwał niż ten we Flashu, ale rzeczywiście końcówce historii brakuje "tego czegoś" i jak dla mnie szybko kończą się pewne wątki. Uważam też, że dobrze zrobili umieszczając Annual #3 na końcu tomu. Dzięki temu historia była dla mnie znacznie ciekawsza i łatwiejsza w odbiorze. Ale i tak chyba nie przesadzę, że jest to jeden z lepszych Batmanów z New 52, które pojawiły się u nas na rynku.

DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4360 dnia: Kwiecień 17, 2017, 03:40:38 pm »
W tej hiszpańskiej Kolekcji Batman & Superman pojawia się Knightfall w wersji prenumeraty premium. I ten powód wystarczy, żeby i ją sprowadzić do Polski. Kompletny, twardy Knightfall by się przydał.


JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4361 dnia: Kwiecień 17, 2017, 04:03:21 pm »
I dostałbyś tak jak w WKKDC lub tomy z vilianami w SBM  :biggrin:

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4362 dnia: Kwiecień 17, 2017, 04:35:59 pm »
GL z WKKDC to też niby tylko tom premium, a Eaglemoss niedługo go wydadzą  dla wszystkich. Podobnie byłoby z B&S. Za 2-3 lata może wychodzić w Polsce.

Offline arczi_ancymon

Odp: Batman
« Odpowiedź #4363 dnia: Kwiecień 17, 2017, 07:02:01 pm »
Tylko, że to jest wyrwany tom z runu, a za granicą to raczej troszeczkę więcej tego było.

Generalnie Kołodziejczak się zastanawia nad Knightfallem, więc pewnie go wyda - prędzej czy później. W końcu to Batman.

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4364 dnia: Kwiecień 17, 2017, 07:46:15 pm »
Przecież nie mogą wydać pięciu tomów na raz. Wydadzą jeden, a potem resztę. Knightfall i NML to idealne rzeczy do DC Deluxe. Dziesięć razy lepsze niż 5 ostatnich albumów tej serii. :) Albo wydać to jak Wiecznego Batmana 1. Ale Kołodziejczak czeka pewnie by zobaczyć jak zejdzie drugie wydanie specjalne Eaglemossowi.