Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1252271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Batman
« Odpowiedź #4305 dnia: Luty 04, 2017, 02:32:01 pm »
Po chyba blisko ćwierćwieczu przeczytałem wczoraj ponownie "Killing joke", tym razem w wydaniu Egmontu. Ponieważ żywcem nie pamiętam jak wyglądały kolory w wydaniu Semicowym nie mam porównania, ale obecne bardzo mi pasują. Może z wyjątkiem tych pojedynczych wyeksponowanych kolorystycznie pomarańczowych elementów, które po Sin City (wersja filmowa) wydają mi się być mocno banalne, ale ok - kiedy pojawił się "K.j.".
W każdym razie: jak sobie pomyślę, że to był pierwszy Batman jakiego kiedykolwiek przeczytałem i to pacholęciem będąc jedyna reakcja jaka dzisiaj przychodzi mi do głowy to:

https://www.google.pl/search?q=killing+joke+joker%60s+ha+ha+ha+ha&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwirubKb0fbRAhXBA5oKHU0mCc8Q_AUICCgB#imgdii=QEh75R1Yd1lQrM:&imgrc=HZ8Z91Nj8GqmYM:

Świetny kawałek komiksu, ale raczej nie dla dzieci.  :cool: Przy czym z tego co pamiętam to największe emocje u  mnie w tamtym czasie wzbudzały te biedne odnóża pożeranych owoców morza... Inna rzecz, że z ówczesnej lektury zapamiętałem może kilka kadrów i dopiero czytając teraz po kolei przypominałem sobie każdy jeden. Zupełnie jak spotkanie z dobrym (choć odrobinę ześwirowanym) znajomym po latach.
W sumie jedyna rzecz, która nie pasuje mi w tej historii to pryncypialność Gordona i jego dosyć czerstwe upominanie się o traktowanie Mr. J. zgodnie z prawem. Strasznie moralizatorsko to wyszło. Ale to w sumie jedyny grymas niezadowolenia.

P.S. Przez prawie całą lekturę nie mogłem pozbyć się z głowy tego:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4306 dnia: Luty 10, 2017, 11:06:44 am »
padło pytanie o kolejność czytania Batman wydanego w Polsce i tak na szybko coś takiego stworzyłem, może komuś to pomoże więc tak informacyjnie wrzucę tu linka

http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,1112.msg1388889.html#msg1388889


Offline blackwaterpark

Odp: Batman
« Odpowiedź #4307 dnia: Luty 10, 2017, 12:21:50 pm »
padło pytanie o kolejność czytania Batman wydanego w Polsce i tak na szybko coś takiego stworzyłem, może komuś to pomoże więc tak informacyjnie wrzucę tu linka
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,1112.msg1388889.html#msg1388889

Bardzo fajna rzecz, choć na pewno - przy takiej ilości materiału - to temat do pogłębionej dyskusji.
Można by założyć jakiś osobny temat i tam opisywać wszystkie większe serie komiksowe (np. Sandman).

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #4308 dnia: Luty 12, 2017, 04:32:52 pm »
rzutem na taśmę kupiłem końcówkę runu syndera: bloom i epilogue. ten pierwszy ładnie zamyka całość runu i dopełnia serię. te wszystkie epickie walki u syndera jakoś mnie przekonują i są tylko dopełnieniem fabuły a nie jej osią.


niestety epilogue to już klasyczny wyciskacz kasy. historie w tych zeszytach są na szczęście domknięte, ale mogli to wydać jako companion a nie vol 10. do tego na siłę wciśnięty pierwszy zeszyt rebirth. objętościowo jest to mniejsze od poprzednich hc-ków ale cena oczywiście jest normalna. jeżeli ktoś się waha to sugeruję zostawić ten tom na później.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4309 dnia: Luty 12, 2017, 04:59:11 pm »
do tego na siłę wciśnięty pierwszy zeszyt rebirth.
To u nas pewnie wytną (i zostanie 120 stron  :biggrin: ) bo ten zeszyt i tak Będzie w Batman vol.1 I am Gotham.

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4310 dnia: Luty 12, 2017, 09:56:53 pm »
To u nas pewnie wytną (i zostanie 120 stron  :biggrin: ) bo ten zeszyt i tak Będzie w Batman vol.1 I am Gotham.
Ale to jest problem wszystkich one-shotów Rebirth, nie tylko Batmana, że znajdują się w ostatnich tomach Nowego DC jak i pierwszych tomach z serii Rebirth.

Edit: Sprostowanie do tego posta tutaj:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,35220.645.html gdyż dotyczy to bardziej Nowego DC niż samego Batmana.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2017, 08:29:15 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4311 dnia: Luty 12, 2017, 10:05:32 pm »
Ale u nas tylko Batman, Justice League i może Harley dojdzie do końca. W ostatnich Justice League i Harley nie ma tego zeszytu. edit: we Flashu i Detective Comics też nie ma.

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4312 dnia: Luty 12, 2017, 10:31:16 pm »
Ale u nas tylko Batman, Justice League i może Harley dojdzie do końca. W ostatnich Justice League i Harley nie ma tego zeszytu. edit: we Flashu i Detective Comics też nie ma.
Muszę posprawdzać, być może masz rację że nie ma we wszystkich, ale zrobię to już rano.

Edit: Sprawdziłem i sprostowanie posta powyżej umieściłem tu:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,35220.645.html gdyż dotyczy to bardziej Nowego DC niż samego Batmana.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2017, 07:30:15 am wysłana przez mkolek81 »

Offline pitt

Odp: Batman
« Odpowiedź #4313 dnia: Luty 12, 2017, 11:37:09 pm »
W amerykańskim Justice League Volume 8 nie ma Rebirth. W środku numery #45-#50 i Drakseid War Special #1. Za to na grzbiecie obwoluty czerwień (była już w volume 7), nowe logo DC i Wonder Woman na górze. :)

Offline Doctus

Odp: Odp: Batman
« Odpowiedź #4314 dnia: Luty 14, 2017, 04:06:57 pm »
Które serie o Batmanie wydawane przez Egmont są według Was najlepsze?

I pytanie nr. 2 - Czy kupujecie wszystkie, czy tylko wybrane?

Offline 8azyliszek

Odp: Odp: Odp: Batman
« Odpowiedź #4315 dnia: Luty 14, 2017, 04:16:39 pm »
Wieczny Batman. Wieczne Zło. I ewentualnie Trybunał i Miasto Sow. potem jakość spada. Odradzam Rok Zerowy.

Offline pucek_miszcz

Odp: Odp: Odp: Batman
« Odpowiedź #4316 dnia: Luty 14, 2017, 04:44:08 pm »
Wieczny Batman. Wieczne Zło. I ewentualnie Trybunał i Miasto Sow. potem jakość spada. Odradzam Rok Zerowy.

Nosz kur... Doctus pytał o najlepsze serie, a nie o takie w których wychodzi najtaniej za stronę! Wieczny Batman to średniak jakich wiele, ciekawy początek ale od połowy pikowanie w dół. Wieczne zło ok, ale ciężko to nazwać serią o Batmanie. Ja czytałem początki wszystkich batmanowych serii od Egmontu i powiem tyle - tylko ten Snydera nadaje się do czytania (zaznaczam że nie czytałem dalszych tomów innych serii) więc właśnie to główną serię uznaję za najlepszą.
Co do pytania numer 2 - mając ok. 400 zł miesięcznie na komiksy nie ma szans żebym kupował wszystkie serie o Batmanie kiedy na rynku jest tyle dobra.
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline SawiK

Odp: Odp: Odp: Batman
« Odpowiedź #4317 dnia: Luty 14, 2017, 06:08:13 pm »
Ja polecam Batmana Snyder/Capullo.
Warto siegac tez po gacki z DcDeluxe bo to same dobro.

Offline Wolf85

Odp: Odp: Odp: Batman
« Odpowiedź #4318 dnia: Luty 14, 2017, 07:43:02 pm »
Wszystkie serie o Batmanie wydawane aktualnie przez Egmont to raczej komiksowe średniaki. Jeśli chodzi ogółem o komiksy z Batmanem w roli głównej to mój subiektywny top5 po polsku (niekoniecznie Egmont):
1. Długie Halloween + Mroczne Zwycięstwo
2. Mroczne Zwierciadło
3. Zabójczy Żart
4. Edit: Rok Pierwszy (bo mi się zapomniało, a to taki szmat czasu temu wyszło :) )
5. Batman Ziema Jeden (zwłaszcza drugi tom)
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2017, 08:14:02 pm wysłana przez Wolf85 »
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Odp: Odp: Batman
« Odpowiedź #4319 dnia: Luty 14, 2017, 08:00:58 pm »
1. Trybunał Sów
2. Miasto Sów
3. Mroczne Zwierciadło
4. Rok Pierwszy
5. Hush

 

anything