Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 640185 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mkolek81

• Szafarz bracki
Odp: Batman
« Odpowiedź #4305 dnia: Luty 03, 2017, 07:13:15 pm »
Już po premierze Batman Detective Comics: Ikar.
Ktoś to czytał? Komuś się podobało/nie podobało?
6 tom Detective Comics przeczytany, odpowiada za nie duet Manapul/Buccellato, czyli ci sami panwie którzy są odpowiedzialni za pierwsze tom wydanego u nas Flasha z Nowego DC. I było by wszystko ok, gdyby nie parę zgrzytów fabularnych. Ale po kolei.
Ten tom dzieje się równolegle z wydarzeniami z Wiecznego Batman (jest wspomniane to kilka razy), ale spokojnie nie ma nic w nim co by wymagało jego znajomość. Większy wpływ na samą historię ma nie wydana u nas seria Batman i Robin oraz Batman Incorporated. Widać że Batman cierpi po stracie syna (szczególnie widać to w zeszycie 30 i Annual 3). Tu też ciekawa spraw, że Annual dzieje się przed samą historią główną (zeszyt 30), ale został umieszczony na końcu tego wydania, nie przeszkadza to, ale mógł spokojnie znaleźć się na początku albumu (rozumiem że Egmont wydał to tak jak jest w oryginalnym zbiorczym).
To jest pierwszy tom Detective Comics, gdzie historia ma charakter bardziej kryminalny niż sensacyjny. Ok, akcja jest, ale główny wątek to śledztwo w sprawie nowego narkotyku, który pojawił się w Gotham i przedawkowanie jego powoduje, że osoba po porostu się spala. Równoległe śledztwo z Batmanem prowadzi Bullock, przez co komiks mnie od razu kupił (jest to moja ulubiona drugoplanowa postać w świecie Batmana, rozkładówka z kotami to mistrzostwo) i tu pojawia się pierwszy zgrzyt. Bullock zawsze szanował nietoperza, nie przepadał za nim, ale scena kiedy zaczynają się okładać pomiędzy sobą na pięści była dla mnie totalnie idiotyczna. Cała historia naprawdę jest dobra, wielowątkowa (może nie tak jak to pisała Layman w poprzednich tomach), z kilkoma zwrotami akcji, ale (i tu drugi zgrzyt) kiedy wychodzi na jaw prawdziwe pochodzenie narkotyku pomyślałem, serio? Wolałbym, aby wyjaśnienie było dużo prostsze a nie tak udziwnione. Całą historię mamy tak, że Batman ściga normalnych przestępców (albo jednych albo drugich, bo są dwie strony konfliktu) a na koniec dostajemy coś takiego, co pasuje jak pięść do nosa. Ekm..., naprawdę historia jest dobra, aż do tego finału (mówię o zeszycie 34). Co natomiast nie zawodzi to oprawa graficzna. Manapul odwalił kawał dobrej roboty. Te rozkładówki (pościg za motorami, wspomniane koty, Batman w lesie szukający dowodów), które tak naprawdę nie są nimi, nawet te mniejsze panele, kiedy ma się wrażenie, że to jeden, ale tak naprawdę jest podzielony na 3 lub 6, to trzeba zobaczyć.
Ja polecam komiks z dwóch powodów pierwsze to wspomniane rysunki, a drugi że w końcu mamy tu Batman Detektywa, którego trochę brakowało ostatnio w Nowym DC.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2017, 07:21:15 pm wysłana przez mkolek81 »
skończyło mi się miejsce na komiksy :(

w czekaniu na zbiorcze tomy "W poszukiwaniu ptaka czasu"

Offline death_bird

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
« Odpowiedź #4306 dnia: Luty 04, 2017, 02:32:01 pm »
Po chyba blisko ćwierćwieczu przeczytałem wczoraj ponownie "Killing joke", tym razem w wydaniu Egmontu. Ponieważ żywcem nie pamiętam jak wyglądały kolory w wydaniu Semicowym nie mam porównania, ale obecne bardzo mi pasują. Może z wyjątkiem tych pojedynczych wyeksponowanych kolorystycznie pomarańczowych elementów, które po Sin City (wersja filmowa) wydają mi się być mocno banalne, ale ok - kiedy pojawił się "K.j.".
W każdym razie: jak sobie pomyślę, że to był pierwszy Batman jakiego kiedykolwiek przeczytałem i to pacholęciem będąc jedyna reakcja jaka dzisiaj przychodzi mi do głowy to:

https://www.google.pl/search?q=killing+joke+joker%60s+ha+ha+ha+ha&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwirubKb0fbRAhXBA5oKHU0mCc8Q_AUICCgB#imgdii=QEh75R1Yd1lQrM:&imgrc=HZ8Z91Nj8GqmYM:

Świetny kawałek komiksu, ale raczej nie dla dzieci.  :cool: Przy czym z tego co pamiętam to największe emocje u  mnie w tamtym czasie wzbudzały te biedne odnóża pożeranych owoców morza... Inna rzecz, że z ówczesnej lektury zapamiętałem może kilka kadrów i dopiero czytając teraz po kolei przypominałem sobie każdy jeden. Zupełnie jak spotkanie z dobrym (choć odrobinę ześwirowanym) znajomym po latach.
W sumie jedyna rzecz, która nie pasuje mi w tej historii to pryncypialność Gordona i jego dosyć czerstwe upominanie się o traktowanie Mr. J. zgodnie z prawem. Strasznie moralizatorsko to wyszło. Ale to w sumie jedyny grymas niezadowolenia.

P.S. Przez prawie całą lekturę nie mogłem pozbyć się z głowy tego:
https://www.youtube.com/watch?v=PtcjPKLG68U
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline mkolek81

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #4307 dnia: Luty 10, 2017, 11:06:44 am »
padło pytanie o kolejność czytania Batman wydanego w Polsce i tak na szybko coś takiego stworzyłem, może komuś to pomoże więc tak informacyjnie wrzucę tu linka

http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,1112.msg1388889.html#msg1388889

Offline blackwaterpark

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
« Odpowiedź #4308 dnia: Luty 10, 2017, 12:21:50 pm »
padło pytanie o kolejność czytania Batman wydanego w Polsce i tak na szybko coś takiego stworzyłem, może komuś to pomoże więc tak informacyjnie wrzucę tu linka
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,1112.msg1388889.html#msg1388889

Bardzo fajna rzecz, choć na pewno - przy takiej ilości materiału - to temat do pogłębionej dyskusji.
Można by założyć jakiś osobny temat i tam opisywać wszystkie większe serie komiksowe (np. Sandman).

Offline freshmaker

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #4309 dnia: Luty 12, 2017, 04:32:52 pm »
rzutem na taśmę kupiłem końcówkę runu syndera: bloom i epilogue. ten pierwszy ładnie zamyka całość runu i dopełnia serię. te wszystkie epickie walki u syndera jakoś mnie przekonują i są tylko dopełnieniem fabuły a nie jej osią.

niestety epilogue to już klasyczny wyciskacz kasy. historie w tych zeszytach są na szczęście domknięte, ale mogli to wydać jako companion a nie vol 10. do tego na siłę wciśnięty pierwszy zeszyt rebirth. objętościowo jest to mniejsze od poprzednich hc-ków ale cena oczywiście jest normalna. jeżeli ktoś się waha to sugeruję zostawić ten tom na później.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline JanT

• Radca bracki
« Odpowiedź #4310 dnia: Luty 12, 2017, 04:59:11 pm »
do tego na siłę wciśnięty pierwszy zeszyt rebirth.
To u nas pewnie wytną (i zostanie 120 stron  :biggrin: ) bo ten zeszyt i tak Będzie w Batman vol.1 I am Gotham.

Offline mkolek81

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #4311 dnia: Luty 12, 2017, 09:56:53 pm »
To u nas pewnie wytną (i zostanie 120 stron  :biggrin: ) bo ten zeszyt i tak Będzie w Batman vol.1 I am Gotham.
Ale to jest problem wszystkich one-shotów Rebirth, nie tylko Batmana, że znajdują się w ostatnich tomach Nowego DC jak i pierwszych tomach z serii Rebirth.

Edit: Sprostowanie do tego posta tutaj:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,35220.645.html gdyż dotyczy to bardziej Nowego DC niż samego Batmana.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2017, 08:29:15 am wysłana przez mkolek81 »

Offline JanT

• Radca bracki
« Odpowiedź #4312 dnia: Luty 12, 2017, 10:05:32 pm »
Ale u nas tylko Batman, Justice League i może Harley dojdzie do końca. W ostatnich Justice League i Harley nie ma tego zeszytu. edit: we Flashu i Detective Comics też nie ma.

Offline mkolek81

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #4313 dnia: Luty 12, 2017, 10:31:16 pm »
Ale u nas tylko Batman, Justice League i może Harley dojdzie do końca. W ostatnich Justice League i Harley nie ma tego zeszytu. edit: we Flashu i Detective Comics też nie ma.
Muszę posprawdzać, być może masz rację że nie ma we wszystkich, ale zrobię to już rano.

Edit: Sprawdziłem i sprostowanie posta powyżej umieściłem tu:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,35220.645.html gdyż dotyczy to bardziej Nowego DC niż samego Batmana.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2017, 07:30:15 am wysłana przez mkolek81 »

Offline pitt

• Młodszy Terminator
  • **
« Odpowiedź #4314 dnia: Luty 12, 2017, 11:37:09 pm »
W amerykańskim Justice League Volume 8 nie ma Rebirth. W środku numery #45-#50 i Drakseid War Special #1. Za to na grzbiecie obwoluty czerwień (była już w volume 7), nowe logo DC i Wonder Woman na górze. :)

Offline Doctus

• Czeladnik
Odp: Odp: Batman
« Odpowiedź #4315 dnia: Luty 14, 2017, 04:06:57 pm »
Które serie o Batmanie wydawane przez Egmont są według Was najlepsze?

I pytanie nr. 2 - Czy kupujecie wszystkie, czy tylko wybrane?

Offline 8azyliszek

• Steward
  • Prorok
Odp: Odp: Odp: Batman
« Odpowiedź #4316 dnia: Luty 14, 2017, 04:16:39 pm »
Wieczny Batman. Wieczne Zło. I ewentualnie Trybunał i Miasto Sow. potem jakość spada. Odradzam Rok Zerowy.

Offline pucek_miszcz

• Czeladnik
  • Sprzedam Opla
« Odpowiedź #4317 dnia: Luty 14, 2017, 04:44:08 pm »
Wieczny Batman. Wieczne Zło. I ewentualnie Trybunał i Miasto Sow. potem jakość spada. Odradzam Rok Zerowy.

Nosz kur... Doctus pytał o najlepsze serie, a nie o takie w których wychodzi najtaniej za stronę! Wieczny Batman to średniak jakich wiele, ciekawy początek ale od połowy pikowanie w dół. Wieczne zło ok, ale ciężko to nazwać serią o Batmanie. Ja czytałem początki wszystkich batmanowych serii od Egmontu i powiem tyle - tylko ten Snydera nadaje się do czytania (zaznaczam że nie czytałem dalszych tomów innych serii) więc właśnie to główną serię uznaję za najlepszą.
Co do pytania numer 2 - mając ok. 400 zł miesięcznie na komiksy nie ma szans żebym kupował wszystkie serie o Batmanie kiedy na rynku jest tyle dobra.
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline SawiK

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #4318 dnia: Luty 14, 2017, 06:08:13 pm »
Ja polecam Batmana Snyder/Capullo.
Warto siegac tez po gacki z DcDeluxe bo to same dobro.

Offline Wolf85

• Młodszy Mistrz
« Odpowiedź #4319 dnia: Luty 14, 2017, 07:43:02 pm »
Wszystkie serie o Batmanie wydawane aktualnie przez Egmont to raczej komiksowe średniaki. Jeśli chodzi ogółem o komiksy z Batmanem w roli głównej to mój subiektywny top5 po polsku (niekoniecznie Egmont):
1. Długie Halloween + Mroczne Zwycięstwo
2. Mroczne Zwierciadło
3. Zabójczy Żart
4. Edit: Rok Pierwszy (bo mi się zapomniało, a to taki szmat czasu temu wyszło :) )
5. Batman Ziema Jeden (zwłaszcza drugi tom)
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2017, 08:14:02 pm wysłana przez Wolf85 »
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech