Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1252140 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rzem

Odp: Batman
« Odpowiedź #4290 dnia: Styczeń 27, 2017, 12:28:51 pm »
Batman – Detective Comics tom 6: Ikar - prezentacja komiksu

Na plus na pewno zmiana rysownika. Co do samej historii, to na razie się nie wypowiadam, bo muszę nadrobić jeszcze piąty tom. Z ocen na goodreads wynika jednak, że jest nieco gorzej niż w poprzednich tomach. Chętnie się zapoznam z opiniami osób, które już czytały. W wydaniu jest też zapowiedź siódmego tomu, który ma zadebiutuje w maju.


Dzięki. Jak zwykle świetna robota. Zaczynam się przyzwyczajać do tych Twoich prezentacji :-).

Offline marian381

Odp: Batman
« Odpowiedź #4291 dnia: Styczeń 30, 2017, 05:33:44 pm »
W moje ręce trafił niedawno taki o to grubasek.

P1280426.jpg

Batman: The Brave & The Bold: The Bronze Age Omnibus vol. 1 - prezentacja komiksu

Pokusiłem się o jego prezentację ze zdjęciami, materiałem wideo oraz krótkim tekstem o wydaniu. Jak na razie z serii Brave and the Bold dostaliśmy w Polsce chyba tylko zeszyt #85? W pierwszym tomie Green Arrowa z WKKDC. Jeśli coś przegapiłem to będę wdzięczny za informacje. Co do samego wydania nie mam żadnych zastrzeżeń. Co prawda mogłoby być więcej dodatków, no ale mamy prawie 900 stron czystego komiksu, więc nie ma co narzekać.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline Antari

Odp: Batman
« Odpowiedź #4292 dnia: Styczeń 30, 2017, 07:52:08 pm »
@marian381: On i tak by nie kupił bo przecież brzydzi się angielskimi wydaniami.

Świetny materiał fotograficzno-filmowy i super tekst. Fajnie zobaczyć taką solidną rozpiskę w języku polskim na temat danego omnibusa. Na tym przykładzie widać też dobrze, że czarne okładki z tłoczeniami to nie do końca wyłącznie wybryk Egmontu w polskich wydaniach.

Offline marian381

Odp: Batman
« Odpowiedź #4293 dnia: Styczeń 30, 2017, 08:27:22 pm »
Świetny materiał fotograficzno-filmowy i super tekst. Fajnie zobaczyć taką solidną rozpiskę w języku polskim na temat danego omnibusa. Na tym przykładzie widać też dobrze, że czarne okładki z tłoczeniami to nie do końca wyłącznie wybryk Egmontu w polskich wydaniach.

Dzięki. Porównałem sobie przed chwilą zeszyt 85, wydany w WKKDC i widać, że jest to inny przedruk. Są wyraźne różnice w kolorach, te w omnibusie są znacznie lepiej nasycone.

Tylko przetłumaczyć i sprzedawać za 150 PLN.

You make my day.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline Wojtpil

Odp: Batman
« Odpowiedź #4294 dnia: Styczeń 31, 2017, 05:40:53 pm »
Tyle dobrodziejstw wychodzi po polsku. Nie starcza już kasy i czasu na ogarnięcie tego, a wy jeszcze szukacie wersji po angielsku. Pozazdrościć wolnego czasu.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline absolutnie

Odp: Batman
« Odpowiedź #4295 dnia: Styczeń 31, 2017, 05:47:18 pm »
Tyle dobrodziejstw wychodzi po polsku. Nie starcza już kasy i czasu na ogarnięcie tego, a wy jeszcze szukacie wersji po angielsku. Pozazdrościć wolnego czasu.


Nie wiem, czemu nie bierzesz pod uwagę tych, którzy już wcześniej przeczytali to (lub znaczną część tego), co teraz po polsku wychodzi.
Dziwię się tym bardziej, że ogromna ilość pytań na forum jest właśnie do tych osób kierowana i od tych osób pochodzi znaczna część sensownych informacji na temat tego, ile warte są te publikacje po polsku.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Lesiok

Odp: Batman
« Odpowiedź #4296 dnia: Styczeń 31, 2017, 10:47:41 pm »
Zabrałem się dziś za lekturę Batmana - Trybunał sów. Czytam sobie grzecznie, ale po drugim zeszycie historia przestała się kleić i dostała jakiś dziwny przeskok w czasie. Pomyślałem, że to jakiś dziwny zabieg scenarzysty i czytałem dalej. A tu po zeszycie trzecim zaczyna się znów zeszyt trzeci. Wyszło na to, że w moim tomie dali dwa razy zeszyt 4, a zgubili 3. Czy ktoś z Was też miał takie "udogodnienie"? Dla ścisłości mam wydanie z 2016 r.

Offline arczi_ancymon

Odp: Batman
« Odpowiedź #4297 dnia: Luty 01, 2017, 11:16:18 am »
Cóż, błąd w druku. Nakład jeszcze jest, możesz im odesłać.

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4298 dnia: Luty 01, 2017, 11:41:45 am »
Chyba że cały dodruk taki.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Batman
« Odpowiedź #4299 dnia: Luty 01, 2017, 11:51:03 am »
Chyba że cały dodruk taki.

Hmm, myślę, że gdyby tak było, larum podniosłoby się już dawno...

Offline Lesiok

Odp: Batman
« Odpowiedź #4300 dnia: Luty 01, 2017, 10:11:05 pm »
Heh czyli mam "szczęście" :). Niestety wymiany raczej nie uda mi się zrobić. Komiks dostałem w prezencie i żadnych dowodów zakupu ani innych takich nie posiadam. Nie wiem nawet gdzie komiks był kupowany.

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4301 dnia: Luty 01, 2017, 10:34:19 pm »
@UP
Na twoim miejscu jednak spróbowałbym chociaż napisać mail do samego wydawcy - Egmontu. To jednak oni przepuścili takie niedoróbki. Może zgodzili by się na wymianę i wystarczyło by im to tylko odesłać.

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4302 dnia: Luty 01, 2017, 10:48:27 pm »
Egmont powinien wymienić bez problemu.

Offline Lesiok

Odp: Batman
« Odpowiedź #4303 dnia: Luty 02, 2017, 05:30:30 am »
Dzięki za porady. Odezwę się do Egmontu i zobaczę co z tego wyjdzie.

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4304 dnia: Luty 03, 2017, 07:13:15 pm »
Już po premierze Batman Detective Comics: Ikar.
Ktoś to czytał? Komuś się podobało/nie podobało?
6 tom Detective Comics przeczytany, odpowiada za nie duet Manapul/Buccellato, czyli ci sami panwie którzy są odpowiedzialni za pierwsze tom wydanego u nas Flasha z Nowego DC. I było by wszystko ok, gdyby nie parę zgrzytów fabularnych. Ale po kolei.
Ten tom dzieje się równolegle z wydarzeniami z Wiecznego Batman (jest wspomniane to kilka razy), ale spokojnie nie ma nic w nim co by wymagało jego znajomość. Większy wpływ na samą historię ma nie wydana u nas seria Batman i Robin oraz Batman Incorporated. Widać że Batman cierpi po stracie syna (szczególnie widać to w zeszycie 30 i Annual 3). Tu też ciekawa spraw, że Annual dzieje się przed samą historią główną (zeszyt 30), ale został umieszczony na końcu tego wydania, nie przeszkadza to, ale mógł spokojnie znaleźć się na początku albumu (rozumiem że Egmont wydał to tak jak jest w oryginalnym zbiorczym).
To jest pierwszy tom Detective Comics, gdzie historia ma charakter bardziej kryminalny niż sensacyjny. Ok, akcja jest, ale główny wątek to śledztwo w sprawie nowego narkotyku, który pojawił się w Gotham i przedawkowanie jego powoduje, że osoba po porostu się spala. Równoległe śledztwo z Batmanem prowadzi Bullock, przez co komiks mnie od razu kupił (jest to moja ulubiona drugoplanowa postać w świecie Batmana, rozkładówka z kotami to mistrzostwo) i tu pojawia się pierwszy zgrzyt. Bullock zawsze szanował nietoperza, nie przepadał za nim, ale scena kiedy zaczynają się okładać pomiędzy sobą na pięści była dla mnie totalnie idiotyczna. Cała historia naprawdę jest dobra, wielowątkowa (może nie tak jak to pisała Layman w poprzednich tomach), z kilkoma zwrotami akcji, ale (i tu drugi zgrzyt) kiedy wychodzi na jaw prawdziwe pochodzenie narkotyku pomyślałem, serio? Wolałbym, aby wyjaśnienie było dużo prostsze a nie tak udziwnione. Całą historię mamy tak, że Batman ściga normalnych przestępców (albo jednych albo drugich, bo są dwie strony konfliktu) a na koniec dostajemy coś takiego, co pasuje jak pięść do nosa. Ekm..., naprawdę historia jest dobra, aż do tego finału (mówię o zeszycie 34). Co natomiast nie zawodzi to oprawa graficzna. Manapul odwalił kawał dobrej roboty. Te rozkładówki (pościg za motorami, wspomniane koty, Batman w lesie szukający dowodów), które tak naprawdę nie są nimi, nawet te mniejsze panele, kiedy ma się wrażenie, że to jeden, ale tak naprawdę jest podzielony na 3 lub 6, to trzeba zobaczyć.
Ja polecam komiks z dwóch powodów pierwsze to wspomniane rysunki, a drugi że w końcu mamy tu Batman Detektywa, którego trochę brakowało ostatnio w Nowym DC.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2017, 07:21:15 pm wysłana przez mkolek81 »

 

anything