Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1251845 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #4005 dnia: Lipiec 22, 2016, 05:04:24 pm »
Akcja z Jokerem jest w "Batman: Człowiek, który się śmieje", ale polska wersja jest już wyprzedana. "Batman: Długie Halloween" można śmiało nazwać rokiem drugim.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4006 dnia: Lipiec 22, 2016, 05:14:03 pm »
Akcja z Jokerem jest w "Batman: Człowiek, który się śmieje", ale polska wersja jest już wyprzedana. "Batman: Długie Halloween" można śmiało nazwać rokiem drugim.

Ale przecież oba tytuły będą w WKKDC. Długie Haloween wraz dodatkowymi numerami klasyków, będzie jeszcze tej jesieni, jeśli polska lista się potwierdzi. To może i Arkham Asylum/Człowiek który się śmieje będą szybciej niż w Niemczech.

Offline buczanova

Odp: Batman
« Odpowiedź #4007 dnia: Lipiec 22, 2016, 05:15:49 pm »
jeśli polska lista się potwierdzi.
JEŚLI - słowo klucz.  :cool:
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #4008 dnia: Lipiec 22, 2016, 05:24:54 pm »
Ale przecież oba tytuły będą w WKKDC. Długie Haloween wraz dodatkowymi numerami klasyków, będzie jeszcze tej jesieni, jeśli polska lista się potwierdzi. To może i Arkham Asylum/Człowiek który się śmieje będą szybciej niż w Niemczech.

Nie ma pełnej polskiej listy, to nie będę nikomu mieszać.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline AntekSocjalny

Odp: Batman
« Odpowiedź #4009 dnia: Lipiec 22, 2016, 05:36:30 pm »
Jaki byście polecili dobry komiks z Batman w którym walczy z jakimś ciekawy czarnym charakterem .


Z tego co zostało wydane w Polsce, to zdecydowanie Człowiek, który się śmieje, czyli pierwsze spotkanie Batmana z Jokerem. Niestety, jak zauważył kelen, nakład jest w tej chwili wyprzedany. W związku z tym polecam Zabójczy Żart (moje pierwsze spotkanie z Batmanem w 91 roku :smile: ). Pierwsze skrzypce gra Joker...Bardzo mocna pozycja.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2016, 05:55:16 pm wysłana przez AntekSocjalny »

Offline Barmon

Odp: Batman
« Odpowiedź #4010 dnia: Lipiec 24, 2016, 11:09:19 am »
Jestem właśnie po obejrzeniu adaptacji Killing Joke. I szczerze nie wiem o czym to miał być film. Komiks był o więzi  Jokera  z Batmanem. Adaptacja jest nie wiadomo o czym tak naprawdę. To jakby 2 filmy w jednym pierwsza połowa to bardziej sensacja o nowym gangsterze w mieście  w którym  walczy Batgirl a 2 połowa  to właściwy Zabójczy Żart  pozbawiony  klimatu komiksu i nijak nie łączący się z z poprzednim wątkiem fabularnym. I ta kategoria  R jest niezrozumiała dla mnie więcej przemocy było np w adaptacji TDKR  która miała PG-13. Animacja też nie robi zbytniego wrażenia  i wydawało mi się , że miała mniejszy budżet niż wcześniejsze. Ogólnie 4/10. Obejrzeć warto aby samemu wyrobić sobie opinie.

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #4011 dnia: Lipiec 29, 2016, 12:00:19 pm »
Mam pytanie o serie Batmana wychodzące w Nowym DC Comics. Otóż kupuje główną serię Snydera z Egmontu i mam pytanie czy seria Eternal Batman jest niezbędna do zrozumienia wydarzeń rozgrywających się w 7 tomie, który wychodzi w bodajże w grudniu ? Bo czytałem takie informacje w internecie, ale chciałbym je zweryfikować. Osobną kwestią jest, czy Eternal jest wart kupowania jako samodzielna seria ? Mam także pytanie o pozostałe serie, czyli Detective Comics i Mroczny Rycerz. Czy one także, w jakiś sposób uzupełniają się z serią Snydera, i czy warto je z tego powodu czytać ?

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4012 dnia: Lipiec 29, 2016, 12:20:39 pm »
Batman Detective Comics:
- w 1 tomie
Spoiler: pokaż
jest wyjaśnione jak Joker stracił twarz,
a to ma konsekwencje co do 3 tomu Batmana,
- w tomie 2 mamy jedna historię dziejącą się podczas Nocy Sów i to całe nawiązanie, pozostałe historię są nie zależne
- w tomie 3 mamy nawiązania do Śmierci Rodziny
Spoiler: pokaż
oraz wyjaśnione jak Pingwin znalazł się w azylu na czas trwania tej historii
,
- tomy 3-5 są powiązane ze sobą fabularnie, bo ktoś źle podzielił historie i zakończenie każdej znajduje się zawsze w kolejnym tomie, ale tak też jest w wydaniach oryginalnych
- przy czym wątki z Detective Comics (tomy 3-4) i serii Szpon, dotyczące Bane, zamyka album Wieczne Zło Wojna w Arkham


Batman: Mroczny Rycerz - w pierwszym tomie mamy 1 zeszyt dziejącą się podczas Nocy Sów i to tyle, poszczególne historię opowiadają o starciach Batman z jego przeciwnikami (+ ich uwspółcześnione genezy w tle). Najbardziej przystępna seria, bo każdy album można czytać oddzielnie i nic nie jest wymagane do ich zrozumienia. Ale 1 tom jest straszenie głupi i słaby. Tom 2 i 3 są nawet ciekawe i mroczne.

Wieczny Batman - nie wiem jak się ta seria ma do tomu 7, ale też takie informacje słyszałem, ale podejrzewam chodzi bardziej o to że w Wiecznym wprowadzono postacie które pojawią się w 7 tomie +
Spoiler: pokaż
zniszczony Azyl Arkham

Co do jakości to pierwszy tom jest ok, drugi to taka zapchaj dziura, trzeci domyka całość i
Spoiler: pokaż
wiąże się z głównym zły z Nocy sów
. Seria miała wprowadzić bohaterów i złoczyńców, których do tej pory brakowało w Nowym DC od czasu jego startu oraz dodano kilka nowych postaci, co się zasadniczo się udało, ale historia jest za bardzo rozwleczona. 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2016, 01:57:34 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline adrian23

Odp: Batman
« Odpowiedź #4013 dnia: Lipiec 30, 2016, 08:59:03 pm »
Tez sie nad tym wlasnie zastanawiam. Mam kompletna główną historię i zastanawiam sie nad dodatkowymi. Jako ze zbieram tez wkkm i wychodzi wkkdc ciezko bedzie na wszystko znaleźć miejsce i fundusze. Wiecznego batmana chyba łyknę ale detective i mroczny mnie nie przekonują..

Offline buczanova

Odp: Batman
« Odpowiedź #4014 dnia: Lipiec 31, 2016, 09:37:01 pm »
Czy ktoś wie czy Egmont planuje dodruki Batmana Snydera z New 52? Dokładnie chodzi mi o tom 3, "Śmierć rodziny"
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4015 dnia: Sierpień 01, 2016, 08:39:08 am »
Z Marcowych odpowiedzi:

"Chciałbym zapytać, jak będzie wyglądać Państwa polityka w kwestii dodruków N52. Zdaję sobie sprawę, że z biegiem czasu utrzymywanie wszystkich tomów w dostępności może stać się niemożliwe, ale czy można liczyć choćby na dodruki pierwszych tomów tych najpopularniejszych serii, także żeby nowy czytelnik miał jakiś punkt startu? Na przykład taki "Trybunał Sów" zniknął już z pierwszego obiegu.
 
 Trybunał właśnie dorobiliśmy, bo to pierwszy tom głównej serii. Dodrukowaliśmy też już wcześniej kilka innych. Ale większości nie będziemy dodrukowywać, przynajmniej w bliskiej perspektywie. "

Offline buczanova

Odp: Batman
« Odpowiedź #4016 dnia: Sierpień 01, 2016, 09:29:18 am »
Z Marcowych odpowiedzi:

"Chciałbym zapytać, jak będzie wyglądać Państwa polityka w kwestii dodruków N52. Zdaję sobie sprawę, że z biegiem czasu utrzymywanie wszystkich tomów w dostępności może stać się niemożliwe, ale czy można liczyć choćby na dodruki pierwszych tomów tych najpopularniejszych serii, także żeby nowy czytelnik miał jakiś punkt startu? Na przykład taki "Trybunał Sów" zniknął już z pierwszego obiegu.
 
 Trybunał właśnie dorobiliśmy, bo to pierwszy tom głównej serii. Dodrukowaliśmy też już wcześniej kilka innych. Ale większości nie będziemy dodrukowywać, przynajmniej w bliskiej perspektywie. "


Szkoda, chciałem koledze sprezentować. Ale nie to nie, będę musiał sprowadzić z zagranicy.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #4017 dnia: Sierpień 01, 2016, 09:02:10 pm »

Offline isteklistek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4018 dnia: Sierpień 01, 2016, 09:35:50 pm »
Nie jestem pewien, ale czy w komiksie jest wspomniane, że Barbara Gordon to Batgirl?

Offline absolutnie

Odp: Batman
« Odpowiedź #4019 dnia: Sierpień 01, 2016, 10:08:28 pm »
Nie jestem pewien, ale czy w komiksie jest wspomniane, że Barbara Gordon to Batgirl?


Nie jest.

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

 

anything