trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1269565 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Batman
« Odpowiedź #3330 dnia: Lipiec 31, 2015, 04:44:20 pm »
vol. 1 nie jest wystarczające. DC dało vol. 1 na Batmanie Doug Moencha & Kelley Jonesa (a nic nie zapowiada dwójki).

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Batman
« Odpowiedź #3331 dnia: Lipiec 31, 2015, 04:46:29 pm »
vol. 1 nie jest wystarczające. DC dało vol. 1 na Batmanie Doug Moencha & Kelley Jonesa (a nic nie zapowiada dwójki).
Dało też 1 na omnibusie Hawkmana Geoffa Johnsa... tylko, że omnibus zbiera cały run.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3332 dnia: Lipiec 31, 2015, 05:00:49 pm »
Dało też na Shazamie z New 52, a chyba na vol. 2 też się nie zanosi?

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3333 dnia: Lipiec 31, 2015, 05:54:59 pm »
Jedynka równie dobrze może oznaczać One-Shot  :biggrin:

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #3334 dnia: Lipiec 31, 2015, 06:13:12 pm »
odnośnie czcionki to wydaje mi się że ona jest we wszystkich zbiorach legends of the dark knight, mam jeszcze ten kellego jonesa i jh williams III chyba. Co do kolorów to w zupełności się zgadzam - nie są może tak g ó w n i a n e jak w wkkm ale te z semica są bardziej stonowane.
EDIT: czytelność kreski także zależy od inkera - początkowych nie inkował breyfogle.

kiedyś na fb ktoś zrobił fejkową okładkę właśnie z obrazkiem z tyłu obecnego tomu - rzeczywiście dużo lepsza. norm też wspominał na fb że nie miał żadnego wpływu na zawartość i okładkę. może to sprawka tych niezyczliwych normowi i grantowi osób z dc?


powinny byc kolejne tomy - ten zbiór leci chronologicznie. jest nawet jeden zeszyt z jakąś inwazją robotów i short z robinem. ja czekam na ostatniego arkhama i idiotę (tyle że to drugie rysowane na zmianę z aparo).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2015, 06:18:07 pm wysłana przez freshmaker »
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #3335 dnia: Sierpień 01, 2015, 04:03:08 am »
Cytuj
może to sprawka tych niezyczliwych normowi i grantowi osób z dc?

Jakoś wątpię, że po ponad 30 latach pracują tam nadal Ci sami ludzie na tych samych stanowiskach.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #3336 dnia: Sierpień 01, 2015, 08:07:55 am »
akurat mówił o tym sam grant zapytany na ostatniej mfkig o wznowienia komiksów z batmanem.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline amsterdream

Odp: Batman
« Odpowiedź #3337 dnia: Sierpień 01, 2015, 10:29:03 am »
Detective Comics: Gniew - z obecnie wydawanych komiksów z Batmanem najlepiej czyta mi się właśnie serię Laymana. W czwartym tomie mamy zbiór krótszych historii, można się poczuć jak w czasach Semica co bardzo mi siedzi. Dodatkowe historie z Man-Batem niezłe. Rysowników mnóstwo, ale żaden nie zawodzi. 7/10

Mroczny Rycerz: Spirala przemocy - jak już wspominałem w jednym z poprzednich postów komiks jest niezły, ale strasznie odtwórczy, do tego jest tu coś czego nie trawię w amerykańskich komiksach czyli ogromna dekompresja fabuły. To co dzieje się w tych 7 zeszytach spokojnie można było zmieścić w 2-3. Jedynka fabularnie może trochę zawodziła, ale miała świetne dialogi Jenkinsa. Hurwitz już tak dobrym pisarzem nie jest. Graficznie rewelacja, ale w końcu to Finch. 5=/10
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2015, 10:57:10 am wysłana przez amsterdream »

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #3338 dnia: Sierpień 01, 2015, 07:35:16 pm »
Odtwórczy? Na pewno tak, przecież przeszłość Batmana i Stracha na wróble jest dobrze znana czytelnikom. Natomiast siłą tego albumu jest ukazanie rozterek bohaterów, dwuznaczności, walka z samym sobą jak i swoimi słabościami. Ukazanie
Spoiler: pokaż
człowieczeństwa w łotrze
, ostatnio mocno oklepane w tym przypadku zostało wykreowane i stworzone ze smakiem i sensem, co jest niezmiernie ważne.

Pierwszy tom był stekiem bzdur, istną chaotyczną mieszanką, Drugi wydaje się być zaplanowany ze szczegółami. Moim zdaniem zdecydowanie lepszy.

Offline blackwaterpark

Odp: Batman
« Odpowiedź #3339 dnia: Sierpień 01, 2015, 08:51:02 pm »
Pytanie do wszystkich specjalistów od Nietopezrzy:
jak postrzegacie poziom komiksów Batman: Mroczny Rycerz, tom 1  Gniew oraz Batman: Mroczny Rycerz, tom 2 Spirala przemocy w stosunku do takich ''wyrobów komiksopodobnych'', jakimi są Batman: Detective Comics, tom 1 Oblicza śmierci oraz Batman: Detective Comics, tom 2 Techniki zastraszania ???
Tymi dwoma ostatnimi jestem wprost załamany - zero polotu, płakałem jak czytałem  :cry:

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #3340 dnia: Sierpień 01, 2015, 09:28:22 pm »
Zacznę od tego, że:
- pierwszy tom Detective Comics wcale nie był zły moim zdaniem, a sama kwestia związana z
Spoiler: pokaż
Dollmaker'em i twarzą Jokera
, była przecież później podwaliną pod tą postać w regularnym Batmanie. Jednym zdaniem - warto mieć.
- Techniki Zastraszania to rzeczywiście słabizna, szkoda nawet więcej o tym tomie pisać
- dwa tomy Mrocznego Rycerza, hmmm wszystko napisałem powyżej. Pierwszy mocno średni, chociaż i tak o kilka klas lepszy niż Techniki. Spirala przemocy to moim zdaniem dla fanów superhero zakup obowiązkowy. wszystko napisałem o tym tomie w powyższych postach.
- co do Gniewu, Layman pisze nieźle. Jedna historia lepsza, druga gorsza. Ja zachęcam do zakupu. Jak widać niektórym ten tomik się bardzo podoba.

Offline blackwaterpark

Odp: Batman
« Odpowiedź #3341 dnia: Sierpień 01, 2015, 10:02:48 pm »
Worek z pytaniami rozwiązał się:  :lol:
oglądnąłem ciekawy film: https://www.youtube.com/watch?v=oXpeyq-q5w0  i chciałbym dowiedzieć się u osób najbardziej wtajemniczonych w temat, czy jakiś wydawca nie planuje wznowienia takich komiksów, jak Batman: Rok pierwszy oraz Batman: Hush? (z tego, co wiem, to były to wydania w miękich okładkach, a Hush rozbito na 2 zeszyty).

Offline Garf

Odp: Batman
« Odpowiedź #3342 dnia: Sierpień 01, 2015, 10:08:21 pm »
Rok pierwszy ma być wydany przez Egmont w serii DC Deluxe. Zapowiedziano go na grudzień, ale możliwe, że z uwagi na obsuwę wrześniowego New Frontier spadnie na styczeń (choć nie jest to przesądzone; trzeba będzie zobaczyć, czy w październiku ukażą się dwa albumy Deluxe, czy tylko jeden). To mój ulubiony komiks z Batmanem. Polecam.

O Hushu na razie cisza. Zerknąłem, jaki to filmik oglądałeś, i pomyślałem, że podam Ci listę, od której ja zacząłem lekturę Batmana - dobre komiksy, wprowadzające w temat. Sugerowałem się poradami batekspertów z tego wątku:

1. Rok pierwszy - jak Bruce Wayne stał się Batmanem
2. Człowiek, który się śmieje - pierwsze spotkanie Batmana i Jokera
3. Długie Halloween - kontynuacja wątków z Roku pierwszego - skrzyżowanie Ojca chrzestnego i kryminałów Agathy Christie z zaskakującym rozwiązaniem i przepięknymi grafikami; wprowadzenie w galerię łotrów Batmana i jego pierwsze spotkanie z Two-Face'em
4. Mroczne zwycięstwo - kontynuacja Długiego Halloween tych samych autorów - trzyma poziom pierwszej części; pojawienie się Robina
5. Zabójczy żart - jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza historia z Jokerem, prezentująca najpopularniejszą wersję jego pochodzenia i ukazująca w ciekawym świetle jego relację z Batmanem.

To taki mój "żelazny zestaw" na początek. Co do Hush, padały już tu słowa krytyki związane z nadmiernym efekciarstwem tej historii. Sam nie czytałem, więc się nie wypowiem.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2015, 10:22:18 pm wysłana przez Garf »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline blackwaterpark

Odp: Batman
« Odpowiedź #3343 dnia: Sierpień 01, 2015, 10:45:52 pm »
[...]
O Hushu na razie cisza. Zerknąłem, jaki to filmik oglądałeś, i pomyślałem, że podam Ci listę, od której ja zacząłem lekturę Batmana - dobre komiksy, wprowadzające w temat.
[...]
To taki mój "żelazny zestaw" na początek. Co do Hush, padały już tu słowa krytyki związane z nadmiernym efekciarstwem tej historii. Sam nie czytałem, więc się nie wypowiem.

Nieźle, nieźle...!
Wypada mi tylko podziękować  :biggrin:

Offline arczi_ancymon

Odp: Batman
« Odpowiedź #3344 dnia: Sierpień 01, 2015, 11:28:00 pm »
Czy to jest normalne, że w 1 tomie Curt of Owls są bodajże 3 strony do góry nogami? Poprzedzające je idą bokiem, więc pewnie tak, ale wolałbym się upewnić :P