Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1270834 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #3255 dnia: Czerwiec 25, 2015, 02:09:09 am »
Ja DC #1 oceniam jako komiks słaby... ale nie bardzo słaby. Miał kilka fajnych momentów, dzięki którym w skali szkolnej (1-6) wystawiłbym mu 3-.

A swoją drogą - ciekawy jestem jak ocenicie "Endgame" Snydera (7 tom Batmana) jak ukaże się w Polsce? :smile:
A jak Ty oceniasz? ;)

Offline Wojtpil

Odp: Batman
« Odpowiedź #3256 dnia: Czerwiec 25, 2015, 07:54:55 am »
wypadałoby przeczytać Detective Comics tom 1, w celu dowiedzenia się
Spoiler: pokaż
Kim był Dollmaker, w jaki sposób Joker stracił twarz itd.
.

Tom 1 można od biedy kupić, byle nie był on pretekstem do zakupu tomu 2 bo tam już porażka. Można zwątpić w sens czytania tego medium  :(
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline Garf

Odp: Batman
« Odpowiedź #3257 dnia: Czerwiec 25, 2015, 11:54:13 am »
Pytanie do znawców świata Gotham i okolic:
jakie komiksy z tamtego świata polecilibyście człowiekowi, który zafascynował się klimatem komiksu ''Joker''?

( czy słusznie podciągam to pod temat 'Batman', niech osądzą mądrzejsi ode mnie  :smile: )

[To znaczy, ja znawcą nie jestem, ale podbijam pytanie, coby nie utonęło w odmętach wątku :) Może prawdziwi znawcy zwrócą uwagę i się wypowiedzą]

Azyl Arkham może? Choć tam jest bardziej psychodelicznie... No i na jesień Egmont zapowiedział podobno Luthora w Obrazach Grozy (tak jak Jokera).
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline kosmoski

Odp: Batman
« Odpowiedź #3258 dnia: Czerwiec 25, 2015, 12:33:35 pm »
Możesz spróbować Streets of Gotham (odrobinę zbliżone klimatem). Wczoraj czytałem nowego Batmana z Earth One i też mi się skojarzył mocno z Jokerem.
 
 Jest jeszcze 100 Naboi, ale to już raczej dość daleko od Gotham ;)

Offline Johnson

Odp: Batman
« Odpowiedź #3259 dnia: Czerwiec 25, 2015, 12:56:32 pm »
Cytuj
Pytanie do znawców świata Gotham i okolic:[/size]jakie komiksy z tamtego świata polecilibyście człowiekowi, który zafascynował się klimatem komiksu ''Joker''?



Moim zdaniem "Lex Luthor: Man of Steel". Autorzy są ci sami, no i koncepcja chyba podobna, czyli pokazanie wszystkiego z perspektywy złoczyńcy. Oprócz tego przychodzi mi do głowy jeszcze "Penguin Pain and Prejudice" (już innych autorów), gdzie też masz narrację wyłącznie villaina. Najlepszy komiks z Pingwinem jaki czytałem.





Offline brzon

Odp: Batman
« Odpowiedź #3260 dnia: Czerwiec 25, 2015, 01:02:21 pm »
A jak Ty oceniasz? :wink:
Endgame to dla mnie najlepsza historia Snydera obok Trybunału Sów oraz Śmierci Rodziny. Zawiedziony jestem jedynie jej finałem (znowu?), ale np. dodatkowe historie świetnie budują napięcie związane z główną osią fabuły i są genialnie rysowane (Kelley Jones, Sam Kieth).
Podobało mi się, jak Snyder pisząc ten komiks nie postanowił zadowolić się kolejną typową konfrontacją Batmana z kolejnym "złym", tylko postanawia zmienić status quo poszczególnych postaci. Poza tym jest mroczniej niż w Roku zerowym, przeważa czerń no i przede wszystkim jest napięcie - WTF?, o co chodzi?, jak to się mogło stać?. Przyznaję - są i nielogiczności, ale większość tak umiejętnie podanych, że nie przeszkadzają. Trochę szkoda końcówki, ale i tak jest dobrze.

Offline FloreK9

Odp: Batman
« Odpowiedź #3261 dnia: Czerwiec 25, 2015, 01:34:26 pm »
Moim zdaniem "Lex Luthor: Man of Steel". Autorzy są ci sami, no i koncepcja chyba podobna, czyli pokazanie wszystkiego z perspektywy złoczyńcy. Oprócz tego przychodzi mi do głowy jeszcze "Penguin Pain and Prejudice" (już innych autorów), gdzie też masz narrację wyłącznie villaina. Najlepszy komiks z Pingwinem jaki czytałem.

No i pingwin świetnie rysowany przez naszego rodaka Szymona Kudrańskiego. Luthor wyjdzie w październiku w PL.

Offline kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #3262 dnia: Czerwiec 25, 2015, 02:27:12 pm »
Zawiedziony jestem jedynie jej finałem (znowu?)


Ja natomiast zawiedziony jestem konsekwencjami tego finału. Nie przekonuje mnie nowy Batman, ani strój ani osoba w nim siedząca. Wolałbym już kogoś świeżego
http://uniwersumdccomics.com.pl/ - Uniwersum DC Comics

Offline blackwaterpark

Odp: Batman
« Odpowiedź #3263 dnia: Czerwiec 26, 2015, 12:23:44 am »
Co do wspomnianego ''Penguin Pain and Prejudice'' - jak myślicie, znienawidzony przeze mnie (może niesłusznie!) EGMONT wyda to kiedyś? W końcu to nowe DC, objętość też słuszna (144 strony), oceny w sieci całkiem, całkiem...

PS. Nie wiem, co mam taką słabość do tego Jokera... Wracałem już chyba do niego z 4 razy.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #3264 dnia: Czerwiec 26, 2015, 09:08:46 pm »
Batman Gniew zbytnio mnie nie przekonał. Historia z Man-Batem czy jakoś tak nudna i najzwyczajniej w świecie nie pasująca do Imperium Pingwina, ogólnie kontynuacja rządów Pingwina Cesarskiego wypadła blado w stosunku do tomu trzeciego Detectice Comics. Całkowicie zmarnowany potencjał, przez cały tom
Spoiler: pokaż
Pingwin tracił panowanie nad swoim terenem i ludźmi
, a tutaj nagle wyskakuje z więzienia i bohatersko ratuje Batmana. Mnie ten zabieg kompletnie nie zainteresował, widać że scenarzysta poszedł po najmniejszej linii oporu. Albo zabrakło pomysłu na dalsze prowadzenie postaci Pingwina Cesarskiego, albo po prostu zepsuł zakończenie (podobno Snyder jest w tym mistrzem)...

Natomiast potyczka z Gniewem była już lepiej skonstruowana, w końcu swoje 5 minut miał
Spoiler: pokaż
Bullock
, była to miła odskocznia od ciągle pokazywanego Gordona. Zakończenie dało nadzieję, na kolejny dobry tom (po 3). Dwóch głównych antagonistów w tym tomie, może porządnie napsuć krwi nietoperzowi.

Na cztery tomy DC, tylko jeden dorównał poziomowi Batka duetu Snyder/Capullo. I chociaż nowa wizja początków Batmana również mnie nie przekonała, to poprzednie tomy na pewno wyróżniają się ze średniej.




Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Batman
« Odpowiedź #3265 dnia: Czerwiec 27, 2015, 03:04:33 am »
scenarzysta poszedł po najmniejszej linii oporu
* po linii najmniejszego oporu

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #3266 dnia: Czerwiec 27, 2015, 03:01:54 pm »
Dokładnie.

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #3267 dnia: Czerwiec 28, 2015, 02:51:25 pm »
Dokładnie.
Ewentualnie "dokładnie tak"
Dokładnie można np. przeczytać komiks.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #3268 dnia: Lipiec 02, 2015, 05:38:28 pm »

Offline Sokratesik

Odp: Batman
« Odpowiedź #3269 dnia: Lipiec 03, 2015, 12:57:01 pm »
A ja tradycyjnie pozwolę sobie nie zgodzić z ogółem. Nie rozumiem tego "wieszania psów" na egmoncie za wydanie Batman Dark Knight. No, ale ja rzadko rozumiem tzw. ogół  :smile: Historia zgrabnie poprowadzona z ciekawym zakończeniem - czytało się bardzo przyjemnie, w przeciwieństwie np. do Szpona, który zmęczył mnie niemiłosiernie. Dla mnie jeden z lepszych tomików nowego DC jaki wyszedł w tej kolekcji (chodzi o tom1, bo reszty na razie nie znam).