trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1252448 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Batman
« Odpowiedź #3165 dnia: Kwiecień 25, 2015, 09:41:28 am »
Z twarzy nie wygląda najgorzej. Ciekawe jak będzie pokazany charakter i zachowanie Jokera. To moim zdaniem ważniejsze niż kilka dziar na klacie...

Offline Nick Jackolson

Odp: Batman
« Odpowiedź #3166 dnia: Kwiecień 25, 2015, 09:44:43 am »
i czole...

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3167 dnia: Kwiecień 25, 2015, 09:56:53 am »
Ten Joker bardziej kojarzy mi się z Marylin Mansonem.

Offline tokage

Odp: Batman
« Odpowiedź #3168 dnia: Kwiecień 25, 2015, 03:41:53 pm »
@ Ramirez +1

Tatuaże trochę dosłowne. Zobaczymy jak zagra. Leto imo dobry aktor, więc może będzie ok.

WKKM Must Die

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3169 dnia: Kwiecień 25, 2015, 04:46:16 pm »
Ten Joker bardziej kojarzy mi się z Marylin Mansonem.


To dziwne bo mi z Jaretem Letto (leZjeBBo)


Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Batman
« Odpowiedź #3170 dnia: Kwiecień 28, 2015, 10:25:24 am »
Po lekturze "Ziemia Jeden" stwierdzam: tego mi brakowało. Zarówno pod względem rysunków, jak i "ciężaru" gatunkowego. Chyba dopiero to mi uświadomiło jak kiepski i nudny jest Batman z New52...
Świetna rzecz w każdym razie, trochę krótka, ale satysfakcjonująca. Biere się za "Kryzys" :)

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Batman
« Odpowiedź #3171 dnia: Kwiecień 28, 2015, 10:46:52 am »
Serio Batman Snydera jest dla Ciebie tak kiepski i nudny? Chyba że chodziło o Detective Comics, ten faktycznie jest marny. W mojej subiektywnej ocenie komiks pary Snyder/Capullo jest ciekawszy, a i rysunek mi bardziej pasuje od Ziemi Jeden.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Batman
« Odpowiedź #3172 dnia: Kwiecień 28, 2015, 11:09:30 am »
Przyznam, że historia Trybunału mi zupełnie nie podeszła. Liczyłem na Detective Comics, ale było jeszcze gorzej. Moją jedyną nadzieją był "The Dark Knight", ale sami wiecie. Na Wonder Woman też się zawiodłem. Liga Sprawiedliwości i Superman ujdą od biedy. Chyba New52 po prostu nie jest dla mnie. O wiele bardziej się jaram koncepcją Deluxów :) A jakby jeszcze ktoś się szarpnął na wydanie Gacka od Breyfogle'a albo Jonesa? Orgazm :)

Offline opall

Odp: Batman
« Odpowiedź #3173 dnia: Maj 19, 2015, 09:05:41 pm »
Jestem właśnie po lekturze Arkham Asylum i zaliczyłem opad szczeny.
A jak doczytałem, że komiks jest z 1989 r. to jeszcze długo jej nie mogłem znaleźć.
Choć rysunki trochę przeartyzowane (jest takie słowo?) to bardzo pasują do historii.
Ile rysownik musiał włożyć trudu w stworzenie tego komiksu przechodzi ludzkie pojęcie, biorąc pod uwagę, że był tworzony w erze pre-photoshopowej.


Scena kiedy Bat wchodzi do Arkham przyprawiła mnie pod względem graficznym o lekki zawrót głowy - dosłownie zakręciło mi się we łbie. Genialne!


Zastanawiam się tylko jak w nadchodzącej polskiej wersji poradzą sobie z liternictwem.
W tym konkretnym komiksie to wyższa szkoła jazdy bez trzymanki.

Offline misiokles

Odp: Batman
« Odpowiedź #3174 dnia: Maj 19, 2015, 10:14:31 pm »
Przecież to będzie drugie wydanie. Skoro w pierwszym sobie poradzili...

Offline opall

Odp: Batman
« Odpowiedź #3175 dnia: Maj 20, 2015, 01:37:54 pm »
Przecież to będzie drugie wydanie. Skoro w pierwszym sobie poradzili...


Głupi ja nie wiedziałem i nie widziałem.
Ma ktoś może w takim razie linka do przykładowej strony z gadaniną Jokera po polsku ? Strasznie jestem ciekawy jak to wygląda.
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2015, 01:42:58 pm wysłana przez opall »

Offline Death

Odp: Batman
« Odpowiedź #3176 dnia: Maj 20, 2015, 02:02:03 pm »
Mnie się wydaje, że był taki kadr (całostronicowy?), gdzie Joker się śmieje i chyba ktoś krytykował polskie liternictwo. Nie wiem czy słusznie, ale takie mam wspomnienie, że ktoś płakał o śmiech Jokera. Też bardzo lubię ten komiks.

Offline amsterdream

Odp: Batman
« Odpowiedź #3177 dnia: Maj 27, 2015, 05:13:34 pm »
Batman: Rok zerowy - Mroczne miasto to najgorszy origin jaki kiedykolwiek czytałem. Powiem więcej, dawno tak głupiego komiksu nie czytałem, nawet drugi tom Szpona to przy nim niezła lektura. Batman jeździ tu samochodem po sufitach. Riddler robi tu sam jeden rzeczy, do których potrzebna byłaby armia osób. Zrujnowane miasto po trzech tygodniach wygląda jakby minęło kilkadziesiąt lat. Nygma ma w biurze zawieszony pod sufitem głaz-pułapkę, ważący pięć ton (ciekawe jak go tam umieścił - z Looney Tunes skojarzyła mi się ta scena :)). Snyder ma manię epickości, w jego komiksach wszystko musi wybuchać, a ja chciałbym po prostu żeby Batman znowu był mścicielem działającym z poziomu ulicy. Bruce Wayne jest dla mnie kompletnie 'out of character'. Rysunki Capullo nadal mi nie pasują do Batmana. Kolory obrzydliwe, wyglądają jakby ktoś wyrzygał na planszach paczkę Skittelsów. 2/10.

Batman: Ziemia jeden to kompletne przeciwieństwo Roku zerowego. Już dawno nie czytałem czegoś tak dobrego z Mrocznym Rycerzem. Komiks ma niesamowicie filmową narrację, kapitalne kadrowanie, jest mroczny a wyszukiwanie różnic pomiędzy uniwersami sprawia niesamowitą frajdę. Widać, że autorów nie goniły terminy i naprawdę przyłożyli się do swojej roboty. 9/10.

Offline Holsten

Odp: Batman
« Odpowiedź #3178 dnia: Maj 27, 2015, 08:52:04 pm »
Pojawiła się zapowiedź Legend Mrocznego Rycerza z Muchy http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/legendy-mrocznego-rycerza/tim-sale

Offline veritius

Odp: Batman
« Odpowiedź #3179 dnia: Maj 27, 2015, 09:45:59 pm »
Batman: Rok zerowy - Mroczne miasto to najgorszy origin jaki kiedykolwiek czytałem. Powiem więcej, dawno tak głupiego komiksu nie czytałem, nawet drugi tom Szpona to przy nim niezła lektura. Batman jeździ tu samochodem po sufitach. Riddler robi tu sam jeden rzeczy, do których potrzebna byłaby armia osób. Zrujnowane miasto po trzech tygodniach wygląda jakby minęło kilkadziesiąt lat. Nygma ma w biurze zawieszony pod sufitem głaz-pułapkę, ważący pięć ton (ciekawe jak go tam umieścił - z Looney Tunes skojarzyła mi się ta scena :smile: ). Snyder ma manię epickości, w jego komiksach wszystko musi wybuchać, a ja chciałbym po prostu żeby Batman znowu był mścicielem działającym z poziomu ulicy. Bruce Wayne jest dla mnie kompletnie 'out of character'. Rysunki Capullo nadal mi nie pasują do Batmana. Kolory obrzydliwe, wyglądają jakby ktoś wyrzygał na planszach paczkę Skittelsów. 2/10.

Hmm a coś o fabule?
Bo na wszystkie Twoje zarzuty o niedorzeczności są odpowiedzi w komiksie np. miasto dżungla to zasługa mikstur Poison Ive itp.