Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1270539 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Batman
« Odpowiedź #3150 dnia: Kwiecień 21, 2015, 11:29:02 am »
Miałem nadzieję, że może ktoś "czytnął" po angielsku... :razz:


Czytał, umiarkowanie lubi.


Ten komiks w fandomie funkcjonuje trochę jako Watchmen wersja light, co w pewnym sensie jest adekwatne. Przez to ten komiks ma tyle samo złych co dobrych recenzji. Mi się podobał przez większą połowę, mam problem z jego... ostatnimi dwoma czy tam trzema zeszytami, wszystko staje się "za bardzo", twist mnie nie przekonuje, eskalacja wydarzeń wygląda nienaturalnie i przez to cały kryminalny i etyczny motyw albumu traci dla mnie swój impet.


ALE uważam, że warto przeczytać, poznać, kupić. Na pierwszym planie są tam bohaterowie, którzy dla statystycznego polskiego czytelnika (czytelnika znającego głownie polskie edycje) są mniej znani i nie dostali tak dużo miejsca wcześniej.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2015, 11:24:42 am wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #3151 dnia: Kwiecień 22, 2015, 07:49:21 am »
Miałem nadzieję, że może ktoś "czytnął" po angielsku... :razz:
Mi się bardzo podobał. Jeśli zna się dobrze DCU lub jeśli zrobili niezłe wprowadzenie w polskiej edycji to Kryzys powinien wejść lekko ;) i nie powinien sprawiać trudności w odbiorze historii.
Osobiście polecam.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3152 dnia: Kwiecień 23, 2015, 09:44:29 am »


Co sądzicie o tym nowym Batmanie? Dotąd akceptowałem pomysły Snydera, ale ten mi się chyba nie spodoba. Chyba gdzieś czytałem, że był inspirowany robotem (?) z Appleseed, przypomina mi kostium-zbroję Batmana, gdy był nim Azrael. Ten Batman, zdaje się zadebiutuje dopiero po Endgame, a więc u nas pewnie w drugiej połowie 2016 roku. Ktoś czytający na bieżąco uchyli rąbka tajemnicy? Skąd w ogóle wziął się ten Batman? To Bruce, jakiś robot, czy jeszcze ktoś inny? Sprawdza się to w komiksie?

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #3153 dnia: Kwiecień 23, 2015, 09:57:13 am »
Tu masz streszczenie informacji o nowym Batmanie: http://www.batcave.com.pl/2015/03/scott-snyder-o-nowym-batmanie-zakonczeniu-endgame-i-nie-tylko/

Jeszcze nie zadebiutował. Pojawi się w komiksie z okazji FCBD od DC. Co prawda już wyciekł skan, który sugeruje jego tożsamość, ale ja się nie bawię w ujawnienie niekontrolowanych przecieków z szacunku do autorów.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3154 dnia: Kwiecień 23, 2015, 10:00:48 am »
Dzięki! Przypomniało mi się, że już to czytałem. No cóż... ja jestem pełen obaw.

Offline adro

Odp: Batman
« Odpowiedź #3155 dnia: Kwiecień 23, 2015, 03:20:06 pm »
a co to za koszmarek  :lol:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Hollow

Odp: Batman
« Odpowiedź #3156 dnia: Kwiecień 24, 2015, 09:08:42 pm »
Oglądał ktoś film animowany Batman vs. Robin?
Ja jestem po i lekko się rozczarowałem. Pojawia się Trybunał Sów, ale strasznie go spłycili, pojawiają się Talony, ale dość słabo się prezentują dodatkowo Robin miejscami strasznie irytuje.
A jakie jest wasze zdanie?

Offline tokage

Odp: Batman
« Odpowiedź #3157 dnia: Kwiecień 24, 2015, 10:03:29 pm »
Robin miejscami strasznie irytuje.
A jakie jest wasze zdanie?

Nasze zdanie jest takie, że ten konkretny Robin, gdziekolwiek by się nie pojawiał - czy to w kinie czy komiksie - irytuje :) 
A serio - nienawidzę tej postaci (i Morrisona za to, że ją odkopał zamiast zostawić ją pogrzebaną w czeluściach historii gdzie jej miejsce) więc ten konkretny film (a nawet lubie współczesne animowane DC jako niezobowiązujące odmóżdżacze) sobie odpuszczę.

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #3158 dnia: Kwiecień 25, 2015, 07:21:07 am »
Czyżby Miller wrócił do Batmana i prócz DK III ;) zrobi porządek z All-Star Batman & Robin?
http://www.dccomics.com/blog/2015/04/24/superstar-writerartist-frank-miller-returns-to-batman
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3159 dnia: Kwiecień 25, 2015, 07:54:23 am »
To chyba nie jest dobry pomysł... jeszcze All-Star Batman & Robin ujdzie, całkiem dobrze go wspominam, w czym pewnie większa zasługa rysunków, ale DKSA dla mnie był nie do przeczytania.

Offline Nick Jackolson

Odp: Batman
« Odpowiedź #3160 dnia: Kwiecień 25, 2015, 08:58:49 am »
Z innej beczki. Macie fotkę Leto jako Jokera w Suicide Squad:



no nie wiem... wiadomo, że to tylko fotka i nawet nie z planu... ale nie jest trochę "nachalnie" ?

"Hahahaha" wytatuowane na ciele? "Damaged" na czole? to musi być tak wizualnie przedstawione, że koleś jest świrem?

 Przecież wszyscy o tym wiedzą.

Źródło: http://www.filmweb.pl/news/FOTO%3A+Tak+wygl%C4%85da+Joker+w+wydaniu+Jareda+Leto-111099
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2015, 09:08:59 am wysłana przez Nick Jackolson »

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3161 dnia: Kwiecień 25, 2015, 09:00:53 am »
To chyba nie jest serio, co?

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Batman
« Odpowiedź #3162 dnia: Kwiecień 25, 2015, 09:11:22 am »
To jest jak najbardziej na serio. Obrali kompletnie inny kurs, co może być dobrym krokiem, bo w innym przypadku za dużo osób by porównywało do poprzedniego filmowego Jokera. (Co nie znaczy, że mi się podoba, ale ocenię jak zobaczę w filmie).

Offline veritius

Odp: Batman
« Odpowiedź #3163 dnia: Kwiecień 25, 2015, 09:21:31 am »
Przynajmniej z pyska bardziej podobny do komiksowego Jokera niż Ledger.

Offline Holsten

Odp: Batman
« Odpowiedź #3164 dnia: Kwiecień 25, 2015, 09:28:36 am »
Zgadza się. Podobieństwo do oryginału jest dość duże.