trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1270599 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2940 dnia: Grudzień 18, 2014, 08:04:45 pm »
Ramirez, tu nie chodzi o to czy wolisz NDC od WKKM, tylko o to czemu godzisz się za niemałą kasę kupować przecietniaki, zamiast domagać się serii o dużo lepszej jakości.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2941 dnia: Grudzień 18, 2014, 08:11:40 pm »
Nie godzę się na przeciętniaki w ramach Nowego DC Comics. Kupuję bo mam ochotę na czytadło z superbohaterami DC. Pisałem nie raz, że wolałbym inne tytuły. Ale ja przynajmniej coś robię w tym kierunku, a nie tylko narzekam.

Proszę, zdjęcie z mojej ostatniej pikiety pod siedzibą Egmontu:


Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Batman
« Odpowiedź #2942 dnia: Grudzień 18, 2014, 08:34:02 pm »
Nie godzę się na przeciętniaki w ramach Nowego DC Comics. Kupuję bo mam ochotę na czytadło z superbohaterami DC.
Ale przecież kupując przeciętniaki właśnie się na nie godzisz i swoimi pieniędzmi zachęcasz wydawcę żeby wypuszczał jeszcze więcej takich przeciętniaków.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2014, 08:37:50 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline Archie

Odp: Batman
« Odpowiedź #2943 dnia: Grudzień 18, 2014, 09:06:53 pm »
Z drugiej strony Egmont widząc, że nawet przeciętne tytuły z popularnym Batmanem nie schodzą mógłby nie zainwestować w mniej popularne postacie w naszym kraju.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2944 dnia: Grudzień 18, 2014, 09:37:26 pm »
Mój post dotyczy głownie tutułów wydawanych w Polsce. Na podstawie wypowiedzi większości z Was wnioskuję, iż na obecnym etapie Waszego komiksowego rozwoju* raczej nie zdarza Wam się przeczytać "przeciętniaka". Przede wszystkim problem polega jednak na tym, że trudno stwierdzić, że dany tytuł jest przeciętniakiem, bez przeczytania go. Domyślam się, że jednym z możliwych rozwiązań jest sprawdzenie ocen danego tytułu przez osoby na jednym z mniej lub bardziej opiniotwórczych portali. Z drugiej strony nie od dziś wiadomo, że "każda potwora znajdzie swego adoratora". Jak zatem w takich okolicznościach zagwarantować, że to przypadkiem właśnie nie o jednym z Was mówi przytoczone przysłowie (jako adoratorze rzecz jasna) w kontekście danego tytułu (czytaj: potwora), który został okrzyknięty "przeciętniakiem" bez sprawdzenia tego na własnej skórze? Np. mnie wielokrotnie podobały się komiksy, które przez wiele osob byly uznawana za przecietne, a nawet słabe. Czy w takich okolicznościach miałbym się pozbawić przyjemności ich przeczytania tylko dlatego, że inni twierdzili, iż są to "przeciętniaki" oraz w obawie, że narażę się na zarzut, iż się nie znam? Co prawda, czesto czytam, co sądzą inni na temat danego komiksu, ale zwykle to robię juz po jego przeczytaniu i to jedynie z ciekawości, aby porównac moje odczucia z odczuciami innych osob, a nie po to aby "kształtować swoje gusta komiksowe" poprzez wprowadzanie do nich "korekt" na podstawie opinii komiksowych autorytetów. Dodatkowo, banalną prawdą jest to, że aby poznac i docenic dobro, trzeba tez co nieco wiedziec o rzeczach nie do konca dobrych, a nawet złych, po prostu aby miec jakis punkt odniesienia. Nie twierdzę tym samym, ze należy czytac cale shit tego świata, ale byc może własnie owe "przeciętniaki" stanowią odpowiednią dolną granice wspomnianego układu odniesienia.


* Proszę nie doszukiwać się w tym sformułowaniu żadnej złośliwości, sarkazmu, etc.

Offline hans

Odp: Batman
« Odpowiedź #2945 dnia: Grudzień 19, 2014, 07:34:19 am »
Cytat: hans
Hm, a nie lepiej zamiast przeciętnego WKKM lub zamiast przeciętnego Batmana kupić jeden tytuł spośród wielu świetnych komiksów,  o których piszesz?

Które komiksy masz na myśli? Te:

Cytat: ramirez82
klasyki frankofońskie, nowe serie amerykańskie z IDW, czy Image, powieści graficzne itd.

Co za pytanie. Pewnie, że lepiej.

Mam na myśli każdy komiks, który Ty uważasz za świetny.
A skoro przyznajesz, że lepiej jest kupić świetny komiks niż przeciętny, to tym bardziej nie rozumiem, dlaczego kupujesz przeciętne komiksy zamiast te same pieniądze poświęcić na komiks świetny.
Zacząłem tą dyskusję, bo jestem ciekawy jednej prostej rzeczy - po co kupujesz przeciętne komiksy skoro możesz kupić komiks lepszy. A dyskusja się ciągnie, bo jeszcze nie odpowiedziałeś na to pytanie.

Offline misiokles

Odp: Batman
« Odpowiedź #2946 dnia: Grudzień 19, 2014, 07:40:28 am »
Dodatkowo, banalną prawdą jest to, że aby poznac i docenic dobro, trzeba tez co nieco wiedziec o rzeczach nie do konca dobrych, a nawet złych, po prostu aby miec jakis punkt odniesienia. Nie twierdzę tym samym, ze należy czytac cale shit tego świata, ale byc może własnie owe "przeciętniaki" stanowią odpowiednią dolną granice wspomnianego układu odniesienia.
I tu właśnie opisałeś proces kształtowania gustu:)

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2947 dnia: Grudzień 19, 2014, 07:49:33 am »
A gdzie napisałem, że kupuję średni komiks kosztem dobrego komiksu? Póki co, kupuję wszystko to, co uważam że może mi się spodobać. Oczywiście to stwarza możliwość do zadania pytania: skąd wiem, że to czego nie kupiłem nie jest dobre...

Zacząłem tą dyskusję, bo jestem ciekawy jednej prostej rzeczy - po co kupujesz przeciętne komiksy skoro możesz kupić komiks lepszy. A dyskusja się ciągnie, bo jeszcze nie odpowiedziałeś na to pytanie.

Ale hans, odpowiedziałem Tobie i to na samym początku.

Ale mi podoba się kolekcja Nowe DC Comics. Oczywiście są w niej lepsze tytuły (Bataman i WW) i gorsze, ale kupuję każdy kolejny i czytanie ich sprawia mi mniejszą, lub większą frajdę. Co ja na to poradzę...

« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2014, 08:14:52 am wysłana przez ramirez82 »

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2948 dnia: Grudzień 21, 2014, 12:58:42 am »
Sorry za post pod postem, ale... przeczytałem tego nowego Batmana, czyli "Mroczny Rycerz: Nocna Trwoga" i muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony, nie jest to taka najgorsza chałtura jakiej się obawiałem. Historia oczywiście nie jest wyszukana, przypomina mi trochę granie w "Injustice", gdzie fabuła posuwa się od walki do walki. Samo śledztwo i kończenie każdego rozdziału pojawieniem się kolejnego łotra, z którym gacek zmierzy się w następnym rozdziale, to dla mnie taka gorsza wersja "Hush", w dodatku David Finch rysuje w podobnym stylu do Jima Lee. Dobre czytadło rozrywkowe do przeczytania dla relaksu. Co najważniejsze, czyta się lekko, czego nie można było powiedzieć o "Detective Comics" Daniela.

Spoiler: pokaż
Jedynie ten patent z naszprycowaniem wszystkich Jadem, mnie raził. Co chwilę Batman dostaje manto od napakowanego Jokera, Two-Face i innych.

Offline Koro

Odp: Batman
« Odpowiedź #2949 dnia: Grudzień 21, 2014, 06:12:26 pm »
Można jeszcze gdzieś dostać polskie wydanie Nawiedzonego Rycerza? Jak ma się to wydanie w porównaniu do wydań Muchy (Halloween i DV)?

Offline p3rshing

Odp: Batman
« Odpowiedź #2950 dnia: Grudzień 21, 2014, 06:34:07 pm »
Pojawiają się na allegro w całkiem dobrych cenach. Kupiłem ostatnio za 50PLN.

Offline Death

Odp: Batman
« Odpowiedź #2951 dnia: Grudzień 21, 2014, 07:36:11 pm »
Jak ma się to wydanie w porównaniu do wydań Muchy (Halloween i DV)?
Format ten sam, papier kredowy, HC, poziom wydania podobny. 

Offline spence

Odp: Batman
« Odpowiedź #2952 dnia: Grudzień 25, 2014, 01:57:33 pm »
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Batman
« Odpowiedź #2953 dnia: Grudzień 25, 2014, 06:19:57 pm »
Nie wiem czy to jest dobry temat na to ale

http://www.youcaring.com/medical-fundraiser/legendary-batman-artist-norm-breyfogle-stroke-fund/281723
Temat bardzo dobry. Poszło ode mnie, idę z tym na inne fora.

Offline spence

Odp: Batman
« Odpowiedź #2954 dnia: Grudzień 25, 2014, 07:57:30 pm »
Też coś rzuciłem i propsy Emeryt za rozprowadzanie infa. czy ktoś mógłby polecić coś Norma Breyfogle'a takiego rozpieprzającego ? Klasyk?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2014, 08:01:44 pm wysłana przez spence »
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.