trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1275918 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline [robak]

Odp: Batman
« Odpowiedź #2805 dnia: Październik 28, 2014, 05:33:56 pm »
A jak oceniacie night of the owls jako dopełnienie historii o trybunale sów?

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2806 dnia: Październik 28, 2014, 07:04:16 pm »
A jak oceniacie night of the owls jako dopełnienie historii o trybunale sów?

Noc Sów to żadne uzupełnienie TS. Tak się nazywa cały ten event dotyczący Sów i wydanie zbiorcze, które zawiera oba tomy Trybunał Sów i Miasto Sów.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2807 dnia: Październik 28, 2014, 07:08:10 pm »
Noc Sów to żadne uzupełnienie TS. Tak się nazywa cały ten event dotyczący Sów i wydanie zbiorcze, które zawiera oba tomy Trybunał Sów i Miasto Sów.
Mylisz się. Night of the owls to właśnie uzupełnienie Trybunału Sów i Miasta Sów. Wydanie zbiorcze zbiera zeszyty z innych bat-serii które były zamieszane w ten event. O jakości tych historii się nie wypowiem, bo słyszałem o nich prawie same negatywy - więc nie czytałem. :smile:

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2808 dnia: Październik 28, 2014, 07:18:17 pm »
Mylisz się. Night of the owls to właśnie uzupełnienie Trybunału Sów i Miasta Sów. Wydanie zbiorcze zbiera zeszyty z innych bat-serii które były zamieszane w ten event. O jakości tych historii się nie wypowiem, bo słyszałem o nich prawie same negatywy - więc nie czytałem. :smile:

Nie byłem pewien czy to wydanie zwiera też tie-iny z innych bat-serii, czy tylko serię główną Snydera/Capollo. W każdym razie znanie tych odpryskow zupełnie nie jest konieczne do zrozumienia fabuły, ba nawet spora ich część była mocno wymuszona vide Detective Comics t. 2 Techniki zastraszania.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2809 dnia: Październik 28, 2014, 07:44:14 pm »
Większość jest kiepska albo średnia. Jedyny w miarę fajny był z Batman and Robin. A ten z Nightwinga, z wiadomych powodów fabularnych, wiązał się najsilniej i był dobry. Kupiłem wszystkie zeszyty z tego eventu i trochę żałuje, trzeba było tę kasę zostawić i kupić zeszyty z DotF - przynajmniej zwróciłyby mi się kiedyś pierwsze druki z tymi tekturowymi "maskami" :P
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #2810 dnia: Październik 28, 2014, 09:28:56 pm »
Nie jestem na bieżąco z nowościami, stąd moje pytanie. W zakończeniu Śmierci rodziny, Batman szepcze na ucho Jokerowi jego prawdziwe imię, mówiąc że zna jego tożsamość i pochodzenie. Czy ten wątek był już jakoś kontynuowany, bo dwa kolejne tomy dotyczyły początków Mrocznego Rycerza? Zastanawiam się czy był to zwykły zabieg, mający podnieść popularność serii czy jakiś głębszy zamysł?
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2014, 09:44:35 pm wysłana przez Itachi »

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2811 dnia: Październik 28, 2014, 09:38:10 pm »
To był raczej czysty blef. Później nic o tym nie wspominano. Co do tożsamości Jokera/Red Hooda... cóż, po prostu przeczytaj pierwszy tom Zero Year.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #2812 dnia: Październik 28, 2014, 09:44:09 pm »
Dzięki.

Offline veritius

Odp: Batman
« Odpowiedź #2813 dnia: Październik 29, 2014, 07:59:28 am »
Posiadam zbiorcze wydanie Night of the Owls i jest takie jak mówili przedmówcy, jest tylko dodatkiem do eventu o Sowach, zawiera większości autonomiczne historie poza oczywiście serią o Nightwingu, która wiąże się z głównymi wydarzeniami niejako obok serii o Batmanie. Sam tom aż tak zły nie jest, bo dość zgrabnie opisuje ten event poszerzając jego skale. Najlepsze historie to ta z B&R oraz Annual (choć ten zeszyt był mocno krytykowany). Osobiście dałbym 3+/4- w szkolnej skali, sam zapłaciłem za niego 64 złote i to były dobrze wydane pieniądze na uzupełniającą główną historie.

Offline Vins3nt

Odp: Batman
« Odpowiedź #2814 dnia: Październik 29, 2014, 09:02:10 pm »
A jak się Wam podobał zeszyt #35? Dla mnie kompletna zmiana klimatu, jestem bardzo ciekaw rozwinięcia tej historii.


No i mam pytanie. Poza dwoma annualami i trzema tie-inami było coś jeszcze z glównej serii wydane?

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2815 dnia: Październik 29, 2014, 10:41:07 pm »
Kilka stron wcześniej o to samo pytałem :P Ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczony i nie mogę się doczekać kolejnego zeszytu. Będzie ostro.

Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli mówiąc o trzech tie-inach?
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline muaddib85

Odp: Batman
« Odpowiedź #2816 dnia: Październik 30, 2014, 12:09:37 pm »
Na bonito (strona i allegro) pojawiło się w końcu Mroczne zwycięstwo:)

Offline brzon

Odp: Batman
« Odpowiedź #2817 dnia: Październik 30, 2014, 12:15:11 pm »
A jak się Wam podobał zeszyt #35? Dla mnie kompletna zmiana klimatu, jestem bardzo ciekaw rozwinięcia tej historii.


No i mam pytanie. Poza dwoma annualami i trzema tie-inami było coś jeszcze z glównej serii wydane?
Dla mnie 35 zeszyt świetny. Kupiłem na próbę po raz pierwszy zeszytowe wydanie, bo chciałem sprawdzić o czym jest ta "owiana tajemnicą" historia (bo przecież jako 7 tom wydania zbiorczego Batmana wydana u nas zostanie pewnie w 2016 r.). I tak mnie zaciekawiła, że mam w planie kupić wszystkie części po angielsku.
Dodatkowy plus za powrót Kelley Jonesa :biggrin:

Offline Vins3nt

Odp: Batman
« Odpowiedź #2818 dnia: Październik 30, 2014, 09:54:42 pm »

Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli mówiąc o trzech tie-inach?


1-Night Of The Owls
2-Death of the family
3-Zero Year


Czy poza tymi tie-inami oraz dwoma annualami coś jeszcze wyszło w głównej serii?

Offline brzon

Odp: Batman
« Odpowiedź #2819 dnia: Październik 30, 2014, 10:43:06 pm »

1-Night Of The Owls
2-Death of the family
3-Zero Year


Czy poza tymi tie-inami oraz dwoma annualami coś jeszcze wyszło w głównej serii?
Taki jakby spin-off: Batman Eternal. Będą 3 wydania zbiorcze.