trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1266092 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kosmoski

Odp: Batman
« Odpowiedź #2790 dnia: Październik 20, 2014, 08:41:54 pm »
A takie coś ktoś czytał?
http://www.comicvine.com/batmangrendel-devils-riddle/4050-21213/object-appearances/4040-8310/

nie dość, że Wagner, którego numery z czasów TM-Semica (chyba całe 2...) zrobiły na mnie sporo wrażenie, to jeszcze Grendel, którego w Polsce jeszcze nie było

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2791 dnia: Październik 20, 2014, 08:42:36 pm »
Za to w porównaniu z nimi Catwoman odstaje in minus.

No oczywiście, ale mimo to, i tak jest to bardzo dobry komiks.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #2792 dnia: Październik 20, 2014, 10:26:12 pm »
No wiesz, w "Jokerze" i "Catwoman" też prawie go nie było, a wydali. Ze względu na powiązania z Batmanem i Gotham w ramach Nowego DC Comics wydają "All Star Western" i "Szpona" - w pierwszym z nich w ogóle nie ma Batmana, w drugim nie wiem, bo jeszcze nie czytałem. Poza tym, mamy serial "Gotham" w którym Batmana nie ma, więc kto wie, jeśli serial odniósłby sukces...

Pełna zgoda, obecna sytuacja jest wprost idealna na prowadzenie Gotham Central, serial będzie poszerzał potencjalne grono odbiorców, seria ma o ile pamiętam cztery tomy, więc  nie jest ani za krótka, ani za długa. Pytanie tylko Egmont czy Mucha?

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Batman
« Odpowiedź #2793 dnia: Październik 21, 2014, 01:44:05 pm »
Dariusza, a jakie wg Ciebie komiksy z gatunku superhero, które wydano w tym roku są lepsze ?
No chociażby "Catwoman". Albo "She-Hulk". Babki rządzą po prostu! :D
Swoją drogą nikt nie zwracał się do mnie jeszcze "Dariusza"...

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Batman
« Odpowiedź #2794 dnia: Październik 21, 2014, 02:50:53 pm »
No chociażby "Catwoman". Albo "She-Hulk". Babki rządzą po prostu! :D
Swoją drogą nikt nie zwracał się do mnie jeszcze "Dariusza"...

wybacz. mój błąd :)

Offline Sokratesik

Odp: Batman
« Odpowiedź #2795 dnia: Październik 22, 2014, 09:34:35 am »
Obejrzałem dwa odcinki serialu GOTHAM i z marszu "czytnąłem" raz jeszcze LH. Ciekawe - w serialu jest Falcone, ale jest i Bullock (w LH go nie ma)... a jest np w New 52. A tej kobietki rządzącej częścią gothamskiego półświatka w ogóle nie kojarzę z komiksów... Najbardziej ciekawi mnie czy wplotą w fabułę Sowy  :???: ??: :   

Offline Tai

Odp: Batman
« Odpowiedź #2796 dnia: Październik 22, 2014, 04:08:37 pm »
Obejrzałem dwa odcinki serialu GOTHAM i z marszu "czytnąłem" raz jeszcze LH. Ciekawe - w serialu jest Falcone, ale jest i Bullock (w LH go nie ma)... a jest np w New 52. A tej kobietki rządzącej częścią gothamskiego półświatka w ogóle nie kojarzę z komiksów... Najbardziej ciekawi mnie czy wplotą w fabułę Sowy  :???: ??: ??: :

Nie ma co na siłę porównywać Gotham do komiksów z Batmanem. Gotham nie jest żadną adaptacją komiksu. Bierze tylko pewne elementy z mitologii Batmana i je przerabia. W komiksie Bullock jest młodszy od Gordona, natomiast w serialu jest na odwrót. Co do Fish Mooney , jak się nie mylę, to jest ona wymyślona na potrzeby tego serialu. 

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2797 dnia: Październik 22, 2014, 05:35:19 pm »
Tak, Fish Mooney to postać stworzona na potrzeby serialu.
Należy pamiętać, że to adaptacja. Idąc takim tokiem myślenia można by jeszcze wynaleźć wiele rzeczy z 75 lat mitologii Batmana.
Co do Sów, to jeden z twórców powiedział niedawno na bodajże NY Comic-Con, że jeśli już, to jakieś elementy mogłyby się pojawić najwcześniej w drugim sezonie.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Vins3nt

Odp: Batman
« Odpowiedź #2798 dnia: Październik 26, 2014, 11:27:26 am »
Opłaca się wziąć pierwsze wydanie pierwszego numeru Batmana n52 za 300zł? Mam taką możliwość a jakiś czas temu widziałem że chyba drożej stały. Czy wartość tego komiksu będzie z biegiem czasu rosła?
Pozdrawiam

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2799 dnia: Październik 26, 2014, 06:32:10 pm »
Najlepiej sobie sprawdzić zakończone aukcje na eBayu. W tej chwili schodzi po 50-80 dolarów, czyli trochę mniej niż 300 zł. Cena na pewno będzie rosnąć, jak widać, od czasu premiery nabrała już nie najgorzej wielkości.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Archie

Odp: Batman
« Odpowiedź #2800 dnia: Październik 26, 2014, 06:33:23 pm »
Jeśli DC będzie kontynuowało projekt The New 52 i seria z Batmanem będzie cały czas trwać to wartość komiksu będzie rosła. Jeśli zrobią kolejny restart universum albo po prostu za jakiś czas zamkną Batmana żeby puścić nową serię od numeru pierwszego to cena powinna się ustabilizować. Pytanie też w jakim stanie jest ten komiks i czy oficjalnie został oceniony i zafoliowany przez Comics Guaranty LLC? Na Twoim miejscu nie bawiłbym się w odkupowanie i wolałbym zainwestować 300 zł w komiksy, których jeszcze nie mam.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline isteklistek

Odp: Batman
« Odpowiedź #2801 dnia: Październik 26, 2014, 07:52:15 pm »
N1 Batmana sprzed 3-4 lat, to niezła inwestycja......za jakieś 50 lat będzie można to zweryfikować. Dobrze by było wiedzieć, ile ma ten pierwszy nakład i ile jest dostępnych na rynku - pewnie sporo. Wydaje mi się, że ludzie zajmujący się zawodowo handlowaniem zakupili zapasy tego tytułu i też są tacy, którzy zachomikowali tytuł jako inwestycję. Pytanie komu chcesz ten komiks później sprzedać i za jaką cenę? Jeżeli 300 stówy to lekki wydatek, który nie będzie Ci spędzał snu z powiek, to bierz śmiało. Jeżeli 300 to spory wydatek i ma stać się dla Ciebie solą w oku ten komiks, to lepiej kup jakiś komiks z którego będziesz mieć frajdę np. fajny Omnibus, a gdy się Tobie znudzi, to za rozsądną cenę odkupi go od Ciebie jakiś zwykły czytelnik, jak ja. Za ten komiks możesz sporo przepłacić jako inwestycję.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2802 dnia: Październik 26, 2014, 07:54:42 pm »
Jak już napisałem wyżej, eBay jest całkiem niezłym wyznacznikiem (trzeba tylko spoglądać na wiele aukcji, które zakończyły się licytacją). Kopie z pierwszego printu potrafią się nieźle sprzedać bez udziału CGC, a jak już jest, to oczywiście cena leci mocno w górę.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Vins3nt

Odp: Batman
« Odpowiedź #2803 dnia: Październik 26, 2014, 08:15:20 pm »
Mam numery od 7 do bieżącego i chce po prostu dozbierać kolekcje. Nigdzie mi się nie spieszy a 300zł to wydatek taki że po prostu kupię sobie tylko ten jeden numer i miesiąc w zakupach zamknięty;)
Po prostu czytam sobie Batmany, chciałbym je sobie zbierać w wersji oryginalnej, takie zboczenie. Mam też 2 pierwsze tomy od Egmontu tak czy siak. Ew. za parenaście lat jak mi może minie ochota zbierania, czytania czy cuś to żebym mógł spokojnie tę inwestycje z nawiązką odsprzedać, powiedzmy 100 pierwszych numerów pierwszego wydania. Fakt że jeszcze będę musiał pewnie wydać sporo by dokupić brakujace numery 2-6 no ale to już zmartwienie na kolejny miesiąc/e


Offline Archie

Odp: Batman
« Odpowiedź #2804 dnia: Październik 26, 2014, 08:36:23 pm »
Vins3nt, najdroższe są numery pierwsze. Za numery 0 oraz 2 do 6 zapłacisz tyle co za #1A. Obadaj ceny na mycomicshop.com.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

 

anything