trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1269249 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bowman007

Odp: Batman
« Odpowiedź #2760 dnia: Październik 12, 2014, 06:24:04 pm »
w końcu miasto sów w arosie i bonito w większej ilości niż 7 czy 3 sztuki :D w końcu także sprzedawane na allegro, więc zamiast 125 zł można spokojnie teraz kupić za 33 zł :)

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #2761 dnia: Październik 12, 2014, 11:50:20 pm »
Tak sobie przeglądam po raz kolejny Zabójczy Żart i rzuciło mi się w oczy. Czy mi się wydaje czy Egmont czegoś nie popsuł leciutko z kolorami. Np.: Barbara na planszach ze stron gdy do Gordonów wpada Joker wygląda niemal jak mulatka (ma tak ciemną skórę). Na internecie, przy planszach angielskich kolory, wydają się dużo jaśniejesze (patrz np. http://www.idoc.co/read/2464/batman-the-killing-joke/16 czy http://www.hoodedutilitarian.com/wp-content/uploads/2013/09/dcmoment55a.jpg ).
Mam wydanie z lipca tego roku. Nie wiem - czy we wcześniejszych też tak było (też miała tam tak "ciemną" skórę)...?

Offline Gazza

Odp: Batman
« Odpowiedź #2762 dnia: Październik 14, 2014, 09:03:29 am »
Jest gdzieś w sieci fajny artykuł porównujący kolorystykę w różnych wydaniach m. in. "Zabójczego żartu". To nie błąd Egmontu tylko celowy zabieg - odświeżenie kolorystyki całości.

Offline juice

Odp: Batman
« Odpowiedź #2763 dnia: Październik 14, 2014, 09:20:17 am »

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Batman
« Odpowiedź #2764 dnia: Październik 14, 2014, 11:51:28 am »
Przeczytałem "Mroczne zwycięstwo" i jestem równie zachwycony jak rok temu "Długim Halloween". Jest to właściwie powtórka z rozrywki, znów mamy do czynienia z seryjnym mordercą zabijającym w świąteczne dni, znów mamy bandę poprzebieranych dziwolągów walczących o wpływy w mieście z mafią, i Batmana z Gordonem próbujących opanować cały ten chaos. Bardzo wciągająca i pięknie narysowana historia, po raz kolejny przepis Loeba i Sale na Batmana okazał się niezawodny.

Mam nadzieję, że po "Tales of the Batman: Tim Sale" i "Justice" Mucha będzie kontynuowała wydawanie komiksów z DC, bo dobór tytułów mają pierwszorzędny.

Mnie również ogromnie się podobało, wrażeniami dzielę się w recenzji:
http://mnichhistorii.blogspot.com/2014/10/457-batman-dark-victory-sequel-doskonay.html

Offline saikonoha

Odp: Batman
« Odpowiedź #2765 dnia: Październik 14, 2014, 01:33:10 pm »
Witam opłacało się kupić nawiedzonego rzycerza za tą cenę ?
http://allegro.pl/batman-nawiedzony-rycerz-i4698674070.html

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2766 dnia: Październik 14, 2014, 01:42:17 pm »
Witam opłacało się kupić nawiedzonego rzycerza za tą cenę ?
http://allegro.pl/batman-nawiedzony-rycerz-i4698674070.html
Jak najbardziej tak. Fabularnie jest naprawdę nieźle, a graficznie to - moim zdaniem - perełka.

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #2767 dnia: Październik 14, 2014, 05:30:47 pm »
Witam opłacało się kupić nawiedzonego rzycerza za tą cenę ?
http://allegro.pl/batman-nawiedzony-rycerz-i4698674070.html
60 zł razem z przesyłką - świetna cena. Komiks jest już wyprzedany i wydaje mi się, że będzie tylko drożeć... (prawdę mówiąc nawet trochę dziwię się, że chodzi on teraz tak tanio... moze był wysoki nakład...)
Komiks istotnie całkiem niezły... ale mnie jakoś hiper się nie podobał. Poza tym edytorska słabo zrobiony przez Egmont (bardzo źle mi się czytało, bo... cały czas mi się zamykał :smile: - strony były jakoś tak dziwnie sklejone, teraz Egmont robi to znacznie lepiej... a może to ja trafiłem na jakiś felerny egzemplarz)
Cytuj
Jest gdzieś w sieci fajny artykuł porównujący kolorystykę w różnych wydaniach m. in. "Zabójczego żartu". To nie błąd Egmontu tylko celowy zabieg - odświeżenie kolorystyki całości.
Potwierdzam to co napisał juice - linkowałem do wydania z nowymi kolorami. Stare kolory Higginsa to zupełnie inna bajka :wink:
Tak nawiasem - mam 4 wersje ZŻ - kolorowaną przez Bollanda, oryginalną z kolorami Higginsa na kredzie (angielską) oraz  2 w TMSemici (czemu 2 - o tym za chwilę) - i moją ulubiona wersją jest... stara z TM-Semica. Na papierze offsetowym i z kolorami Higginsa ta wersja wygląda dla mnie najlepiej. A czemu mam 2 wersje TM-Semica? - bo 1 ma jakiś błąd drukarski, który polega na tym, że na niektórych (kilku-kilkunastu) ilustracjach jest leciutki, różowawo-flemingowy kolor poświaty, gdzieś z boku, a po drugie kolory są trochę bardziej nasycone/ciemniejsze - i ta wersja mi się najbardziej podoba, bo bierze to co najlepsze z narkotycznej atmosfery kolorów Higginsa i atmosfery beznadziei kolorów Bollanda... :smile:   - szaleńcza, a jednocześnie mroczna... normalnie ciarki przechodzą :wink: .
To się rozpisałem... :smile:

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: Batman
« Odpowiedź #2768 dnia: Październik 15, 2014, 12:29:32 pm »
Kurde ostatnio troche sie opuscilem w przegladniu Allegro a chetnie bym powinal tego Nawiedzonego.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Batman
« Odpowiedź #2769 dnia: Październik 19, 2014, 07:18:34 pm »
Mroczne Zwycięstwo jest dla mnie komiksem bijącem na głowę wszystko, co wyszło w tym roku w WKKM i 52. Loeb napisał intrygujący scenariusz, który od początku trzyma w napięciu, a Sale narysował tą wizję tak, że kłaniajcie się narody ;) kurcze, ogólnie moim zdaniem Sale to ścisła czołówka rysowników w amerykańskim mainsteamie. superhero w najlepszym wydaniu.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Batman
« Odpowiedź #2770 dnia: Październik 20, 2014, 10:38:54 am »
Nie rozumiem tych zachwytów nad "Mrocznym zwycięstwem". To niezły komiks, z kilkoma świetnymi momentami, ale generalnie jest ponad miarę rozwleczony i brakuje mu przede wszystkim gęstej, mrocznej atmosfery, która tak mocno oddziaływała w czasie lektury "Długiego Halloween". O wiele bardziej sopodobał mi się album "Catwoman: Rzymskie wakacje". Nie wiem, co tak nakręciło Loeba i Sale'a - być może seksapil głównej bohaterki, który wręcz wylewa się z kart komiksu - niemniej obaj popisali się inwencją, jakiej nie uświadczyłem w "Mrocznym zwycięstwie". 

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Batman
« Odpowiedź #2771 dnia: Październik 20, 2014, 12:32:13 pm »
Dariusza, a jakie wg Ciebie komiksy z gatunku superhero, które wydano w tym roku są lepsze ?

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2772 dnia: Październik 20, 2014, 03:14:28 pm »
A ja nie rozumiem jak można zachwycić się "Długim Halloween" i być rozczarowany "Mrocznym zwycięstwem". Chyba jedynie na zasadzie, że oba są zbyt podobne, a po drugiej części oczekiwało się czegoś zupełnie innego niż część pierwsza. Mam wrażenie, że jeżeli chodzi o konstrukcję fabuły, czy stronę graficzną, to te same pochwały jak i zarzuty, można kierować pod adresem obu tych komiksów.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2773 dnia: Październik 20, 2014, 04:47:56 pm »
Ktoś z was czyta może na bieżąco Batmana? Jakie są wasze reakcje po wyjawieniu kogo ma dotyczyć "Endgame"? :)
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2774 dnia: Październik 20, 2014, 05:30:58 pm »
Nie rozumiem tych zachwytów nad "Mrocznym zwycięstwem". To niezły komiks, z kilkoma świetnymi momentami, ale generalnie jest ponad miarę rozwleczony i brakuje mu przede wszystkim gęstej, mrocznej atmosfery, która tak mocno oddziaływała w czasie lektury "Długiego Halloween". O wiele bardziej sopodobał mi się album "Catwoman: Rzymskie wakacje". Nie wiem, co tak nakręciło Loeba i Sale'a - być może seksapil głównej bohaterki, który wręcz wylewa się z kart komiksu - niemniej obaj popisali się inwencją, jakiej nie uświadczyłem w "Mrocznym zwycięstwie".
Jak Catwoman jest komiksem lepszym od Mrocznego Zwycięstwa, to ja jestem święty turecki.