trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1275798 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #2715 dnia: Wrzesień 19, 2014, 05:56:58 pm »
Przeczytałem Rok zerowy, w moim mniemaniu seria absolutnie trzyma poziom z poprzednich tomów i wyróżnia się od pozostałych serii z nowego DC. Nowa - stara wersja początków Batmana, wypadła okazale, a scenariuszowo bardzo dobrze - Snyder jak zawsze ze swoich obowiązków wywiązał się doskonale. Trudno oczekiwać, po początkach człowieka - nietoperza wielkich i spektakularnych misji. Sam antagonista odpowiednio wyważony do schematu fabuły, kaliber idealnie pasujący do początków. Graficznie (w zeszytach głównych) G.C. równie solidny jak w poprzednich tomach, bez wątpienia jest to mój duet marzeń jeśli chodzi o restart Batmana.
Jeśli chodzi o historie poboczne, to wszystko w mniejszym bądź większym stopniu się zazębiło, więc nie odniosłem wrażenia totalnego zapychacza. Z tego co pisał Kelen, to w piątym tomie historia z tego albumu zostanie zamknięta, więc czekam z niecierpliwością na kontynuację.

Offline adro

Odp: Batman
« Odpowiedź #2716 dnia: Wrzesień 19, 2014, 06:23:53 pm »
Misiokles ja bym wzial omnibusa The invisibles. M-A-S-T-E-R-P-I-E-C-E
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Holsten

Odp: Batman
« Odpowiedź #2717 dnia: Wrzesień 23, 2014, 09:51:06 pm »
Przeczytałem Rok zerowy, w moim mniemaniu seria absolutnie trzyma poziom z poprzednich tomów i wyróżnia się od pozostałych serii z nowego DC. Nowa - stara wersja początków Batmana, wypadła okazale, a scenariuszowo bardzo dobrze - Snyder jak zawsze ze swoich obowiązków wywiązał się doskonale. Trudno oczekiwać, po początkach człowieka - nietoperza wielkich i spektakularnych misji. Sam antagonista odpowiednio wyważony do schematu fabuły, kaliber idealnie pasujący do początków. Graficznie (w zeszytach głównych) G.C. równie solidny jak w poprzednich tomach, bez wątpienia jest to mój duet marzeń jeśli chodzi o restart Batmana.
Jeśli chodzi o historie poboczne, to wszystko w mniejszym bądź większym stopniu się zazębiło, więc nie odniosłem wrażenia totalnego zapychacza. Z tego co pisał Kelen, to w piątym tomie historia z tego albumu zostanie zamknięta, więc czekam z niecierpliwością na kontynuację.


Jeśli chodzi o scenariusz to moim zdaniem ten w Roku zerowym jest słabszy od 3 poprzedników. Aczkolwiek cała historia jest dość dobra. Natomiast rysunki Grega Capullo moim skromnym zdaniem właśnie w 4 tomu Batmana prezentują się najlepiej. Są bardziej realistyczne niż w poprzednich tomach, co komiksowi wyszło na dobre. Kreska Rafaela Albuqurque nadal mnie nie zachwyca.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #2718 dnia: Wrzesień 24, 2014, 08:28:17 pm »
Czy seria Szpon jest warta uwagi? Jak do tej pory wszystkie komiksy pisane przez Snydera łykałem jak pelikan, ale w budżecie nie planowałem zakupu tego komiksu. Mam więc mały dylemat, pomożecie go rozwiązać?

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2719 dnia: Wrzesień 25, 2014, 11:02:02 am »
Pamiętaj, że tą serie pisze Tynion, Snyder pełni tam niewielką rolę (kogoś w rodzaju konsultanta). Mnie się numer zerowy podobał, ale nie wiem jak z resztą serii. Ma tylko dwa tomy, więc najwyżej jak Cie nie wciągnie, to szybko będziesz się mógł pozbyć.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline arnold

Odp: Batman
« Odpowiedź #2720 dnia: Wrzesień 25, 2014, 12:51:58 pm »
Ja również przeczytałem Rok zerowy i mam podobne odczucia co koledzy.

Jeśli chodzi o scenariusz to moim zdaniem ten w Roku zerowym jest słabszy od 3 poprzedników. Aczkolwiek cała historia jest dość dobra. Natomiast rysunki Grega Capullo moim skromnym zdaniem właśnie w 4 tomu Batmana prezentują się najlepiej. Są bardziej realistyczne niż w poprzednich tomach, co komiksowi wyszło na dobre. Kreska Rafaela Albuqurque nadal mnie nie zachwyca.

Z tym się zgadzam, dawno nic nie czytałem i wg. mnie ten tom wypada słabiej niż 1, 2 i 3. Co do rysunków, inny styl, wolę chyba ten mniej realny, ale akurat w tej pozycji mi to odpowiada także też zaliczę to do plusów. Czekam na tom 5. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, to będzie koniec historii z 4tego tomu? Czekam również na Batman Mroczny rycerz, a w między czasie trzeba będzie polować na trochę starsze tytułu, których jeszcze nie mam...


Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2721 dnia: Wrzesień 25, 2014, 01:02:44 pm »
Cytuj
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, to będzie koniec historii z 4tego tomu?

Tak.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline badday

Odp: Batman
« Odpowiedź #2722 dnia: Wrzesień 25, 2014, 04:52:11 pm »
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2014, 05:07:24 pm wysłana przez badday »

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #2723 dnia: Wrzesień 25, 2014, 09:36:30 pm »
Pamiętaj, że tą serie pisze Tynion, Snyder pełni tam niewielką rolę (kogoś w rodzaju konsultanta). Mnie się numer zerowy podobał, ale nie wiem jak z resztą serii. Ma tylko dwa tomy, więc najwyżej jak Cie nie wciągnie, to szybko będziesz się mógł pozbyć.

kelen, nie rozwiałeś do końca moich wątpliwości, ale raczej zaryzykuję i kupię :wink:

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #2724 dnia: Październik 04, 2014, 09:15:14 am »
Panowie na Multiversum specjalna promocja, między innymi na: http://multiversum.pl/p/1014/53623/batman-vol-03-death-of-family-book-and-joker-mask-set-sc-new-52--dc-new-52-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html , do tego jeśli weźmiecie opcję wysyłki niskokosztownej to macie ją gratis! Nic tylko brać!

Oj, w październiku popłynę z forsą...
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2014, 09:18:54 am wysłana przez Itachi »

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #2725 dnia: Październik 04, 2014, 09:43:13 am »
Nowe wydanie w tej samej okładce? Dane pewnie z nieaktualnej bazy jakiejś hurtowni...

DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #2726 dnia: Październik 04, 2014, 09:56:25 am »
Przecież to jest specjalna edycja od DC Comics:

Offline bowman007

Odp: Batman
« Odpowiedź #2727 dnia: Październik 06, 2014, 11:52:53 am »
http://sklep.egmont.pl/komiksy/nowe-dc-comics/p,miasto-sow,10030.html


ciekawe, czy i kiedy trafi do normalnej dystrybucji :P

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Batman
« Odpowiedź #2728 dnia: Październik 06, 2014, 01:40:59 pm »
w poznańskim KiK-u jest do kupienia od jakiegoś czasu, więc chyba już...

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #2729 dnia: Październik 06, 2014, 02:25:49 pm »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---