trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1275314 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chmiel

Odp: Batman
« Odpowiedź #2700 dnia: Wrzesień 19, 2014, 08:44:10 am »
YohnJossarian, Nawimar - macie stuprocentową rację. DC kreuje Snydera i Morrisona na legendy, bo nie ma w swojej stajni innych dużych nazwisk (oprócz Johnsa). Irytuje mnie to w przypadku Snydera - bo robi się z niego kogoś w stylu Millera czy Moore'a, ale chyba jeszcze bardziej w przypadku Morrisona. Jego "Batman" (i pochodne) z lat 2006-2013 to totalna masakra. Uznaję prawo do zrobienia takiej wersji, ale to powinno być wydawane jako jakieś miniserie, pod szyldem jakiejś "Earth 23.1 a", a nie w oficjalnym kontinuum. Ten Joker z kulą w głowie, dzieciak zupgradowany w laboratorium, tata Wayne z piekła, te wszystkie Czarne Rękawice/Leviatany i na dokładkę przeskoki w czasie po postrzale z "lasera". Co za brednie rodem z bzdur o marvelowskich mutantach.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2701 dnia: Wrzesień 19, 2014, 10:34:28 am »
Z tym kreowaniem przez DC Snydera jako legendy to przesada. To przede wszystkim czytelnicy głosują swoimi portfelami a potem recenzjami na niego i póki taki stan będzie się utrzymywał, to nadal będzie topowym autorem. Najwyraźniej większość czytelników go lubi i trzeba się z tym pogodzić. Ja nie mam osobiście mu zbyt wiele do zarzucenia.

Co do Zero Year, to jak chmiel słusznie wspomniał, a ja zapomniałem - ma cudowne kolory.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline koziorozec1979

Odp: Batman
« Odpowiedź #2702 dnia: Wrzesień 19, 2014, 10:57:23 am »
YohnJossarian, Nawimar - macie stuprocentową rację. DC kreuje Snydera i Morrisona na legendy, bo nie ma w swojej stajni innych dużych nazwisk (oprócz Johnsa). Irytuje mnie to w przypadku Snydera - bo robi się z niego kogoś w stylu Millera czy Moore'a, ale chyba jeszcze bardziej w przypadku Morrisona. Jego "Batman" (i pochodne) z lat 2006-2013 to totalna masakra. Uznaję prawo do zrobienia takiej wersji, ale to powinno być wydawane jako jakieś miniserie, pod szyldem jakiejś "Earth 23.1 a", a nie w oficjalnym kontinuum. Ten Joker z kulą w głowie, dzieciak zupgradowany w laboratorium, tata Wayne z piekła, te wszystkie Czarne Rękawice/Leviatany i na dokładkę przeskoki w czasie po postrzale z "lasera". Co za brednie rodem z bzdur o marvelowskich mutantach.
Morrisona uwielbiam. Swietne były Invisibles, Doom Patrol czy Animal Man. Podobają mi się nawet jego Xmeni - których generalnie nie trawię.
Batman to mój ulubiony super hero. Historie Millera (nie tylko DKR, bardzo lubie też niedocenianego All Stara), Moore'a, Loeba/Sale'a i kilku innych twórców mógłbym czytać w kółko.
Ale powiem szczerze, że mam stracha by zacząć czytać Batmana by Morrison.

Offline Nawimar

Odp: Batman
« Odpowiedź #2703 dnia: Wrzesień 19, 2014, 11:25:36 am »
Koziorożec1979: "Ale powiem szczerze, że mam stracha by zacząć czytać Batmana by Morrison."
 
Ja czytać zacząłem i bardzo szybko podziękowałem. Dla mnie wizja kompletnie nie do zaakceptowania. Chociaż ogólnie również sobie tego autora cenię. Podobno rozpisywany przezeń "Batman and Robin" jest już dużo lepszy.

Offline koziorozec1979

Odp: Batman
« Odpowiedź #2704 dnia: Wrzesień 19, 2014, 11:31:20 am »
Koziorożec1979: "Ale powiem szczerze, że mam stracha by zacząć czytać Batmana by Morrison."
 
Ja czytać zacząłem i bardzo szybko podziękowałem. Dla mnie wizja kompletnie nie do zaakceptowania. Chociaż ogólnie również sobie tego autora cenię. Podobno rozpisywany przezeń "Batman and Robin" jest już dużo lepszy.
Chcę zacząć w nowym roku (postanowienie takie) ale w zeszłym roku też już to planowałem..

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #2705 dnia: Wrzesień 19, 2014, 11:32:40 am »
Chcę zacząć w nowym roku (postanowienie takie) ale w zeszłym roku też już to planowałem..
"Batnam & Robin" Morrisona przeczytany - i daje radę. Ale jak zwykle widać, że Morrison coś chyba ćpie przy pisaniu tych wszystkich scenariuszuff... ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline koziorozec1979

Odp: Batman
« Odpowiedź #2706 dnia: Wrzesień 19, 2014, 11:36:53 am »
"Batnam & Robin" Morrisona przeczytany - i daje radę. Ale jak zwykle widać, że Morrison coś chyba ćpie przy pisaniu tych wszystkich scenariuszuff... :wink:
Ten naćpany/pojechany charakter scenariuszy nigdy mi u niego nie przeszkadzał, powiem więcej to ogromna zaleta :biggrin:
ale co Batman to Batman. Detective Comics dla mnie

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #2707 dnia: Wrzesień 19, 2014, 11:40:24 am »
"Batnam & Robin" Morrisona przeczytany - i daje radę. Ale jak zwykle widać, że Morrison coś chyba ćpie przy pisaniu tych wszystkich scenariuszuff... :wink:
Ty też chyba ćpiesz! ;) "Batman & Robin" miałeś napisać.
[to takie rozdwojenie jaźni - sam się karcę ;)]
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline koziorozec1979

Odp: Batman
« Odpowiedź #2708 dnia: Wrzesień 19, 2014, 11:47:18 am »
Ty też chyba ćpiesz! :wink: "Batman & Robin" miałeś napisać.
[to takie rozdwojenie jaźni - sam się karcę :wink: ]
Bat-Nam to mógłby być jakiś crossover DC-Marvel

Offline brzon

Odp: Batman
« Odpowiedź #2709 dnia: Wrzesień 19, 2014, 11:53:00 am »
Koziorożec1979: "Ale powiem szczerze, że mam stracha by zacząć czytać Batmana by Morrison."

 
Ja też miałem. Ale niepotrzebnie, bo uważam, że jego wizja jest świetna. Totalnie inna, tatalnie pojechana, totalnie niezrozumiała i totalnie pasująca do Batmana :biggrin:  Nie jestem fanem Morrissona, nie podobał mi się All Star superman, Action Comics NDC, z biedą New X-Men (ale calego nie czytałem). A tutaj jestem na tak, chociaż rozumiem głosy oburzenia.


Natomiast nie zgadzam się z tymi, co piszą, że jego run powinien być ujęty w osobną mini serie, wyłączone z głównego wątku itp. Jeśli tak, to by oznaczało, że Batmany z lat 40,50 i 60 też należałoby wyłączyć, bo nie posują do tego bohatera :smile: 

Offline koziorozec1979

Odp: Batman
« Odpowiedź #2710 dnia: Wrzesień 19, 2014, 11:56:17 am »

 
Ja też miałem. Ale niepotrzebnie, bo uważam, że jego wizja jest świetna. Totalnie inna, tatalnie pojechana, totalnie niezrozumiała i totalnie pasująca do Batmana :biggrin:  Nie jestem fanem Morrissona, nie podobał mi się All Star superman, Action Comics NDC, z biedą New X-Men (ale calego nie czytałem). A tutaj jestem na tak, chociaż rozumiem głosy oburzenia.


Natomiast nie zgadzam się z tymi, co piszą, że jego run powinien być ujęty w osobną mini serie, wyłączone z głównego wątku itp. Jeśli tak, to by oznaczało, że Batmany z lat 40,50 i 60 też należałoby wyłączyć, bo nie posują do tego bohatera :smile:
wszak wiadomo wszem i wobec, że w każdym komiksie z Batnamem dopisują, iż postać wymyślił tak naprawdę dopiero Frank Miller

Offline misiokles

Odp: Batman
« Odpowiedź #2711 dnia: Wrzesień 19, 2014, 12:31:13 pm »
Totalnie inna, tatalnie pojechana, totalnie niezrozumiała i totalnie pasująca do Batmana :biggrin:  Nie jestem fanem Morrissona, nie podobał mi się All Star superman, Action Comics NDC, z biedą New X-Men (ale calego nie czytałem). A tutaj jestem na tak, chociaż rozumiem głosy oburzenia.

Hmmm. jeśli chodzi o Morrisonowe pojechanie i jego X-Menów, to właśnie końcowe zeszyty i jego autorski cover Days of The Future Past to jeden wielki zmiękczacz mózgu. Nie jest to moja jego ulubiona historia, ale doceniam oryginalne przedstawienie post-apokaliptycznego świata.

Offtop: zbieram właśnie fundusze na omnibusa Doom Patrol. Jeśli polubiłem New X-Men są duże szanse, że polubię i to? Kupić i tak kupię ale chcę już wiedzieć teraz :)

Offline Nawimar

Odp: Batman
« Odpowiedź #2712 dnia: Wrzesień 19, 2014, 12:37:06 pm »
Misiokles: "Jeśli polubiłem New X-Men są duże szanse, że polubię i to?"
 
"Doom Patrol" (obok "Animal Mana") to Morrison w najlepszej formie. Klasyk absolutny. I co ważne strawny. Moim zdaniem warto.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2014, 12:45:29 pm wysłana przez Nawimar »

Offline koziorozec1979

Odp: Batman
« Odpowiedź #2713 dnia: Wrzesień 19, 2014, 12:40:47 pm »
Misiokles: "Jeśli polubiłem New X-Men są duże szanse, że polubię i to?"
 
"Doom Patrol" (obok "Animal Mana") to Morrison w najlepszej formie. Klasyk absolutny. I co ważne stawny. Moim zdaniem warto.
Zgadzam się z Nawimarem, tylko dodałbym Invisibles - rozwinięcie i udoskonalenie konceptu grupy superhero by Morrison

Offline Garf

Odp: Batman
« Odpowiedź #2714 dnia: Wrzesień 19, 2014, 03:54:58 pm »
Bat-Nam to mógłby być jakiś crossover DC-Marvel

Albo Elseword: Batman w czasie wojny w Wietnamie. Zamiast Gotham w deszczu przemykałby przez las deszczowy w deszczu  :smile:

Skoro może być japoński Batman...
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!