Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1252452 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline brzon

Odp: Batman
« Odpowiedź #2655 dnia: Wrzesień 01, 2014, 10:42:35 am »
Mam pytanko dla obeznanych w tamacie Knightfall. Czy to co u nas zostalo wydane przez TM-Semic obejmuje w calosci, ktorys z tych tomow zbiorczych:
- http://www.bookdepository.com/Batman-Knightfall-Vol-01-Doug-Moench/9781401233792
- http://www.bookdepository.com/Batman-Knightfall-Knightquest-Vol-02-Chuck-Dixon/9781401235369
- http://www.bookdepository.com/Batman-Knightfall-Knightsend-Vol-03-Doug-Moench/9781401237219 ?
Mi sie wydaje, ze nie, ze wzgledu na objetosc, ale moze jestem w bledzie. Bede musial odkopac stare Batki i ew. sprawdzic zrodla wydania (o ile sa podane), ale jakby ktos mial ta wiedze, to bylbym wdzieczny za podzielenie sie nia.
Uporządkujmy, bo zauważyłęm kilka nieścisłości w poprzednich postach. Generalnie zakupiłem niedawno te zbiorcze wydania i zadałem sobie trud, aby sprawdzić, co zostało wydane, a co nie (pisze z pamięci):


1. Knightfall - Vol. 1 zawiera generalnie całość historii, nie zawiera jednak części prologu, który był w Batman 6/95 Tm Semic (raptem 2 zeszyty). Nie zawiera także "Miecza Azraela" oraz "Batman Venom" (w Polsce wydania specjalne). Za to wydanie zbiorcze zawiera 2 zeszyty Showcase, których nie wydano w Polsce.
2. Knightquest - Vol. 2 zawiera tak naprawdę połowę historii!!! Nie ma tutaj w ogólę wyprawy Bruce Wayne'a, która została opublikowana w Tm-Semic (pamiętacie - podzielono wtedy Batmana na 2 części: Pierwsza - przygody Azraela jako Batmana, druga - wyprawa Bruce Wayne'a. Ale wydanie zbiorczę ma kilka zeszytów niepublikowanych w Polsce (chyba jakieś zeszyty z Catwoman)
3. Knightsend - vol. 3 jest dla polskiego czytelnika najciekawszy, bo zawiera 12 - częściową, niepublikowaną historię "Prodigal", która mia miejsce po zakończeniu głównego wątku. Warto zakupić i przeczytać.


Podsumowując - długo się zastanawiałem, czy kupić wydania zbiorcze, ale nie żałuję i polecam każdemu. 3 opasłe tomy plus część zeszytów Tm-Semic powoduje, że mamy pełną, kompletną historię!!! :biggrin:

Offline peta18

Odp: Batman
« Odpowiedź #2656 dnia: Wrzesień 01, 2014, 10:47:31 am »
Dzieki wszystkim za rozjasnienie sytuacji. Bede sie mocno zastanawial nad kupnem tych wydan zbiorczych - ok. 80 zl za tom wraz z przesylka to nie jest zle ; ) No ale pierw trzeba uzbierac inne serie.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #2657 dnia: Wrzesień 01, 2014, 11:05:28 am »
Dzieki wszystkim za rozjasnienie sytuacji. Bede sie mocno zastanawial nad kupnem tych wydan zbiorczych - ok. 80 zl za tom wraz z przesylka to nie jest zle ; ) No ale pierw trzeba uzbierac inne serie.
Na bookdepository? Mnie wyskakuje ponad 100 zł :(

Offline peta18

Odp: Batman
« Odpowiedź #2658 dnia: Wrzesień 01, 2014, 12:30:05 pm »
Na bookdepository? Mnie wyskakuje ponad 100 zł :sad:
Jak wejdzies przez ip USA to pojawi Ci sie kwota 77 zl jakos. Do tego doliczyc trzeba Vat jak wysylka do Polski.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #2659 dnia: Wrzesień 01, 2014, 11:02:47 pm »
Jak wejdzies przez ip USA to pojawi Ci sie kwota 77 zl jakos. Do tego doliczyc trzeba Vat jak wysylka do Polski.
Hm, dzięki... a jak wejść przez ip amerykańskie :)?

Offline Murazor

Odp: Batman
« Odpowiedź #2660 dnia: Wrzesień 02, 2014, 08:18:15 am »

Offline peta18

Odp: Batman
« Odpowiedź #2661 dnia: Wrzesień 02, 2014, 11:28:05 am »
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,73.msg1255662.html#msg1255662
Mozna tez znalezc amerykanskie proxy i ustawic je w przegladarce i tez wejsc przez USA. Sa tez strony, poprzez ktore mozna wejsc na inne strony, uzywajc prosy z USA.
Uzywajac VPN wystarczy wejsc tylko na thebookdepository, jak wlaczy sie strona dla USA, to mozna wylaczyc VPN i juz do zamkniecia przegladarki ceny sie nie zmienia.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline adro

Odp: Batman
« Odpowiedź #2662 dnia: Wrzesień 02, 2014, 12:51:04 pm »
A nie mozesz Knghtfalla kupic przez amazona. To wyjdzie jakies 8 dych z wysyłką
Po co te kombinacje z vpn itp :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline peta18

Odp: Batman
« Odpowiedź #2663 dnia: Wrzesień 02, 2014, 01:04:58 pm »
A nie mozesz Knghtfalla kupic przez amazona. To wyjdzie jakies 8 dych z wysyłką
Po co te kombinacje z vpn itp :razz:
pzdr
Wyjdzie podobnie. Nie zawsze wychodzi : )
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Spik

Odp: Batman
« Odpowiedź #2664 dnia: Wrzesień 02, 2014, 04:57:56 pm »
Posiadam wszystkie trzy tomy "Knightfalla" i są warte zakupu... problem jednak polega na tym, że komiks nie zawiera wszystkich historii, co tu i ówdzie jest nieco drażniące bo postacie gadają o wydarzeniach które miały miejsce niedawno (np. że Bane pobił Killerk Crocka) choć ich  nie widzieliśmy albo Riddler nagle ma złamaną rękę bez wyjaśnienia...

Poza tym wszystko doskonale choć dla mnie tom pierwszy najciekawszy z trójki z oczywistych podowód jednego z najbardziej ikonowych momentów seri.

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #2665 dnia: Wrzesień 02, 2014, 05:45:46 pm »
Dzięki za odpowiedzi na moje pytanie odnośnie amerykańskiego IP ;)

Offline milos3

Odp: Batman
« Odpowiedź #2666 dnia: Wrzesień 07, 2014, 06:35:22 pm »
wiadomo może czy będzie jakieś wznowienie Hush'a? bo za każdym razem ostrze pazurki, ale zazwyczaj wypada coś innego :smile: ostatnio za dużo tych powieści graficznych wychodzi, stanowczo za dużo :P
z gry dzięki :smile:

Offline horror

Odp: Batman
« Odpowiedź #2667 dnia: Wrzesień 08, 2014, 05:39:46 am »
wiadomo może czy będzie jakieś wznowienie Hush'a? bo za każdym razem ostrze pazurki, ale zazwyczaj wypada coś innego :smile: ostatnio za dużo tych powieści graficznych wychodzi, stanowczo za dużo :P
z gry dzięki :smile:

w niemieckiej kolekcji DC Hush byl pierwszym komiksem wiec moze jak wydadza u nas kolekcje to bedzie podobnie.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2668 dnia: Wrzesień 08, 2014, 10:57:12 pm »
wiadomo może czy będzie jakieś wznowienie Hush'a? bo za każdym razem ostrze pazurki, ale zazwyczaj wypada coś innego :smile: ostatnio za dużo tych powieści graficznych wychodzi, stanowczo za dużo :P
z gry dzięki :smile:

Jedynym pewnym wznowieniem na najbliższy rok to Year One.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline kaczogród

Odp: Batman
« Odpowiedź #2669 dnia: Wrzesień 09, 2014, 06:05:55 pm »
Zadam może banalne pytanie, ale jakie albumy/serie/komiksy polecilibyście osobie, która chcę zacząć swoją przygodę z Batmanem i nigdy nie czytała żadnego komiksu z nim ? Piszę, bo chciałbym poznać lepiej tego bohatera, ale nie wiem od czego zacząć. Lepiej czytać chronologicznie czy może jakieś wybrane tomy ? Jakie polskie publikacje/ ewentualnie zagraniczne lub skany i w jakiej kolejności powinienem przeczytać ?
Jeszcze co do serialu ,,Batman TAS". Czy jest on bliski oryginałowi komiksowemu ? Czy czytając komiks powinienem się spodziewać podobnego stylu i nastroju ?


Z góry dziękuje za odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2015, 08:46:53 pm wysłana przez kaczogród »
tertium non datur

 

anything