Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1273763 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2625 dnia: Sierpień 21, 2014, 12:13:12 pm »
Ja bym sugerował zamienić to na linka (bo ponoć tag spoiler nie działa), bo psujesz trochę efekt. Tą twarz można tylko zobaczyć taką pod obwolutą.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline islandclaws

Odp: Batman
« Odpowiedź #2626 dnia: Sierpień 21, 2014, 01:09:20 pm »
aha, już wszystko jasne. po prostu mój egz nie ma tej koszulki.

Offline pokia

Odp: Batman
« Odpowiedź #2627 dnia: Sierpień 22, 2014, 03:52:23 pm »
Znalazłem niezłą gratkę dla fanów Batmana. Zgodnie z opisem HUSH jak nowy:
http://allegro.pl/batman-hush-i4538795609.html

Offline BLANTMAN

Odp: Batman
« Odpowiedź #2628 dnia: Sierpień 22, 2014, 04:38:04 pm »
HE HE DOBRE :) MOŻE KUPIE ...PRAWIE JAK NOWY ... I OKŁADKI INNE :)))))))

Offline koziorozec1979

Odp: Batman
« Odpowiedź #2629 dnia: Sierpień 26, 2014, 02:47:41 pm »
No to proszę bardzo :wink: Dodam tylko kilka pozycji, o których pamiętałem, ale słusznie wskazano mi gdzie indziej, że warto je dodać, jeśli chce się jeszcze więcej. Biorę pod uwagę tylko dostępne rzeczy.

1. "Batman: Rok Pierwszy"/"Batman: Year One" - tytuł mówi sam za siebie. 1 rok działalności Batmana.
a) "Batman and the Monster Men"
b) "Batman and the Mad Monk"
c) "Batman: Prey" - ta pozycja oraz powyższe dwie opowiadają o innych działaniach Mrocznego Rycerza z pierwszego roku działalności, Prey to pierwsze spotkanie z Hugo Strangem
2. "Batman: The Man Who Laughs" - tutaj jest pokazane pierwsze starcie z Jokerem.
3. "Batman: Długie Halloween"/"Batman: The Long Halloween" - można go nazwać drugim rokiem działalności Batmana, w tym masz też origin Two-Face'a
4. "Batgirl/Robin: Year One" - niedawno wyszedł zbiorek, który ma w sobie dwie miniserie pokazujący początki zarówno Batgirl oraz pierwszego Robina
5. "Batman: Mroczne zwycięstwo"/"Batman: Dark Victory" - kontynuacja "The Long Halloween", znajdziemy tu Two-Face'a oraz wczesną działalność Batmana z pierwszym Robinem
a) "Batman: A Death in the Family" - nowe wydanie tej historii nie tylko zawiera opowieść o śmierci drugiego Robina - Jasona Todda, ale także "A Lonely Place of Dying", czyli wprowadzenie trzeciego - Tima Drake'a
6. "Batman: Zabójczy Żart"/"Batman: The Killing Joke" - bardzo ważny komiks przedstawiający relację Batmana z Jokerem

"Trochę" tego na początek jest, ale sugerując się opisami można sobie wybrać, co chcemy tak na prawdę wiedzieć. Później śmiało można czytać "Knightfall", "No Man's Land", "Hush" i tak dalej, i tak dalej.
W powyższym zestawieniu polecanych początków Batmana pojawiły się komiksy  "Batgirl/Robin: Year One". Pozostałe pozycje z listy znam i uważam za wartościowe i za jedne z najlepszych Batmanów. A te dwa? Czy one prezentują podobny poziom? to jakieś nie do końca odkryte perły? Czy raczej standardowe nawalanki superhero?

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #2630 dnia: Sierpień 26, 2014, 02:59:23 pm »
Znalazłem niezłą gratkę dla fanów Batmana. Zgodnie z opisem HUSH jak nowy:
http://allegro.pl/batman-hush-i4538795609.html
Jeśli te komiksy chodzą po ogrom $$$, a ktoś kupił je zaledwie za 70 pln to pójdzie sobie do introligatora i wyda jeszcze jakieś 30 pln (strzelam, nie znam cen u introligatorów) i ma komiksy jak nowe! ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline koziorozec1979

Odp: Batman
« Odpowiedź #2631 dnia: Sierpień 26, 2014, 03:06:53 pm »
Jeśli te komiksy chodzą po ogrom $$$, a ktoś kupił je zaledwie za 70 pln to pójdzie sobie do introligatora i wyda jeszcze jakieś 30 pln (strzelam, nie znam cen u introligatorów) i ma komiksy jak nowe! :wink:
i wystawi po przeczytaniu ( bo to jednak średni komiks jest) na allegro tyle ze troszka drożej

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2632 dnia: Sierpień 26, 2014, 03:15:55 pm »
W powyższym zestawieniu polecanych początków Batmana pojawiły się komiksy  "Batgirl/Robin: Year One". Pozostałe pozycje z listy znam i uważam za wartościowe i za jedne z najlepszych Batmanów. A te dwa? Czy one prezentują podobny poziom? to jakieś nie do końca odkryte perły? Czy raczej standardowe nawalanki superhero?

Niestety nie jestem w ich posiadaniu, ale słyszałem wiele dobrego na temat Batgirl. Swego czasu miała nawet powstać adaptacja animowana, ale projekt anulowano. Jest za to motion comic.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline koziorozec1979

Odp: Batman
« Odpowiedź #2633 dnia: Sierpień 26, 2014, 03:30:51 pm »
Niestety nie jestem w ich posiadaniu, ale słyszałem wiele dobrego na temat Batgirl.
A co dobrego na przykład jeśli mogę spytać? Na temat fabuły?
Ps. Dzięki za błyskawiczną odpowiedź

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2634 dnia: Sierpień 26, 2014, 03:32:43 pm »
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline koziorozec1979

Odp: Batman
« Odpowiedź #2635 dnia: Sierpień 26, 2014, 10:57:56 pm »

Offline arnold

Odp: Batman
« Odpowiedź #2636 dnia: Sierpień 27, 2014, 09:02:46 pm »
Ja dzięki forumowiczowi Mati29 stałem się posiadaczem nielubianego Detective Comics tom 1 i muszę napisać Panowie, że nie bardzo rozumiem skąd takie złe opinie o tym tytule. Komiks jest ok, nie jest tragiczny, do świetnego pewnie mu trochę brakuje, ale wg. mnie nie odstaje niczym od pozostałych z serii Detective Comics, myślę, że to kwestia indywidualna, komu bardziej podpasują dane historie opisane w jednej z części. Czytało mi się dobrze, końcówka może nie zachwyca, ale pierwszy "rozdział" mi się podobał. Może temu tak pozytywnie odbieram ten tytuł bo jakiś czas nic nie czytałem, ale myślę, że tak czy tak, nie można napisać, że to słaby komiks.
I znów chce się czytać, a następnego czytania jest jeszcze trochę czasu, bo będzie to Rok zerowy, chyba, że upoluje coś przed tym, jakieś Długie halloween czy może Hush...

Offline pokia

Odp: Batman
« Odpowiedź #2637 dnia: Sierpień 28, 2014, 09:21:33 am »
Jeśli te komiksy chodzą po ogrom $$$, a ktoś kupił je zaledwie za 70 pln to pójdzie sobie do introligatora i wyda jeszcze jakieś 30 pln (strzelam, nie znam cen u introligatorów) i ma komiksy jak nowe! :wink:

A okładkę skąd weźmie? Wydrukuje? Idąc tym tropem, mógłbym mieć wiele komiksów wydrukowanych na półce. Tylko jak zacząć liczyć, przy optymistycznym założeniu, że za druk dwustronny kolorowy, format A4, na dobrej jakości maszynie laserowej zapłacę 2 zł, to np. Świat Edeny, który ma w sumie 400 stron, wychodzi 400 zł za sam druk. Do tego introligatorka, zakładam min. 100 zł. Sumując, w bardzo optymistycznym wariancie min. 500 zł za komiks, do tego reprodukowany nielegalnie. Na allegro Świat Edeny można kupić bez problemu za 250 zł.

Jeśli chodzi natomiast o ten konkretny HUSH, to nie dałbym za niego więcej niż 40 zł z przesyłką.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2638 dnia: Sierpień 28, 2014, 10:05:29 am »
Ja dzięki forumowiczowi Mati29 stałem się posiadaczem nielubianego Detective Comics tom 1 i muszę napisać Panowie, że nie bardzo rozumiem skąd takie złe opinie o tym tytule. Komiks jest ok, nie jest tragiczny, do świetnego pewnie mu trochę brakuje, ale wg. mnie nie odstaje niczym od pozostałych z serii Detective Comics, myślę, że to kwestia indywidualna, komu bardziej podpasują dane historie opisane w jednej z części. Czytało mi się dobrze, końcówka może nie zachwyca, ale pierwszy "rozdział" mi się podobał. Może temu tak pozytywnie odbieram ten tytuł bo jakiś czas nic nie czytałem, ale myślę, że tak czy tak, nie można napisać, że to słaby komiks.
Całkowicie sie z Tobą zgadzam.Tez nie rozumiem skąd takie zle opinie, bo mnie się też tak samo podobal jak pozostale tomy w tej serii. Co wiecej, w tym kontekscie nie rozumiem pojawiajacych sie z drugiej strony zachwytow nad Trybunalem i Miastem Sów.

Offline koziorozec1979

Odp: Batman
« Odpowiedź #2639 dnia: Sierpień 28, 2014, 10:06:08 am »
A okładkę skąd weźmie? Wydrukuje? Idąc tym tropem, mógłbym mieć wiele komiksów wydrukowanych na półce. Tylko jak zacząć liczyć, przy optymistycznym założeniu, że za druk dwustronny kolorowy, format A4, na dobrej jakości maszynie laserowej zapłacę 2 zł, to np. Świat Edeny, który ma w sumie 400 stron, wychodzi 400 zł za sam druk. Do tego introligatorka, zakładam min. 100 zł. Sumując, w bardzo optymistycznym wariancie min. 500 zł za komiks, do tego reprodukowany nielegalnie. Na allegro Świat Edeny można kupić bez problemu za 250 zł.

Jeśli chodzi natomiast o ten konkretny HUSH, to nie dałbym za niego więcej niż 40 zł z przesyłką.
Ale po co w ogóle chodzić do introligatora i psuć taki egzemplarz? Przecież to ewidentnie unikat, okazja, jedyny taki egzemplarz na Allegro itp itd , ozdoba każdek kolekcji

 

anything