trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1266132 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2580 dnia: Lipiec 30, 2014, 04:21:24 pm »
Z tego, co się dowiedziałem, Egmont zrobi dodruk wszystkich trzech tomów serii "Batman" z Nowego DC Comics. Jak zapytałem o "Człowieka", to raczej wychodzi na to, że Gildii się skończył.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2014, 04:24:35 pm wysłana przez kelen »
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #2581 dnia: Lipiec 30, 2014, 04:47:43 pm »
Z tego, co się dowiedziałem, Egmont zrobi dodruk wszystkich trzech tomów serii "Batman" z Nowego DC Comics. Jak zapytałem o "Człowieka", to raczej wychodzi na to, że Gildii się skończył.
No, biorąc pod uwagę, że 2 tom już od jakiegoś czasu osiąga ceny pod 100 na allegro to powinni byli tę decyzję podjąć już jakiś czas temu... chyba że specjalnie czekali aż 3 się skończy, żeby w drukarni zamówić więcej egzemplarzy ;). W sumie dziwię się, że nie robią tego z 1 tomem Detective Comics.
A tak z ciekawości - wiesz kiedy ma byc ten dodruk?

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2582 dnia: Lipiec 30, 2014, 04:49:53 pm »
Nie mam pojęcia, ale podejrzewam, że najpóźniej będą na MFKiG, bo to całkiem racjonalny wybór. O ile nie jest to też uzależnione od koprodukcji.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline arnold

Odp: Batman
« Odpowiedź #2583 dnia: Lipiec 30, 2014, 06:21:35 pm »
W sumie dziwię się, że nie robią tego z 1 tomem Detective Comics.

Właśnie, przydałby się, zwłaszcza, że ceny też osiąga spore na rynku wtórnym, a zawartość ponoć nie powala, ale chciałbym mieć brakujący tom bo tak dziwnie jakoś na półce wygląda tom 2 i 3 bez 1...

Offline burberry

Odp: Batman
« Odpowiedź #2584 dnia: Lipiec 31, 2014, 07:55:52 am »
Przeczytałem ostatnio dwa Batmany, więc pozwolę sobie podzielić się wrażeniami.

Zabójczy żart - pierwszy raz ten tytuł miałem w rękach, wypożyczywszy go z biblioteki w miejscowości, gdzie mieszkają moi dziadkowie. Byłem dzieckiem i komiks wywarł na mnie ogromne wrażenie. Niestety, nie mam wersji semicowskiej pod ręką, by móc np. porównać zmienione kolory, jakość wydania oczywiście na plus. O samym komiksie napisano już wiele, nie będę się powtarzał, powiem tylko, że nie udało się powtórzyć pierwszego wrażenia. ; -) być może wynika to z rozdętych oczekiwań, nadmiernie pompowanych z każdym przeczytanym postem o Zabójczym żarcie. Proszę mnie jednak źle nie zrozumieć, nie uważam, by był to słaby komiks, wręcz przeciwnie.
Jeszcze poruszę kwestię dodatków - wstęp Sale'a kiepski, nie lubię wstępów, w których ktoś odwołuje się do treści komiksu, którego jeszcze nie znam, bo dopiero czytam wstęp (a Sale nawet rzucał konkretnymi stronami), ale rozumiem, że w Stanach, gdzie on się pierwotnie pojawił, treść ta wśród fanów Batmana jest powszechnie znana. Posłowie Bollanda to lekkie nieporozumienie, mam wrażenie, jakby niektóre myśli urwał w pół, wcale ich nie dokończywszy.Według mnie, w ogóle nie spełnia ono roli, którą przypisuje mu sam autor (wyjaśnienia czegokolwiek). Za to bardzo spodobał mi się krótki komiks na końcu albumu autorstwa Bollanda; rzeczy w nim zawarte nie na co dzień ma się okazje widzieć/czytać ; D.

Śmierć rodziny - jak pisałem wcześniej, nie zbieram tej serii, a do albumu przyciągnęła mnie ekstra okładka. Wydanie super, bardzo w porządku, aż chce się brać do ręki i wertować, macać, itd. ; -) Fabularnie może być, nie ma festiwalu żenady, wszystko raczej zrozumiałe dla czytelnika, który porusza się niezbyt umiejętnie po New52, jak ja. ; -) fajnie zobaczyć, jak rysownik Capullo się rozwinął od czasów wydawanego przez Semic Spawna, w którym był praktycznie kserobojem stylu McFarlane'a, a teraz to wszystko ewoluowało w swoją stronę (choć niekiedy uproszczenia tła do minimum bywały irytujące). Jeśli chodzi o scenariusz, zabrakło mi jednak mocnego uderzenia na koniec komiksu, czegoś, co byłoby niezłym podsumowaniem szaleństwa Jokera, czyli po prostu
Spoiler: pokaż
jakiejś śmierci
.
Bóg Cię kocha

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2585 dnia: Lipiec 31, 2014, 10:27:45 am »
Zabójczy żart [...] Posłowie Bollanda to lekkie nieporozumienie, mam wrażenie, jakby niektóre myśli urwał w pół, wcale ich nie dokończywszy.Według mnie, w ogóle nie spełnia ono roli, którą przypisuje mu sam autor (wyjaśnienia czegokolwiek).

Nieporozumienie? I masz wrażenie, że niektóre myśli urwał w pół? Przecież na tym właśnie polega dowcipny patent tego posłowia: Bolland ma napisać tekst na 800 słów i gdy w końcu dochodzimy do wyczekiwanego wyjaśnienia tajemniczego zakończenia opowieści, tekst nagle się urywa, bo limit słów się wyczerpał i zagadka zakończenia nadal pozostaje nierozwiązana (bo czy, w istocie, ma ona jedno rozwiązanie?) W moim odczuciu, tekst Bollanda jest jak najbardziej "kompatybilny" z patentem wykorzystanym w zakończeniu komiksu i mnie się swego czasu ogromnie podobał. 
Cytuj

Za to bardzo spodobał mi się krótki komiks na końcu albumu autorstwa Bollanda; rzeczy w nim zawarte nie na co dzień ma się okazje widzieć/czytać ; D.

Pewnie nie na co dzień, ale wydaje mi się rzecz ta też u nas wcześniej była publikowana w semicowym B&W (oczywiście w "kolorach" B&W).

Offline burberry

Odp: Batman
« Odpowiedź #2586 dnia: Lipiec 31, 2014, 10:47:44 am »
Semicowego B: B&W nie mam, więc pewnie stąd wrażenie świeżości. Masz jednak rację, teraz już wiem, skąd kojarzę ten kadr z odwracającą się przez ramię głową Batmana - z reklam w zeszytach Semica. W każdym razie, jeśli chodzi o posłowie, rzeczywiście, nie zwróciłem uwagi na to, o czym piszesz - to oczywiście zmienia perspektywę. Po prostu nie zwróciłem uwagi na koncept, na swoje wytłumaczenie mogę powiedzieć tyle, że czytałem Zabójczy żart późnym wieczorem po męczącym dniu. ; -)
Bóg Cię kocha

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #2587 dnia: Lipiec 31, 2014, 07:25:45 pm »
Kurcze, nie wiem czy to ja na starosć robie się coraz bardziej pedantyczny... Fakt faktem, że Zabójczy Żart jest drugim komiksem w bardzo krótkim odstępie czasu (po pierwszej części Rorka), po otwarciu którego na stronach zauważyłem sporo poprzyczepianych tych mikro-strzępków papieru :sad:
Nie ma tego tyle co w Rorku, ale i tak to denerwujące... pewnie w zdecydowanej większości komiksów by mi to nie przeszkadzało, ale akurat w Zabójczym Żarcie (tak samo jak w Rorku) są te niesamowite ilustracje, które chciałbym oglądać w stanie idealnym. Poważnie się zastanawiam czy nie napisać do Egmontu w tej sprawie z reklamacją
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2014, 07:35:32 pm wysłana przez mack3 »

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #2588 dnia: Lipiec 31, 2014, 08:01:16 pm »
Zabójczy Żart jest drugim komiksem w bardzo krótkim odstępie czasu (po pierwszej części Rorka), po otwarciu którego na stronach zauważyłem sporo poprzyczepianych tych mikro-strzępków papieru :sad:
Ja tak mam obecnie z Damulka warta grzechu (najnowsze wydanie). A tam jak wiadomo czerń jednak gra bardzo ważną rolę...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline burberry

Odp: Batman
« Odpowiedź #2589 dnia: Lipiec 31, 2014, 08:26:40 pm »
Kurcze, nie wiem czy to ja na starosć robie się coraz bardziej pedantyczny... Fakt faktem, że Zabójczy Żart jest drugim komiksem w bardzo krótkim odstępie czasu (po pierwszej części Rorka), po otwarciu którego na stronach zauważyłem sporo poprzyczepianych tych mikro-strzępków papieru :sad:
Nie ma tego tyle co w Rorku, ale i tak to denerwujące... pewnie w zdecydowanej większości komiksów by mi to nie przeszkadzało, ale akurat w Zabójczym Żarcie (tak samo jak w Rorku) są te niesamowite ilustracje, które chciałbym oglądać w stanie idealnym. Poważnie się zastanawiam czy nie napisać do Egmontu w tej sprawie z reklamacją

Mam tak samo w swoim egzemplarzu, tylko że na początkowych stronach (m. in. na ww. wstępie). Później już ten problem nie występuje.
Bóg Cię kocha

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #2590 dnia: Lipiec 31, 2014, 08:37:29 pm »
Mam tak samo w swoim egzemplarzu, tylko że na początkowych stronach (m. in. na ww. wstępie). Później już ten problem nie występuje.
Masz na mysli ZŻ czy Rorka (bo u mnie w Rorku jest szczególnie dużo tych strzępków właśnie na początku/ wstępie a później coraz mniej)?
NIe jestem jakimś wielkim znawcą komiksów, ale wcześniej ten problem jakby... hm... nie występował

Offline rymski

Odp: Batman
« Odpowiedź #2591 dnia: Lipiec 31, 2014, 10:31:08 pm »
a ja ostatnio wszędzie mam te białe mikrostrzępki na czarnych stronach: Sin City, Rork, ZŻ.. tylko Sandman dobrze wygląda.

Offline Danio237

Odp: Batman
« Odpowiedź #2592 dnia: Lipiec 31, 2014, 10:41:44 pm »
U mnie w ZŻ tylko na stronach przedmowy jest kilka białych kropek, na szczęście na samych rysunkach nie zauważyłem nawet jednej.

A właśnie, przeczytałem i nic nie napisałem. Dobry komiks, bardzo fajne zakończenie, acz geniuszu nie poczułem. Tyle. :>

Offline Garf

Odp: Batman
« Odpowiedź #2593 dnia: Sierpień 01, 2014, 09:01:48 pm »
Jedną z gier, o których dowiedzieliśmy się trochę więcej dzięki SDCC, jest "LEGO Batman 3: Beyond Gotham".

Tu filmik reklamujący: http://videogames.lego.com/pl-pl/lego-batman-3/about/videos

A tu trailer z elementami właściwej gry i wywiad z twórcami: http://www.comicvine.com/articles/sdcc-2014-lego-batman-3-beyond-gotham-interviews/1100-149380/

Ale moje serce podbili, ogłaszając, że do gry dodany jest tryb bonusowy w klimacie serialu o Batmanie z lat 60. Głos pod Batmana podkłada w nim odtwórca głównej roli w ww. serialu, Adam West. Do grona postaci, którymi będzie można grać, dołączają ponadto m.in. Krypto, Superpies i Bat-cow.

W ramach rekompensaty za szarganie takimi ogłoszeniami mrocznego wizerunku Mrocznego Rycerza pełnego mroku  :wink: , dorzucam jeszcze dla osób, które nie śledzą na bieżąco wątku o Egmoncie polskie okładki pierwszych tomów nowych Bat-serii.

     

                         Premiera: 8 grudnia                                Premiera: 3 listopada


http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: Batman
« Odpowiedź #2594 dnia: Sierpień 11, 2014, 09:19:49 pm »
Jestem w trakcie Batman - Smierc Rodziny. Wytlumaczy mi ktos kim jest ten gruby Harvey z policji? Bo myslalem ze to jest Harvey Dent ale na koncu Two-Face aka Harvey Dent jest z Jokerem w Arkham. Wychodzi na to ze to jakis inny Harvey to nie mogli mu dac jakies innego imienia? Prosze o szybka odpowiedz.


pzdr

 

anything