trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1269246 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2550 dnia: Lipiec 23, 2014, 03:58:29 pm »
Swoją przygodę z Batmanem zacząłem od Detective Comics tomu 3: Imperium Pingwina, historia mi przypadła do gustu, komiks tom uznaję z udany, ogólnie na plus. I tu moje pytanie, chcąc więcej Batmana mam ładować się w poprzednie Detective Comics (choć słyszałem zarzuty o nudzie, infantylnych rozmowach) czy przędzej w serię Miasto Sów, Trybunał Sów i Śmierć rodziny? Jak obie serie ze sobą korelują? Traktować je jak wydarzenia z dwóch różnych uniwersów?

Parę stron wcześniej @Kamil Matusiak wrzucił kolejność czytania tomów:

1. Człowiek, który się śmieje
2. Zabójczy żart
3. Długie Halloween
4. Trybunał Sów
5. Miasto Sów
6. Śmierć Rodziny

Więc o tyle rozumiem, że same Batmany dzieją się w jednym świecie, ale jak się do tego ma DC? Idą równolegle?

W kontekście komiksów, które wydaje Egmont, wszystko co ma na sobie znaczek Nowego DC Comics (czy też New 52 w oryginale) to jest to ten sam świat. Komiksy sprzed odświeżenia New 52 też oczywiście miały swoje własne uniwersum, ale albumy, które były niekanoniczne miały to zaznaczane zazwyczaj w opisach (albo tak jak kiedyś - były sygnowane nazwą elseworlds).
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2551 dnia: Lipiec 23, 2014, 04:52:04 pm »
Swoją przygodę z Batmanem zacząłem od Detective Comics tomu 3: Imperium Pingwina, historia mi przypadła do gustu, komiks tom uznaję z udany, ogólnie na plus. I tu moje pytanie, chcąc więcej Batmana mam ładować się w poprzednie Detective Comics (choć słyszałem zarzuty o nudzie, infantylnych rozmowach) czy przędzej w serię Miasto Sów, Trybunał Sów i Śmierć rodziny? Jak obie serie ze sobą korelują? Traktować je jak wydarzenia z dwóch różnych uniwersów?

Parę stron wcześniej @Kamil Matusiak wrzucił kolejność czytania tomów:

1. Człowiek, który się śmieje
2. Zabójczy żart
3. Długie Halloween
4. Trybunał Sów
5. Miasto Sów
6. Śmierć Rodziny

Więc o tyle rozumiem, że same Batmany dzieją się w jednym świecie, ale jak się do tego ma DC? Idą równolegle?

Sprawa jest tego typu, że po restarcie uniwersum DC większości tamtejszych bohaterów wymazano całkowicie życiorysy i żaczęto pisać je od nowa, tak stało się min. z Supermanem, Aguamanem. Ale takiego Batmana albo Green Lanterna reset nie specjalnie doświadczył i większość wydarzeń uznawanych w starym uniwersum za kanoniczne dalej obowiązuje.

Co do Detective Comics a Batmana to tak, obie serie dzieją się w tym samym świecie. Aczkolwiek obie serie są tak pisane, by nie zmuszać czytelnika do zaglądania do iluś tam innych tytułów, by poznał całą historię.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2014, 05:02:00 pm wysłana przez Kamil Matusiak »

Offline badday

Odp: Batman
« Odpowiedź #2552 dnia: Lipiec 23, 2014, 05:22:50 pm »
W wątku o promocjach pisałem o przecenie komiksów z Batmanem na comixology.com - te można czytać na komputerze, iPhonie, Androidzie i Kindle'u. Ceny też atrakcyjne - każdy zeszyt 0,99 $.

zapomnialem ze ebooki na kindle'a tez mozna czytac na komputerze dzieki Kindle for PC wiec nie trzeba miec Kindle Fire:)

Offline Danio237

Odp: Batman
« Odpowiedź #2553 dnia: Lipiec 24, 2014, 05:21:08 pm »



Wygląda... ciekawie.

Offline veritius

Odp: Batman
« Odpowiedź #2554 dnia: Lipiec 25, 2014, 09:51:16 am »
Raczej jak mangowy kicz  :cool:

N.N.

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2555 dnia: Lipiec 25, 2014, 10:11:30 am »
Raczej jak mangowy kicz  :cool:
A w czym niby mangowy kicz jest gorszy od amerykańskiego?

Offline veritius

Odp: Batman
« Odpowiedź #2556 dnia: Lipiec 25, 2014, 10:22:43 am »
A w czym niby mangowy kicz jest gorszy od amerykańskiego?


A ktoś tutaj wartościuje rodzaje kiczu na lepsze i gorsze?

N.N.

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2557 dnia: Lipiec 25, 2014, 12:24:04 pm »

A ktoś tutaj wartościuje rodzaje kiczu na lepsze i gorsze?
Wydawało mi się, że Ty, ale może źle Cię zrozumiałem.

Offline Garf

Odp: Batman
« Odpowiedź #2558 dnia: Lipiec 25, 2014, 01:12:26 pm »
Kolejna wielka firma decyduje się uczcić Dzień Batmana  :smile:

http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Gre

Odp: Batman
« Odpowiedź #2559 dnia: Lipiec 28, 2014, 04:12:18 pm »

1. Człowiek, który się śmieje
2. Zabójczy żart
3. Długie Halloween
4. Trybunał Sów
5. Miasto Sów
6. Śmierć Rodziny


JAK mozna wstawic cokolwiek z tej listy przed zabójczym żartem..:)?:)

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2560 dnia: Lipiec 28, 2014, 04:26:11 pm »
JAK mozna wstawic cokolwiek z tej listy przed zabójczym żartem..:)?:)

Ale tam chodziło o kolejność czytania. W sensie, że "Człowiek, który się śmieje" opowiada o pierwszym spotkaniu Batmana z Jokerem, więc opowiada o wydarzeniach sprzed "Zabójczego żartu".

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2561 dnia: Lipiec 28, 2014, 05:21:23 pm »
JAK mozna wstawic cokolwiek z tej listy przed zabójczym żartem..:)?:)

Bo to nie jest lista/ranking NAJlepszych historii z Batkiem wydanych polszy, tylko chronologiczna lista wydarzeń.

Offline Danio237

Odp: Batman
« Odpowiedź #2562 dnia: Lipiec 28, 2014, 06:12:10 pm »
Którą i tak na dobrą sprawę można olać i czytać jak się chce. :> Jedynie N52 warto czytać po kolei.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2563 dnia: Lipiec 28, 2014, 06:48:49 pm »
Którą i tak na dobrą sprawę można olać i czytać jak się chce. :> Jedynie N52 warto czytać po kolei.
... albo 25N (taki mangowy kicz) wspak.


EDIT: A tak na poważnie, to nie wiem, czy rzeczywiście najlepsza kolejność czytania to ta dyktowana chronologią wydarzeń, a nie ta wynikająca z czasu publikacji.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2014, 07:30:27 pm wysłana przez KukiOktopus »

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #2564 dnia: Lipiec 29, 2014, 09:16:47 pm »
Nakład trzeciego tomu Batmana - Śmierć Rodziny został już wyczerpany. W niecałe trzy miesiące!

 

anything