Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1252552 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Batman
« Odpowiedź #2535 dnia: Lipiec 22, 2014, 01:06:30 pm »
Tak tylko na szybko - "Człowiek, który się śmieje" nie zawodzi. Bardzo dobre odtworzenie klasycznej historii - niby wszystko już było, ale podane jest w bardzo smaczny sposób. Druga historia ("Z drewna zrobiony") również trzyma poziom. Dobre, lekkie czytadło - polecam! :-)

Offline Danio237

Odp: Batman
« Odpowiedź #2536 dnia: Lipiec 22, 2014, 01:41:06 pm »
Też właśnie przeczytałem, "Człowieka..." tydzień temu, a "Z drewna zrobionego" dopiero wczoraj.
"Człowiek..." jak najbardziej, bardzo dobry komiks, historia prosta ale klimatyczna, rysunki bez zachwytów ale pasują.
"Z drewna zrobiony" to właśnie takie lekkie czytadełko, trzyma poziom, ale SWÓJ poziom, obok "Człowieka" to to nie stoi. :P
Rysunki bardzo przeciętne, ale chociaż nie przeszkadzają w czytaniu. Historia to samo. :D
Pewnie można było wyłowić do tego wydania jakąś dobrą historię z Jokerem, bardziej tu pasującą, ale cóż, zawsze mogło być gorzej. ;)

Przeczytałem też "Powrót Mrocznego Rycerza" i nic nie napisałem. Historia znakomita, oczywiście nie zachwyca jakimiś zagraniami fabularnymi ale KLIMATEM, wręcz wylewa się z papieru, pomimo w większości słabych rysunków. Niektóre są świetne, ale przede wszystkim są tu bardzo proste twarze z bladymi kolorami. Mimo to WARTO.
3 pytanka odnośnie "Powrotu...":
1. Kim są te latające wybuchające lalki oraz gruby, miły pomocnik Jokera, który nimi "dowodzi"? Gdzie pojawili się po raz pierwszy, o co z nimi w ogóle chodzi? :D
2. Może te rysunki są takie słabe bo Frank Miller rysował ich większość? Dobra, już sobie znalazłem. Szkoda, że się uparł na rysowanie, słabo mu to wychodzi.
3. Czy Egmont planuje wznowienie "Mroczny Rycerz Kontratakuje"?

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2537 dnia: Lipiec 22, 2014, 01:59:53 pm »
Ja również po lekturze Człowieka... :). Przychylam się do opinii poprzedników. Historia fajna i klimatyczna, na plus to, że to Batman w starym stylu, który kombinuje, a nie szpanuje gadżetami. Muszę jednak przyznać, że lepiej się bawiłem czytając Z Drewna Zrobiony (chyba się trochę przejadłem już tym Jokerem). Intryga całkiem ciekawa, ale rozczarowują motywy głównego antagonisty.



3 pytanka odnośnie "Powrotu...":
1. Kim są te latające wybuchające lalki oraz gruby, miły pomocnik Jokera, który nimi "dowodzi"? Gdzie pojawili się po raz pierwszy, o co z nimi w ogóle chodzi? :D
2. Może te rysunki są takie słabe bo Frank Miller rysował ich większość? Dobra, już sobie znalazłem. Szkoda, że się uparł na rysowanie, słabo mu to wychodzi.
3. Czy Egmont planuje wznowienie "Mroczny Rycerz Kontratakuje"?


ad.1 To są raczej charaktery wymyślone na potrzeby komiksu.
ad.3 Kołodziejczak coś tam kiedyś przebąkiwał, że 'powinno się ten tytuł wydać do kompletu serii, choć to kiepski komiks'. Nie sprecyzował kiedy, jak i czy wogóle.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2014, 03:28:43 pm wysłana przez Kamil Matusiak »

Offline misiokles

Odp: Batman
« Odpowiedź #2538 dnia: Lipiec 22, 2014, 04:43:05 pm »

Przeczytałem też "Powrót Mrocznego Rycerza" i nic nie napisałem. Historia znakomita, oczywiście nie zachwyca jakimiś zagraniami fabularnymi ale KLIMATEM, wręcz wylewa się z papieru, pomimo w większości słabych rysunków.
Jak to nie zachwyca zagraniami fabularnymi? Przecież już samo postawienie na wielostronicową opowieść o
Spoiler: pokaż
starym Batmanie
jest zagraniem fabularnym. Albo to, że tak naprawdę w opowieści chodzi o starcie Batmana z
Spoiler: pokaż
 rządowym sługusem Supermanem
. Przecież nic na to nie wskazywało tak do 2/3 komiksu. Jak to nazwać inaczej niż zagraniem fabularnym?

Offline adro

Odp: Batman
« Odpowiedź #2539 dnia: Lipiec 22, 2014, 05:50:02 pm »
No tak a mnie DKSA przypadl do gustu. Chce porzadnej, jednotomowej reedycji tego komiksu :razz: .
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Danio237

Odp: Batman
« Odpowiedź #2540 dnia: Lipiec 22, 2014, 06:02:06 pm »
Tak, te dwa zagrania fabularne są świetne, w ogóle cała fabuła jest świetna, doceniam to, tylko że dla mnie ten album stoi klimatem, nie samymi wydarzeniami tylko sposobem w jaki są one opowiadane. Bardzo mi się podoba też to że dużo uwagi jest poświęcone społeczeństwu i mediom, tym jak to one odbierają całą tą sytuację.

Ale fakt, to zdanie
Historia znakomita, oczywiście nie zachwyca jakimiś zagraniami fabularnymi ale KLIMATEM.
było słabe, lepiej brzmiałoby to tak
Znakomity komiks, fabuła świetna ale to co mnie oczarowało w tym albumie to KLIMAT, sposób w jaki ta historia jest opowiadana.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #2541 dnia: Lipiec 22, 2014, 07:44:06 pm »
Gdyby ktoś chciał się dowiedzieć czegoś więcej na temat Batmana '66:


http://blog.cdp.pl/2014/07/22/batman-66-jaskrawy-rycerz/


Offline raskoks

Odp: Batman
« Odpowiedź #2543 dnia: Lipiec 23, 2014, 10:30:30 am »
na kindla? tak bez kolorow?
no to na instocktraders tez promocja na batmany:
http://www.instocktrades.com/specials/39/Batman+75th+Anniversary

co waszym zdaniem z tego warto kupic? :)
tzn wiem ze czesc jest po polsku :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2014, 10:51:16 am wysłana przez raskoks »

Offline zielone_biurko

Odp: Batman
« Odpowiedź #2544 dnia: Lipiec 23, 2014, 10:59:53 am »
Swoją przygodę z Batmanem zacząłem od Detective Comics tomu 3: Imperium Pingwina, historia mi przypadła do gustu, komiks tom uznaję z udany, ogólnie na plus. I tu moje pytanie, chcąc więcej Batmana mam ładować się w poprzednie Detective Comics (choć słyszałem zarzuty o nudzie, infantylnych rozmowach) czy przędzej w serię Miasto Sów, Trybunał Sów i Śmierć rodziny? Jak obie serie ze sobą korelują? Traktować je jak wydarzenia z dwóch różnych uniwersów?

Parę stron wcześniej @Kamil Matusiak wrzucił kolejność czytania tomów:

1. Człowiek, który się śmieje
2. Zabójczy żart
3. Długie Halloween
4. Trybunał Sów
5. Miasto Sów
6. Śmierć Rodziny

Więc o tyle rozumiem, że same Batmany dzieją się w jednym świecie, ale jak się do tego ma DC? Idą równolegle?

Offline kosmoski

Odp: Batman
« Odpowiedź #2545 dnia: Lipiec 23, 2014, 11:13:53 am »
Batman i Detective Comics mają miejsce w tym samym uniwersum. W 1 numerze DC jest nawet nawiązanie do wydarzeń, które swoją kulminację mają w 3 numerze Batmana. Co to chronologii DC to wrzuciłbym je gdzieś pomiędzy Miasto Sów a Śmierć Rodziny.

Offline badday

Odp: Batman
« Odpowiedź #2546 dnia: Lipiec 23, 2014, 11:30:09 am »
na kindla? tak bez kolorow?
no to na instocktraders tez promocja na batmany:
http://www.instocktrades.com/specials/39/Batman+75th+Anniversary

co waszym zdaniem z tego warto kupic? :)
tzn wiem ze czesc jest po polsku :)
Kindle Fire obsluguje kolory bardzo ladnie.

Offline raskoks

Odp: Batman
« Odpowiedź #2547 dnia: Lipiec 23, 2014, 12:57:52 pm »
no moze i tak :) -ale z tabletow to wole inne :P
Tak czy siak rzecz jasna cena calkiem spoko wszystkeigo jak ktos ma na czym czytac :)

Offline Garf

Odp: Batman
« Odpowiedź #2548 dnia: Lipiec 23, 2014, 01:01:35 pm »
W wątku o promocjach pisałem o przecenie komiksów z Batmanem na comixology.com - te można czytać na komputerze, iPhonie, Androidzie i Kindle'u. Ceny też atrakcyjne - każdy zeszyt 0,99 $.

EDIT: Dorzucili też ograniczoną czasowo promocję na cyfrowe wydania zbiorcze z Batmanem (te same, co na Amazonie) - 2,99$
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2014, 06:21:31 pm wysłana przez Garf »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline raskoks

Odp: Batman
« Odpowiedź #2549 dnia: Lipiec 23, 2014, 03:38:46 pm »
tak comixology jest ok - i ma fajna aplikacyjke - btw mnie teraz proboje przelaczac na europejska wersje i chce 0,89Euro :(