trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1253138 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #2235 dnia: Kwiecień 18, 2014, 10:21:11 am »
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/ludzieistyle/1576707,1,kto-stworzyl-batmana.read


Artykuł jest obecnie także dostępny w wersji papierowej, w wydaniu świątecznym "Polityki".
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2014, 06:07:50 pm wysłana przez C.H.U.D.Y. »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Batman
« Odpowiedź #2236 dnia: Kwiecień 18, 2014, 04:12:11 pm »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2237 dnia: Kwiecień 18, 2014, 04:25:02 pm »
Wow, nareszcie lista, na której nie ma przereklamowanego "Husha". Nie będę się kłócił z doborem propozycji, bo są generalnie fajne, ale żeby wyróżnić historię w "Arkham Asylum" na tak wysokim miejscu z takim finałem i niezbyt fajnymi dialogami to chyba lekka pomyłka (włącznie z napisaniem, że Batman nie osiągał wcześniej sukcesów jeśli chodzi o gry wideo).
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2238 dnia: Kwiecień 18, 2014, 04:51:41 pm »
ale żeby wyróżnić historię w "Arkham Asylum" na tak wysokim miejscu z takim finałem i niezbyt fajnymi dialogami to chyba lekka pomyłka

Fakt. Gra jest bardzo dobra, ale żeby uwzględnić ją wśród najlepszych historii o Batmanie? Przesada.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #2239 dnia: Kwiecień 18, 2014, 07:02:44 pm »
Po rozpakowaniu paczki, od razu zabrałem się za czytanie nowego Batmana. Pierwsze wrażenie? Piękne wydanie! Naprawdę ślicznie się prezentuje okładka! Co do treści, scenariusz bardzo podszedł w moje gusta, nowe oblicze Jokera wypada zdecydowanie na plus. Cała intryga była nieszablonowa, nie przekonało mnie tylko zbyt łatwe
Spoiler: pokaż
schwytanie pozostałej bat-rodziny
. Mam takie wrażenie, że w głównej serii z Brucea robią mistrza, a z reszty zwykłych idiotów. I ten schemat zbyt często się powtarza, co jest lekko irytujące. Co innego
Spoiler: pokaż
Alfred
, tutaj przedstawione wydarzenia są wiarygodne. Odnośnie rysunków to mam jednak pewne zastrzeżenia, patrząc obiektywnie, to od Trybunału Sów panuje tendencja równi pochyłej i nie wiem za bardzo czym jest to spowodowane. Może brakiem czasu, goniącymi terminami?

Na plus zaliczam również ulotkę dołączoną do komiksu. Wszystko ładnie, przejrzyście pokazane, co,kiedy i jak. Okładka 3 tomu Ligi Sprawiedliwości wygląda fantastycznie! Cóż, czas zabrać się za Savered!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2014, 07:10:47 pm wysłana przez Itachi »

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2240 dnia: Kwiecień 18, 2014, 07:20:55 pm »
Zbyt łatwe to trochę przesada. Joker ich ładnie pomęczył w solowych seriach (szczególnie Barbarę).
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #2241 dnia: Kwiecień 18, 2014, 09:33:33 pm »
Nie czytałem, więc się nie wypowiadam. Jednak w głównej serii jakieś odnośniki powinny być, nie każdy czyta przecież wszystkie poboczne serie.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2242 dnia: Kwiecień 18, 2014, 09:56:32 pm »
W oryginale zeszytowym było kilka odniesień, głównie w dialogach, ale zostały usunięte. Pewnie po to, żeby główna historia, well, stanowiła w sobie ogólną całość. W Polsce to po prostu niefortunnie wygląda, bo nie mamy innych serii. A marnowanie miejsca na pokazywanie czegoś drugi raz w "Batmanie" byłoby właśnie niepotrzebnym przedłużaniem i pokazywaniem czegoś niepotrzebnie w dwóch różnych miejscach.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline andrewk

Odp: Batman
« Odpowiedź #2243 dnia: Kwiecień 19, 2014, 06:48:14 pm »
Dostać Batmana -Śmierć Rodziny na Święta i rozwalić sobie okładkę ... bezcenne

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2244 dnia: Kwiecień 19, 2014, 08:04:23 pm »
Skończyłem Batman: Śmierć rodziny. Po słabszym zakończeniu historii z Trybunałem Sów, dostajemy powrót największego wroga Batmana, Jokera. I jest to Joker w najlepszym wydaniu. W swojej masce jest chyba jeszcze bardziej przerażający niż wcześniej. No i wszystkie te atrakcje, jakie z okazji swojego powrotu do Gotham, Joker przygotował dla Batmana i jego Bat-rodzinki! Teraz przydałoby się, żeby Egmont zaserwował nam The Joker: Death of the Family.

Cóż, czas zabrać się za Savered!

Po tak znakomitej Śmierci rodziny Snydera, nie widzę innej możliwości, jak też zabrać się teraz za Severed.

Offline gogiel

Odp: Batman
« Odpowiedź #2245 dnia: Kwiecień 19, 2014, 08:23:49 pm »

Teraz przydałoby się, żeby Egmont zaserwował nam The Joker: Death of the Family.
A działo się tam cokolwiek interesującego?

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2246 dnia: Kwiecień 19, 2014, 09:22:25 pm »
W przypadku Batgirl i Damiana, to tak. Reszta już tak sobie lub beznadziejnie.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2247 dnia: Kwiecień 19, 2014, 10:22:52 pm »
W przypadku Batgirl i Damiana, to tak. Reszta już tak sobie lub beznadziejnie.

No to chyba nie ma się co napalać. A w trzecim tomie Detective Comics też dostaniemy coś z Śmierci rodziny? Bo Detective Comics 16 i 17 wg. amazon.com wchodzi w skład Detective Comics Vol. 3: Emperor Penguin, oraz The Joker: Death of the Family.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2248 dnia: Kwiecień 19, 2014, 11:57:35 pm »
Nic nie wnoszący tie-in.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Kickass

Odp: Batman
« Odpowiedź #2249 dnia: Kwiecień 21, 2014, 12:53:22 pm »
Miałem ochote przeczytac batka smierc rodziny po polsku, lecz odmówiłem sobie
gdyż mam je w oryginalnej wersji -.-

 

anything