Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1252444 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4680 dnia: Luty 21, 2018, 09:52:13 am »
Od razu zaznaczam to jest tylko wg mnie. Nie wiem gdzie umieścić Ego i Zjawy z przeszłość, bo tych komiksów nie czytałem. Zawiera tylko zbiorcze wydania. Brak zeszytów. Brak serii Black & White. Brak elsworldów poza zaznaczonymi.

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4681 dnia: Luty 21, 2018, 10:22:07 am »
Mroczne odbicie - kilka krótkich opowieści dotyczących Dicka Graysona w roli Batmana. Nie czytałem, ale tytuł podobno godny polecenia.
To jest jedna dłuższa historia. Może się wydawać że to kilka luźnych historii, ale ostatecznie wszystkie się zazębiają.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #4682 dnia: Luty 21, 2018, 11:39:05 am »
mkolek81, 1 tom Catwoman nad Hushem, a drugi równolegle - to drugie to akurat detal, ale w przypadku pierwszym masz debiut nowego designu stroju Kotki + spotkania z Leslie Thompkins (w Hushu mają już bliższą relację).
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Recoil

Odp: Batman
« Odpowiedź #4683 dnia: Luty 21, 2018, 04:30:17 pm »
Owszem lista bardzo obszerna, bo i bohater niezmiernie popularny.

Jeśli miałbym wybierać z listy zamieszczonej przez @Maragasta, to moje absolutne must read (a więc historie naprawdę świetne i ważne dla tej postaci) wyglądałyby tak:
Rok pierwszy - to jest must wszystkich mustów (must have, must read i tak dalej), a co więcej ten komiks idealny dla rozpoczęcia (lub, jak w Twoim przypadku, ponownego rozpoczęcia) swojej przygody z Batmanem.
Świt mrocznego księżyca - tego nie ma na liście, ponieważ jest to dzisiejsza premiera w ramach DC Deluxe. Jeszcze tego nie czytałem, ale na pewno jest to ważna historia dotycząca początków kariery Batmana.
Człowiek, który się śmieje - również jeszcze nie czytałem, ale jest to obok Zabójczego żartu najważniejszy komiks z najprzebieglejszym batmanowkim vilianem, Jokerem.
Długie Halloween - przepięknie zilustrowana i wielowątkowa opowieść o seryjnym zabójcy, który morduje w poszczególne święta w roku. Pierwszorzędna zagadka kryminalna i Batman taki jakiego zawsze chcielibyśmy widzieć, a więc w roli błyskotliwego detektywa.
Mroczne Zwycięstwo - udana kontynuacja wątków z Długiego Halloween i pierwsze pojawienie się Dicka Graysona w post-kryzysowym uniwersum.
Zabójczy żart - ponowne spojrzenie na Jokera tym razem okiem mistrza komiksu - Alana Moore'a (nie czytałem i nie wiem kiedy przeczytam, bo nakład wyczerpany, a o dodruku nie ma na razie mowy  :sad: ).
Śmierć w rodzinie - historia zabójstwa drugiego Robina, Jasona Tooda (nie spojleruję, to wynika zarówno z okładki tego albumu, jak i tytułu komiksu  :wink: ). Ramotka, ale naprawdę bardzo przyjemnie się czyta.
Azyl Arkham - nie czytałem i mam świadomość, że jest to album nader specyficzny (w końcu to Morrison), ale wiele osób chwali sobie ten tytuł. Polecam zakup w ramach DC Deluxe, gdzie przedrukowano cały scenariusz, co podobno rozjaśnia wiele kwestii zawartych w tej historii.
Knightfall - jako osoba zaznajomiona z TM Semic raczej tej historii nie muszę Ci polecać, sam wiesz jak dobre to jest (P.S. Czekam na wydanie w DC Deluxe).
Hush - wiele osób gani ten tytuł, a ja uważam, że historia (przypominająca letni blockbuster) broni się sama. Cała plejada kolorowych przebierańców w roli szwarccharakterów, no i Jim Lee jako rysownik, miodzio.
W cieniu Red Hooda - powrót starego znajomego zza grobu. Nie czytałem, ale pamiętam, kiedy ujawniona został cała lista WKKDC i wiele osób zaznaczyło, że oczekuje na ten komiks z niecierpliwością. Ja też.
Batman i syn oraz cały run Morrisona w Batmanie - za Morrisonem nie przepadam, od większości jego komiksów odbiłem się jak od ściany, ale Batmana i syna czytałem z nieukrywaną radością. Dlatego też mam nadzieję, że Egmont się ogarnie i wyda cały jego run w ramach DC Deluxe.
Mroczne odbicie - opowieść dotycząca Dicka Graysona w roli Batmana. Nie czytałem, ale tytuł podobno godny polecenia.

Poza tym nie można odpuścić sobie Powrotu Mrocznego Rycerza oraz jego kontynuacji Mroczny Rycerz kontratakuje. Wizja przyszłości, w której staruszek Batman przeszedł już dawno na emeryturę, ale splot wydarzeń sprawia, że musi powrócić do swojej tożsamości Mrocznego Rycerza. Pierwszy z tych komiksów jest wymieniany na równi z takimi dziełami amerykańskiego komiksu jak Sandman, Strażnicy czy 300.

Jeśli chodzi o samego Batmana to wszystko z mojej strony. Natomiast będę zachęcał Cię również do lektury innych około-batmanowych tytułów: Robin i Batgirl: Rok pierwszy, Catwoman t. 1-3 (lub przynajmniej Wielki Skok Seliny wydany w ramach WKKDC), Wieża Babel, a przede wszystkim Gotham Central - świetna historia o stróżach prawa z Gotham City, którą czyta się i ogląda jak najlepsze książki czy filmy kryminalne.

WIELKIE dzięki - jestem niezmiernie zobowiązany !!

Jeśli będziesz przypadkiem w Warszawie to stawiam pifko :smile:

Pozdrowienia,

Offline Maragast

Odp: Batman
« Odpowiedź #4684 dnia: Luty 21, 2018, 06:05:39 pm »
A tak z zupełnie inne beczki: czy T. Kołodziejczak mówił gdzieś coś o serii "Superman - Batman"? Bo wydali tylko 5 tomów i się zatrzymali (a całość ma przecież więcej). Czy jakość kolejnych tomów jest słaba, że nie warto tego wydawać? Bo w słabą sprzedaż pozycji z Batmien i Supkiem razem to trudno uwierzyć.


Acha i jeszcze sprawa JLA: czy od początku planowany były tylko te 4 tomu, czyli run Morrisona? Czy przez kiepską sprzedaż przerwali?
Bo fajnie by było dostać kolejne tomy.

Offline SawiK

Odp: Batman
« Odpowiedź #4685 dnia: Luty 21, 2018, 06:17:21 pm »
Up
JLA planowo 4tomy :biggrin:


Offline Koro

Odp: Batman
« Odpowiedź #4686 dnia: Luty 22, 2018, 07:36:22 pm »
Czy TK z Egmontu wypowiadał się kiedykolwiek na temat wydania runu Morrisona w Batmanie? Bo zapowiedziane na lipiec wydanie omnibus kusi...

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #4687 dnia: Marzec 01, 2018, 04:28:03 pm »

Offline donTomaszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4688 dnia: Marzec 01, 2018, 05:00:30 pm »
Ja rowniez. Ten Batman jest jednym z najladniejszych komiksow ostatnich lat. Niesamowicie filmowy.
Zakup obowiazkowy.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #4689 dnia: Marzec 01, 2018, 10:39:55 pm »
Zapewne to przeoczyliście, ale warto o tym wiedzieć.
[/color][/size]Sam się o tym dowiedziałem dopiero dzisiaj, wyjmując książkę akademicką o Harley Quinn made in USA z skrzyni na listy.[/font]
[/color][/size]Jest to publikacja szczególna, bo po raz kolejny nasz kolega po fachu i miłośnik komiksu Michał Siromski[/size][/font] opublikował tekst analityczny poświęcony adwersarzowi Batmana. Tym razem rzecz jasna jest to uwielbiana przez wszystkich Harley.
[/color][/size]Gratuluje serdecznie Michał Siromski, że konsekwentnie realizuje swoją pasję za granicą! Oczywiście niebawem artykuł ukaże się po polsku na Gotham w deszczu, za zgodą autora.[/size][/size]Fajnie, że nasi rodzimi publicyści dają radę za granicą. Ja tam jestem dumny.[/color][/size]#michalsiromski[/url] #harleyquinn[/url] #batman[/url][/size][/font][/size]http://sequart.org/magazine/68097/shelley-barba-and-joy-perrin-on-%E2%80%9Cthe-ascendance-of-harley-quinn-essays-on-dc%E2%80%99s-enigmatic-villain%E2%80%9D/[/color]

Offline Recoil

Odp: Batman
« Odpowiedź #4690 dnia: Marzec 02, 2018, 01:39:08 pm »
Drodzy,

czy ktoś z Was może pokrótce wypowiedzieć się na temat poniższych komiksów:

- Rok 100

- Co się stało z zamaskowanym krzyżowcem ?

- Batman: Najlepsze opowieści

Dzięki z góry,

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4691 dnia: Marzec 02, 2018, 01:55:36 pm »
- Rok 100
Zbiór historii autorstwa Paula Pope'a. Nie wiem czy coś jest z tego w kanonie, raczej nic. Kolejne spojrzenie na postać Batmana i jego mitu. Mi się podobało, ale polecam spojrzeć na przykładowe plansze bo Pope ma specyficzną kreskę, która każdemu podejdzie.

- Batman: Najlepsze opowieści
Ten tytuł jest trochę mylący. Jest tu przekrój różnych historii z Batmanem, od jego pierwszego pojawienia się, aż po lata 2000. Ukazanie jak postać Batmana się rozwijała i jak była pisana przez poszczególne dekady. Do każdej historii jest komentarz wprowadzający, przybliżający dlaczego została ona wybrana. Średnie, na te wszystkie historie 2-3 przypadły mi do gustu.

Offline Corto Maltese

Odp: Batman
« Odpowiedź #4692 dnia: Marzec 03, 2018, 12:13:58 am »

Drodzy,

czy ktoś z Was może pokrótce wypowiedzieć się na temat poniższych komiksów:

- Rok 100
Moim zdaniem udana, jedna z wielu, prób zmierzenia się z mitem Batmana. Nie jest to historia na miarę "Powrotu mrocznego rycerza" jednak intryga sensacyjna jest solidna, a sam Batman taki jak powinien być - o żelaznej woli i nieustępliwy. Popełniający błędy, lecz mimo tego że przyszłość to dystopia i świat poszedł naprzód, Batman jest "wieczny".
Jak wspomniał mkolek81, kreska Pope'a specyficzna.

Cytuj
- Co się stało z zamaskowanym krzyżowcem ?
Krótka historia Neila Gaimana. Warto choćby dla rysunków. Jednak niektórzy mogą sie poczuć rozczarowani długością oraz brakiem odkrywczości fabuły. Ja jednak oceniam ten komiks jako przyjemną opowiastkę, a choć nie tak udany jak "Co się stało z człowiekiem jutra?" to mimo wszystko przedstawia Batmana takiego jakiego lubię czyli ze starego DC i nie gadżeciarza. Szkoda jedynie, że autor nie przedstawił więcej spojrzeń wrogów Batmana na jego postać. I nie pokusił o większą fantazję i oryginalność.

Cytuj
- Batman: Najlepsze opowieści

Dzięki z góry,
Jak zostało wspomniane, zestaw opowieści z różnych okresów Batmana. Jako ekstrakt zdaje egzamin, jako coś więcej, niekoniecznie, ponieważ pojawia się nieuniknione w takich kompilacjach wrażenie chaotyczności. Na początek zapoznawania się z postacią Batmana, jest jednak dobry.


JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4693 dnia: Marzec 26, 2018, 07:48:42 am »
DC teraz fajnie zaczyna wydawać stare Batmany:

Batman: The Dark Knight Detective Vol. 1 (DETECTIVE COMICS #575-578 and BATMAN: FULL CIRCLE)
https://www.amazon.com/Batman-Dark-Knight-Detective-Vol/dp/1401271081

Batman: The Dark Knight Detective Vol. 2 (432-444 and BATMAN ANNUAL #13)
https://www.amazon.com/Batman-Dark-Knight-Detective-Vol/dp/140128468X

Batman: The Caped Crusader Vol. 1 (BATMAN #417-430 and BATMAN ANNUAL #12)
https://www.amazon.com/Batman-Caped-Crusader-Vol-1/dp/1401281362

Do tego sporo "Tales of the Batman" i inne. Mógłby Egmont otworzyć jakąś serię w "Old DC" np "Batman Classic" (jak równie popularny kolega z Marvela  :smile: ) i wydawać to wszystko.

Offline chmiel

Odp: Batman
« Odpowiedź #4694 dnia: Marzec 28, 2018, 08:20:23 am »
Polecam wszystkim zwłaszcza "Batman: The Caped Crusader Vol. 1 (BATMAN #417-430 and BATMAN ANNUAL #12)" ze bardzo dobrymi scenariuszami Jima Starlina. Niestety w tym wydaniu zabraknie chyba jego najlepszej historii - "Dumpster Killer".

Z kolei w "Batman: The Dark Knight Detective Vol. 2 (432-444 and BATMAN ANNUAL #13)" niezły annual z Two-Face