trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1252341 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #4605 dnia: Listopad 08, 2017, 10:25:57 pm »
Dokładnie, premiera przewidziana jest na wiosnę.

Offline Maragast

Odp: Batman
« Odpowiedź #4606 dnia: Listopad 09, 2017, 12:17:40 pm »
A jam pytanie odnośnie Jokera: czy już w którymś komiksie został poruszony temat trzech Jokerów???

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #4607 dnia: Listopad 09, 2017, 06:26:52 pm »
Scenarzyści pytani o ten wątek za każdym razem dają informację, że to historia, którą opowie Geoff Johns. W preludium do "Metal" delikatnie chyba poruszono ten wątek. Ale póki co - nic. Możliwe, że to będzie jeden z wątków "Doomsday Clock" (Joker pojawia się na alternatywnej okładce jednego z numerów).
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Murazor

Odp: Batman
« Odpowiedź #4608 dnia: Listopad 12, 2017, 08:40:17 pm »
All Star Batman
Hmm. Ciężko mi ocenić ten tom. Z jednej strony historia jest strasznie rwana, chaotyczna, a zagrożenie mocno wyolbrzymione. Z drugiej strony, nie wiem czy to przez rysunki, czytało mi się to lepiej niż Batmana, czy Detective Comics. Bardzo nietoperzowy klimat, chociaż akcja dzieje się poza Gotham. Plusem jest też fakt, że jest to historia z boku uniwersum, tak jakby nie kanoniczna, więc nie wiadomo czego się spodziewać, może tym razem Batmanowi się nie uda?

Z minusów:
Nie podobała mi się główna motywacja mająca popychać fabułę: Two-Face ujawni "wszystkie tajemnice", co dla mnie znaczy tyle co nic. Przez to nie odczuwałem obawy przed tym co może się stać, gdy Batman zawiedzie :doubt:
Natłok postaci w pierwszych dwóch zeszytach jest trochę męczący (z drugiej strony fajnie, że są, bo Romita mógł się popisać.)

Plusy: super klimat, cudowne rysunki, historia może nie powala, ale ma kilka swoich momentów (retrospekcje z pensjonatu i cała historia z tym związana), dla mnie zakończenie (prawdziwa natura leku). Dodatkowa historia ze śledztwem. Taka analityczno-detektywistyczna (chociaż uproszczona) historia powinna częściej pojawiać się w komiksach z Nietoperzem.

Ogólnie polecam, ciekawa inicjatywa z tym All-Starem. Czekam na kolejny tomik z niecierpliwością: Jock! :biggrin: plus polecenie wincklera, że to najlepsza historia z tej serii narobiło mi smaka :wink:

Offline sum41

Odp: Batman
« Odpowiedź #4609 dnia: Listopad 13, 2017, 01:07:59 pm »
All Star Batman to wreszcie jest w kanonie czy nie?

Romita Jr
arty poprawne jednak nie do końca pasuje mi do mrocznych klimatów ale kolorysta naszczęście nadrabia jego prace :)
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4610 dnia: Listopad 13, 2017, 01:32:07 pm »
All Star Batman to wreszcie jest w kanonie czy nie?
Jest w kanonie.

Zastanawia mnie czy Egmont zdecyduje się w końcu na wydanie kompletnego runu Morrisona w Batmanie. Obecny event Metal dość mocno czerpie z tego z stworzył/rozwinął właśnie Morrison i zdecydowanie przydałoby się aby polski czytelnik się z tym zaznajomił i nie pogubił. Tu dość spore objaśnienie zależności:
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2017, 05:25:10 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Batman
« Odpowiedź #4611 dnia: Listopad 13, 2017, 07:28:34 pm »
No worries. Na pewno będzie wprowadzenie w tym tomie.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline Eragon

Odp: Batman
« Odpowiedź #4612 dnia: Listopad 22, 2017, 11:12:53 am »
Detective Comics tom 1

W porównaniu do Batmana Kinga to jest arcydzieło wręcz. Po lekturze tego temu zrozumiałem co mi nie pasowało w pierwszym tomie u Kinga. Tam po prostu wszystkie postacie były takie sztywne, płaskie, bez wyrazu(Batman był tam kompletnie wyprany z  jakiejkolwiek osobowości jak dla mnie, był chodzącym stereotypem).

W Detective Comics z kolei każda postać jest jakaś i ma swoje pięć minut w komiksie(wiadomo jedni bohaterowie więcej, drudzy mniej, ale żadna nie jest tutaj na zasadzie zapychacza stron). Sama historia jest spójna i nie ma nagłych skoków fabuły bez ładu i składu(w sensie jedno krótkie zdanie w dymku wyjaśniające coś i lecimy dalej z akcją byle szybciej do przodu - tu tego nie ma, wszystko toczy się jak dla mnie w odpowiednim tempie).

Szkoda tylko, że w kolejnym tomie zapewne nie zobaczymy Tima. Końcówka mnie zaskoczyła, bo myślałem, że pan Oz to raczej tylko w komiksach z Supkiem się będzie pojawiał, a wychodzi na to, że to o wiele bardziej znacząca postać dla całego Odrodzenia niż mi się wydawało(nie czytam spoilerów, nie chcę sobie psuć radości z czytania, nie wiem co dzieje się obecnie w komiksach od DC w USA).

No i rysunki w tym tomie są po prostu przepiękne, szczególnie te w zimowej scenerii przypadły mi go gustu. Jeszcze lektura kilku innych pierwszych tomów z Odrodzenia przede mną, ale z całą pewnością nie zmieni to mojej opinii, że jest to zdecydowanie jeden z najlepszych tytułów z Odrodzenia.
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline Maragast

Odp: Batman
« Odpowiedź #4613 dnia: Listopad 22, 2017, 11:16:59 am »
Takie pytanko odnośnie wątku Trybunału Sów: czy gdzieś jest on kontynuowany???


SPOILER
Bo w "Wojnie Robinów" Dick Grayson dołącza do Trybunału i nie mam pojęcia co dalej. Czy ten wątek urywa się wraz z końcem New52 czy jest dalej kontynuowany???

Offline Eragon

Odp: Batman
« Odpowiedź #4614 dnia: Listopad 22, 2017, 11:18:32 am »
@Maragast

W solowej serii Nightwinga, wychodzi u nas w grudniu pierwszy tom.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2017, 11:45:27 am wysłana przez Eragon »
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline Maragast

Odp: Batman
« Odpowiedź #4615 dnia: Listopad 22, 2017, 11:40:09 am »
Ooo, ale super.
To czekam na nią z niecierpliwością :)

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #4616 dnia: Listopad 22, 2017, 12:00:02 pm »

Zastanawia mnie czy Egmont zdecyduje się w końcu na wydanie kompletnego runu Morrisona w Batmanie. Obecny event Metal dość mocno czerpie z tego z stworzył/rozwinął właśnie Morrison i zdecydowanie przydałoby się aby polski czytelnik się z tym zaznajomił i nie pogubił. Tu dość spore objaśnienie zależności: https://www.youtube.com/watch?v=ZKVtDshBcpI

Co ciekawe, w właśnie zapowiedzianym trejdzie w USA zbierającym prolog do Metal dodatkowymi zeszytami są fragmenty runu Morrisona (plus kilka rzeczy z N52 i Rebirth). Problem z tym, że tracą one mnóstwo będąc wyrwane z kontekstu.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Maragast

Odp: Batman
« Odpowiedź #4617 dnia: Listopad 22, 2017, 12:08:52 pm »
Run Morrisona mogliby wydać w takim formacie jak Marvel Now i Odrodzenie, pewnie by poszło jak ciepłe bułeczki (tylko Final Crisis w Deluxie).
Ale to wyszłoby 10 tomów więc nie wiadomo.
1. Batman i Syn
2. Black Glove
3. Zmartwychwstanie Ras'a Ghula
4. Batman Rip
Final Crisis w Deluxie
5. Battle for the Cowl
6. Batman i Robin 1
7. Batman i Robin 2
8. Powrót Braca Wayna
9. Batman i Robin 3
10. Batman Incorporated


Do tego jeszcze dochodzą dwa tomy Incorporated z New52 i Ewentualne dziejące się w tym czasie Serce Husha i Streats of Ghotam.


Więc jest tego sporo i nie wiadomo czy Egmont zdecyduje się na to kuedy wydaje tak dużo Odrodzenia i chcą robić 4 Deluxy w roku.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #4618 dnia: Listopad 22, 2017, 02:46:14 pm »
Jednego Ci zabrakło. Jadąc tytułami trejdów w oryginale:

1. Batman and Son (nowe wydanie, zawierające też zawartość albumu Black Glove)
2. Batman RIP
3. Final Crisis na równo z 4. Time and the Batman

The Resurrection of Ra's al Ghul można śmiało pominąć (nic nie wnosi do samego runu, to event, na którego napisanie padło akurat na Morrisona i Diniego)

Battle for the Cowl rzeczywiście w tym momencie mogłoby być - ale nie jest to komiks Morrisona.

5. Batman and Robin 1
6. Batman and Robin 2
7. Return of Bruce Wayne
8. Batman and Robin 3
9. Batman, INC
10. i 11. - Batman, INC z New 52.

Heart of Hush i Streets of Gotham nie są Morrisona i nie mają absolutnie wpływu na jego run.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2017, 02:50:17 pm wysłana przez kelen »
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Maragast

Odp: Batman
« Odpowiedź #4619 dnia: Listopad 22, 2017, 03:20:56 pm »
Myślę, że lepiej nie pomijać Resurrection of Ra's al Ghul bo komiks ten rozwija wątek Damiana i ligi zabójców.

Faktycznie zapomniałem o "Time and the Batman", moje gapowe.

Wiem, że "Battle for the Cowl" nie jest Morrisona ale tak bardzo łączy się z całością jego Runu, że trudno byłoby go pominąć.

Wiem także, że "Heart of Hush" i "Streets of Gotham" nie są Morrisona ale chronologicznie ich akcja dzieje się w tym czasie co jego run, a ponieważ oba tytuły są świetne to myślę, że warto je czytać w trakcie.

 

anything