Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1252272 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojtpil

Odp: Batman
« Odpowiedź #4485 dnia: Lipiec 11, 2017, 01:54:01 pm »
Zacząłem czytać Wieczny Batman i Robin. Póki co po lekturze pierwszego zeszytu (nie tomu). Ale chaos :)
Mam nadzieję odnajdę się w tym...
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline Julek_

Odp: Batman
« Odpowiedź #4486 dnia: Lipiec 11, 2017, 02:41:26 pm »
White Knight" - tak się ma nazywać komiks, która dla Seana Gordon Murphy`ego ma stać sie tym, czym "Dark Knight Returns" był dla Franka Millera czy "Year 100" dla Paula Pope`a. Autor "Punk Rock Jesus", "Joe the Barbarian" i "The Wake" nie boi się szumnych zapowiedzi zapewniając, że pracuje nad swoim opus magnum. Czy komiks odciśnie się na mitologii Mrocznego Rycerza tak mocno, jak wspomniane wyżej tytuły? Tego nie wiem, ale wiem, że jego oprawa wizualna prezentuje się znakomicie. Przykładowe kadry robią naprawę oszałamiające wrażenie!

Pomysł na "White Knight" jest dość prosty, acz zaskakujący - w tym elseworldzie to Batman jest tym złym, a Joker - tym dobrym. Największy komiksowy villain po wyleczeniu ze swoich morderczych skłonności zaczyna dostrzegać absurdalność działań Gacka. Widzi, że jego walka z przestępczością wcale nie pomaga miastu, a wręcz... szkodzi.

Więcej o "White Knight" pisałem na Kolorowych, więc jak macie ochotę to wbijajcie:

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2017/07/2342-trans-atlantyk-394.html

Offline arczi_ancymon

Odp: Batman
« Odpowiedź #4487 dnia: Lipiec 12, 2017, 09:04:27 am »
Pomysł intrygujący, a plasze Murphy'ego wyglądają bardzo fajnie w czerni i bieli, pokolorowane podchodzą już pod standardową obecnie komputerową superhero popeline.

Offline Eragon

Odp: Batman
« Odpowiedź #4488 dnia: Lipiec 12, 2017, 12:58:30 pm »
Zacząłem czytać Wieczny Batman i Robin. Póki co po lekturze pierwszego zeszytu (nie tomu). Ale chaos :smile:
Mam nadzieję odnajdę się w tym...
Fakt, dużo się dzieje na początku i trudno to na szybko ogarnąć. Jako, że przed tym tomem nie czytałem nic z Nowego DC o Batmanie to dużo mi w sumie wyjaśnił krótki wstęp,,Pomiędzy kadrami''(Dick agent, amnezja Bruce'a, Bat robot itd). W sumie tylko nie wiedziałem kim jest ta Harper Row(ale na szczęście później jest bardzo dokładnie jej historia opisana).
Jeżeli ktoś nie czytał wcześniej żadnych przygód Batmana(lub mało) z Nowego Dc, a kupił też ,,Wojnę Robinów'' to polecam przeczytanie ,,Pomiędzy kadrami''z tamtego tomu. Jest tam dosyć przejrzyście opisana historia każdego z Robinów w Nowym DC(albo luknąć na prezentację ,,Wojny Robinów''na filmożercach, tam ta strona jest wśród przykładowych plansz). Mi akurat przeczytanie tego pomogło zrozumieć sytuację Tima i jego rodziców(troszkę nie rozumiałem wątku jego rodziców w WBiR). No i jest tam też parę słów o Duku Thomasie, który wraz z innymi Robinami - amatorami pojawia się na moment w WBiR.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2017, 03:14:55 pm wysłana przez Eragon »
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #4489 dnia: Lipiec 12, 2017, 11:12:53 pm »

Offline LordDisneyland

Odp: Batman
« Odpowiedź #4490 dnia: Lipiec 20, 2017, 09:35:50 am »
Dla uczczenia trzechsetnej strony wątku  ;-) - dopiero teraz zauważyłem, że porucznik Gordon w "Roku pierwszym" dzwonił do Merkel, antycypując problemy z tzw. uchodźcami...
http://i.imgur.com/8MwWmuK.jpg

Offline Garf

Odp: Batman
« Odpowiedź #4491 dnia: Lipiec 20, 2017, 04:34:14 pm »
Nie jestem pewien, gdzie tu da się wcisnąć uchodźców, ale jak pokazuje dalszy ciąg komiksu (choćby scena szturmu na pustostan z Batmanem albo sypania Flassa przez dilera narkotyków), rzeczony Merkel jest policjantem płci niewątpliwie męskiej. Pojawia się także w "Mrocznym zwycięstwie" i "Powrocie Mrocznego Rycerza".
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline LordDisneyland

Odp: Batman
« Odpowiedź #4492 dnia: Lipiec 22, 2017, 12:25:55 pm »
To był żart, zgadzam się, że nienajlepszy :)

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #4493 dnia: Lipiec 26, 2017, 12:28:07 am »

Krzysztof Sokołowski omawia Batmana według Alana Bernetta. Jak się okazuje, same perełki!

https://t.co/aLv2a9y1ZG

Offline [robak]

Odp: Batman
« Odpowiedź #4494 dnia: Sierpień 07, 2017, 03:06:44 pm »
O czym opowiada i na czym polega (z czym się łączy, z czym nie łączy) seria All-Star Batman z DC Rebirth?

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #4495 dnia: Sierpień 07, 2017, 03:15:13 pm »
Z tego co mi wiadomo jest to osobny, z niczym niepowiązany stand-alone.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #4496 dnia: Sierpień 07, 2017, 05:07:13 pm »
To taka specjalna seria do przeskakiwania rekina przez Snydera i przy okazji możliwość współpracy z różnymi rysunkami (niektóre zeszyty pod kątem ilustracji są cudowne).

Ogólnie to w tej serii masz bardziej poboczne historie oraz budowanie dalsze roli Duke'a w bat-rodzinie. A obecnie trwający w Stanach ostatni story arc opowiada o przeszłości Alfreda i to chyba jedyna wartościowa historia.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4497 dnia: Sierpień 12, 2017, 12:28:35 pm »
Brrrr...nie trawię Granta Morrisona a Batman i Syn to najgorszy komiks o Batmanie jaki w życiu widziałem.
Cóż nie będę tego komiksu bronił, ale Batman i Robin jest świetny zresztą ten z Nowego DC Comics też, serio postać Damiana od tego słabego debiutu w Batman i Syn, kiedy wszyscy go znienawidzili, przeszedł daleką drogę i stał się jednym z ulubieńców czytelników, a obie serię Batman i Robin pięknie tą drogę przedstawiają.
Co prawda Damian będzie miał znaczącą rolę Nastoletnich Tytanach, ale wg mnie to co najlepsze jest w tych dwóch seriach, czyli jego rozwój oraz relacje z Batmanem (czy to Dickiem, czy później z ojcem). I po mimo że na początku jest bucem, to jednak z czasem tą postać zaczyna się coraz bardziej lubić. Ja czekam aż Egmont zapowie Super Sons z Odrodzenia (bo przestałem liczyć na jakiekolwiek nowe serie z Nowego DC), bo ten tytuł będzie bardziej skupiać się na tej postaci niż niż NT. Zresztą postać Damiana mam wrażenie jest nieraz pisana jak tak na maksa przerysowany Batman.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2017, 01:11:58 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Batman
« Odpowiedź #4498 dnia: Sierpień 12, 2017, 01:54:00 pm »
   Dalej, żadnego Batmana nie czytałem to się nie wypowiadam, ale ten komiks jest zły pod każdym względem a ta nonsensowna postać małego Frankensteina jest tylko jednym z kamyków w tym ogródku. Przeczytałem też te trzy pierwsze Supermany co się zaczynały od Ludzi ze Stali i kurde nie dość że cała ta historia nie nadaje się do czytania to po przeczytaniu zakończenia poczułem się jak ofiara jakiegoś numeru Henryka Kwinto. Ziemia 2 to największe rozczarowanie jakie mnie spotkało w WKKDC, a i X-Men z WKKM jakoś mnie na kolana nie powalił chociaż mam słabość do marvelowskich mutantów. I temu typowi nie pomagają nawet rysunki Franka Quitely za którym przepadam. Ja po prostu muszę unikać tego autora chyba. Misterium było całkiem spoko.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2017, 02:00:13 pm wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4499 dnia: Sierpień 12, 2017, 02:52:11 pm »
A Doom Patrol, Invisibles i Animal Man czytałeś?

 

anything