trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1252718 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4425 dnia: Czerwiec 04, 2017, 07:38:25 pm »
W Cieniu Czerwonego Kaptura dopiero wyjdzie 17.10.2018 jako WKKDC #57. Innego originu tej postaci chyba po polsku jeszcze nie było.

Offline Garf

Odp: Batman
« Odpowiedź #4426 dnia: Czerwiec 04, 2017, 07:42:02 pm »
Chyba nie było nic większego z Red Hoodem u nas. W "Hushu" wątek pośmiertny Jasona odgrywa dość istotną rolę, ale nie jestem pewien, czy to można zakwalifikować jako jego występ.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline arnold

Odp: Batman
« Odpowiedź #4427 dnia: Czerwiec 05, 2017, 06:47:37 am »
No tak, zapomniałem o Hushu, ale też przeczytany. Pozostaje mi czekać do 2018,chyba, że do tego czasu coś wyjdzie, chociaż wątpię, a szkoda bo postać wg. mnie bardzo ciekawa.

Offline angelscorpion

Odp: Batman
« Odpowiedź #4428 dnia: Czerwiec 07, 2017, 09:13:55 am »
Ciekawe, czy się w końcu ukaże druga część legend Breyfogle'a? Już raz zapowiadali i się nie ukazała, teraz widzę, że znowu zapowiadają... https://www.bookdepository.com/Legends-of-the-Dark-Knight-Norm-Breyfogle-Volume-2-Norm-Breyfogle-Alan-Grant/9781401267636?ref=grid-view&qid=1496823033169&sr=1-4

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4429 dnia: Czerwiec 07, 2017, 09:36:51 am »
Tylko że w podanym przez ciebie linku to się coś nie zgadza, podana zawartość znajduje się w Legends of the Dark Knight Norm Breyfogle: Volume 1.

Wg mnie DC może mieć problem ze kompletowaniem Legends of the Dark Knight Norm Breyfogle, ponieważ sporo historii było tak tworzonych, że były rozdzielane na kilka tytułów: Detective Comic, Batman, Batman: Legends of the Dark Knight, przez co każdy rozdział rysował inny artysta. Przykłady proszę bardzo:
- The Idiot Root: Batman 472; Detective Comics 639; Batman 473; Detective Comics 640
- The Destroyer - Batman 474; Batman: Legends of the Dark Knight 27; Detective Comics 641
Druga sprawa to że nie do wszystkich Norm rysował okładki i chyba już w pierwszym Volume, DC pominęło je całkowicie.

Dużo dałbym jakby Egmont zdecydował się na wydanie klasycznych Batmanów, które wychodziły za czasów TM-Semica, nie tylko tych rysowanych przez Breyfogle'a.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2017, 10:36:53 am wysłana przez mkolek81 »

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4430 dnia: Czerwiec 07, 2017, 12:53:32 pm »
@UP
Lepiej by chyba było gdyby wydali ciąg dalszy. Czyli to co się działo jak TM Semic padł.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Batman
« Odpowiedź #4431 dnia: Czerwiec 07, 2017, 03:28:36 pm »
Oczywiście, że Egmont powinien wydać klasyczne Batmany i najlepiej właśnie te rysowane przez najlepszego pod słońcem rysownika nietoperza Norma Breyfogle'a lub ewentualnie Jima Aparo do scenariuszy Alana Granta lub Johna Wagnera czyli Batmany które jeszcze były Batmanami. Ten syfilis wydawany pod nazwą New 52 to makabryczny żart, zresztą przed nowym dc wcale nie jest lepiej. Powróciłem po tylu latach do czytania superbohaterszczyzny i zapłakałem jak zobaczyłem co zrobiono z Brucem Wayne'em.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Batman
« Odpowiedź #4432 dnia: Czerwiec 07, 2017, 03:36:06 pm »
A co zrobiono?

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4433 dnia: Czerwiec 07, 2017, 03:51:28 pm »
A co zrobiono?
wg mnie uwspółcześniono go, zrobiono go bardziej gadżeciarzem niż detektywem, ale mi to tak bardzo nie przeszkadza, co prawda teraz jego przeciwnicy to banda jeszcze większych świrów niż kiedyś

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Batman
« Odpowiedź #4434 dnia: Czerwiec 07, 2017, 03:51:33 pm »
Odarto go z jakiegokolwiek klimatu, przerobiono na standardowego gościa w rajtuzach uganiającego się za innymi przebierańcami. Teraźniejszego Batmana można by równie dobrze wsadzić do Avengers i ktoś niekumający komiksów nawet by się nie zorientował, że to postać z innej bajki. To co się teraz drukuje to poziom kloaki z lat 70-tych z której wyciągać Nietoperza musiał Frank Miller.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Batman
« Odpowiedź #4435 dnia: Czerwiec 07, 2017, 04:05:54 pm »
Odnoszę wrażenie, że za dużą rolę odgrywa tu sentyment i pamiętacie historie z TM Semic lepszymi niż były w rzeczywistości. Że Batmana można wsadzić do Avengers? Wsadzono go do Ligi Sprawiedliwości, dawno temu.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Batman
« Odpowiedź #4436 dnia: Czerwiec 07, 2017, 04:22:22 pm »
Podejrzewałem sam siebie o sentymentalizm bo to by było naturalne, ale z ciekawości otworzyłem kilka losowych zeszytów i te historie teraz tak samo jak i wtedy są po prostu o niebo lepsze a znaczący opad poziomu zaczyna się dopiero od Knightfall. No wsadzili i z jakim skutkiem?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2017, 04:40:42 pm wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

Offline Koalar

Odp: Batman
« Odpowiedź #4437 dnia: Czerwiec 07, 2017, 06:08:38 pm »
Batman Snydera to taki akcyjniak z rozmachem, ale jak dla mnie na wysokim poziomie i mnie się podoba. Historie z czasów TM-Semic są inne (bardziej detektywistyczne, mistyczne, klasycznie sensacyjne). Są różnorodne, ale są tam zarówno perełki, jak i przeciętniaki i słabizny (szanujmy się, Jim Aparo nie daje rady). Batman zatracił sporo swojej mroczności, ale słowa typu syfilis i kloaka są równie głupie jak Idiota z czasów TM-Semic.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline 79ers

Odp: Batman
« Odpowiedź #4438 dnia: Czerwiec 07, 2017, 06:16:26 pm »
... te historie teraz tak samo jak i wtedy są po prostu o niebo lepsze a znaczący opad poziomu zaczyna się dopiero od Knightfall.

Mam podobne odczucia względem Batmana (TM-S) i z tego powodu nie do końca rozumiem małe ciśnienie żeby wydać teraz Knightfall w zbiorczych. Jedyne co przemawia za to fakt, że to było wydane dawno, byłoby wszystko razem i jak zwykle czegoś w poprzednim wydaniu zabrakło - jak to w naszym kochanym kraju bywało (nie tylko kiedyś vide Kajtek i Koko od Egmontu ).

Moje ulubione Batmany od TM to równiez te od Breyfogle'a 5/91, 7/91,10/91,... natomiast w nowszych historiach odnajduję coraz mniej przyjemności z lektury(odnosząc się do tego co u nas opublikowano)

Offline Epekeina

Odp: Batman
« Odpowiedź #4439 dnia: Czerwiec 07, 2017, 06:18:06 pm »
Odnoszę wrażenie, że za dużą rolę odgrywa tu sentyment i pamiętacie historie z TM Semic lepszymi niż były w rzeczywistości. Że Batmana można wsadzić do Avengers? Wsadzono go do Ligi Sprawiedliwości, dawno temu.
To może raczej kwestia pewnej wrażliwości estetycznej (nie napiszę, że gustu bo dla wielu osób na forum gust to słowo klucz dopuszczające i rozwiązujące wszystko). Uwielbiam historie Granta, Wagnera czy Moencha, rysunki Breyfogla czy Jonesa. To są raczej proste historyjki, ale mają klimat, który mi odpowiada (poza Machinami, które są komiksem genialnym). Z kolei Snyder spływa po mnie jak woda po kaczce. A z komiksami wydawanymi przez TM Semic zapoznałem się dopiero jakoś po 2010 roku.