Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1273434 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

Odp: Batman
« Odpowiedź #4410 dnia: Maj 12, 2017, 09:26:44 pm »
Potwierdzam, zaczyna się w miarę nieźle (chociaż jeśli nie jest się fanem Batka to można odpuścić), a z każdym kolejnym tomem jest coraz gorzej. Ja odpadłem bodajże po czwartym, piątego już nie doczytałem... może kiedyś.

Offline angelscorpion

Odp: Batman
« Odpowiedź #4411 dnia: Maj 12, 2017, 10:04:38 pm »
Tomy czwarty i piąty mają tyle cukierkowych kolorów, że trudno uwierzyć, że czyta się mrocznego Batmana... Chociaż rysunki przyjemne.

Offline death_bird

Odp: Batman
« Odpowiedź #4412 dnia: Maj 12, 2017, 10:12:57 pm »
Czyli dwa pierwsze tomy można spokojnie sobie zaplanować. Dzięki. ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline donTomaszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4413 dnia: Maj 13, 2017, 09:51:15 am »
Powszechnie uważa się chyba, że tom 2 ciut słabszy od 1
2 to straszna kaszana, a nie ciut slabsza od jedynki
wielki bat-robot i inne debilizmy
nie warto, choc zgodze sie, ze majac jedynke i chcac poznac reszte historii, nie ma wyjscia...
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Pan

Odp: Batman
« Odpowiedź #4414 dnia: Maj 13, 2017, 10:36:06 am »
Warto wchodzić w "Trybunał Sów"? W sensie: po pierwszym tomie poziom nie spada?

Mi się te pierwsze tomy podobały nawet bardziej niż późniejsze historie z Jokerem.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #4415 dnia: Maj 20, 2017, 08:21:05 pm »
WIECZNI BATMAN I ROBIN TOM 1

Wiecie co jest największą zaletą tego komiksu? Brak Batmana! W końcu Bat-rodzina jest zdana tylko i wyłącznie na siebie. W żadnym krytycznym momencie nie pojawi się On i nie uratuje kogoś z bliskich. Komiks jest solidnie osadzony w uniwersum i wypada znać poprzednie tomy regularnej serii Batman Snydera, a także wszystkie tomy Wiecznego.

Ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, zarówno jeśli chodzi o zarys fabuły, nowego antagonistę jak i relacje pomiędzy Robinami. Dick, Red Hood, Red Robin mają swoje minuty w komiksie, scenariusz jest ułożony tak że każdy z nich ma swoje do zrobienia. Jakie to miłe dla oka, jeśli nie są tylko piątym kołem u wozu.

Graficznie podobnie jak w Wiecznym Batmanie, trochę panów tam rysuje, raz jest bardzo dobrze, raz nieco mniej, ale średnia wypada na plus.

Tomik ten jest również bardziej spójny niż Wieczny Batman, gdzie po kilkunastu zeszytach można już było czuć się delikatnie zgubionym, w tym przypadku wiemy o kogo chodzi a z każdym kolejnym etapem poznajemy więcej szczegółów kim jest nowy - stary wróg z przeszłości.

Polecam gorąco i czekam na lipiec z premierą kontynuacji.

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4416 dnia: Maj 20, 2017, 11:23:51 pm »
@Up
A Wojna Robinów nie ciągnie niektórych wątków z WBiR? Jeszcze nie kupiłem tego tomu to nie wiem co w środku.

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4417 dnia: Maj 21, 2017, 04:00:08 am »
A Wojna Robinów nie ciągnie niektórych wątków z WBiR? Jeszcze nie kupiłem tego tomu to nie wiem co w środku.
Nie ma żadnej kontynuacji wątków z serii WBiR. Wojna Robinów to crossover pomiędzy tytułami bat-rodziny jakie wychodziły w tamtym czasie (We are Robins, Grayson, Gotham Academy, Detective Comics, Robin, Teen Titans, Red Hood/Arsenal, zabrakło Batman i Batgirl). Prawda jest taka, że seria jest punktem wyjściowym dla serii Nightwing z Odrodzenia DC, której czytanie bez znajomości tej historii może być kłopotliwe.

W historii tej jest dość sporo miejsca poświęcone relacją Robinów (czyli Dicka, Jasona, Tima, Damian) z Batmanem a także miedzy nimi. Sama historia opowiada bardziej jak oni radzą sobie bez protekcji ojca (Bruce'a), ponieważ tutaj Batmanem jest już Gordon oraz kontynuuje wątki Trybunałów Sów znane z serii Batman oraz Wieczny Batman.

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4418 dnia: Maj 21, 2017, 06:34:23 am »
Po cameo w WBiR myślałem że to się nieźle zazębia. Ale to co piszesz też brzmi dla mnie ok i sobie to domówie w czerwcu.

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4419 dnia: Czerwiec 01, 2017, 01:24:25 pm »
takie uzupełnienie do wpisu dotyczącego kolejności czytania komiksów z Batmanem z Nowego DC (wizualne)

« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2017, 03:43:26 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline laf

Odp: Batman
« Odpowiedź #4420 dnia: Czerwiec 01, 2017, 01:51:34 pm »
No i właśnie mam pewny zgrzyt z tą rozpiską. Różni się ona w pewnych częściach w stosunku do tej, która była zamieszczona na Batcave (http://www.batcave.com.pl/2017/05/nowe-dc-comics-pelna-chronologia-wydarzen/#more-22368), ale najbardziej chodzi mi o Wiecznych Batmana i Robina oraz Wojnę Robinów. Według Batcave oba tomy WBiR są przedzielone WR, natomiast u Ciebie WR następuje po obu tomach WBiR. Osobiście kierowałbym się Twoim zdaniem, co sugeruje kolejność wydawania tych serii przez Egmont. Ale w takim razie dlaczego Batcave tak to podzielił?

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4421 dnia: Czerwiec 01, 2017, 01:55:08 pm »
Batcave tak to podzielił?
Bo się nie znają  :biggrin:

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4422 dnia: Czerwiec 01, 2017, 01:57:40 pm »
Według Batcave oba tomy WBiR są przedzielone WR, natomiast u Ciebie WR następuje po obu tomach WBiR. Osobiście kierowałbym się Twoim zdaniem, co sugeruje kolejność wydawania tych serii przez Egmont. Ale w takim razie dlaczego Batcave tak to podzielił?
Rozmawiałem na ten temat z nimi, oni kierowali się tym, że seria WBiR (pażdzienik 2015 – marzec 2016) wychodziła równolegle z crossoverem (grudzień 2015 – styczeń 2016), który zakończył się przed końcem serii WBiR, dlatego tak Egmont to wydaje i dlatego tak umieścili na swoje rozpisce. Czytając Wojnę w trakcie WBiR możesz zastanawiać jak bohaterowie będąc gdzieś na końcu świata mogą też być jednocześnie w Gotham (tzw. syndrom Wolverine'a się)

Mała aktualizacja grafiki (jak będę miał dobrej jakości oładki ostatnich tomów to ją jeszcze zaktualizuje lub jeśli Egmont zdecyduje się na publikację jakiś innych serii związanych z Nietoperzem z Noweg DC).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2017, 12:32:57 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #4423 dnia: Czerwiec 04, 2017, 09:40:42 am »
Zapraszam na PechaKucha Night Warsaw vol.23 w środę o godz. 19.00 w Warszawie na Brackiej 25 . Będę mówić w dużej mierze o Czarnej Nocy Paula Diniego (http://www.gothamwdeszczu.com.pl/blog/dark-night-a-true-batman-story/).


https://www.facebook.com/events/293770504380058/?acontext=%7B%22source%22%3A3%2C%22source_newsfeed_story_type%22%3A%22regular%22%2C%22action_history%22%3A%22[%7B%5C%22surface%5C%22%3A%5C%22newsfeed%5C%22%2C%5C%22mechanism%5C%22%3A%5C%22feed_story%5C%22%2C%5C%22extra_data%5C%22%3A[]%7D]%22%2C%22has_source%22%3Atrue%7D&source=3&source_newsfeed_story_type=regular&action_history=[%7B%22surface%22%3A%22newsfeed%22%2C%22mechanism%22%3A%22feed_story%22%2C%22extra_data%22%3A[]%7D]&has_source=1&hc_ref=PAGES_TIMELINE

Offline arnold

Odp: Batman
« Odpowiedź #4424 dnia: Czerwiec 04, 2017, 07:32:07 pm »
Panowie mam pytanie, czy w Polsce były wydane jakieś tytuły z Red Hoodem? Ogólnie znam postać, wiem jak się "zrodził", ale chciałbym poczytać więcej niż tyle co dotychczas, czyli Wieczny Batman, Śmierć w rodzinie to w sumie śmierć Robina, nie pamiętam czy był w Wieczne zło i teraz Wieczni Batman i Robin. Z góry dzięki za odpowiedź!

 

anything