trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1252279 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Batman
« Odpowiedź #4380 dnia: Kwiecień 18, 2017, 07:08:10 pm »
Arek pisał, że Machiny to był najgorzej sprzedający się numer Batmana. Drugim takim sprzedażowym niewypałem był Black & White. Smutne, ale wydaje mi się, że wtedy było jeszcze za wcześnie na taki typ historii. Mimo to chwała im, że się na takie komiksy zdecydowali.

Under the Red Hood wygląda na taką typową współczesną popierdółkę która ma na celu wyłącznie przywrócenie jakiejś postaci. Strange Appretiation za stare.

Offline Garf

Odp: Batman
« Odpowiedź #4381 dnia: Kwiecień 18, 2017, 07:22:20 pm »
"Strange Apparitions", jeśli już :smile: To są "Dziwne Zjawy", nie "Dziwne Docenienie". Jeśli się nie mylę, to absolutnie kiedyś pisał, że to bardzo dobry komiks.

Jeśli chodzi o "Black and White", to bardzo chętnie powitałbym wznowienie w DC Deluxe. Jakby tak jedynkę i dwójkę wydać w jednym tomie... a może i trójkę dałoby się dorzucić? Druk czarno-biały, więc cena za taką kobyłę może by została w granicach przyzwoitości.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline clandestino

Odp: Batman
« Odpowiedź #4382 dnia: Kwiecień 18, 2017, 07:35:07 pm »
Machiny były niewypałem, bo przeciętny czytelnik semiców kupując Batmana oczekiwał wówczas zupełnie innego komiksu. Ja byłem tym komiksem kiedyś bardzo rozczarowany - nie rozumiałem, o co w nim chodzi, a rysunki były dla mnie po prostu brzydkie. Nadal takie są - ale dziś je uwielbiam, taki ich urok.

Poniższego chyba u nas nigdy nie wydadzą... A chciałbym przeczytać trylogię czerpiącą z ekspresjonistycznego kina niemieckiego, ilustrowaną przez McKeevera:



Aha, a upadek TM-Semic nie zaczął się od eksperymentów takich jak Machiny, tylko od rozwlekłych oper mydlanych, trwających czasem po kilka lat. Maximum Carnage, Knightfall, Saga Klonów... Nie można było kupić jednego komiksu i go zrozumieć bez znajomości wielu poprzednich zeszytów. Ale taka była bolączka lat 90-tych, która doprowadziła do zapaści superhero przecież nie tylko w Polsce, ale i w Stanach.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Batman
« Odpowiedź #4383 dnia: Kwiecień 18, 2017, 09:42:40 pm »
Na tym etapie "zapaści rynku", na jakim jesteśmy fraza "chyba tego u nas nigdy nie wydadzą" traci, zdaje się, rację bytu. Desperatom, wiadomo, różne rzeczy strzelają do głowy, więc wszystko może się zdarzyć. Choć podejrzewam, że akurat McKeever jeszcze trochę sobie poczeka na "dojrzałość" komiksowej publiczności w Polsce. I nie wiem, czy za kadencji pokolenia TM-Semic sie doczeka... My, jesli chodzi o kulturę superherosow, jestesmy jednak na poziomie "Wiecznych Batmanów i Robinów", wieczni chłopcy dreptający do kiosków po nową porcje przygod co miesiąc...


Ja się w kazdym razie zebrałem i nadgoniłem "Batmana i Robina" z new 52, o ktorego dziś znów po polsku wnioskował mkolek81.


(...) Słaba sprzedaż tego tytułu (WBiR) może pokazać Egmontowi tylko, że miał rację, że nie wydał serii Batman i Robin*, a wg mnie ta seria jest na drugim miejscu po serii Snydera z New52 i inwestowanie w takie tytuły jak Bat Girl, wspomniany Grayson mija się z celem. (...)

Tomasi zaskarbił sobie moje uznanie, pisząc serię, ktora po pierwsze w wiekszości jest tie-inem (w oderwaniu od Batman Incorporated czy od Batmana Snydera czytać można tom pierwszy, partie drugiego i trzy ostatnie, choć z nich jeden (szósty) też mocno zakorzeniony jest w Incorporated), po drugie zaś opowaida o relacji, która istnieje tylko w planie symbolicznym. Gdy jeszcze przed New 52 Damian zakłada maskę Robina, maskę Batmana nosi ktoś inny i wchodzi on
w rolę syna, pożegnawszy ojca; gdy z kolei nowa odslona DC nabierze rozpędu, ginie Damian i Batman zostaje bez Robina. To mijanie się bohaterów związane z pomysłami scenariuszowymi innych autorów Tomasi w przez siebie prowadzonej serii przekuwa w atut. Batman jako bohater pogrążony w wiecznej żałobie, w oparciu o odczucie straty najlepiej rozpoznaje tu własne emocje i jego żal po stracie syna i późniejsza walka o niego, która powinna być nużąca w świetle zbyt czestych zmartwychwastań popularnych bohaterów, zaczyna być interesująca z zupełnie nowych powodów. Ładnie wplecione są w to postaci takie jak Frankenstein, a finalowe zeszyty przynoszą szereg udanych scen i żartobliwych rozstrzygnięć.
Wszystko to sprawia, że zgadzam się z mkolkiem jeśli chodzi o dobrą ocenę wystawioną tej serii i jednocześnie za sprawą powiązań z innymi seriami (w tym z nieopublikowanym w Polsce runem Morrisona; zwłaszcza zaś jego finalną partią) uznaję to za przedsiewzięcie o wątpliwej atrakcyjności dla polskiego czytelnika, który lubi mieć komplet i nieszczególnie ceni sobie gwiazdki z adnotacją "niepublikowane w Polsce" (to też od czasow TM-Semic). Natomiast scenariuszowi zakładającemu publikację trzech tomów Batman Incorporated i siedem tomow "B&R" z sympatii do Egmontu trudno mi kibicować.

Zachęcam zatem do lektury w oryginale i odpuszczenia Egmontowi tej dość ryzykownej (zwłaszcza w czasach zapasci rynku :wink: ) inicjatywy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2017, 04:35:56 pm wysłana przez winckler »
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline misiokles

Odp: Batman
« Odpowiedź #4384 dnia: Kwiecień 18, 2017, 09:58:24 pm »
A dużo poza nimi zostało? Pewnie i tak nie przeczytam, ale warto wiedzieć :wink:
Odpowiedź znajdziesz w tym tekście.
http://dcmaniak.blogspot.com/2014/10/batman-knightfall-new-edition-vol-2_12.html

Offline pitt

Odp: Batman
« Odpowiedź #4385 dnia: Kwiecień 19, 2017, 03:49:51 pm »
Batman Tom 9 nie miał czasem wyjść w listopadzie? Jeśli mi się nie przyśniło, to niezły przeskok z listopada na czerwiec.
@Night wolf już niestety zrobił edit swojej listy.


Offline Night wolf

Odp: Batman
« Odpowiedź #4386 dnia: Kwiecień 19, 2017, 04:27:15 pm »
Batman Tom 9 nie miał czasem wyjść w listopadzie? Jeśli mi się nie przyśniło, to niezły przeskok z listopada na czerwiec.
@Night wolf już niestety zrobił edit swojej listy.
Od początku miało być w czerwcu, miałem tak cały czas na liście bo to informacja z 8 tomu bodaj. :)

Offline pitt

Odp: Batman
« Odpowiedź #4387 dnia: Kwiecień 19, 2017, 04:45:42 pm »
Czyli fantazja nocna.  :oops:
Dzięki za rozwianie wątpliwości.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #4388 dnia: Kwiecień 26, 2017, 10:47:33 pm »

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4389 dnia: Kwiecień 30, 2017, 09:23:23 pm »
Po słabej Gothtopi odpuściłem sobie główną serię Batmana - CS, OR i WS. Dlatego zdziwiło mnie, że Bruce nie jest Batmanem w Wiecznym Batmanie i Robinie. A wytłumaczeniem jest najbardziej banalny powód w historii popkultury, żywcem wyjęty z brazylijskich telenowel. I właśnie za takie rzeczy Snyder całkowicie obrzydził mi Batmana. Przecież N52 powstało dlatego, że w Old DC Bruce przestał być Batmanem, zastąpił go Grayson, potem on jednak wrócił ale to nie było już to. Sprzedaż spadła, więc zdecydowano się na restart, by z tego wybrnąć. To po jaką cholerę po 5 latach wrócono do punktu wyjścia??? Jak można ZNOWU pozbawić Bruce'a roli Batmana i to przez amnezję?! A zamiast niego Gordon chodzi w egzoszkielecie, a Robinowie się miotają po mieście jak dzieci we mgle. No jak?! Kto dopuścił do czegoś takiego? To ja się nie dziwię, że znowu trzeba restart robić. Jak się tak gwałci ikony, to potem już tylko pałą w łeb i od początku. Snyder się nie nadaje.

Ale rysunki pierwszych zeszytów naprawdę ładne. Podchodzą mi bardziej niż Capullo. gdyby w takim stylu rysowano Mroczne Odbicie, to pewnie kupiłbym ten komiks.

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4390 dnia: Maj 01, 2017, 05:30:57 am »
@8azyliszek
właśnie dlatego że odpuściłeś czytanie serii głównej (pisanej przez Snydera) to nie wiesz, że Batman w Ostatecznej Rozgrywce umarł. Już w Wadze Superciężkiej, kiedy Alfred rozmawia z Supermanem jest wyraźnie zaznaczone, że osoba które wróciła jako Bruce Wayne to inny człowiek, pozbawiony historii i mroku w sobie. To jest coś więcej niż amnezja.
Krytykujesz DC za takie praktyki jak zastępowanie bohatera innym, ale to samo zrobił Marvel ze Spidermanem, dzięki temu masz coś co zostało u nas wydane jako Superior Spiderman (którego czytasz i lubisz). Widać też że nie rozumiesz zamysłu jaki mają twórcy, czyli:
Wiadomo także od razu, że to jest tylko tymczasowe, aby pokazać kim tak naprawdę jest Batman i dlaczego jest ważny dla Gotham (co zresztą w tym tomie jest poruszone na początku).

A co do Graysona, to powinieneś wiedzieć że w tym czasie udawał martwego (odsyłam do przeczytania jeszcze raz Wiecznego Zła, bo chyba ci się zapomniało) i działa jako agent Spyral (o czym traktuje świetna, ale nie wydana u nas seria Grayson).
Nie rozumiem twojego oceniania serii Batman, której nie czytasz ewidentnie to widać z twojej wypowiedzi, a oceniasz tą serię z punku innej, która ma bardzo mało z nią związku.
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2017, 11:31:12 am wysłana przez mkolek81 »

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4391 dnia: Maj 01, 2017, 12:06:39 pm »
Jak zwykle mylisz skutek z przyczyną mkolek. Trybunał Sów był bardzo dobrym otwarciem. Zaskakująco dobrym, biorąc pod uwagę że nie lubię restartów. Ale potem poziom poleciał na pysk i nie dało się już czytać tego umniejszonego Batmana, zachowującego się jak idiota. To nie jest tak, że ja nie czytam i oceniam tylko przeczytałem, oceniłem że jest to kiepskie i dałem sobie spokój. Amnezja? Seriously??? No i wszystkie serie się ze sobą łączą. Jak mi się nie podoba jedna, daję szansę drugiej, nie moja wina, że ma swoje mankamenty.

I nie chodzi o to, że WBiR to seria o Greysonie prawie bez Bruce'a. Taki pomysł jest jak najbardziej do zrobienia. Mi się nie podoba tylko jak to robią. Że znowu Batman jest nurzany w szambie, bo wymyślili (zupełnie z tyłka), że kiedyś zrobił coś złego i odstawił swoje ideały na bok. A potem Dick zachowuje się jak małe dziecko we mgle. Jest głupszy niż charakter postaci przewiduje. I to mi się właśnie nie podoba, anie że zdjęli Bruce'a Wayne'a. Ale głupi powód zdjęcia też mi przeszkadza, bo wróciliśmy do punktu wyjścia N52. po co, skoro wiemy, że to było bardzo złe rozwiązanie?

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4392 dnia: Maj 01, 2017, 01:45:46 pm »
Ty masz totalnie zaburzony obraz tego jakie są komiksy superhero całościowo nie tylko z Batmanem. Proponuje cofnąć się bardzo daleko do początków Batman i poczytać więcej historii z nim, a potem zacząć oceniać współczesne historię z perspektywy znajomości większej całości niż wycinka jaki dostaliśmy w Polsce. Czekam na twoje narzekanie na Batman z Odrodzenia (jak i samo Odrodzenie).

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4393 dnia: Maj 01, 2017, 01:58:02 pm »
Batman Rebirth podobno słaby jest - tak w prelekcji na Leszku mówiono. Kupi się jeden tom i najwyżej puści jak Gothtopię. Ważne że wraca stary dobry Superman i tego się będę trzymał.

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4394 dnia: Maj 01, 2017, 02:12:11 pm »
Ważne że wraca stary dobry Superman i tego się będę trzymał.
I tez ci nie podejdzie. Teoretycznie to "stary" Superman, ale tak naprawdę to całkowite nowe podejście do niego (podobna sytuacja z Action Comics, gdzie nie podjedzie ci Luthor), tak jak to zrobił Snyder w przypadku Batman w Nowym DC i tak jak to robi King w przypadku Odrodzenia. Za bardzo tkwisz w kultowej kreskówce. Na twoim miejscu nie kupował był Batmana, bo w pierwszym tomie jest geneza nowych postaci/wrogów a to jest to czego nie lubisz, wtedy nie będziesz musiał pluć jadem na Odrodzenie, że jest głupie.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2017, 12:47:40 pm wysłana przez mkolek81 »

 

anything