Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1251915 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #4275 dnia: Styczeń 12, 2017, 09:32:05 pm »
Hehe, ale ja właśnie w moim pytaniu pytałem o te 2 DC, które ma teraz wydać Egmont - czyli właśnie Ikara i potem (zapewne) Anarcha (chyba, ze nie odnosiłeś się do mojego pytania).
Wiem, że to nowy zestaw twórców i zastanawiałem się czy wejść teraz w tę serię czy to nic nadzwyczajnego...? (bo z tego co widzę oceny na goodreads mocno przeciętne)


Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #4276 dnia: Styczeń 12, 2017, 09:59:30 pm »
A, o to pytałeś.

Rysunkowo jest świetnie. Historia... cóż. Dawno ją czytałem i wtedy miałem po niej całkiem niezłe wrażenie. Jeden znajomy, któremu się nie podobała twierdził, że szybko o niej zapomnę. I w sumie miał racje.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline donTomaszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4277 dnia: Styczeń 13, 2017, 12:03:15 am »
Czytał. Bardzo klimatyczne. Niestety DC zebrało zeszyty autorstwa tylko tych panów, przez co niektóre historie są ucięte, bądź brak im początku, gdyż te rzeczy już nie wyszły z rąk owego tandemu. Czuj się ostrzeżony!
Dziekuje slicznie misiokles!
Dzis zakupilem.
Pierwsze wrazenie - wow (dobrze wydany hajs)! Ostra jak brzytwa kreska Jonesa, ktora znam i bardzo lubie z Sandmana, mega cieniowanie, peleryna i ten mrok w rysunkach. Wyglada to wszystko, mowiac kolokwialnie - w pyte! Czytalem tu i owdzie, ze scenariuszowo takze jest bardzo dobrze. Lubie te stare batmany, zwlaszcza a la Breyfogle i na lekture tego zbiorku ostrze swoj pazur. Jezeli calosciowo wchlania sie tak dobrze jak oglada, to jestem w siodmym, komiksowym niebie.
 :wink:
 
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #4278 dnia: Styczeń 13, 2017, 12:05:01 am »
A, o to pytałeś.

Rysunkowo jest świetnie. Historia... cóż. Dawno ją czytałem i wtedy miałem po niej całkiem niezłe wrażenie. Jeden znajomy, któremu się nie podobała twierdził, że szybko o niej zapomnę. I w sumie miał racje.
Dzięki, chyba się wstrzymam i najwyżej dokupię jak historia zbierze jakieś specjalnie pozytywne recenzje na forum... z czegoś trzeba rezygnować... :wink: ;)

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #4279 dnia: Styczeń 13, 2017, 08:03:11 pm »
Wieczny Batman 3

Strata czasu i pieniędzy? Na pewno nie. Zadowolenie z lektury? Też nie do końca. Nie wiem jak ocenić ten tytuł. Z jednej strony Batman przedstawiony na kartach tego komiksu jest bardzo nieogarniętym mścicielem, zachowuje się jak bachor rzucający się każdego z byle sugestii kogoś innego. W roku zerowym czy tam pierwszym może by to przeszło, ale w Eternalu kompletnie to nie pasuje. Bat-rodzina oprócz Barbary Gordon ponownie została przedstawiona jako piąte koło u wozu. Bezpośrednie starcia 1 na 1 jednoznacznie wskazują, że bez Bruce'a żaden super-przestępca nie może być powstrzymany. Nudne się to robi i na pewno atrakcyjniejszy byłby tytuł, w którym dojrzały Batman koordynuje działania podwładnych, a nie sam robi 99,99% roboty. Scenariusz przereklamowany, przesadzony za bardzo skomplikowany i momentami po prostu głupi. Zbiegów okoliczności w tym całym planie głównego winowajcy było tyle, że czasami wywoływało straszne poirytowanie. Graficznie wolę albumy, gdzie grono twórców jest węższe, różnorodność w Eternalu wypada w większości blado i nie przekonuje.

Podsumowując jest to niezła rozrywka łącząca całe uniwersum, ale patrząc na jakość powinno być zdecydowanie lepiej. Potencjał w Gotham został niewykorzystany, nie zawsze po raz enty zniszczenie miasta jest dobrym pomysłem...

Offline AvengerGT

Odp: Batman
« Odpowiedź #4280 dnia: Styczeń 13, 2017, 09:45:57 pm »
nie zawsze po raz enty zniszczenie miasta jest dobrym pomysłem...
Już mnie ten motyw zaczyna irytować i trochę męczyć. Równanie miasta z ziemią przepisem na efektowny komiks...

Offline 8azyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4281 dnia: Styczeń 14, 2017, 09:10:41 am »
Zgadzam się z powyższymi. I właśnie dlatego MI ciężko polubić tego Batmana z N52. Bo NIE PLANUJE, TYLKO REAGUJE. a WŁAŚCIWIE SIĘ MIOTA od wybuchu do wybuchu.

Nie wiem - może to jest tendencja ostatnio w popkulturze, bo coraz częściej widzę też to w telewizji, filmach i niektórych książkach. Że bohater wcale nie wygrywa, bo wykazuje się szczególnym sprytem czy pomysłowością. Nie - on wpada na pomysły, które wymyśliłaby zwykła, przeciętna osoba. Ale cały świat przedstawiony, to banda idiotów, którzy nie potrafią związać końca, z końcem. Np to wrobienie Gordona w morderstwo i błyskawiczne wsadzenie go do Blackgate na zwykły blok. A potem mimo oczywistej niekompetencji Barda jego trwanie na stanowisku komisarza, bo tak stanowił scenariusz. Albo błyskawiczna konfiskata majątku Wayne'a. To wszystko były głupoty fabularne, przez które ciężko się czytało Eternala.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2017, 02:03:23 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline AvengerGT

Odp: Batman
« Odpowiedź #4282 dnia: Styczeń 14, 2017, 12:35:27 pm »
@up


Przez pryzmat tych zabiegów nie jestem tak surowy by stwierdzić, że ciężko polubić Batka z N52. Zaczyna irytować, ale w zasadzie to tło reszty wydarzeń. Taki Batman od Trybunału Sów do Ostatecznej Rozgrywki to jednak całkiem niezła seria. Liczę, że do końca będzie co najmniej dobrze.

Offline Murazor

Odp: Batman
« Odpowiedź #4283 dnia: Styczeń 17, 2017, 07:50:39 am »
Gdyby się ktoś wahał nad zakupem Wiecznego Batmana, to radzę się śpieszyć. Tom 1 już prawie niedostępny. To samo z Ziemią Jeden tom 1.

Offline zagul

Odp: Batman
« Odpowiedź #4284 dnia: Styczeń 17, 2017, 08:28:37 am »
Gdzieś (aros, bonito, sklepgildia, nieprzeczytane - brak) prócz allegro w normalnej cenie jest dostępny 1 tom ?

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4285 dnia: Styczeń 17, 2017, 08:45:52 am »
empik - brak
komiksiarnia - brak
literacka - brak
geek zone - brak

jest w incalu już brak
http://www.incal.com.pl/kategorie/komiksy/1,10,tytul,desc/?szukaj=wieczny+batman&x=0&y=0

jest w komikslandi
http://komikslandia.pl/pl/p/Batman-Wieczny-Batman-01/10995

proponuje najpierw zapytać się o dostępność szczególnie w komikslandi
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2017, 06:15:58 am wysłana przez mkolek81 »

Offline arczi_ancymon

Odp: Batman
« Odpowiedź #4286 dnia: Styczeń 18, 2017, 10:22:03 am »
Batmany idą jak ciepłe bułeczki, więc pewnie trzasną dodruk jak ze wszystkim.

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4287 dnia: Styczeń 18, 2017, 12:53:01 pm »
Batmany idą jak ciepłe bułeczki, więc pewnie trzasną dodruk jak ze wszystkim.
zdecydowanie, tym bardziej że komiks był w sprzedaży zaledwie rok i się sprzedał. Większość osób ocenia ją jako słabą (mówię o całości), bo historia pomimo dobrego początku jest straszenie rozwleczona, ale na pewno cena tego albumu też miała znaczenie. Patrząc wstecz to tak szybko chyba sprzedały się tylko pierwsze Batmany Snydera, Detective Comics zalegał dość długo.

Offline Wojtpil

Odp: Batman
« Odpowiedź #4288 dnia: Styczeń 25, 2017, 12:24:30 pm »
Już po premierze Batman Detective Comics: Ikar.
Ktoś to czytał? Komuś się podobało/nie podobało?
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline marian381

Odp: Batman
« Odpowiedź #4289 dnia: Styczeń 27, 2017, 11:42:40 am »
Batman – Detective Comics tom 6: Ikar - prezentacja komiksu

Na plus na pewno zmiana rysownika. Co do samej historii, to na razie się nie wypowiadam, bo muszę nadrobić jeszcze piąty tom. Z ocen na goodreads wynika jednak, że jest nieco gorzej niż w poprzednich tomach. Chętnie się zapoznam z opiniami osób, które już czytały. W wydaniu jest też zapowiedź siódmego tomu, który ma zadebiutuje w maju.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ