Autor Wątek: Fables (Baśnie)  (Przeczytany 127522 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mruk

• Wyzwoleniec
  • *
Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #555 dnia: Czerwiec 19, 2018, 07:28:13 am »
Ale jednak przeczytałeś całość, więc chyba nie takie złe...
Ależ ja wcale nie napisałem, że złe, tylko że takie se.

Przeczytałem, nie żałuję, ale też raczej nigdy nie wrócę.

Offline absolutnie

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #556 dnia: Czerwiec 19, 2018, 09:56:14 am »

A do którego tasiemca wracasz?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Namir

• Wyzwoleniec
  • *
« Odpowiedź #557 dnia: Czerwiec 19, 2018, 10:14:25 am »
Ależ ja wcale nie napisałem, że złe, tylko że takie se.

Ja znowu przeczytałem 2 razy całość i pewnie kiedyś przeczytam 3. Bardzo lubię tę serię, pomimo spadku formy po 11 tomie.

Offline isteklistek

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #558 dnia: Czerwiec 19, 2018, 10:30:21 am »
Chciałbym się dowiedzieć na czym polega ten spadek formy? 

Offline Dembol_

• Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
    • Evil Manga
« Odpowiedź #559 dnia: Czerwiec 19, 2018, 11:01:02 am »
W 11 tomie docieramy do miejsca, które mogło być świetnym naturalnym końcem dla serii bo kończy się walka z Adwersarzem, wiele wątków zostaje zamkniętych całkiem zgrabnie, a wszyscy żyli długo i szczęśliwie. A potem dopisano jeszcze drugie tyle zeszytów, w których nie jest już tak fajnie.
http://evilmanga.tumblr.com/ - manga dla dojrzałego czytelnika

Offline Death

• Radca bracki
« Odpowiedź #560 dnia: Czerwiec 19, 2018, 11:23:06 am »
w których nie jest już tak fajnie.
Moim zdaniem jest. A moje top 3 albumów (nie czytałem jeszcze dwóch ostatnich, choć czekają na półce) to Folwark zwierzęcy, Czasy mroku i Maluchy w krainie zabawek, a więc de facto 2/3 z nich to numery już po 11. :smile: Seria cały czas trzyma poziom i w przeciwieństwie do Usagiego zamyka wątki, otwiera nowe, zamyka i znowu otwiera trzeci raz (i ufam, że zamyka w 22. tomie), co jest bardzo fajne. Jak ktoś chce bawić się dalej, to może czytać tom 12. i dalsze, a jeśli komuś się znudziło, to kończy na 11. Ja polecam czytać dalej.

Offline Namir

• Wyzwoleniec
  • *
« Odpowiedź #561 dnia: Czerwiec 19, 2018, 12:43:14 pm »
Chciałbym się dowiedzieć na czym polega ten spadek formy?

Tak jak napisał Dembol, w 11 tomie zostaje zamknięty główny wątek, a potem się pojawiają nowe wątki, które niekoniecznie już trzymają taki poziom (chociaż według mnie wciąż są dobre, jednak nie tak, jak ten z początku). Ponadto 2 najgorsze tomy według mnie, czyli Wielki baśniowy crossover i Superdrużyna są właśnie w tej drugiej części.

Nie mówię, że tomy po 11 tomie są złe, bo nie są, ale jeżeli pierwsze 11 tomów nie wciągnęło kogoś w świat, to wydaje mi się, że kolejne tomy tego nie zrobią. ;)

Offline Mruk

• Wyzwoleniec
  • *
« Odpowiedź #562 dnia: Czerwiec 19, 2018, 07:54:45 pm »
A do którego tasiemca wracasz?
Thorgal, Tytus, Kajko i Kokosz, Kajtek i Koko, Asteriks, Usagi Yojimbo, Sin City, Star Wars, Kloss i Żbik, Hellboy, kiedyś pewnie wrócę do Sandmana czy Kaznodziei (choć być może będzie to tylko jednorazowy powrót)...
Nie do końca rozumiem definicję tasiemca - czy jest to każda długa seria? A jeśli tak, to jak długa musi być?

Online parsom

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
« Odpowiedź #563 dnia: Czerwiec 19, 2018, 08:08:36 pm »
Ja również się nie zgadzam, że po tomie 11 jest spadek. Jeden crossover spadku nie czyni, a za "Maluchy w krainie zabawek" wybaczam nawet tę wpadkę.Określenie tego cyklu "takie se" to jednak nadmierna dezynwoltura.I już w połowie wiedziałem, że kiedyś do tego wrócę.

Offline kostron

• Nosiciel Wody
  • *
« Odpowiedź #564 dnia: Czerwiec 19, 2018, 08:25:57 pm »
Żadnego tak długiego cyklu nie czytałem z taką przyjemnością. Jednak druga część (po 11 t.) wchodziła mi ciut słabiej. Coś się rozmyło, odczułem takie pisanie na siłę. ale overall - 10/10

Offline wonaps

• Nosiciel Wody
  • *
« Odpowiedź #565 dnia: Czerwiec 20, 2018, 06:40:17 am »
ja się zatrzymałem na 9 bo więcej ciężko teraz dostać;)

Offline Murazor

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #566 dnia: Czerwiec 20, 2018, 08:55:33 am »
A moje top 3 albumów to Folwark zwierzęcy, Czasy mroku i Maluchy w krainie zabawek
O to to, mam tak samo :)

Ogólnie mnie się wydaję, że jest troszkę słabiej niż w pierwszej połowie, ale te 2 tomiki (a zwłaszcza Maluchy) podnoszą poziom bardzo wysoko. Jak się minię crossover i Superdrużynę to później jest tylko lepiej.

Offline maxim1987

• Nosiciel Wody
  • *
« Odpowiedź #567 dnia: Czerwiec 20, 2018, 11:19:53 am »
Dla mnie Maluchy w krainie zabawek to najlepszy tom w całej serii. Co więcej - można go czytać jako samodzielny komiks

Offline Mruk

• Wyzwoleniec
  • *
« Odpowiedź #568 dnia: Czerwiec 20, 2018, 01:54:31 pm »
Dla mnie Maluchy w krainie zabawek to najlepszy tom w całej serii.
Wiele osób ceni ten tom, a mi przeszkadzało w nim przede wszystkim to, że tytułowe maluchy zostały w zasadzie pozostawione same sobie, mimo, że w poprzednich tomach zasada "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego" była stosowana z żelazną konsekwencją. Po drugie - rozwiązanie Dariena - typowo-amerykańsko patetyczne, ale według mnie niepotrzebne i nieuzasadnione fabularnie.

Ogólnie - czytając ten tom cały czas wpadała mi do głowy myśl: "Nie, ta postać postąpiłaby zupełnie inaczej".
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2018, 05:50:30 pm wysłana przez Mruk »