Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 406744 razy)

Offline sum41

• Starszy Mistrz
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4965 dnia: Styczeń 09, 2018, 07:17:12 pm »
Co to za bzdety krążą po FB że Stan Lee molestował pielęgniarki?
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Jackal

• Radca bracki
  • Approaches
« Odpowiedź #4966 dnia: Styczeń 09, 2018, 09:00:01 pm »
Shokugeki no Souma 1 i 2 -  w całości seria poświęcona gotowaniu. Wbrew sobie fajnie wyszło i z zacięciem się oglądało, ale na początku ciężko było mi się przyzwyczaić do orgazmu osób smakujących jedzenie. Takie w sumie Kuroko no basket o gotowaniu. 8,5/10

Golden Time - anime o dwóch jaźniach z przed utraty pamięci i po wymieszane z miłostkami pseudo studenckimi. Niby zachowania postaci denerwowały i niby nic nadzwyczajnego, ale fajnie się oglądało. Pewnie miało na to wpływ wplatanie postaci pobocznych takich jak NANA [do tej pory się zastanawiam czy to nawiązanie do tej "NAN'y" czy przypadkowa zbieżność.
7,5/10
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2018, 05:49:41 pm wysłana przez Jackal »

Offline Hollow

• Asesor
  • Ultimate Pervert
« Odpowiedź #4967 dnia: Luty 01, 2018, 08:35:48 am »
Fate/Apocrypha - historia alternatywnej wersji Wojny Graala. Pewien klan magów o imieniu Yggmillenia wykradł Graala z Fuyuki i postanowił urządzić własną ustawkę. Tym razem drużynowo. Tak więc mamy dwie drużyny po 7 mistrzów i 7 Sług. A między nimi Sługa Ruler, która jest rodzajem sędziego przyzwanego przez Graala i pilnuje przestrzegania zasad. Anime jest po raz kolejny historia z serii "od słabeusza do najsilniejszej postaci w anime". Tym razem za takiego robi bezimienny homunculus. Anime wygląda i brzmi bardzo ładnie. Fabuła też na dobrym poziomie. Jedynymi minusami jest dziwny wygląd niektórych postaci i za duża ich ilość. Zanim zdążyliśmy ich poznać już kończą bez głowy. Przyjemne anime, choć miejscami dość przygnębiające. Dla fanów Fate pozycja obowiązkowa.

Offline Wilk Stepowy

• Starszy Gildii
  • wilk bez zębów
« Odpowiedź #4968 dnia: Luty 01, 2018, 10:47:41 am »
Moim zdaniem fani serii Fate nie powinni się za Apocrypha  w ogóle zabierać. Pod względem bohaterów, choreografii walk i wykonania to przeciętny shounen nie dorastający do pięt dla Zero i Unlimited Blade Works.

Offline Hollow

• Asesor
  • Ultimate Pervert
« Odpowiedź #4969 dnia: Luty 01, 2018, 10:28:30 pm »
Do Zero i Unlimited Blade Works faktycznie mu daleko, ale moim zdaniem od pierwszej serii wyszło lepiej. Sieg bardziej mi się podobał jako bohater niż Shiro. Słudzy byli tacy sobie, a niektórzy strasznie udziwnieni (Karna czy Atlanta) ale fajnie, że pokazali magów i ich umiejętności. Moim zdaniem jednak warto rzucić okiem. Choćby dla Mordreda.

Offline wyspa

• Szafarz bracki
  • Bakayaro!!!
    • MAL Profile
« Odpowiedź #4970 dnia: Luty 02, 2018, 10:02:51 am »
Nah słabe w cholerę... Nawet pierwsza ekranizacja była lepsza od tego IMHO. Po prostu w tej serii nic się nie klei ze sobą. Mam nadzieję że Last Encore lepsze będzie.

Offline Jackal

• Radca bracki
  • Approaches
« Odpowiedź #4971 dnia: Luty 15, 2018, 05:25:31 pm »
Kokoro Connect - dość fajne, różni bohaterowie, róże kombinacje jakim są poddani. Jeśli ktoś lubi temat zamiany ciał to polecam. Szkoda, że nie zostało nic wyjaśnione, ale pomimo tego podobało mi się. 7,5/10

Offline Skrzydlaty

• Szafarz bracki
  • _/_/_/_/_/_/
« Odpowiedź #4972 dnia: Luty 18, 2018, 09:13:13 pm »
Przerwałem swoją mozolną podróż przez LOGH, żeby obejrzeć Kimi no Na wa., piastujące obecnie drugie miejsce w rankingu MAL, a wcześniej przez jakiś czas pierwsze. Przymierzałem się do tego anime z podejściem iście anfanowskim, bo nie chciałem zabierać się za nic, co byłoby niedostatecznej jakości. I było warto.

Od strony wizualnej dużo tutaj klasycznych elementów dla Shinkaiego Makoto - rozbuchane i malownicze nieba, szklane i organiczne miasta, tętniąca życiem przyroda. Nie ukrywam, że każdy taki spektakl sprawia, że mam ochotę piszczeć z radości, dziękując wszystkim bogom, że w roku 2018 nie wszystko jeszcze zostało przejęte przez bryły 3D. Tutaj studio zdaje nie mieć się żadnej konkurencji, przynajmniej jeżeli chodzi o statyczny obraz.

Fabularnie też jest zadziwiająco dobrze. Poczynając od tego, że jest to pełnoprawny film (106 minut), podczas gdy ostatnia Kotonoha no Niwa miała skromne 46 minut. I mało tego - rozwój samej fabuły również jest o wiele bardziej odczuwalny. Tego z początku się obawiałem chyba najbardziej - że nowy film będzie lekkim romcomem opartym o wyświechtany wątek zamiany płci, a ostatecznie przez anime przewinęło się pełnoprawne supernatural/mystery. Może nie najambitniejsze i możliwe do przewidzenia, ale osobiście byłem bardzo miło zaskoczony.

Z innych ciekawych elementów - Shinkai Makoto zdaje się coraz silniej przeplatać swoje filmy piosenkami, co moim zdaniem jest bardzo fajnym zabiegiem i już przy Kotonoha no Niwa miałem nadzieję, że potencjalnie szerzej eksplorowanym. Dobór utworów osobiście może mnie nie przekonał, niemniej bardzo mi się ta tendencja podoba.

Klasycznie zatem podsumowując - ocena dziesiątkowa, chociażby za samą oprawę tej produkcji, a jednocześnie mam nadzieję, że słynny twórca się dopiero rozkręca i dojrzewa artystycznie - następnym razem chciałbym jeszcze gęstszej fabuły, choć nie wątpię, że pełna będzie sentymentalnych nut i charakterystycznej wrażliwości Makoto.
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2018, 09:21:24 pm wysłana przez Skrzydlaty »

Offline Jackal

• Radca bracki
  • Approaches
« Odpowiedź #4973 dnia: Luty 19, 2018, 07:59:51 pm »
Przychylam się to jeden z lepszych filmów. Za ciosem, jeśli nie oglądałeś  Eiga Koe no Katachi to obejrzyj i daj znać czy wydał ci się jeszcze lepszy.

Offline Skrzydlaty

• Szafarz bracki
  • _/_/_/_/_/_/
« Odpowiedź #4974 dnia: Luty 19, 2018, 08:37:53 pm »
Mam w planach. Zwłaszcza, że czytałem jednotomówkę i bardzo mi się podobała. :)