Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 867929 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4935 dnia: Wrzesień 09, 2017, 06:20:59 pm »
Dawno nie obejrzałem całego sezonu w dwa dni.
:) to samo pomyślałem jak kończyłem oglądać tylko, że "Dawno nie obejrzałem całego sezonu w jeden dzień".
Usiadłem i zanim się się zorientowałem jak pstryknięcie palcami było koniec. Nie nadążyłem się delektować odcinkami.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4936 dnia: Październik 30, 2017, 04:03:41 pm »
Ktoś z Was obejrzał całe Legend of Galactic Heroes? Jestem na 36 odcinku i szczerze mówiąc umieram z nudów. Czy to się jakkolwiek jeszcze rozkręca? Czy są jakieś niebywałe zwroty w akcji, cokolwiek, co sprawia, że to anime zasługuje na bycie w czołówce na MAL'u?

Doceniam wszelkie intrygi polityczne, fakt, że szybko uśmiercono jedną z głównych postaci, w teorii wszystko jest z tą serią w porządku. A jednocześnie niemiłosiernie się wlecze, tempo jest przerażająco wolne, obejrzenie jednego odcinka z miejsca mnie usypia. Zrobiłem sobie nawet przerwę, żeby zobaczyć, czy wszystko ze mną w porządku i My Hero Academia S2 pożarłem w niecały tydzień.

A teraz znowu gryzę się z tym klasykiem. I powoli nabieram ochoty, by rzucić go w kąt.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4937 dnia: Październik 30, 2017, 08:05:09 pm »
Raczej tempo równe cały czas, ale mi np się bardzo podoba... wręcz żałuję ze tak późno zacząłem oglądać (bo dosłownie teraz kończę, chyba z 10 epków mi zostało). No ale ja lubię powolne serie więc ten tego :D

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4938 dnia: Październik 30, 2017, 08:11:08 pm »
Sam z zasady również nie mam im nic przeciwko. Wśród obejrzanych rzeczy mam zatrważająco dużo różnych slice of life'ów, gdzie nic się nie dzieje, a bawiłem się przy nich świetnie. Tylko tutaj... Jakoś nie wiem, nie zależy mi chyba szczególnie na losach bohaterów, nie emocjonują mnie intrygi.

Może też kwestia tego, że spodziewałem się czegoś więcej. (:

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4939 dnia: Październik 31, 2017, 12:37:04 pm »
Na pocieszenie dodam że jeszcze plot twisty będą... ogólnie w sumie mi się podoba to w tej serii ze pokazują swojego rodzaju historię tego universum... i miejsca gdzie inne serie by się skończyły bo bohater X osiągnął Y tutaj nie następuje... nie wiem jak się seria skończy ale po prostu nie spoilując, osiągane jest w tej serii swoiste status quo, które potem jest łamane i znowu robi się bałagan i tak kilka razy :smile:
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2017, 12:40:58 pm wysłana przez wyspa »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4940 dnia: Listopad 04, 2017, 09:21:17 pm »
Haikyuu 1,2 i 3 - to jest ten tytuł o siatkówce czym Kuroko no basket jest w koszykówce, a Cross game w baseball'u.  Jak to tutaj już inni pisali jest to świetna sportówka. Świetnie wbiło mi się w czas, bo akurat ostatnie były średniawe. Obejrzałem klika rzeczy, ale nie zaciekawiły mnie tak jak to. Prędzej leciało ARISA, Assassination Classroom,  ale to było jakieś takie. Polecam 8,5/10

Mob psycho 100% - nie spodziewałem czegoś tak fajnego. Niby standardowo super powers, ale daję porządną dawkę frajdy. szkoda, że nie ma więcej odcinków i w sumie nie wiadomo czy zrobią więcej. Ja to polecam 8,5/10
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2017, 05:41:55 pm wysłana przez Jackal »

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4941 dnia: Listopad 09, 2017, 06:23:12 pm »
Mob psycho 100% było świetne, a ponadto niedługo ma chyba drugi sezon wyjść! (:

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4942 dnia: Listopad 11, 2017, 09:53:55 am »
Dzięki za info, dobrze by było, bo ja widziałem że ma być tylko jakaś ova.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4943 dnia: Listopad 11, 2017, 10:40:45 am »
Skończyłem oglądać film kinowy Sword Art Online. Po wydarzeniach z 2 sezonu opracowana jest technologia, która nakłada na rzeczywistość sztucznie wygenerowane obrazy. W tej technologii zrobiona jest gra z wykorzystaniem bossów ze Sword Art Online. Okazuje się jednak, że osoby, które grały w pierwszą grę i zostają zabici nagle tracą wspomnienia o SAO. I tak się dzieje z Asuną. Teraz Kirito kombinuje jak przywrócić jej wspomnienia. Wizualnie jest świetnie, fabularnie tak sobie, ale miejscami strasznie się to dłuży.

A po napisach widzimy scenkę zapowiadającą początek Alicyzacji i napis SWA will return. Czyli możemy się spodziewać 3 sezonu.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4944 dnia: Listopad 12, 2017, 09:42:07 am »
Motyw z augmented reality kapitalny, ale zgodzę się, że fabuła szału nie robi. Jak sam zamysł jest dobry, to jest on w ogóle nierozbudowany. Nadawałoby się to na serię 12to odcinkową, a nie na film.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4945 dnia: Listopad 22, 2017, 04:44:39 pm »
Nadrobiłem części ...gatari począwszy od Monogatari series: second season.
Spoiler: pokaż
 Kontynuacja historii z prequel  w postaci 3 kinówek [Kizunogatari]. Te dwa podane tytuły to rewelacja trzymają poziom, już odzwyczaiłem się od tego typu przekazu treści, gdzie całym motorem są bohaterowie oraz ich dialogi i te abstrakcyjne tło. Na pewno do poduchy się nie nadaję, bo nie skupionym dożo się traci.  Najsłabsze sezony  to Koyomonogatari i nieco lepsze Hana monogatari. Po obejrzeniu wszystkiego wydaję mi się, że to koniec historii. Jedna z sympatyczniejszych postaci to Ononoki i te jej maniery. ogólnie 9,5/10


...po obejrzeniu Kizumonogatari to jak Koyomi skończył z Hitagi zamisat  z Tsubaso to nie wiem.
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2017, 11:25:49 am wysłana przez Jackal »

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4946 dnia: Listopad 22, 2017, 09:12:42 pm »
Łobuzie, zaznaczaj spoilery, jeszcze nie obejrzałem całego! (:

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4947 dnia: Listopad 23, 2017, 11:32:29 am »
Myślałem, że pisałem dość ogólnikowo :), ale ta opcja spoiler chyba nie działa. Spokojnie myślę nic nie zdradziłem i w sumie trochę się zdziwiłem, bo myślałem, że wszyscy już widzieli [nie które części leżą u mnie na dysku dobre parę ładnych lat 4 lub 5].

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4948 dnia: Listopad 26, 2017, 08:59:16 pm »
Made in Abyss - przepiękne anime. Moim skromnym zdaniem najlepsze z tego sezonu, a i zarazem jedno z najlepszych, jakie w ogóle widziałem. Niesamowicie sprawnie prowadzona narracja wyprawy w nieznane, intrygujący pomysł na świat, genialni bohaterowie (szczególnie Ouzen oraz Nanachi), łapiące za serce wątki oraz przepiękna kreska i animacja. Strasznie żałuję, że dałem się zwieść pierwszemu wrażeniu widząc projekt postaci. To w żadnym wypadku nie jest anime dla dzieci - to historia od dojrzałego autora do dojrzałego odbiorcy, bez żadnych skrótów i uproszczeń czy ecchi/shounen bzdur.
Szczerze polecam.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4949 dnia: Listopad 30, 2017, 10:31:55 am »
Kupiłeś mnie Wilku, też patrzyłem na to anime (podoba mi się kreska nomen omen), ale trochę bałem się, że to produkcja dla dzieci i że szkoda będzie czasu. Dziś postaram się zobaczyć choć z pierwszy odcinek.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


 

anything